Уртикария

  • 13 350
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2
Здравейте, преди няколко дни ме откриха уртикария-назначиха ми Фортекал и Десибел....на моменти ме отпуска, но вечерта е ад....много сърби....Бихте ли ми помогнали със съвет

# 1
  • Варна
  • Мнения: 85
Здравейте! Преди известно време, близо година се борих активно с Неуточнена Хронична Уртикария. Изпих всички лекарства съдржащи антихистамини, обиколих всички лекари и направих всички изследвания. Изключвах отделни групи храни и всякакви алергени, също така ги съчетавах, за да видя дали няма реакция между някои. Сменях прахове за пране, препарати, козметика и т.н. Правих диети и режими, също така и хранителни тестове. В един момент се молех нещо да ми има и изследванията да го покажат, просто за да знам, че се боря с нещо. В резултат на лечението качих повече от 20кг. Уртикарията се изразяваше в дразнение от слънце, топлина, допир, натиск. Имах също така и дермографизъм(ако напиша името си на която и да е част от тялото можех с опипване и затворени очи да разбера какво пише). "Пльоските" се местеха от едно място на друго и си стояха по 2/3 часа. Единствено ме спасяваха студената вода и студените компреси. В един момент просто реших да не обръщам внимание и да спра лекарствата, тъй като резултат нямаше. Единствено се стопираше инцидентното появяване, но не пречеше на обрива да излезе на едва докоснато, почесано, подпряно и т.н. място. Пих много чай от коприва и студени компреси. В момента, в който спрях да пия хапчетата, спрях да качвам и кг. Всяка вечер пиех чай от коприва, тъй като вечер е по-осезаем дискомфорта и заспивах със студени компреси на ръцете и краката. Вече месеци след последните лекарства, все още имам обриви, но само при силен натиск. Студена вода(компреси) и коприва. Дано да ви облекчат обривите! Ако успеете с народен метод, моля споделете го!

# 2
  • Мнения: 2
Благодаря ви за изчерпателния отговор, сега започвам и чая от коприва...а с лекарствата ще видим до кога ще издържа....

# 3
  • София
  • Мнения: 504
Моят син се оправи благодарение на Фортекал и доц.Стаевска от Александровска болница

# 4
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
На каква възраст си? Имаш ли идея от какво си развила уртикарията?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 040
Здравейте, и аз съм атскоро с тази болест.Споделете,по кое време и колко коприва се пие?9

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3
Здравейте! С уртикария съм от почти 25 години. Появяваше се относително рядко и се овладяваше с различни антихистамини. От две години, рязко се увеличи проявлението й. Не си отива толкова бързо. Почти всяка седмица се появява. Антихистамините не помагат. Няма да описвам с подробности колко причини за алергията съм отхвърлила. С възел и киста на щитовидната жлеза съм, но хормоните са в норма. Традиционна медицина и хомеопатия вече не ми помагат. Изчетох доста форуми по темата и реших да спра всичко и да мина на отвара от коприва и бъз на гладно. Когато започнах лечението, бях с 20 дневна уртикария по лице и шия. Винаги там се появява. Всяка сутрин си правя отвара от супена лъжица суха коприва в голяма чаша гореща вода. Запарва се 30 минути. Пие се на гладно без подслаждане. По-късно супена лъжица бъз се приготвя по същия начин. Хапвам си омекналите плодчета и пия отварата. Правя си отвара от лайка и с памук обтривам лицето и шията, вместо вода. От един месец нямам никакви симптоми на уртикария. Поне 6 месеца ще спазвам този режим. Успех на всички с лечението!

# 7
  • Мнения: X
Здравейте. Аз имам същия проблем от над 6месеца който не минава. Неможе се установи. Единствено в тежки случай урбазона ми помага, но не е много препоръчителен..  Някой да помогне.......  На лс пишете ще разменим вайбър...

# 8
  • Мнения: 860
Момичета, виждам, че отдавна не е писано в темата, но... аз съм вече голяма, 48 г., но има склонност към такава диагноза да имам, ще си правя изследване за триптаза, което ми го даде алерголог - педиатър - много се радвам, че попаднах най-сетне на компетентен алерголог - слънчевата д-р Радостина Рашева в болница "ЗДравето" в София. Засега съм с диагноза уртикария и след изсл. за триптаза, пак ще се срещнем и ще ми каже по-подробно какво да правя.
Благодаря за рецептата за крема, ще го направя за мазане.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
И аз имам този проблем- появява се на краката. Още не могат да открият какво го отключва.

# 10
  • Мнения: 2
Здравейте. Това е доста гадно нещо като цяло. На първо място не трябва да изпадате в паника. Миналата година прекарах този кошмар. Трябва да сте с стабилна психика и да съсредоточите мисленето cи, cами до колкото се може да откриете от какво може да са причинени тези сърбежи и пъпки. При всеки човек причината е различна. Но моята препоръка е първо тръгнете с проверка на всички зъби и снимки при стоматолог. При мен проблема беше точно там. Оказа се че имах киста на зъба. След премахване на зъба всичко почна да се нормализира.Да пъпките и сърбежите пак ги имаше но те се контролираха с приемането на хапчета предписани от кожен лекар Дерматолог. Храненето беше много стриктно при определена диета - варени картофи и макарони нищо друго ! Процеса продължи около 1 месец след отркиване на причината. Най големия проблем при тази Уритикария е, че не може да се открие от какво е причинена. Първо всеки човек трябва да отркие точно това и след това да започне определена процедура за лечение. За дапалнителни въпроси бих помогнал с каквато мога, защото знам що за кошмар е този процес.

И бъдете смели, без притеснения !

Успех

# 11
  • Мнения: 860
Може и да е от храна, аз си правих за всичко, което ям, проби и се видя за какво имам алергия, и за упойки правих. Имам и други алергии.
Постепенно се оправих, пих дълго време Атаракс, беше ми го дала алерголог от Столичния Кожен Център, защото нищо друго не ми помагаше. Мажех се с Дермодрин при най-малкия сърбеж.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 85
Може и да е от храна, аз си правих за всичко, което ям, проби и се видя за какво имам алергия, и за упойки правих. Имам и други алергии.
Постепенно се оправих, пих дълго време Атаракс, беше ми го дала алерголог от Столичния Кожен Център, защото нищо друго не ми помагаше. Мажех се с Дермодрин при най-малкия сърбеж.
Част от моето лечение включваше и Атаракс, но задължително в комбинация с Ранитидин.
Относно тестовете за алергии към храна, не е възможно според мен от натравяне с лоша храна или съществуваща алергия към дадена група храни, да предизвика просто уртикария.. Правят се тестове за толерантност към дадени групи с храни. От там излиза какво е добре да се отбягва, но не и към каква храна имаш алергия.
Отделно тест при алерголог, който съм правила включва най-често срещаните и обичайни алергени. Хранителните алергии, могат да се променят с времето, дори и да изчезват. Зависи с какво и кога се насища организма и какво друго му помага да се изчисти.
Аз спрях млечните краве продукти, както и твърда пшеница(това показа моя тест за хранителна нетолерантност), уви нямаше промяна.
Присто в един момент спрях да пия хапчета и започнах да се правя, че не забелязвам обривите и постепенно спряха да се появяват ежедневно.
В момента все още имам отвреме на време, но студен компрес и един чай от коприва и готово.
Неуточнената уртикария е трудна и почти невъзможна за лекуване точно зарафи това, че е неуточнена и не се знае какво в предизвиква.

# 13
  • Мнения: 119
Здравейте, на мен миналата година една алерголожка ми беше изписала Деанксит. Тогава много странно ми стана. Сега чета, че на вас са ви изписвали Атаракс - каква е причината да се лекува с успокоителни?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 85
Здравейте, на мен миналата година една алерголожка ми беше изписала Деанксит. Тогава много странно ми стана. Сега чета, че на вас са ви изписвали Атаракс - каква е причината да се лекува с успокоителни?

В началото беше важно да се установи какъв е типът уртикария, който съм развила.
Възможно е да бъде нервна, хранителна, алергична и подобни.
Мисля, че 4 вида бяха, но да не Ви подведа.
При нервни състояния, се обостря тъй като Ви изнервя и самия сърбеж, чуденето защо се появява и тн.
Затова ми изписаха и Атаракс един курс, за да се отхвърли или потвърди вида уртикария.

Към настоящия момент при мен тя е все още Неуточнена, но не приемам никакви медикаменти.
При по-силен натиск се появява дермографизъм,
също и сърбеш след елементарни усилия върху кожата
(като отваряне на капачка на бутилка),
но след измиване със студена вода и няколко минути непипане на нищо друго се оправям.
След като изследвах всичките си органи и ходих при всякакви специалисти,
без никакъв резултат и постоянен ефект,
реших, че по-добре за здравето ми би било ако спра да пия всякакви хапчета,
от които за съжаление и до днес не мога да се справя със страничните ефекти.

# 15
  • Мнения: 1
Здравейте, имах уртикария близо година и единственото нещо което ми помогна с този проблем са шуслерови соли 2,3 и 8. И наблегнах повече на плодовете. Успех!

# 16
  • Мнения: 2
Здравейте, преди 4 месеца получих уртикария. Лекувам се със зенаро. Докато пия всичко е наред, но след като го спра започват отново обриви. Някой сблъсквал ли се е с това?

# 17
  • Мнения: 860
Направете си тестове всякакви за алергии, да откриете причината за уртикарията. Аз си правих всичко - и за всички храни,които ям, и за алергените, като домашен прах, тревни полени и т.н., има си ги в алергологията, както и упойките също целия панел. Правила съм си и за изкуствените оцветители, и подобни, които имаше в програмата на един биорезонанс, и там ми излезнаха също и сега си зная към какво съм алергична.
Пих дълго време атаракс - месеци, друго не ми действаше и много бавно и постепенно ми отшумя, мажех се с Дермодрин, и сега се мажа с него само да ме засърби някъде нещо, и никакво разчесване, сдържах се и мажех с дермодрина. Кортикостероиди Никога не съм ползвала и няма и да ползвам.

# 18
  • Мнения: 5 795
След използването на фотоепилатор и излизане навън(но все пак нямаше силно слънце) целите ми ръце станаха на малки червени точици... възможно ли е да съм отключила уртикария?

# 19
  • Мнения: 860
Може да е от фотоепилатора.

# 20
  • Мнения: 2
Направете си тестове всякакви за алергии, да откриете причината за уртикарията. Аз си правих всичко - и за всички храни,които ям, и за алергените, като домашен прах, тревни полени и т.н., има си ги в алергологията, както и упойките също целия панел. Правила съм си и за изкуствените оцветители, и подобни, които имаше в програмата на един биорезонанс, и там ми излезнаха също и сега си зная към какво съм алергична.
Пих дълго време атаракс - месеци, друго не ми действаше и много бавно и постепенно ми отшумя, мажех се с Дермодрин, и сега се мажа с него само да ме засърби някъде нещо, и никакво разчесване, сдържах се и мажех с дермодрина. Кортикостероиди Никога не съм ползвала и няма и да ползвам.


Благодаря!

# 21
  • Мнения: 13
Здравейте, Нова съм тук направих си регистрация доста трудно но слава Бого успях! Аз родих преди 2 месеца първото си дете след известно време започнах да имам силен обрив по краката след това отидох на лекар каза ми, че е уртикария каза ми да бъда на диета 2 седмици и пиеш хапчета обаче, нищо не помогна от това сърбеж продължи по цялото тяло ходих на друг кожен лекар каза ми, че имам доста ниско желязо. Каза ми да си взема лекарства за него защото може това да оказва влияние. Обаче сърбежа продължава. И е побъркващ Моля за Съвет!!

# 22
  • Мнения: 2
Здравейте, виждам че никой не е писал по темата от доста време но реших да пробвам понеже пряко ме засяга лечението което е с фортекал за уртикария. Contest въпроса ми е към вас ако имате спомен колко време се лекува сина ви с фортекал и изчезнаха ли за постоянно обривите?

Общи условия

Активация на акаунт