Какво искат да получат за Коледа вашите тийнейджъри?

  • 18 077
  • 117
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Задоволени са със всичко децата ни. Вече не знаят какво да искат. Поне моята 13 годишна тийнка. Ще ми се да я изненадам с нещо интересно, което ще и хареса. Ще черпя идеи от вас, щото на мен нищо интересно не ми идва на ум. Последните години сме подарявали Ел. четка За зъби, парфюм, офис стол за стаята и.

# 1
  • Мнения: 2 818
Моят иска пари Grinning

# 2
  • Мнения: X
И моята дъщеря иска пари. Събира за лаптоп.

# 3
  • Мнения: 4 785
Нашата тийнка - почти на 17 години - иска само пари (по възможност повечко). Тази година събира за фотоапарат - полупрофесионален. Миналата година не помня за какво беше.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Airpods е желанието у нас. Слушалки без кабел, за Айфон, с едни пластини Dust guard и кейс. 

# 5
  • Мнения: 46 546
Зависи от какво вълнува в момента.

Моята дъщеря е на 14 г., избра си дрехи, стол за бюро и пари (събира за нов телефон, досега ние ѝ купувахме, последният е на няколко месеца, много често ги сменя, затова ѝ обяснихме, че от нас - стига, ако иска друг, да си събира).

Има и малка изненада, за която не подозира, това огледало Simple Smile

# 6
  • Мнения: 8
Графичен таблет- в момента сме на вълна рисуване.
Опитва нови техники и се интересува от графичен дизайн.
Момиче е, почти на 13.

# 7
  • Мнения: 4 518
Леле колко скромна сестра имам Joy на почти 13г. е и си поиска дълъг кабел за зареждане на телефон (3 метра, като моя) и външна батерия (пак като моята).
За рожден ден последните години иска екскурзии. Според мен няма по-хубав подарък от това и малко ме е яд, че съм била смотана и не съм се сещала и аз да искам това Tired Face

# 8
  • Down south
  • Мнения: 7 715
Задоволени са със всичко децата ни. Вече не знаят какво да искат. Поне моята 13 годишна тийнка. Ще ми се да я изненадам с нещо интересно, което ще и хареса. Ще черпя идеи от вас

Пътуване (cruise) през пролетната ваканция с най-добрата и приятелка и  родителите и.

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 02:18 от Daylily

# 9
  • София
  • Мнения: 38 604
Телефон.
Има и рожден ден. Той ще е по-скъп от телефона.

# 10
  • Мнения: 902
Моята е луд фен на Хари Потър, и си пожела фен-продукти. А на 1. януари ще идем с нея на изложението на Хари Потър в Берлин, това ще е изненадата.

# 11
  • На топло
  • Мнения: 4 130
И моята иска Airpods, един определен модел на Nike и цял списък японски комикси ( manga).

 Маратонките вече са купени с пари от бабите и дядовците.
Книжките ги купих + още няколко романа като изненада.

Купих и едно колие пак изненада, знам, че си търсеше нещо подобно.

Airpods още ги мисля, лесно се губят и тя е малко разсеяна.

# 12
  • Мнения: 1 561
Moите писаха писмо до Дядо Коледа/ заради малката/, но тъй като тази година и те не знаят какво, оставиха Дядо  им Коледа да го измисли.
Та на голямата купихме подаръчен ваучер от фен страницата на Dollan Twins, пада си по тях, искаше някакви суитчери от тях, но докато се организираме, то не остана време да дойдат навреме. Та след празниците ще си поръча тя каквото иска с тяхното лого. Предполагам, че ще е хепи.
От роднини- пуловер и шал.


Събира пари за новия модел IPHONE X/ миналата година й подарихме 7-цата/ , тя си пада по техника, за РД получи Аir pods, без да очаква, добра изненада се получи, но ги поръчвахме от чужбина, тук много скъпи още...

Дрехи, бижута и козметика засега не я вълнуват, за мое съжаление:).

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 09:56 от alexova

# 13
  • София
  • Мнения: 38 604
Вчера открих, че в Алиекспрес има фен фигури.

# 14
  • Мнения: 1 561
Вчера открих, че в Алиекспрес има фен фигури.

Там има много неща, но слагат снимки на оригинали, после идва едно бегло копие....та отдавна съм ги отсвирила тези евтинийки.

# 15
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Моите мъже (близнаци на 16) са малко по-големи и май-май си имат всичко. Мислех за ел. четки за зъби, че имаха като малки, но нещо не ги харесаха и така си останаха неизползвани. Единия прояви предпочитания към ел. самобръсначка, другия отказа и двата продукта - добре си бил с ръчните уреди.
Иначе по инициатива на баба им, джуджетата са им стъкмили една активна колона от черния петък.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Моят тийн е фен на кубчето на Рубик. Стандартни вече имаме три, едно - с различни ширини на елементите, сега му взехме това:
Скрит текст:

Иначе е скромен, не че не иска разни неща, но се съобразява с "цветущото" ни финансово състояние. Най-вероятно ще получи някакви пари, една блуза за зимата му взех и така.
Искаше и лампичка за четене - от тези, които се закрепят на книга, но там все още го мислим, най-вече защото според мен малко или много се товарят очите и е по-добре да се чете на обикновено осветление.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 847
Моята тийнейджърка (14г.) си поръча албум на любима к-поп група. В албума има някакви фенски неща, освен диск - картички, постер и не знам какво още. Това го прави "ценен", иначе може да си го изтегли от нета.

# 18
  • Мнения: 5 307
Моята девойка е на 13 г. Иска малкия вариант на чанта O-bag (имаше 10%-но намаление) и палитра с гримове (тренира спортни танци, гримът е задължителен за състезания). Палитрата още не я намерих.

# 19
  • Мнения: 1 013
Да не е само запис ще кажа какво съм решила да взема за моята 13 год .дъщеря -скоро взехме нов телефон и знае ,Че това е подаръка ,но за изненада взех външна батерия и леки гримове (аз не ползвам и тя да си има нейни ).
А 9 год.малчо ми е по-труден нито играчка нито книга 😐

# 20
  • Мнения: 4 753
Само пари!
Stuck Out Tongue Winking Eye

# 21
  • Мнения: 18 000
Гривничка на Пандора съм взела. Тя иска топка за художествена гимнастика, луда е по нея, но нямаме в града

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 3 593
Маратонки Найк за баскетбол...

# 23
  • На топло
  • Мнения: 4 130
Моят тийн е фен на кубчето на Рубик. Стандартни вече имаме три, едно - с различни ширини на елементите, сега му взехме това:
Скрит текст:


Боже, как се нарежда това нещо 😁

# 24
  • Мнения: 8 772
Air pods , но ми се струва че е по-добре да се изчака втория модел ( по-модерен)  който уж ще излезе в началото на годината.
Та се колебая в момента.

# 25
  • Португалия
  • Мнения: 4 098
Като гледам, не съм само аз в тая каша.
Всичко си имат днешните деца,пък после разправяме,че не ги глезим!
Моите се правят ,че вярват в Дядото, но с намигване вече...на 11г.са
Пожелаха си дъски за race sup, но няма да ги огрее, че трябва и да се транспортират после...хамалогии...,а в школата има.
после за карбонови гребла заговориха, но аз вече бях намислила електронен четец за всяка, та да тренират малко и сивото вещество, а и цените на книгите в днешно време...
За сега, това,плюс пуловерче и някое лакомство.

# 26
  • софия
  • Мнения: 1 305
Нова клавиатура си е поръчал младежа на 13

# 27
  • Мнения: 5 262
моето, 13, отмъкна един обектив за фотокамерата си.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Гривничка на Пандора съм взела. Тя иска топка за художествена гимнастика, луда е по нея, но нямаме в града
Поръчай от тук:
https://maximasport.eu/bg/kategorii/hudojestvena-gimnastika-168/ … rokat-malka-11813
Идват на следващия ден в общи линии. Моята щерка има топка и лента. Не са скъпи и вършат работа. Определено топката е по-различна като усещане от обикновените топки.

 
Моят тийн е фен на кубчето на Рубик. Стандартни вече имаме три, едно - с различни ширини на елементите, сега му взехме това:
Скрит текст:

Боже, как се нарежда това нещо 😁

Аааа, не знам, той да му мисли! Grin

Той има такова:
Скрит текст:
Казва, че се реди като стандартните. За многостена вече ще се мъчи... Laughing

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 13:24 от katjushka

# 29
  • Мнения: 1 990
Здравейте! И аз съм в подобна ситуация - всичко си има, а ако нещо му трябва - купуваме на момента, не чакаме поводи. Голям фен е на кубчето „Рубик”, но ги има май всички. Даже и пари ако му дадем, няма да знае за какво да ги изхарчи.

# 30
  • Мнения: 1 561
Здравейте! И аз съм в подобна ситуация - всичко си има, а ако нещо му трябва - купуваме на момента, не чакаме поводи. Голям фен е на кубчето „Рубик”, но ги има май всички. Даже и пари ако му дадем, няма да знае за какво да ги изхарчи.


Тъжно е това, но факт, при повечето ни е така вече. Вкъщи сме заринати от какво ли не.Е, винаги има по какво да купим, но децата нямат нашите  мечти,  да чакаш с нетърпение  даден празни за получиш нещо мечтано....
Опитвам се да намаля малко, започнах по-рядко да купувам излишни неща, но по празници ми е кеф да се поглезим. Отделно, че много пазим и не ни се изхвърлят здрави неща.


# 31
  • Мнения: 1 990
Вкъщи се старем да го възпитаваме в ...да го наречем минимализъм - по-малко на брой, но по-качествени неща, без вещоманство. Смятам, че точно поради тази причина няма какво да си поиска - започва да ги осъзнава нещата. Подарявали сме му и разни преживявания като полет с парапланер, рафтинг, като по-малък- картинг...между др. това бяха доста сполучливи подаръци.

# 32
  • Мнения: 5 262
Оу хора ... ако имате капацитет аз имам двама нуждаещи се от какво ли не!
Обектива взехме , сега ако може един адаптер, един микрофон за снемане на звуци от птици, един фетбайк, един специален шлем , камофлажна палатка за да се крие от птиците , кон , куче и ...
малкия сега получи даунхил шлем за маунтинбайк, но сега ако може и фетбайк и камуфлажни панталони и ако може и едно камуфлажно яке, котка, ...

ако ви е мъчно, че нямате списък за подаръци мога да раздавам моя списък ...

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
И моята дъщеря е фен на Хари Потър в момента.Но освен фигурки,книги и игри,нищо не можа да си измисли.Пък и бюджета не е разтеглен до безкрайност,така че и с това се съобразява.

# 34
  • Мнения: 18 554
Четец за книги си поиска моята щерка, макар и да не е още тийн. Давам го като идея за някой книголюб.

# 35
  • Мнения: 533
Моята щерка е на 13.За Коледа си избра и купихме вече-парфюм,безжични слушалки,пуловер и едно огледало,на което може да се слуша музика.Винаги е трудно с подаръците, защото купуваме когото се наложи,не чакаме празници.Следователно всичко има.Миналата година беше Ховърборд.

# 36
  • Мнения: 5 234
Моята щерка е на 13.За Коледа си избра и купихме вече-парфюм,безжични слушалки,пуловер и едно огледало,на което може да се слуша музика.Винаги е трудно с подаръците, защото купуваме когото се наложи,не чакаме празници.Следователно всичко има.Миналата година беше Ховърборд.
Какви безжични слушалки? Много съм боса с технологиите.

# 37
# 38
  • Мнения: 5 234
От 300 лв.ли ? Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 2 847

Безжични слушалки има за всеки джоб. Свързват се с телефона на принципа на блу-тут. Удобни са, защото телефонът може да е на известно разстояние и да се чува в тях - напр. моята тийнка го слага на бюрото, пуска си музика в ушите и танцува. Така хем не вдига шум, хем не се омотава в жици.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Да Airpods почват от 300 лв.
За малкия на мм подаръкът е Nintendo Switch. Много скъпа играчка, но я заслужи.

# 41
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Моята 13 годишна не иска безжични слушалки за телефона, забравих какво изтъкна като причина. Искаше слушалки с хубаво качество на звука. Дадохме й ги по-рано, защото старите дадоха фира, а без слушалки не се живее 😂
Поръча си худи, което също вече й го дадох, миналия уикенд беше с него.
Единствено едно пръстенче от Пандора още крия и на много изгодна оферта намерих Тасимо Виви 2 машина. Не прави кой знае какви напитки, но да си играе с нея, особено, когато има приятелки на гости Wink
Реално няма нужда от нищо, купуваме на момента и го даваме, когато има нужда. Както стана със слушалките и худито Simple Smile

# 42
  • Мнения: 902
И моята дъщеря е фен на Хари Потър в момента.Но освен фигурки,книги и игри,нищо не можа да си измисли.Пък и бюджета не е разтеглен до безкрайност,така че и с това се съобразява.

Моята "Хари Потърка" (13 г.) си поръча и пуловер, и портмоне, и чантичка, и верижка и пъзел с Хари-Потър-Мотиви, и още няколко неща.
Тоест, тя не си поръча. Връчих й един каталог, и й казах да отблежи всичко, което й хареса, без значение от цената- аз според възможностите ми ще гледам кое ми пасва на джоба. Баба й също се ориентира по тоя каталог.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 397
Ох,, хванала съм се за главата, още не сме купили нищо. Големия на 15 , не иска нищо всичко си има, и е така, ама ми се иска да има нещо под елхата .
Малкото на 12 още не е писала писмо , и не казва какво иска, и вече изпадам в паника, че не остана време.

Сега прочетох за графичен таблет, това не го бях чувала, сега ще го поразуча как стават нещата , има интерес да рисува. Ако имате повече инфо да ми кажете какво се прави с това чудооо  Hug


п.п. сега се сетих докато писах и в другата тема, иска цяла пижама с качулка на някакво животно, ама само в Джъмбо  има едни изкуственяци, дали знаете къде мога да намеря нещо качествено .

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 17:49 от kimbolina

# 44
  • На топло
  • Мнения: 4 130
В Етам има много пижами с качулка, всякакви видове животни
https://www.etam.com/lingerie-de-nuit-combinaisons/combinaison-p … fe-650147183.html

Аз и купих от Асос без, беше намалена на 30евро, марката е "Chelsea Peers"( страхотно качество)

https://m.asos.com/fr/chelsea-peers/chelsea-peers-ensemble-pyjam … archQuery=chelsea peers&gridcolumn=1&gridrow=21&gridsize=2&pge=1&pgesize=72&totalstyles=45

А тази е с качулка

https://m.asos.com/fr/loungeable/loungeable-onesie-motif-licorne … 0268521?CTAref=We Recommend Carousel_1&featureref1=we recommend pers

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 18:29 от Hello♥J

# 45
  • Мнения: 5 307
На моята художничка баткото и подари минала Коледа графичен таблет, никакъв интерес.

# 46
  • Мнения: 18 000
За целите пижами, а и за други вижте във фейса Pink Angel, ние сме много доволни от цени, качество, вижте ги

# 47
  • Мнения: 345
Моят тийн е фен на кубчето на Рубик. Стандартни вече имаме три, едно - с различни ширини на елементите, сега му взехме това:
Скрит текст:

Иначе е скромен, не че не иска разни неща, но се съобразява с "цветущото" ни финансово състояние. Най-вероятно ще получи някакви пари, една блуза за зимата му взех и така.
Искаше и лампичка за четене - от тези, които се закрепят на книга, но там все още го мислим, най-вече защото според мен малко или много се товарят очите и е по-добре да се чете на обикновено осветление.

Нормално момче. Адмирации за възпитанието и за предпочитанията. Козметика и айфони според мен са част от битието на едно материалистично ориентирано същество. Без някой да се обижда. Просто с глезотии не се постига добро възпитание, а точно обратното. Съжалявам всички родители, които отрупват отрочетата си с последни модели техника, глезят ги с най—скъпите дрешки и им дават парички за всичко. Но не е в това въпроса.

# 48
  • Мнения: X
 Според вас кой телефон сега е хубав модел -  Чудя се за Huawei  P20 (може и lite версията ,че се скъпя само за P20) ,някой има ли мнение за него

# 49
  • София
  • Мнения: 17 815
Лайт версията е окей. Не се различава кой знае колко от класическия Simple Smile
А и всеки малко по- запознат знае, че мега пикселите не означават нищо.

# 50
  • Мнения: 1 970
Моят 14-годишен си поръча някакви спортни артикули от Декатлон. Спортна бутилка, някакви накитници, въженце за скачане. Аз добавих един суичер с цип и качулка, пак от там. Но ми се ще и нещо по-различно. Дадохте ми идея за кубче на Рубик от тези по-нестандартните. Има обикновено и си го нарежда, но ще го предизвикам с нещо по-трудно. Знам от къде да го поръчам.
Техника си има, единствено слушалките сдадоха багаж и вече са купени от баба му и дядо му.

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 20:19 от sis_ko

# 51
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Обиколих мола и нищо не харесах за племенниците на мм. Исках нещо тийн за обличане, уцелвам вкусовете, но този път първо от баба им избирах и там са нещата, които ми харесаха. На финала два ваучера от Orange и съм доволна Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 4 027
Моята тийнейджърка иска да ходи отново на екскурзия с училището и това да й е подаръка. За да сложа нещо все пак под елхата й купих един пъзел.

# 53
  • Мнения: 152
Моята е луд фен на Хари Потър, и си пожела фен-продукти. А на 1. януари ще идем с нея на изложението на Хари Потър в Берлин, това ще е изненадата.
Може ли линк към събитието?

# 54
  • Мнения: X
Вкъщи се старем да го възпитаваме в ...да го наречем минимализъм - по-малко на брой, но по-качествени неща, без вещоманство. Смятам, че точно поради тази причина няма какво да си поиска - започва да ги осъзнава нещата. Подарявали сме му и разни преживявания като полет с парапланер, рафтинг, като по-малък- картинг...между др. това бяха доста сполучливи подаръци.
Нашето момиче има още 2 години до тийн възрастта, но от няколко години сме на този принцип и ние.

# 55
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 819
Първи списък:
- пижама с миньон
- магическа кутия
списъкът се ъпдейтна с:
- кожено яке и ховърборд.
Освен за Коледа и за РД подаръци не купувам.Май последният път и за РД не съм му купила, а др подаръци все още не ги е отворил ( 7 месеца след РД )

# 56
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
п.п. сега се сетих докато писах и в другата тема, иска цяла пижама с качулка на някакво животно, ама само в Джъмбо  има едни изкуственяци, дали знаете къде мога да намеря нещо качествено .
Не само пижами такива има, но и пухкави за през деня, подходящи са за зимата. Моята много ги харесва.

Графичните таблети за рисуване са по-специфични и не от всяко дете могат да се оценят. За тях е хубаво да се ползва специален софтуер, за постигане на различни ефекти. Не е като да рисувая на хартия. Моята започна да рисува на компютъра първо и едва, когато постигна някакво ниво и видяхме, че наистина се е зарибила й взехме такъв. Така тя можа да го оцени и качеството на рисунките доста се промени. Дори кратки анимации правеше на него.

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 23:20 от Merry

# 57
  • София
  • Мнения: 1 397
И моите предпочитат пари. Финансират с тях забавления като скачане на батути, въжени градини, игри с VR в моловете, както и покупки в игри, на които играят на компютъра и аз иначе не обичам да плащам. Предишни години получаваха слушалки за компютър, геймърска клавиатура и мишка, самите компютри. Получавали са през годините и електронни четци, графичен таблет. Синът ми иска и суичър брандиран с любим ютюбър. Със събраните пари преди 3 години си купиха задружно Xbox. Разбира се, се наложи и ние малко да помогнем. Тази година момчето мисли със събраните пари да опита да си купи тротинетка за трикчета. Девойката си пожела определен модел обици.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 18
От години с нашите си разменяме подаръци за Коледа и си определяме една символична сума, която да ни служи като ориентир (обикновено е 10лв, но естествено винаги се надвишава). Така от минали години съм получавала бижута, козметика, някакви принадлежности, книги, аксесоари и всякакви неща, които могат да се харесат на едно момиче. Иначе аз пари обичам да получавам само от останалите роднини, че на тях им е по-трудно да уцелят какво ми харесва, докато нашите си ме познават. Sweat Smile Та мисълта ми беше, че не е нужно подаръкът да е скъп, важното е да е избран с мисъл и най-вече да е от сърце.
П.П. Не искам да бъда разбрана погрешно, само споделям мнение...Все пак Коледа е времето, в което трябва да сме щастливи и да успеем да зарадваме и близките си хора без значение от цената! Весели празници! Relaxed Relaxed

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 02:00 от Не се сърди, човече

# 59
  • Мнения: 8 951
Електронна книга
Слушалки

# 60
  • Мнения: 3 546
Моят 12 годишен иска игри  за PS, най-вече Спайдърмен.

# 61
  • Мнения: 143
Момичета, каква книга би харесала на 13 г. госпожица? Ще си разменят подаръци в училище и момиченцето поискало книга, но нямам никаква представа какво харесват момичетата на тази възраст.

# 62
  • Мнения: 8 951
Дъщеря ми, на 10, много хареса Феята от захарницата. Не знам дали ще се хареса на момиче на 13, но наистина е прекрасна книжка.

# 63
  • Португалия
  • Мнения: 4 098
Аз бих поразпитала самото дете
Моите двете, имат коренно различен вкус- едната чете кримки- Агата Кристи, Шерлок Холмс..., другата обича фентъзи ...И какъв жанр е Игрите на глада- последно чете това.
Естествено, трябва целенасочено да се предлагат класики. На четците съм качила Дюма, Айзък Азимов...

# 64
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Имам тийн на 13, още преди да е тийн сме минали през всякакви конзоли за игри, втора ръка, разбира се, иначе не можем ад си позволим. Един от подаръците е бил хакване на X BOX , от което конзолата изгоря след седмица, и това беше най-тъжният му подарък. Амбицира го да си хакне Nintendo 3DS  сам, и с това интересът му към конзолите се изпари още на 10г.

 Минахме на обединен роднински подарък геймърски компютър. Преди това си беше поискал безжична джаджа, която се включва в ТВ екран и на екрана е всичко, което правиш на телефона. Сега я ползваме ние, когато имаме свалени на компа филми.

Следващата година имаше подарък геймърска прозрачна кутия за компа. Получи от кръстника си нов монитор. Кака му му подари геймърски слушалки.

 Тази година с новия план за телефон на баща му, най-сетне получи чисто нов телефон,води се за тази Коледа, досега караше с втора ръка.Хакваше ги и им взимаше душата за година две. Не се хвърля на скъпи модели, камерата изобщо не го вълнува. Необяснимо му е защо на връстниците му купуват телефони за хиляди, като дори не могат да боравят с тях.

 Въпреки това се чудя дали да не му вземем и стол, защото има нужда, или да го оставя за РД. Ако не се появи някакво ново технологично чудо по възможностите ни, предусещам, че вече ще купуваме само нови компоненти за компютъра, за да го правим още по-мощен.

Сетих се, че една година искаше микроскоп. Не сме търсили сериозно, защото тогава имаше друг скъп подарък. Купих му някакъв мини, за 5-6лв, увеличаваше, но не достатъчно. Разгледа няколко мини бубулечки (беше много впечатлен) и сега отлежава в чекмеджето. Simple Smile

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 09:56 от Ljuboznatelna

# 65
  • Down south
  • Мнения: 7 715
Вашият микроскоп, ме подсети за нашия телескоп Joy
Преди няколко години, дъщеря ми, може би тогава на 13, искаше телескоп. Получи го. Гледаха с баща и известно време, сега служи за нещо, като закачалка.

Допълвам списъка за тази година:
- Pandora (нещо си), май само едно
- кола, това няма да стане Close и тя го знае. Опитите продължават.
- Victoria's secret (неща) ще го бъде

# 66
  • Мнения: 5 262
Вашият микроскоп, ме подсети за нашия телескоп Joy
Преди няколко години, дъщеря ми, може би тогава на 13, искаше телескоп. Получи го. Гледаха с баща и известно време, сега служи за нещо, като закачалка.
 
и ние имаме един с такава функция. Нчма смисъл да се купуват ненужни неща . Дори да са не толкова интелектуални, но поне да се ползват.

# 67
  • Down south
  • Мнения: 7 715
Съгласна!
От друга страна, като го искаше, едва ли не се виждаше, като виден звездоброец Joy и еуфорията беше голяма.
Уви, не продължи много дълго, но стои, не си го дава, явно закачалските му функции са доста ценни  Close

# 68
  • Мнения: 407
Иска маникюр 😀
Категорично бях против.
После нов лаптоп. Пак греда 😀
Сега е в процес на мислене.
Иначе аз съм си наумила да и купя пижама, портмоне и някое марково червило и спирала, че се налага да си слага по участия. И книжка разбира се. Все купувам, но не всички биват прочетени. И ще ги заведа на кино с дребното. Това засега.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Mam4e Bandit какъв е този каталог?
Моята дрехи не иска за подарък.Казва,че дрехи и без това ще и купя.Smile

# 70
  • Мнения: 5 262
Книги не купувам. Имаме две много добри библиотеки около нас и каквото търсим го намираме .

# 71
  • Мнения: 902
Mam4e Bandit какъв е този каталог?
Моята дрехи не иска за подарък.Казва,че дрехи и без това ще и купя.Smile

Каталозите бяха два, на  emp.de  и на elbenwald.de.  В тези шопове има цял раздел Хари Потърски неща...

# 72
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Според вас кой телефон сега е хубав модел -  Чудя се за Huawei  P20 (може и lite версията ,че се скъпя само за P20) ,някой има ли мнение за него

Прекалено много си повярва Huawei

Новият  Samsung A9  950F  дебютирал октомври/2018г.  е най-доброто за парите си. 

8 ядрен
6 гб. Рам
64 гб. хард диск за съхранение 
 отделно слот за карти до 512 гб.

4 камери с куад лед светкавици.

 

# 73
  • Мнения: 1 561
И аз го чаках с нетърпение, но на живо цветовете много ме издразниха!

# 74
  • Мнения: 8 772
Според вас кой телефон сега е хубав модел -  Чудя се за Huawei  P20 (може и lite версията ,че се скъпя само за P20) ,някой има ли мнение за него

Прекалено много си повярва Huawei

Новият  Samsung A9  950F  дебютирал октомври/2018г.  е най-доброто за парите си. 

8 ядрен
6 гб. Рам
64 гб. хард диск за съхранение 
 отделно слот за карти до 512 гб.

4 камери с куад лед светкавици.

 


И аз го чаках, ама тези камерите ми се струват че не фокусират толкова добре и не са нещо впечатляващо.
A Huawei прави страхотни снимки.
При селфитата как стои въпроса?
Размити ли са изображениятА?

# 75
  • Мнения: 902
Аз си избрах и имам от 3 седмици Huawai Mate 20 Pro. В началото ми беше малко странен (от години съм Сони- Потребител и всеки 2 години си взимах най-новото  от Сони, но батерията им пада за нула бройки!) но колкото повече време минава, толкова повече ми харесва този телефон. Батерията държи три дни, вградената камера е на Лайка и прави снимки с професионално качество. Селфита също много добри, само да си знаете, че чувствителното око на ЛайкаTa улавя всяка бръчица.. Grinning ( Помислили са хората и за суетните около нас- има вградени опции за обработка, на който му трябват... Simple Smile

# 76
  • Мнения: X
Здравейте,
Аз имам братовчедки близначки на 10, купих им от един сайт едни много готини коледни кутии с меки пухкави пижами и едни дълги чорапи, тип зимни но имат по една дантелка за разкош Wink и по една коледна ароматна свеш, показах ги на майка им и тя си поръча същата кутия Grinning Идват уникално опаковани с едни звезди, панделки,вътре с картичка, много са готини Simple Smile

# 77
  • Мнения: 5 262
идеята с кутиите е супер. и много мило ми звучи. както трябва да е един подарък.

# 78
  • Мнения: 2 233
Моята дъщеря е на 13 г. Поиска книги, чанта O bag, дрехи, гримове и пари. Разпределили сме кой какво ще подари. Аз ще я изненадам и с кутийка за гримове/ бижута

# 79
  • Мнения: 5 234
Здравейте,
Аз имам братовчедки близначки на 10, купих им от един сайт едни много готини коледни кутии с меки пухкави пижами и едни дълги чорапи, тип зимни но имат по една дантелка за разкош Wink и по една коледна ароматна свеш, показах ги на майка им и тя си поръча същата кутия Grinning Идват уникално опаковани с едни звезди, панделки,вътре с картичка, много са готини Simple Smile
Моля за линк.

# 80
  • Мнения: X
Аз от сряда съм с Huawei P20 lite  и за скромното време от което сме заедно, съм адски доволна!

# 81
  • Мнения: 902
Дойдоха Хари-Потърските неща и ги показвам за заинтересованите- няма как да ги разопаковам обаче. някои от тях пубертетката ще получи от баба, другите и пътуването до Берлин- от мен. Simple Smile

Скрит текст:

# 82
  • Мнения: 19 323
А на Селена Гомес виждали ли сте фен артикули? Моята това иска.

Дъщеря ми, на 10, много хареса Феята от захарницата. Не знам дали ще се хареса на момиче на 13, но наистина е прекрасна книжка.
Дъщеря ми е на 11 и й се стори бебешка. Иначе е хубава книга, но за 13 не мисля, че е удачна.

На 13-годишен младеж без интерес в компютърни игри нямам никаква идея какво мога да подаря. Ако имате някакви идеи, ще съм благодарна.

# 83
  • Мнения: X
Здравейте,
Аз имам братовчедки близначки на 10, купих им от един сайт едни много готини коледни кутии с меки пухкави пижами и едни дълги чорапи, тип зимни но имат по една дантелка за разкош Wink и по една коледна ароматна свеш, показах ги на майка им и тя си поръча същата кутия Grinning Идват уникално опаковани с едни звезди, панделки,вътре с картичка, много са готини Simple Smile
Моля за линк.

Пратих ви на лично, за да не се сметне за реклама Simple Smile

# 84
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 757
За дъщеря ми, която е на 10г взех книгата на някаква блогърка Дневникът на Стефи, на племенника, който е на 12г купих хубава футболна топка.

# 85
  • Мнения: X
Kaкво получиха вашите тийнейджъри за Коледа ?  Grinning

# 86
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Airpods с аксесоари.

# 87
  • Мнения: 8 951
Kindle Fire 7, поръчах го от амазон за 29 паунда на черния петък. Страшно се изкефи.

# 88
  • Мнения: 18 554
И моята получи Киндъл. Не го е пуснала от вчера.

# 89
  • София
  • Мнения: 4 884
Слушалки без кабел. Получи ги и е много доволен.

# 90
  • Мнения: 5 307
Момичешки работи, мнооого доволна -
червена чанта mini O bag,  с черни къси дръжки и черен джоб (неочаквано добра комбинация се получи, въпреки че не съм фен на тази марка)
палитра L'oreal cherry my cheri
придърпа и моето червено пуловерче ))) https://www2.hm.com/bg_bg/productpage.0543054013.html

от баткото и комплект за рисуване с въглени
плакат със 101 сбъднато желание, за отбелязване
калейдоскоп

# 91
  • Варна
  • Мнения: 4 108
По-добра идея е ваучер за магазин, книжарница, фризьор и т.н.
Това с превръзките и аз не го разбрах...

# 92
  • Мнения: 5 307
И ние запазваме по един подарък за вечерта на 31-ви декември. Някак тогава усещам истински празник ))).

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
А аз всички подаръци давам на 31.12.През час/два оставям по нещо.Цял ден дъщеря ми отваря подаръци.На Коледа все още подаръците са само от дядо Коледа.Аз нямам нищо общо с него........Smile

# 94
  • Мнения: 299
Дъщеря ми е на 13 и в момента е на вълна танци и пеене, така че си пожела: Микрофон, парфюм и суитчер на Ариана Гранде /голям фен й е/. Отделно харесва сребърни обеци, гримове, маратонки, музикална кутия. Други идеи: супер меко одеало със светещи елементи, Кутия за  бижута, диско лампа, "топла кутия" - чорапи, чехли, шал, шапка, светещ глобус.

# 95
  • Мнения: 2 118
А къде има малки номера мърч на Ариана Гранде? От къде поръчвате? Мерси.

# 96
  • Мнения: 299
За сега само в ОLX намерих тениски, блузи и суитчъри няколко варианта с щампа отпред.

# 97
  • София
  • Мнения: 1 397
Девойка на 13. Мечтае за графичен таблет с дисплей. За жалост в България предлагат само най - скъпата марка и затова поръчах от амазон.де. Подаръкът ще е половината пари от нас, половината от парички, които си е събирала за подаръци. Иначе идва малко множко за нас - 332 евро с доставката е при все, че го взех сега с намаление.

# 98
  • София
  • Мнения: 4 397
И дъщеря ми иска такова чудо , може ли да ме светнете каква му е идеата на това нещо  Embarassed

# 99
  • Мнения: 4 518
Чета и си спомням когато бях малка как никой не ме е питал какво искам. Единственият подарък, който си спомням е едно шише за вода със сламка (от тези пластмасовите с картинка). Леле как се радвах, а резултатът беше, че започнах да подмокрям чаршафа, защото не спирах да пия вода. Никой не го интересуваше какво исках, пък и аз не исках нищо де. После като попораснах и баща ми се опаричи не е чакал празник за да ми купи нещо. Даже си бяхме направили традиция когато някой има рожден ден всеки казва какво иска и му се подарява. Та за рожден ден на сестра ми съм получавала много яки подаръци.
Просто се замислих, не критикувам никого. И моята сестра тийн иска абсурдни за мен неща, но това е положението, искат децата.
Ние пЪк с мъжа ми си само- и взаимноподарихме заедно най-тийн подаръка- плейстейшън. Е, закъсняваме за работа понякога, но можем да си го позволим Joy

# 100
  • София
  • Мнения: 1 397
И дъщеря ми иска такова чудо , може ли да ме светнете каква му е идеата на това нещо  Embarassed

Представлява нещо като таблет, който се свързва с компютър и рисуваш върху него със специална писалка. Не е таблет, не се използва самостоятелно, няма батерия. Необходимо е да имаш компютър и програма за обработка на изображения. На него се рисува много по- лесно, отколкото на обикновен черен графичен таблет. Има и способност да прави разлика в натиска и съответно прави по- тънки и дебели линии. По- съвършен начин да рисуваш на компютър сравнено с рисуване с мишката. Simple Smile
Ние купихме този https://www.amazon.de/dp/B07RQWTHTY/ref=mp_s_a_1_fkmr0_2?keyword … &sr=8-2-fkmr0

Дъщеря ми и сега има обикновен графичен таблет, но рисува много, пуска видео и картинки в разни канали като ютюб и инстаграм.

# 101
  • Мнения: 4 753
Само кеш от няколко години насам ,на 15 е !

# 102
  • Мнения: 5 307
Моята девойка ме изненада. След филмчето '' Замръзналото кралство 2 '', иска кукла Елза Smile . На  14-т е. Чудя се, дали в Хиполенд съм изпуснала черен петък?

# 103
  • София
  • Мнения: 1 397
И аз много се чудя на някои големи деца, които пък искат колекционерски фигурки. Изглеждат ми като най- безполезния подарък, но съм купувала за подарък за рожден ден по желание на рожденика.

# 104
  • Мнения: 1 561
Кукла Елза??? Вие ме разбихте.
Имам дъщеря на 9 и тя  беше на тази вълна когато беше на 4:) Но хубаво е, когато детството трав максимално дълго.
Голямата е на 15 и тази година поради липса на друго реши, че иска от Дядо Коледа калъф за безжичните й слушалки, а вчера обиколихме  магазините и си избра дрехи от баби, дядовци и вуйчо й. Но за съжаление днес го облече и ще видим до  Коледа дали ще  забрави, че е получила подаръците предварително!

# 105
  • Мнения: 1 561
Момичешки работи, мнооого доволна -
червена чанта mini O bag,  с черни къси дръжки и черен джоб (неочаквано добра комбинация се получи, въпреки че не съм фен на тази марка)
палитра L'oreal cherry my cheri
придърпа и моето червено пуловерче ))) https://www2.hm.com/bg_bg/productpage.0543054013.html

от баткото и комплект за рисуване с въглени
плакат със 101 сбъднато желание, за отбелязване
калейдоскоп

Ха, моята си купи сивия вариант, явно  се харесват от девойките.
Заинтригувахте ме  с плаката със 101 сбъднати желания, дайте малко инфо за него, моля:)?

Последна редакция: пн, 09 дек 2019, 16:13 от alexova

# 106
  • София
  • Мнения: 4 884
Моят младеж получи подаръка си преди Коледа и ще го ползва след Коледа- самолетен билет. Simple Smile

# 107
  • Мнения: 5 307
alexova, подобен на този https://shturo.com/produkt/skrech-spisyk-101-zabavlenia-semeistvoto/. Не предполагах, че е толкова скъп.
Елза 2 в момента е леко намалена в Хиполенд ))).

# 108
  • Мнения: 4 753
Не е по темата, но не ми се пуска нова и не виждам къде другаде да попитам. Пускате ли децата на 15 години да празнуват с приятели в домашна среда, не на заведение? Аз разреших на моята дъщеря да се съберат с приятели, които познавам отдавна, но майка ми дигна страшен скандал и се изпокарахме предновогодишно Stuck Out Tongue Winking Eye

# 109
  • Мнения: 19 323
Ако ги познаваш добре и се връща после вкъщи, ми се струва ок. Също и ако преспи там, но има възрастен, също ми се вижда ок.
Моята е по-малка, така че още не се е стигало да самостоятелно празнуване, а само на гости с преспиване

# 110
  • София
  • Мнения: 38 604
Оставих дъщерята да си направи сама парти у нас за 15 РД. Условията са - да е чисто и нищо да не е счупено на сутринта.

# 111
  • София
  • Мнения: 1 397
Дъщеря ми кани често приятелки с преспиване, беше поканила и за Нова година, но не пуснаха детето, защото на следващия ден планираха да ходят на ски. Кани САМО деца, чиито родители познавам доста добре. Изводите са ми, че просто хората са два вида - някои като мен, нямат против да пускат децата, имат им доверие, явно и на мен имат, но други не го правят при никакви условия. Имаме една девойка, чиято майка се е зарекла да не я пуска никъде да нощува сама до пълнолетие. На 13 г.е дъщеря ми.  Като са ни гостували приятелки винаги ми е било приятно, а и на децата, забавлявали са се, рисуват, играят настолни игри, говорят си и никога не е имало проблеми.

# 112
  • Мнения: 19 323
Цитат
Изводите са ми, че просто хората са два вида - някои като мен, нямат против да пускат децата, имат им доверие, явно и на мен имат, но други не го правят при никакви условия. Имаме една девойка, чиято майка се е зарекла да не я пуска никъде да нощува сама до пълнолетие
А на лагери пускат ли ги? Защото във възрастта над 13-14 ми се струва, че там може да свършат доста по-големи простотии, отколкото вкъщи.

# 113
  • Мнения: 4 753
Да, при нас е малко трики ситуацията, защото приятелите и са само момчета...но те наистина са и приятели, тя излиза и общува, само с тях, не се има, много, много с момичета Stuck Out Tongue Winking Eye както и да е.... НГ мина, изкарали са си добре, взех я в 2 часа, всичко е наред, радвам се, че и  се доверих,със някои  възход и и спадове инвестицията в доверие между нас се отплаща във времето.

# 114
  • София
  • Мнения: 1 397
Цитат
Изводите са ми, че просто хората са два вида - някои като мен, нямат против да пускат децата, имат им доверие, явно и на мен имат, но други не го правят при никакви условия. Имаме една девойка, чиято майка се е зарекла да не я пуска никъде да нощува сама до пълнолетие
А на лагери пускат ли ги? Защото във възрастта над 13-14 ми се струва, че там може да свършат доста по-големи простотии, отколкото вкъщи.
Конкретно това семейство много обичат пътешествията и пътуват всички заедно много пъти през годината. По тази причина не смятат за необходимо да изпращат децата на лагери. Лятото майката ходи на екскурзионно летуване в Родопите с детето. Аз харесвам лагерите и знам, че изживяването е съвсем различно когато не си с родителите и подкрепям такива неща. Последните години ходиха на седмични екскурзионни летувания в Стара планина, в Рила, догодина планират Пирин. Били са и на катерачни лагери с клуба по катерене. Разбира се по отношение на "простотиите", разказвали са ми как има 14 годишни, които си носели в раниците алкохол и въпреки възрастните с тях са си го изпили и какво е било въздействието, но всичкото това са разказвали през смях и историите не са толкова плашещи. Позитивите за мен са повече - лагерни огньове, разговори, ученето да общуваш с непознати възрастни и деца. Не знам дали е до характер. но сме имали случаи когато съм била възхитена как са се оправили сами. Веднъж ги бях оставила на курс по немски, учителката била болна и курсът не се провел и те умно отишли в близкия магазин за рибки, помолили да им дадат да ми се обадят по телефона да ги прибера и изчакаха там на топло в приятни разговори със служителите, които вече са им лични приятели. Други деца сигурно щяха да студуват пред сградата и да чакат да ги приберат, защото се притесняват да искат телефон от непознати.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 18
И моята дъщеря е фен на Хари Потър в момента.Но освен фигурки,книги и игри,нищо не можа да си измисли.Пък и бюджета не е разтеглен до безкрайност,така че и с това се съобразява.

Моята "Хари Потърка" (13 г.) си поръча и пуловер, и портмоне, и чантичка, и верижка и пъзел с Хари-Потър-Мотиви, и още няколко неща.
Тоест, тя не си поръча. Връчих й един каталог, и й казах да отблежи всичко, което й хареса, без значение от цената- аз според възможностите ми ще гледам кое ми пасва на джоба. Баба й също се ориентира по тоя каталог.

Какъв е този каталог и аз се интересувам. И моята 12 годишна е луда по Хари Потър. Събирам идеи.

# 116
  • Мнения: 17
alexova, подобен на този https://shturo.com/produkt/skrech-spisyk-101-zabavlenia-semeistvoto/. Не предполагах, че е толкова скъп.
Елза 2 в момента е леко намалена в Хиполенд ))).

Аз тази седмица търсих точно това и видях, че цените са си високи, 10 лв. по-евтино го намерих тук https://personalizirai.bg/produkt-kategoriya/poluchatel/za-deca/

# 117
  • Мнения: 1 561
И моята дъщеря е фен на Хари Потър в момента.Но освен фигурки,книги и игри,нищо не можа да си измисли.Пък и бюджета не е разтеглен до безкрайност,така че и с това се съобразява.

Моята "Хари Потърка" (13 г.) си поръча и пуловер, и портмоне, и чантичка, и верижка и пъзел с Хари-Потър-Мотиви, и още няколко неща.
Тоест, тя не си поръча. Връчих й един каталог, и й казах да отблежи всичко, което й хареса, без значение от цената- аз според възможностите ми ще гледам кое ми пасва на джоба. Баба й също се ориентира по тоя каталог.

Какъв е този каталог и аз се интересувам. И моята 12 годишна е луда по Хари Потър. Събирам идеи.
В една група във фейса една мацка предлагаше интересни неща за феновете на Х.Потър- Находките на Джулс.
Моите са на 12 и 18 год вече, та трудна работа. Накупили сме разни дреболии, че всичко е с тяхно удобрение. Изненадки за настроение!

Общи условия

Активация на акаунт