"Да" означава "да"

  • 8 011
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Гледам на места приемат закон, че и двамата трябва ясно да заявят Да, преди да правят секс, иначе може да се счита за насила. Как ви звучи това, бихте ли питали партньора всеки път -да или не? Малко ми се губи тръпката. От друга страна, с това насилие върху жените, е някакво решение.

Последна редакция: вт, 23 яну 2018, 12:53 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 5 255
То, това важи ли при партньори ?

# 2
  • Мнения: X
Така мисля, иначе, ако се ожениш получаваш право да насилваш.

# 3
  • Мнения: 5 255
За първи път го чувам това. Кой ти дава това право ? Някъде закон ли има такъв? Жената било то омъжена или не бъде ли насилена, то има правото да подаде жалба.

# 4
  • Мнения: 2 049
За първи път го чувам това. Кой ти дава това право ? Някъде закон ли има такъв? Жената било то омъжена или не бъде ли насилена, то има правото да подаде жалба.

Пуснаха видео реклами (за бежанците, но на 200 езика, за да не се обидят явно?!), че Не означава Не. Никой не е споменавал Да да означава Да или Не...

# 5
  • Мнения: 5 255
Arrival kоментара ми беше в отговор на предходния, който гласеше следното :
Така мисля, иначе, ако се ожениш получаваш право да насилваш.

# 6
  • Мнения: 2 049
Arrival kоментара ми беше в отговор на предходния, който гласеше следното :
Така мисля, иначе, ако се ожениш получаваш право да насилваш.

Ахаааааааа... Ами, то и да си женен, ако жената, с която си сключил брак не иска секс, а ти я насилиш - се води изнасилване. Явно някой нещо не е доразбрал. Не отменят стари закони и не ги променят, а въвеждат нов...

# 7
  • Мнения: 46 543
Къде са тези места? Може ли линк, за да се запознаем с подробностите?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 854
Питането и отговора трябва да са в писмена форма....после иди доказвай, кое как е било...
Гледам на места приемат закон, че и двамата трябва ясно да заявят Да, преди да правят секс, иначе може да се счита за насила. Как ви звучи това, бихте ли питали партньора всеки път -да или не? Малко ми се губи тръпката. От друга страна, с това насилие върху жените, е някакво решение.

# 9
  • Мнения: 9 196
Да, имаше такъв законопроект, в Швеция ако не се лъжа. Че отстъствието на НЕ не означава ДА. Трябва да има ясно съгласие, за да се смята секса за доброволен.

# 10
# 11
# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако не се заяви писмено, с дата и подпис, все едно е нищо.

# 13
  • Мнения: 46 543

"В Швеция, а от 2 години и в Германия за сексуално насилие се смята, когато е осъществен акт при даден отказ - "не значи не".

С това не вярвам да има несъгласни.
Заради мъже, които не знаят значението на думата не, се налагат подобни промени.

# 14
  • Мнения: 6 966
Според мен е малко пресилено. Мисля, че човек достатъчно ясно може да покаже, че не иска, ама наистина не иска секс и без кой знае колко уточнения.

# 15
  • Мнения: 46 543
Ами то точно за това е всичко - като има НЕ, да бъде чуто. Не знам обаче защо се изкривява и подиграва, явно на някои хора им е скучно.

# 16
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
А, явно някои не разбират или се правят, че не разбират, следвайки идиотската простотия, че женското "не" значело "да". Заради такива ще се налага да се приемат и още подобни мерки.

# 17
  • Мнения: 5 255
Значи  аз като правя секс по 2-3 пъти на ден с половинката си, предварително трябва да си напишем съгласието и да се подпишем ли ? Нотариус ще трябва ли да го заверява ?

# 18
  • Мнения: 2 049
Значи  аз като правя секс по 2-3 пъти на ден с половинката си, предварително трябва да си напишем съгласието и да се подпишем ли ? Нотариус ще трябва ли да го заверява ?

Може и да го видео-документирате, ако по някое време той реши да те обвини във фалшифициране на неговия подпис и секс против волята му. Хъхъ

# 19
  • Мнения: 9 196
Ами то точно за това е всичко - като има НЕ, да бъде чуто. Не знам обаче защо се изкривява и подиграва, явно на някои хора им е скучно.

Защото било трудно на жертвите да докажат заплахи и насилие и затова са решили да обърнат везните и насилника да докаже съгласие.

# 20
  • Мнения: 46 543
На повечето места, които открих се говори точно за Не-то.
Ясно е, че няма да викат Нотариус в леглото, целта е да се шуми и да стигне до мозъците на тези, които се правят на ударени какво е точното значение на думата не.

# 21
  • Мнения: 5 255
Значи, пуснахме ги тези хора в Европа, сега и ще ги възпитаваме.

# 22
  • Мнения: 46 543
За съжаление не само те са от тези, които се правят на ударени.

# 23
  • София
  • Мнения: 24 839
Според мен е малко пресилено. Мисля, че човек достатъчно ясно може да покаже, че не иска, ама наистина не иска секс и без кой знае колко уточнения.

Права си, ама има девойки, които не искат да го покажат в началото на контакта, а чак когато хвръкнат прашките и тогава става мазало.
Някъде четох обяснение на жалваща се потърпевша- били заедно вечерта, отишла после у мъжа, почнали с натискане вертикално, после хоризонтално на леглото, той я поразсъблякъл и като стигнали до гащите, тя се сетила, че не иска повече.....

# 24
  • Мнения: 5 255
Значи лафа "щом се е качила, значи се е решила" не важи .

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Явно трябва да допълня предишния ми коментар... Нещата са ясни и без деклариране "да" или "не", но доказването на сексуалните престъпления понякога може да бъде много трудно.
Кой насилник би потвърдил отказа на жертвата и ще признае вината си така, от честност? Тъй като трети лица- свидетели обикновено няма.

# 26
  • Мнения: 46 543
Много неща в поведението му или др. могат да доведат до това жената да промени решението си. Не виждам защо да не може да каже не (той също).

# 27
  • София
  • Мнения: 24 839
Много неща в поведението му или др. могат да доведат до това жената да промени решението си. Не виждам защо да не може да каже не (той също).

Разбира се, че може, но има един момент от който нататък нещата излизат от контрола на жената, а бито и .......не се връща.
Пък и хайде да не се лъжем- ако е решила, че не иска, няма са чака само гащите ѝ да останат за сваляне, че да се сети да каже не.

# 28
  • Мнения: 46 543
Е, ако вече са започнали да правят няма връщане назад, но във всеки един момент преди това има.
Може да е решила по-късно заради нещо, което я е уплашило, отвратило, отказало. Да не говорим, че в много от тези случаи става дума за гостуване за купон или нещо от сорта.

Дори да има жени, които умишлено чакат да се стигне до гащите, за да подразнят даден мъж, те са изключения, които е безсмислено да обсъждаме. Тук съм чела и мъже, и жени, които си казват, че обичат да флиртуват. Е, ако един такъв флиртаждия даде грешни сигнали на някоя жена, то задължително ли е да прави секс с нея?
Тук идва разликата - във физическата сила. Той може да се откаже по всяко време.

Затова е нужно и да се шуми по въпроса.
А дамите да си носят по един спрей в чантата.

# 29
  • Мнения: 2 495
Тиган ,за по сигурно.

# 30
  • София
  • Мнения: 24 839
Представих си девойката по гащи в леглото, как успява да се докопа до чантата или до джоба на захвърлената някъде дрешка ,че да си защити едната чест........ Mr. Green

# 31
  • Мнения: 46 543
Представих си девойката по гащи в леглото, как успява да се докопа до чантата или до джоба на захвърлената някъде дрешка ,че да си защити едната чест........ Mr. Green
Малко хитрост е нужна, казва, че трябва да мине през тоалетната, например.

# 32
  • Мнения: 6 966
Според мен е малко пресилено. Мисля, че човек достатъчно ясно може да покаже, че не иска, ама наистина не иска секс и без кой знае колко уточнения.

Права си, ама има девойки, които не искат да го покажат в началото на контакта, а чак когато хвръкнат прашките и тогава става мазало.
Някъде четох обяснение на жалваща се потърпевша- били заедно вечерта, отишла после у мъжа, почнали с натискане вертикално, после хоризонтално на леглото, той я поразсъблякъл и като стигнали до гащите, тя се сетила, че не иска повече.....

Попринцип би следвало във всеки един момент да можеш да кажеш не и да се откажеш - то си е логично де - може да те заболи нещо (и е редно да си кажеш - човешко е), но ако бях на мястото на мъжа и някоя си мисли, че така ще ми запали интереса и ще ме "подразни" бих го приела малко като гавра и такава не бих я погледнал втори път. А, ако й хрумне да ме сюрпризира и със спрей, докато се прави на много яка как може да ме "подразни" е тогава ще си плюя в пазвата, че не се е стигнало до секс - току виж после не мога да се спася от дело за бащинство с луда калинка.

Като не искаш да правиш секс, не се мяташ в кревата гола с някого.

# 33
  • Мнения: 3 231
Факт е, че много жени ползват "не", без да го мислят. И това създава сериозен проблем с новата предложена правна уредба в Швеция. Оттук нататък не само мъжете, но и всяка жена трябва да знае, че "не значи не". Т.е. че игричките "кокошката бягала от петльо и си мислела "ух, че бавен петел значи... " трябва да минат в историята.

# 34
  • Мнения: 3 638
Факт е, че много жени ползват "не", без да го мислят. И това създава сериозен проблем с новата предложена правна уредба в Швеция. Оттук нататък не само мъжете, но и всяка жена трябва да знае, че "не значи не". Т.е. че игричките "кокошката бягала от петльо и си мислела "ух, че бавен петел значи... " трябва да минат в историята.
Има и друг аспект. Навили се двамцата, стигнали до същинската част и хоп, самолета не ще. Кво прайм тогава?

# 35
  • Мнения: 25 674
Не разбирам защо е цялото това философстване и преливане от пусто в празно, като е пределно ясно, че въпросните мерки са насочени към приобщаване на... хм, да кажем "новите" европейци, които се опитват да наложат "културните си особености" на евроаборигените. И че вероятно това е последният опит същите да бъдат приобщени към европейската цивилизация.
Пропадне ли и този опит, последиците са ясни – жените доброволно (или доброзорно, все тая) да се зачулят като единственото ефикасно средство за защита срещу изнасилвания и всякакви сексуални посегателства.
Вече има прецедент – опитът да се обособят безопасни зони за жени в Германия. Днес – зони, утре и бурки. От грижа и любов към жените, естествено, да не си помислите случайно нещо друго!
Но явно това никого не тревожи, по-важно е българският мачо, дето не стига, че рядко "му пускат", не стига, че трябва да се моли за "коричка секс", ами и о, ужас! трябвало да има подпис за съгласие.
Някои наистина не виждат по-далече от върха на... ню-нюто си.

# 36
  • Мнения: 7 325
Приобщаване - едва ли. По-скоро е някакви отчаяни опити на зелките да де монстрират правене на нещо по въпроса с културните особености на гостите, или поредният опит за замазване на очите на европееца.

# 37
  • Мнения: 1 121
Значи  аз като правя секс по 2-3 пъти на ден с половинката си, предварително трябва да си напишем съгласието и да се подпишем ли ? Нотариус ще трябва ли да го заверява ?

Може и да го видео-документирате, ако по някое време той реши да те обвини във фалшифициране на неговия подпис и секс против волята му. Хъхъ

Да, да, да !!! Видеодокументиране, архивиране и обнародване ! Бас държа, че този, който направи платформата за обнародване на доказателствата, ще надмине Бил Гейтс по богатство в рамките на седмица макс.
Сега помислих, че архивирането е безпредметно, вече се прави от Гугъл и кой знае oще колко други. Безплатно.



Затова е нужно и да се шуми по въпроса.
А дамите да си носят по един спрей в чантата.

Вдигането на шум, крясъци и подобни истерични прояви са най-добрия начин да откажеш някого  да те изслушва. Това е и целта, нали Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 38 595
 Бъзиците " отивам да ставам нощен нотариус в Швеция" тръгнаха в мрежите още преди месеци.
И виц има:
Леле, каква мацка забих снощи?
А секс правихте ли?
Не, нямах химикалка.

# 39
  • Мнения: X
Вие се шегувате, но преди си правехме свалки, а сега направо се чудя, като погледна мацката, да не попадна в следствието да давам обяснения. А и се замислих, дали въобще им  е било ок на жените, че ги  свалям. Насилието над жените категорично трябва да се бори, само да не се преиграе мисля? Ако е само заради новопристигналите, това ли е начина?

# 40
  • София
  • Мнения: 38 595
Дълбоката истина е, че всички тоталитарни и робски режими от време оно, са се намесвали в сексуалния живот на хората, това е а и б на манипулацията.

# 41
  • Мнения: 4 416
Начина е да ги върнат пак там, където са били. Да затворят границите и да не ги пускат. Не и докато не покажат първо, че подлежат на интегриране. Да си интегрират първо собствените държави, пък после да се чудят къде да ходят. Ако техния свят беше хубав, нямаше да бягат от там.


# 42
  • Мнения: X
Всъщност сега видях, че този закон Да значи да, е подготвян в щата Калифорния за да се справят със сексуалното насилие в студентските градчета /кампуси/. Та не става дума само за бежанци в ЕС.

# 43
  • Мнения: 5 447
Тиган ,за по сигурно.
За шегата- точно вчера ми направи впечатление, че един от телешопите у нас рекламира тиган за 14 февруари. А за изнасилванията в студентските кампуси в САЩ това е много сериозен проблем и да- имат такива разяснителни кампании с " да значи да". Не е само до бежанците. Дори в елитните университети положението е тревожно. Има потресаващи разкази на девойки. Не знам какво е решението, очевидно не чрез нотариус. Нито можеш да излезеш насред площада за да кажеш заветното "да". От друга страна да не си момче в такава страна- буквално всичко може да се изтълкува като насилие, докато спортистите от университетския "отбор по скачане на въже" са кумири. Тогава за момчетата "читанки" не остават много шансове и всички са нещастни и депресирани. В САЩ се говори за промяна на гл.т. и в изкуството и киното и толерирането на умните пред силните. Но знаем към кои лоши момчета си създават афинитет малките момичета, в т.ч. и у нас, където пошляпването се схваща едва ли не като любовна игра. Труден, много труден проблем.

# 44
  • София
  • Мнения: 38 595
Нещо като пълни глупости ми звучи това за САЩ. Още преди ... 20 и кусур години една приятелка отиде да учи в САЩ. Та една вечер се понапила и понатиснала с някакъв младеж в кампуса. Обаче нещо решила, че не я кефи. Хващат се с една американка и в полицията. Веднага всичко се е задействало, та тя чак се уплашила какво е направила и накрая се отказала да повдигне обвинение.
Та в Щатите въобще нямат проблем с делата за секс тормоз.
Виж, тук имаме проблем.

# 45
  • Мнения: 30 802
Цялата дискусия с да-то и не-то идва от идеята, че сексът не е нещо особено и може да има свободна любов.

В едно по-романтично минало "не" доста често е значело "все още не" и като се стигне до да-то, е било ясно за какво е.

А сега въпросът да-не е от естеството на подписване на информирано съгласие. Сексът е вече нещо механично.

А реално жената не е имала достатъчно време да реши дали отговорът да е да или не. Защото тоя отговор примерно става ясен дни или дори месеци преди това. Не се задава в момента, в който импулсивно решат да правят секс.

Иначе се стига до разкази като Cat Person, където се стига до сваляне на гащи, кофти секс без ентусиазъм и постфактум-не-защото-не-можех-да-откажа, още познато като "жива да не бях, защо му дадох".

Проблемът е в кофти секса. И в прибързването. Проблемът е още, че нещата не се тестват предварително, а се разчита на импулс и някакво Не в последния момент, за което е ясн, че е неефективно.

# 46
  • Мнения: 31
Нещо като пълни глупости ми звучи това за САЩ. Още преди ... 20 и кусур години една приятелка отиде да учи в САЩ. Та една вечер се понапила и понатиснала с някакъв младеж в кампуса. Обаче нещо решила, че не я кефи. Хващат се с една американка и в полицията. Веднага всичко се е задействало, та тя чак се уплашила какво е направила и накрая се отказала да повдигне обвинение.
Та в Щатите въобще нямат проблем с делата за секс тормоз.
Виж, тук имаме проблем.

В САЩ и англосферата имат голям проблем с делата за секс-тормоз, защото всяка втора пияна девойка, която се събуди на следващия ден и види с кого си е легнала, решава да повдигне обвинение за изнасилване, защото човекът не я кефи на трезва глава. Имам разни познати, които работят в големи фирми и казват, че вече много мъже избягват общуването с колеги от женски пол в офис среда, освен ако не им се налага по работа. Толкова зле е положението, защото е лесна злоупотребата с тези закони, а малкият процент реални жертви на сексуално престъпление се губят във вихрушката.

Шведите наскоро вкараха решение, което задължава изрично съгласие, тоест черно на бяло или видео/аудио запис преди полов акт. Без такова изрично съгласие ако си мъж няма абсолютно никаква гаранция, че няма животът ти да бъде унищожен от някоя жена.

# 47
  • София
  • Мнения: 38 595
И в крайна сметка излиза, че това се прави в защита на мъжете. Какво стана с тоя свят!😵

# 48
  • Мнения: 12 824
Мъж (съпруг или партньор), склонен към насилие, си е за директно напущане! И то не след търпеливо изчакване дали няма да се оправи, защото няма да се оправи.
А секс на работното място е друга тема. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт