Извънматочна бременност?

  • 14 967
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 386
Здравейте,..
рових,рових,но все виждам стари теми на тази тема ,  а имам нужда да пиша... да споделя....
Та, на кратко.
Преди 4г ме оперираха от извънматочна бременност.Запазиха ми тръбата, навреме хванаха каквото трябваше.
По принцип цикъла ми е на 30+ дни.Септември,например дойде на 34-ти ден.Та.. дойде ми последно на 6.09.17г. Този месец след еднодневно закъснение и тест с мнооооооого бледа втора черта (почти въображаема), с последвали още 2 теста със съвсем малко по-ярки черти, направени съответно на 07,10 и 08,10. Чертата стана ярка едва вчера - на 11.10. По календар трябва вече да съм в 5 г.с. Днес бях на лекар - има удебеление на матката. Думите на доктора бяха "виждам удебелението, където трябва да се развива плода,но не виждам плод" В същото време имам неприятно дърпане в десен яйчник.Кървене (каквото имах при извънматочната) все още нямам.Не мога да локализирам дърпането какво е точно.Пуснах ЧХГ днес, по настояване на АГ, утре ще излязат резултатите.
Въпросите са ми два: възможна ли е извънматочна без кървене/зацапване дори 6 дена след закъснение и възможно ли е още да е рано да се види нещо в матката? В понеделник пак съм на преглед, а до тогава ще откача съвсем.........

# 1
  • София
  • Мнения: 7 645
С вагинален или коремен ехограф те гледаха?
Следяла ли си овулацията?
Ако тя е била късна е нормално още да не се види, както е нормално да не се види ако ехографа не е най-добрия и особено ако са те гледали през корема.

Правилно те е насочил към ЧХГ, 48ч след първото даване на кръв, пусни втори ЧХГ тест и виж нарастването дали е дойно.
Късмет Simple Smile

п.п. Има много примери във форума за доктори, които така сериозно ошашкват майките, че не е в матката, а то се появява малко по-късно. Ето, ако както миналия месец, този овулацията ти също е била 4 дни по-късно е съвсем нормално да се види само удебеляване.

# 2
  • Мнения: 386
Коремен беше ехографа.И лекаря е предупреден за предната случка.Той сам каза,че при такъв цикъл може да е още рано,но тъпото дърпане вдясно ще ме побърква.Успокоява ме само,че нямам кървене.Според думите на лекаря,обаче това не може да е 100% гаранция за вътрематочна бременност.И мисля,че е прав.
Като минала през това съм в истерия.Искам второ дете много ,не ми се лежи пак на операционната...Абе....
Каквото сме правили сме правили на 20.09.Овулация не съм си засичала,честно казано.Просто пробвахме,пък то взе,че стана....

# 3
  • София
  • Мнения: 7 645
Отиди на преглед с вагинален ехограф.
Би трябвало да се види.
Ако чхг излезе над 1000, отиди на вагинален ехограф, късмет Simple Smile

# 4
  • Мнения: 386
Ще изчакам утре резултатите и ще го мисля.Благодаря Heart

# 5
  • Мнения: 11 362
Утрешните резултати няма да дадат отговор. Трябва да ги повториш след 48 часа т.е. в събота. Чак ако са увеличени двойно може да се говори за нормална бременост.

Възможно е да има извънматочна без кървене.
Но е напълно възможно и да е нормална бременост.

Моята дъщеря се видя чак на 20 дни закъснение.

Ако се налага прекратяване на извънматочна може да помислиш за метотраксат  Peace

# 6
  • Мнения: 386
Утрешните резултати няма да дадат отговор. Трябва да ги повториш след 48 часа т.е. в събота. Чак ако са увеличени двойно може да се говори за нормална бременост.

Възможно е да има извънматочна без кървене.
Но е напълно възможно и да е нормална бременост.

Моята дъщеря се видя чак на 20 дни закъснение.

Ако се налага прекратяване на извънматочна може да помислиш за метотраксат  Peace

В понеделник ще отида на УЗ и ако пак не се види нищо щв тичам до Варна.Не ми се чака и един ден.Зная вече колко е важно ако има нещо да се хване на време.В събота ще повторя теста ЧХГ да видим как се движи.Въпреки,че след всичко изчетено разбрах,че и при добре удвояващи се стойности пак може да има извънматочна.Природа,какво да правиш.
Лошото е,че след предишната ми,физически бързо се възстанових,но психически не.Едва се навих да опитваме  за второ дете.Може би,ако мъжа ми не искаше ,изобщо нямаше и да спомена за това.Страха е голямо нещо

# 7
  • Мнения: 11 362
Трудна работа при нормално ЧХГ да има нормална бременност.
Пиши колко е.

Само стойности нас 1000 могат да бъдат видени на видеозон. Така, че утре ще смятаме колко е ЧХГ-то и кога ще се види на видеозон.

Имам добро предчувствие за теб, мисля че всичко с бебо ще е наред  Hug

Знаеш ли за децата си струва да се опита. Ако сега загубиш втората тръба пак не отпада вероятността да си имаш детенце. Инвитрото не е ли пак вариант?

# 8
  • Мнения: 852
цвети,
и аз бях със съмнения за ИМБ,защото на 10 дни закъснение не се виждаше нищо с вагинален.ЧХГ  беше 1245 и се бях втресла жестоко. На сл.преглед на 12 дни закъснение и Чхг над 2600 вече се видя сакчето.
Та мисълта ми е,не бързай да се вкарваш във филма.АГтата като не видят нищо и първо бързат да подготвят за ИМБ,но някой ден изчакване може да е от решаващо значение. Ако се удвоява ЧХГ ,вероятността да е ИМБ не е голяма Peace
Успех!Стискам палци да е на мястото си!

# 9
  • Мнения: 386
цвети,
и аз бях със съмнения за ИМБ,защото на 10 дни закъснение не се виждаше нищо с вагинален.ЧХГ  беше 1245 и се бях втресла жестоко. На сл.преглед на 12 дни закъснение и Чхг над 2600 вече се видя сакчето.
Та мисълта ми е,не бързай да се вкарваш във филма.АГтата като не видят нищо и първо бързат да подготвят за ИМБ,но някой ден изчакване може да е от решаващо значение. Ако се удвоява ЧХГ ,вероятността да е ИМБ не е голяма Peace
Успех!Стискам палци да е на мястото си!

Здравей,
Има още мъничка надежда може би,но тъпите болки и от време на време бодежи ниско долу в дясно не ми дават мира.Всъщност,не го усещам така осезаемо,като при извънматочната,както казах все още нямам и кървене,но като някой ми каза ИМБ може да има и без кървене.Притеснявам се,че ако плода е още мноооого мъничък,може и да не ми създава проблеми,но по-натам....

В този ред на мисли,можете ли да ми кажете добра клиника във Варна .Ако в понеделник не се вижда нищо искам да ида в специализирана болница/клиника.Моля,предложете ми качествено място

# 10
  • София
  • Мнения: 7 645
два пъти съм била бременна, първия път успешно, втория път само до 6-та седмица.
И двата пъти съм имала бодежи и болки, но не силни.
Понякога жълтото тяло от фоликула пораства голямо по време на бременност и се чувства. Моето първия път беше станало до към 4-5см преди да се резорбира след 8-9-та седмица. Болеше ме всеки ден и то понякога супер остро и силно особено като сядам, ставам, лягам и т.н.т.
Тези придърпвания, които имаш може да са напълно нормални за положението ти.
Не можеш само заради тях да си мислиш за извънматочна, докато не се докаже по по-сигурен начин.

Не знам за Варна, но в центровете където се правят Фетални морфологии на бременни, апаратурите трябва да са най-добрите. Отиди на преглед в такъв център. Примерно тук в София в такива мед. центрове си правят и обикновени прегледи и прегледи за остановяване на бременност и т.н.т.

# 11
  • Мнения: 852
Цвети,моето АГ ме беше подготвила  за болки,но не тъпи,а МНОГО силни и коликообразни,вероятно и повръщане.Освен това каза,че обикновено се изявява клинично средно в 7 г.с.,рядко по-рано,защото сакчето е малко още.
Дано не е това и да има добра новина Peace

# 12
  • Мнения: 386
Цвети,моето АГ ме беше подготвила  за болки,но не тъпи,а МНОГО силни и коликообразни,вероятно и повръщане.Освен това каза,че обикновено се изявява клинично средно в 7 г.с.,рядко по-рано,защото сакчето е малко още.
Дано не е това и да има добра новина Peace

Благодаря!
И моя док ми каза да се наблюдавам за силни,остри болки.Истината е,че при имб предния път имах болки,но не чак остри и непоносими.В 7ма седмица мисля,че е доста късно,не знам.Абе в главата ми е мармалад,уморих се да го мисля Sad

# 13
  • Мнения: 6 910
Болеше ме всеки ден и то понякога супер остро и силно особено като сядам, ставам, лягам и т.н.т.
Тези придърпвания, които имаш може да са напълно нормални за положението ти.

И при мен беше подобно, доста си ме боля. Не колкото при цикъл, но пък моя цикъл е доста тежък и болезнен, така че ако ме болеше по-силно най-вероятно нещо нямаше да е наред.

Във Варна вариантите ти са три - АГ, окръжна болница и частната Майчин дом, но не се наемам да препоръчвам. Все пак може би АГ, в Майчин дом не е зле според мен, но си плащаш. Иначе за добра апаратура д-р Давидков има такава и прави ФМ, но взема скъпо и е доста самонадеян.

# 14
  • Мнения: 386
Днес ми излезе резултата от ЧХГ 452.Което отговаря на 4 г.с..Доктора каза,че още има надежда за нормална бременност.А мен си ме боде долу в дясно при ходене,дърпа ме.Никак не е приятно.Кървене/зацапване нямам...... В понеделник пак на УЗ

# 15
  • Мнения: 852
Днес ми излезе резултата от ЧХГ 452.Което отговаря на 4 г.с..Доктора каза,че още има надежда за нормална бременност.А мен си ме боде долу в дясно при ходене,дърпа ме.Никак не е приятно.Кървене/зацапване нямам...... В понеделник пак на УЗ

Стискам палци за добро развитие!
И моят  беше   подобен 495  на 5 дни закъснение, което си е 5 г.с.

# 16
  • Мнения: 11 362
Събота ще пуснеш ли още едно ЧХГ. Ако е около 900 то може да си на 90% спокойна  Peace

Стискаме палци  Hug

# 17
  • Мнения: 386
Събота ще пуснеш ли още едно ЧХГ. Ако е около 900 то може да си на 90% спокойна  Peace

Стискаме палци  Hug

Тъпата лаборатория утре не работи
Пфффф Тъкмо ходих да проверя....
В друга ако пусна няма да е точно,нали?Заради референтните стойности.....

# 18
  • Мнения: 852
Ако има разлика, ще е нищожно малко
Пускай където намериш отворена. Референтните са еднакви
Въпросът е тенденцията  за удвояване , не дребни цифри

# 19
  • Мнения: 386
Ще пусна в рамус,тогава утре и пак ще пиша:heart:

# 20
  • Мнения: 11 362
Ох, вероятно няма да можем да приемем два теста в две лаборатории за достоверни, особено ако резултата не ни допадне. НО от друга страна ако е събота резултата е уклончив може и в понеделник още един в утрешната лаборатория да закове диагнозата. 

# 21
  • Мнения: 1 770
🍀🍀🍀 Стискам палци, Цвети*! 🍀🍀🍀

# 22
  • Мнения: 386
Ох, вероятно няма да можем да приемем два теста в две лаборатории за достоверни, особено ако резултата не ни допадне. НО от друга страна ако е събота резултата е уклончив може и в понеделник още един в утрешната лаборатория да закове диагнозата. 

To в понеделник вече няма смисъл,защото така и така ще ме гледат на УЗИ и вече ще е 10ти ден от закъснението и ТРЯБВА да се види нещо...
Аз за 5 дни станах полу-специалист на тема "извънматочна бременност" от всичко изчетено Sweat Smile
Честно казано, единственото ,което ме крепи е факта,че не кървя.А това беше съвсем първия признак на предната извънматочна.

# 23
  • Мнения: 11 362
Макар плода да се видя на видеозона лекарката ме накара да пусна ЧХГ, удвояването на 48 часа говори за нормално развиваща се бременност. Плода да е в матката е първия препъни камък ...  Rolling Eyes но има и други за съжаление, а това забавяне държи лекарите нащрек.

# 24
  • Мнения: 386
Макар плода да се видя на видеозона лекарката ме накара да пусна ЧХГ, удвояването на 48 часа говори за нормално развиваща се бременност. Плода да е в матката е първия препъни камък ...  Rolling Eyes но има и други за съжаление, а това забавяне държи лекарите нащрек.

Не можах да разбера...
Как плода да е в матката е първия препъни камък?

Аз четох доста и ... четох,че ЧХГ се удвоява и при извънматочна.И мисля,че по-скоро моя лекар поиска ЧХГ за да види на коя седмица отговарям.Защото ако е прекалено високо,но няма сак е доста тревожна новина.

# 25
  • Мнения: 852
Какво става с теб, Цвети ? Имаме  ли ново ЧХГ?  Стиснала съм палците  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 386
Какво става с теб, Цвети ? Имаме  ли ново ЧХГ?  Стиснала съм палците  Simple Smile

Няма ново ЧХГ,защото в събота в глупавия ни град нищо не работи Sad Дори Рамус....

Иначе долу в дясно си ме наболява.Нямам кървене или зацапване.Само една тъпа болка от време на време и бодежи.Установих,че гадното усещане се увеличава като обуя дънки и седна.Явно някъде,нещо се притиска и е доста дискомфортно.
Благодаря за стиснатите палчета Heart

# 27
  • Мнения: 852
Стискам аз Simple Smile Чакам те при Юнки
 : peace :

# 28
  • Мнения: 386
Стискам аз Simple Smile Чакам те при Юнки
 : peace :

Между другото,сина ми е роден Юни Simple Smile Прекрасен месец Simple Smile

# 29
  • Мнения: 852
Забравих да те питам -от коя страна те боли?  От към оперираната тръба ли ?

# 30
  • Мнения: 386
Забравих да те питам -от коя страна те боли?  От към оперираната тръба ли ?

Ако ти кажа,че не помня от коя страна беше тогава ще ми повярваш ли?В такова състояние бях тогава,че.....

Между другото, винаги,ама винаги дясната част ми е била „по-слаба”.При овулация си усещам направо болка та.В деня като ще ми идва винаги първо там почва да боли и то мнооого.Няколко пъти се оплаквах да АГ,че ме боли ( в продължение на 2г), след всеки преглед ,мануален и на ехограф ме успокояваше,че ми няма нищо и болката сама спираше.
Сега като се замисля май пак в дясно беше....

# 31
  • Мнения: 852
Както и да е. Миналата седмица точно по това време аз се пържих на този огън , изгоря ми душичката ,така че прекрасно те разбирам. Не се тревожи за нещо ,което не се е случило Simple Smile Ако стане , тогава ще го мислиш. Успокой се, доколкото е възможно и дано нещата се развият добре .Както казах, чакам те при Юнки Simple Smile  Успех!  П.с. Възможно е да те  накарат все пак да пуснеш нов ЧХГ.

# 32
  • Мнения: 386
Както и да е. Миналата седмица точно по това време аз се пържих на този огън , изгоря ми душичката ,така че прекрасно те разбирам. Не се тревожи за нещо ,което не се е случило Simple Smile Ако стане , тогава ще го мислиш. Успокой се, доколкото е възможно и дано нещата се развият добре .Както казах, чакам те при Юнки Simple Smile  Успех!  П.с. Възможно е да те  накарат все пак да пуснеш нов ЧХГ.

Flowers Hibiscus  Дак Боже да се разпиша и там Simple Smile
Благодаря ти Simple Smile

# 33
  • Мнения: 11 362
Моята лекарка ми обясни, че няма как бремеността да не се развива нормално и ЧХГ-то да расте нормално. Затова независио дали е извънматочна, кухо яйце или проблем с развитието на ембриона ЧХГ-то може да подскаже, но по него не може да се постави диагноза.

Относно "първия препъни камък" имах предвид, че при мен също имаше диагноза извънматочна - положителен тест и нищо на видеозон. Имах дата за операция за извънматочна при местното светило, но си събрах багажа и хайде при Ганева в Щерев. Жената погледна правените ЧХГ-та и предложи да чакаме, като ходя поне веднъж дневно да ме види и пусках ЧХГ през ден и след пет дена стана ясно, че не е извънматочна, но ембриончето не се развива правилно, но все пак се развива.  Sad Та неудвояващото се ЧХГ не винаги е индикация само за извънматочна. Затова казах първия "препъни камък". Но нека не мислим за последващи лоши стечения. Сега стискаме палци всичко да е наред!  Hug

# 34
  • Мнения: 852
Да,така е и точно затова диагноза ИМБ  се поставя с ехографии и проследяване на ЧХГ едновременно. Peace + анамнеза на пациентката,разбира се.
Аз лично не разбирам защо АГ'тата  ''гръмват'' едни такива предполагаеми  стресиращи диагнози още в първия момент,когато не видят сакчето newsm78.При някои бременни може и да се установи Б още в 5 г.с.,при други в 6, в 7-ма..... А и май това,че при ЧХГ 1000 и над 1000 трябва да се види вече сак,не е  задължително и категорично Crossing Arms

# 35
  • Мнения: 86
Здравейте, на 20.09 имах замразен трансфер на два ембриона, на 13.10 ми казаха че най -вероятно имам извънматочна бременност. На 09.10. ЧХГ - 188 на 13.10. - 328, а преди това се вдигаше нормално нивото. Днес се надявам на чудо и да си е на правилното място, за това детенце се борим повече от седем години.Успех на всички!

# 36
  • Мнения: 386
Здравейте, на 20.09 имах замразен трансфер на два ембриона, на 13.10 ми казаха че най -вероятно имам извънматочна бременност. На 09.10. ЧХГ - 188 на 13.10. - 328, а преди това се вдигаше нормално нивото. Днес се надявам на чудо и да си е на правилното място, за това детенце се борим повече от седем години.Успех на всички!

Напълно те разбирам!
Моля се и стискам палци и за двете ни

# 37
  • Мнения: 86
Здравейте, моята бременност въпреки ниското ЧХГ днес 807 се видя и си е в матката! Така че момичета, вярвайте до последно в Чудото! Аз продължавам напред с голяма усмивка и още по Уверена!

# 38
  • Мнения: 386
Здравейте, моята бременност въпреки ниското ЧХГ днес 807 се видя и си е в матката! Така че момичета, вярвайте до последно в Чудото! Аз продължавам напред с голяма усмивка и още по Уверена!

Страхотна новина! БРАВО!
След час и аз ще тазбера как стоят при мен нещата

# 39
  • Мнения: 852
Браво!!! Чудесна новина ,Наталити! Hug Можеш да си отдъхнеш  Blush
Цвети,чакам те и теб!!!  Praynig Стиснала съм всички палциии!

# 40
  • Мнения: 386
Доктора видя черно кръгче в матката.
Каза,че евероятно толкова малко,че ехографа не може да измери седмиците.Гледа ме на вагинален,на коремен се вижда само песъчинка .
„Както изглежда,май всичко си е на мястото” ми каза,но сега се притеснява да не е лъжлив плоден сак,пък да има нещо в тръбите.
В четвъртък ще правя още едно ЧХГ ,другия понеделник пак при него.Каза,че тогава всичко ще се вижда нормално.
Явно съм забременяла мнооого късно.Но според лекаря това,което вижда сега в матката предния път го е нямало.Страх ме е да се зарадвам

# 41
  • Мнения: 852
Споко и при мен беше така едно мъъъничко почти никакво,много под въпрос какво е,дали не е капиляр.... След още 3 дни вече се видя Peace Всичко ще наред и на мястото си! Hug

# 42
  • Мнения: 1 770
Nataliti, честито за страхотната новина! Лека и безпроблемна ти желая! И аз се усмихвам за теб! 😌 Цвети*, моля се за теб чудото да се случи съвсем скоро! ❤❤❤❤❤
Estela, успех на теб и щастлив финал! Дай Боже за всички ни! 🍀🍀🍀🍀🍀

# 43
  • Мнения: 386
Аз имам въпрос.
ЧХГ в четвъртък преди седмица 451.ЧХГ днес 2337. Добре ли е?

# 44
  • Мнения: 852
На такива стойности защо  не отидеш направо на ехограф??? Не се удвоява точно на 48 часа ,но мисля че не е ИМБ.Успех!

# 45
  • Мнения: 386
На такива стойности защо  не отидеш направо на ехограф??? Не се удвоява точно на 48 часа ,но мисля че не е ИМБ.Успех!

В понеделник съм на ехограф.Звъннах на лекаря и каза,че „нещата върват в правилната посока”.Вече нямам болки.В таблицата от лабораторията отговарям на 5та седмица,където максималните стойности на ЧХГ са 7100.Точно това,че стойностите на лабораторията са толкова високи ме притесни

# 46
  • Мнения: 852
Не се тревожи Simple Smile Чакам те при Юнки!

# 47
  • Мнения: 386
Не се тревожи Simple Smile Чакам те при Юнки!
Благодаря Simple Smile

# 48
  • Мнения: 86
Здравейте, аз днес си пуснах ЧХГ в друга лаборатория от последната и излезе малко ниско 1858, а понеделник беше 807 ! Вече не зная какво да си мисля, а съм на преглед чак в другия понеделник.

# 49
  • Мнения: 11 362
Здравейте, аз днес си пуснах ЧХГ в друга лаборатория от последната и излезе малко ниско 1858, а понеделник беше 807 ! Вече не зная какво да си мисля, а съм на преглед чак в другия понеделник.

Не е добре седмица по-късно резултата да е такъв. Рано е да спре да се удвоява.
Имаш ли възможност утре - вдругиден да отидеш на лекар пък било то и при друг, а не при твоят лекар?

# 50
  • Мнения: 86
Точно това мисля по-рано да отида на преглед, въреки че с тези стойности не зная дали ще се види нещо различно от предният преглед, дано пак ме сполети чудото и да започне да расте Simple Smile Благодаря за подкрепата

# 51
  • Мнения: 11 362
Имаш ли проблеми със щитовидната?
Инсулина как е?

# 52
  • Мнения: 852
Трябва да се види с вагинален.Може и още едно ЧХГ да пуснеш  след 48 часа да се види накъде върви работата. Успех и стискам палци !

# 53
  • Мнения: 86
Здравейте, нямам проблеми със щетовидната жлеза, не съм пускала ново ЧХГ а напарво отидох на преглед днес понеже имах леко зацапване, но май ще се окаже че всичко си е наред. Сакчето си е в матката, има и зародиш в него вече но е рано за тонове. Надявам се да продължи да се развива. Зацапването ми казаха че може да е цветна бременност и не е много че да е притеснително. Успех на всички.

# 54
  • Мнения: 11 362
Радвам се, че всичко е наред  Hug

Лягай и лежи! Това е добър начин да дадеш старт на бремеността  Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 77
Какво се случва с теб Цвети?
Аз имам въпрос.
ЧХГ в четвъртък преди седмица 451.ЧХГ днес 2337. Добре ли е?
[/quote]

# 56
  • Мнения: 852
Според калкулатора ти се удвоява на около 70 часа,което си е в норма Simple Smile
Успех и до финал!

# 57
  • Мнения: 386
Амиии .. какво се случва...
На оърви преглед-удебелена лигавица на матката без сак.
Втори преглед (след 4дена) едва забележим сак в матката с вагинален ехограф ( толкова малък по думите на лекаря,че не може да се измери на коя седмица отговаря). Трети преглед ( на 17 дни закъснение) -сак,който се вижд и през коремен,но без ембрион.В понеделник пак съм на преглед и ще видим как вървят нещата.Лекаря каза,че нямам нужда от повече ЧХГ и да почвам фолиевата

# 58
  • Мнения: 86
Здравейте, моята борба приключи днес, в 6 г седмица с пълен спонтанен аборт. Поне не беше извънматочна Simple Smile Успех на всички борещи се!

# 59
  • Мнения: 386
Здравейте, моята борба приключи днес, в 6 г седмица с пълен спонтанен аборт. Поне не беше извънматочна Simple Smile Успех на всички борещи се!

Съжалявам Sad
Ако може да се каже е по-малкото зло,но все пак...
Пожелавам ти успех занапред!

Имам въпрос.От кога ти е зацапването?В случая до колкото разбирам не е кухо яйце,но не е и мисед... На какво се дължи този аборт?

# 60
  • Мнения: 86
Цвети, не зная. Казах че не бил добре зародиша генетично и тялото го отвхвърля, елементарно организма така го разбира. От сряда беше зацапването и тогава всичко си беше ок, но вчера вече признаците бяха други и дойде края. Успех на теб.

# 61
  • Мнения: 386
Цвети, не зная. Казах че не бил добре зародиша генетично и тялото го отвхвърля, елементарно организма така го разбира. От сряда беше зацапването и тогава всичко си беше ок, но вчера вече признаците бяха други и дойде края. Успех на теб.

Благодаря Heart

# 62
  • Мнения: 240
Здравейте, пиша ви с молба за съвет.
Сестра ми претърпя аборт април месец с кухо яйце. После уж всичко беше наред. Сега и закъснява вече над 15 дни. Прави няколко теста но бяха отрицателни. Имаше леко зацапване но така и не и дойде. Във вторник беше на лекар и не се видя нищо освен малко количество кръв. Има болки в ляво ниско долу и по кръка. Вчера пусна ЧХГ и стойността е 689,9, което се води 4-5 седмица на бременност. Утре ще ходи пак на преглед но е силно притеснена да не е извънматочна бременност. В страшна паника е а много иска бебе. Трудно прежива аборта и сега не спира да плаче и да се притеснява. Дали не се е видял плодния сак заради ранната бременност или наистина има възможност от извънматочна? А тази кръв която се е видяла на ултразвука нормална ли е?

# 63
  • Велико Търново
  • Мнения: 99
За да се види на ехограф трябва чхг да стане поне 1000. И нека пусне отново чхг след 48 часа, за да се прицени как нараства.

# 64
  • Мнения: 643
Интересно ми е как установиха, че има кръв с ехографа. Аз бях в същото положение. Течност в малкия таз и положителен тест за бременност. АГ-то веднага ме викна в болницата. Направиха ми колпоскопия и казаха, че не е кръв, а някаква течност и че скоро ще се види и на ехографа. Изчакахме и наистина се видя. В момента ме ядосва даже.

# 65
  • Мнения: 240
Днес на прегледа се е видяла точица. Тръбите били чисти. Според лекарката отговаря на 3-4 седмица а трябвало според цикъла де е 7 седмица. Защо тези лекари не могат да приемат, че има жени с късна овулация. Аз съм с такава и при двете ми бременности лекарите не спираха да ме стресират че бебетата ми изоставали, били малки, че съм ги преносила и още куп глупости. А и двете ми деца се родиха с нормални размери и тегло точно на 9 ден от термина. Сега силно стискам палци и се надявам и сестричката ми да се радва на това щастие.

# 66
  • София
  • Мнения: 10 642
3-4 седмица е преди закъснението на менструацията. Тогава няма как да си види каквото и да било.
Сменяй лекаря

# 67
  • Мнения: 11 362
Радвам се, че със сетра ви всичко е наред  Hug

Изключително ми е неприятно това постоянно плашене от лекарите Sad Форума ми е бил много полезен в такива случаи. От форума получих нужното "Изчакай, нормално е! Нищо страшно няма!"

# 68
  • Мнения: 293
Здравейте момичета.
 ето я и моята история... последна редовна менструация на 15.01..следваща на 11.02, но не ми идва. Тест на 12.02 отрицателен, тест на 16.02 едва доловима бледа черта, тест на 17.02 тест с по-ярка втора черта, пускам ЧХГ - 135. Същевременно по време на закъснението съм като ПМС боли, от време на време по-отчетливи в ляво.
На 20.02 вечерта кървене, отидох на 21.02 при АГ, не вижда нищо в матката, но сянка под левия яйчник... пускам ново ЧХГ 350. Каза ми направо да съм в готовност за приемане по спешност за извъматочна.
Днес 22.02 отидох в окръжна болница Варна, гледаха ме, пак нищо не видяха, но ми казаха да си пусна утре ново ЧХГ, но и там ме приготвиха за страшната диагноза.. но ми казаха дирекнот лапаро с отстраняване на тръбата. може ли някой, който е
бил в подобна ситуация да ми сподели има ли шанс тръбата да се запази, ако рано се диагностицира извънматочна бременност?

Благодаря

# 69
  • София
  • Мнения: 7 645
Повтори чхг в същата лаборатория като когато е било 350, но 48ч след това 350, за да се види как расте хормона.

В твоя случай при толкова все още ниско чхг не може да се докаже нито извънматочна, нито вътрематочна бременност. Сигурно си чела, че сакче се вижда при чхг около и над 1000, това се отнася и за тръбите. Самото ти кървене е характерно както при извънматочна, така и се случва при нормална бременност.

Колкото до втория ти въпрос, дали има как да се спаси тръбата, да, има как, на много жени не им ги премахват. Но ти трябва да си наясно с рисковете, риска да се получи отново е голям, защото явно, че тръбата ти има някаква драма. Ако на лапарото проблема в тръбата се намери и се отстрани, добре, но понякога тръбата може да е нагъната и одебелена, да не транспортира добре материала и от там да става извънматочна. Това лекаритя няма как да го оправят, защото вече е анатомично. Много по-сигурно е, ако лекарите видят, че тръбата е непоправимо зле, просто да я махнат, за да не си на същия хал пак следващия път.

При всички случаи, ако се окаже извънматочна, и да ти махнат тръбата и да ти я оставят, след нея е хубаво:
- при лапарото да проверят и другата тръба, за да е ясно там какво е положението
- няколко месеца след лапарото преди да подновите опитите да направиш цветна снимка на тръбата/тръбите
- да пуснеш изследвания за хламидии, микоплазма и уреаплазма (кръвни + днк изследване на цервикален секрет за хламидия и днк изследване на цервикален секрет за другите две), защото това са инфекциите, които най-често може да причинят проблеми в тръбите при недобро лекуване, нелекуване или късно лечение.

# 70
  • Мнения: 293
Brayda, блaгодаря за отговора, силно се надявам да има как да се спаси положението. Но притеснението ми е огромно, питах докторката за Метроксат?, но тя категорично го отрече, не се прилагало, просто много директно ми заяви, че ще вляза да съм под наблюдение и решението е отстраняване на тръбата..

# 71
  • София
  • Мнения: 7 645
Според мен докторката ти е права, хубаво е да си под наблюдение, как расте чхг и вижда ли се някъде нещо и къде.
Не ми е познат този препарат, но дори и да ти премахне бременността ако се окаже извънматочна, тръбата при всички случаи трябва да се провери. Не е ок да оставяте тръбата ако тя е много зле, защото колко пъти още така може да се случи?
Лапароскопията е много лека процедура, минавала съм такава. Нищо работа е. Не се тревожи.
Ако останеш с една тръба, но тя е ок, бременността ти (следващата) няма да има проблеми, така поне ще си 100% на ясно какво е положението.
Забременяването с една тръба не е по-бавно и несигурно, отколкото с две.



Но нека първо да се докаже нещо, сега не го мисли.

# 72
  • Мнения: 293
Резултатите от ЧХГ-то днес 741... дали има шанс бременноста да е вътрематочна... вчера обиколих 3ма доктори, само последния ми каза, че според него това е жълто тяло под яйчника.

# 73
  • София
  • Мнения: 7 645
до колкото виждам:

17.02 - 135
21.02 - 350
23.02 - 741

т.е. 48ч след 21-ви, днес ти е удвоен резултата.
Кървенето продължава ли?
Утре или най-късно в други ден ще се види на ехографа къде е бременността, но с това удвояване и ако липсва кървене има шанс и за вътрематочна.

Ако си от София, отиди в кабинет с хубав ехограф, на пример Фемина

# 74
  • Мнения: 293
Кървене нямам, от време на време имам като гъдел по в ляво. От Варна съм, понеделник ново чхг и вече се надявам да се види на ехограф

# 75
  • София
  • Мнения: 7 645
няма ли как да пуснеш в неделя?
Според мен щом нямаш кървене и нямаш болки и чхг се удвоява добре, по-вероятно е да не става дума за извънматочна, но новото ЧХГ ще го потвърди както и прегледа.

Пусни и прогестерон заедно с ЧХГ, защото той ако ти е нисък може да предизвика кървене, хубаво е лекарката да има предвид стойността му.

Пожелавам всичко да е ок и да пишеш!

# 76
  • Мнения: 293
В неделя тази лаборатория не работи. А прогестерон на гладно ли се пуска или няма значение?

# 77
  • София
  • Мнения: 7 645
Няма значение

# 78
  • Мнения: 293
В събота вечерта леко кървене. Днес сутринта пак. Днес ЧХГ 248. От време на време болки пак по в ляво. Най вероятно не се е задържала бременността??

# 79
  • София
  • Мнения: 7 645
да, биохимична бременност, не се е задържала и най-вероятно не е била извънматочна.

Сега като ти дойде и ти свърши, отиди да те видят на преглед.
След това поискай/говори с лекарката да направиш цветна снимка на тръбите, да ги провериш за всеки случай дали са проходими.
Отделно е хубаво да си направиш изследвания за Щитовидната жлеза, пролактин, хламидия, микоплазма и уреаплазма.

Запиши си всичко това и попитай лекарката.

Късмет и другия път всичко да е ок

# 80
  • Мнения: 293
Благодаря много. Hug предполагам в случая няма да е необходимо кюретиране..

# 81
  • София
  • Мнения: 7 645
нека ти дойде хубаво кървенето и сигурно няма да има нужда, можеш да се обадиш и на лекарката да й кажеш какво е станало
ЧХГ е паднало добре, доста е паднало, сигурно до 4-5 дни ще падне съвсем, през това време трябва да ти дойде цикъла

# 82
  • Мнения: 293
Да, говорих с лекарката и тя все пак иска да ме види утре, за всеки случай ако се наложи кюретиране.
Но понеже поддържам връзка и с друг гинеколог за него е напълно излишна процедура.
Тоест пак ще пусна ЧХГ и ако е 0, мога да съм спокойна, че няма да има нужда от кюретаж?

# 83
  • София
  • Мнения: 7 645
то 0 ще стане до седмица, няма как да стане веднага нула, но ако ти дойде обилно кървене това е добър знак

# 84
  • Мнения: 293
Да, смятам да го пусна в петък. Ами остава отново да чакам.. Simple Smile Но все пак по-добре, че не е извънматочна бременност.
Благодаря за съветите. Simple Smile

# 85
  • София
  • Мнения: 7 645
За съжаление никога не е сигурно дали е или не е, въпроса е че се чисти сама, както се случва на огромна част от извънматочните.
Просто при теб имаше добро нарастване, удвояване и за това можем да съдим, че може би не е била извънматочна.

То и маточна и извънматочна може да се изчисти сама, не е нужно винаги операция и тнт.

# 86
  • Мнения: 343
Здравейте!  Искам да ви разкажа и моята история. ПРМ-10.02.18 на 08.03 получавам зацапване кафяво което не спира на 10.03 правя тест с почти въображаема чертичка, на 11.03 пак тест вече с по ясна, пускам чхг 62,640 след 48часа ново и е 191,000 което се покачва добре, но зацапването продължава, от щерев ми изписват дуфастон и но-шпа. След една седмица отивам на друг доктор и пускам ново чхг в друга лаборатория и излиза 516 след 48 часа ново излиза 1156 и нищо в матката, а само сянка в лявата тръба, приемат ме по спешност в майчин дом за лапароскопия. И така сега съм без лява тръба и с нормално покачващо се чхг, като отбележа че освен зацапването други симптоми не съм имала като болки, придърпвания и тн.

# 87
  • Мнения: 11 362
Как така покачващо се ЧХГ?

Обсъдихте ли възможността да прекратите бремеността с метотраксат?

# 88
  • Мнения: 343
Ами ЧХГ-то се покачваше двойно, но все пак не беше вътрематочна. Не са ми го предложили като вариянт може би защото вече бях 5 гес. сед. не знам но искам да кажа че не е задължително да има промяна в качването на чхг и извънматочна бременност.

# 89
  • Мнения: 2
здравейте 🤗

Да разкажа и аз своите преживявания и страхове 😬
Юни 2017 се наложи да направя аборт в 10г.с защото сърдечните тонове спряха 😢 нямах много време да го преживявам психически защото два дни по късно почина свекър ми😢 физически се чувствах доста добре... Пуснахме всички изследвания и всичко си беше в нормите...и както каза лекаря понякога се случва и без да има причина. Увери ни , че след първият цикъл можем да подновим опитите. 50 дни след аборта дойде и цикълът😂 е за щастие края на септември видяхме пак двете чертички ,от първият опит забременях отново...но не за дълго😢 оказа се извънматочна бременност в 6 г.с нямах кървене, чхг се удвои, после спадна . Приеха ме в болница и пуснахме Чхг  уж се удвои и ме изписаха ...е след 2-3 дни започнаха ужасните болки в ляво .... като се присетя що за болки бяха и ме хваща жал за себе си🤨 оперираха ме от извънматочна и запазиха тръбата.е това вече и психически и физически ме срина ужасно .. пускахме изследвания и пак всичко е наред, лекарката ми каза че  от януари т.г можем да започнем с опитите,!честно казано до сега не бях изпитвала такова чувство “ страх и желание” . Цикълът ми който трябваше да дойде преди два три дни , подрани с 13дни и ми дойде края на март,нищо необичайно , само че откакто ми свърши или да го кажем така от около 10 дни гърдите ми са много напрегнати, често тичам до wc, събуждам се с болка в стомаха от глад а аз никога не закусвам.. Общо всето имам всички симптоми на бременност както предните два пъти , обаче ме притеснява едно придърпване в оперираната тръба . Умирам от страх да не се окаже отново извънматочна, не смея на да споделя на моя за симптомите си, че той много трудно преживя тези загуби...  на кой ден след цикъла мога да си направя тест за бременност?

# 90
  • Мнения: 77
Екатерина за по сигурно иди и си пусни кръвен тест за бременост. Стискам ти палци този път да имаш нормална и безпроблемна бременост.

# 91
  • Мнения: 2
Благодаря .... Живея в Германия и тук за да стигна до гинеколог трябва да си запазя час минимум 2 -3 седмици преди това.... В спешното е само с наистина спешен случай и дори и с такъв пак чакаш до сутринта за да дойде лекар, а уикенда е Ъпсурд .... знаете ли на кой ден след цикъла мога да си направя тест?

# 92
  • Мнения: 77
И аз живея в същата държава, няма кой гинеколог да те остави да чакаш 2-3 седмици за час ако обясниш какви съмнения имаш. На мен лично са ми давали час по спешност до 5 дни, а може и веднага, така че пробвай да вземеш час и настоявай да е по скоро. Не знам колко след закъснение могат да покажат пикливите тестове, защото моите бремености са били проблемни и винаги съм намирала лаборатории за кръвен тест.

Общи условия

Активация на акаунт