Бързи здравословни въпроси и отговори – 18

  • 39 285
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 42
Здравейте, отново, от 3 дни съм с адско главоболие,а от вчера и с повръщане. Нямам температура, нито болки в мускулите. Снощи бях на спешно биха ми деган за повръщането и казаха, че е от главоболието.Прибрах се и пих хексалгин  и нямаше никакъв ефект. Дегана ме държа 6-70 часа и на сутринта пак се почна. Моля посъветвайте ме какво да правя, не се издържа вече с това адско главоболие и повръщане. Чак утре съм при личната лекарка.

# 721
  • Мнения: 6 241
Здравейте, отново, от 3 дни съм с адско главоболие,а от вчера и с повръщане. Нямам температура, нито болки в мускулите. Снощи бях на спешно биха ми деган за повръщането и казаха, че е от главоболието.Прибрах се и пих хексалгин  и нямаше никакъв ефект. Дегана ме държа 6-70 часа и на сутринта пак се почна. Моля посъветвайте ме какво да правя, не се издържа вече с това адско главоболие и повръщане. Чак утре съм при личната лекарка.
Мигрена?  Thinking

# 722
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Стрептококова пневмония излезе...
Това със секрет от гърлото ли го установиха?

Храчка
Kaжи, моля те, как взеха храчка? Защото на мен за малко ми се размина болница днес. Ще ходя на скенер в петък, но ако мога да я пусна тази проба от храчка.
Имат съмнения за бронхиекстазни изменения при мен. Затова след ренген, ПКК и ЦРП решиха да  правят скенер. Ходих и на дишане, явно не е било зле щом ме оставиха у нас.

# 723
  • Мнения: 4 868
Стрептококова пневмония излезе...
Това със секрет от гърлото ли го установиха?

Храчка
Kaжи, моля те, как взеха храчка? Защото на мен за малко ми се размина болница днес. Ще ходя на скенер в петък, но ако мога да я пусна тази проба от храчка.
Имат съмнения за бронхиекстазни изменения при мен. Затова след ренген, ПКК и ЦРП решиха да  правят скенер. Ходих и на дишане, явно не е било зле щом ме оставиха у нас.

Има два начина. Първият е ако имаш качествени да си купиш стерилно шишенце и сутрин преди да си яла и измила зъбите дори да дадеш материал. Другият вариант е да вземат гърлен секрет за посявка

# 724
  • Мнения: 680

Kaжи, моля те, как взеха храчка? Защото на мен за малко ми се размина болница днес. Ще ходя на скенер в петък, но ако мога да я пусна тази проба от храчка.
Имат съмнения за бронхиекстазни изменения при мен. Затова след ренген, ПКК и ЦРП решиха да  правят скенер. Ходих и на дишане, явно не е било зле щом ме оставиха у нас.
[/quote]

    Колко ви беше ЦРП?

# 725
  • Мнения: 54 656
А какво ти стана от Флексид?
Аз го пих преди седмица, за бронхит.
Кашлицата ми мина, но гърлото не.

# 726
  • Мнения: 4 868
Кръвните ми изследвания са от 15 януари и црп ми беше 1.66. Аз я дадох по първия начин, купих си шише и на сутринта като усетих, че имам хубава я запечатаха в шишето и я занесох
От Флексид само от една таблетка получих аритмия, световъртеж и, постоянно усещане за втрисане, засегнаха ми се нерви и кръвното започна да ми се вдига. И това само от прием на една таблетка. Аз затова хич не ги искам тия флурохинолони, а антибиограмата все такива ми ги изкарва добре

# 727
  • Варна
  • Мнения: 2 942
    Колко ви беше ЦРП?
[/quote]
31.5 ми е ЦРП. Но храчки и кашлица имам вече 3 месеца. Алергии уж, но нещата не спират. Може и да бяха прави да искат да ме вкарат и да изследват всичко, просто аз нямам доверие на лекарите в тази болница, но пък ми е ведомствена и така направих изследванията. Ще продължавам с Авелокс и АЦЦ.
Значи може и гърлен секрет вместо храчка?

# 728
  • София
  • Мнения: 5 197
Гърлен секрет , би ли показал проблем с белите дробове ?
И пкк СУЕ , деф.броене биха показали инфекция или ?

Аз имам завишена температура 37.00
Не се чувствам зле , може би настинала .
Това може ли да идва от синузита .
И кашлицата сутрин , която имам най-вероятно идва от секретите , които се стичат през нощта ?

И друго , чувството , че някой те е хванал за гушата с какво го лекувате?
Бях на гастро , той каза да взимам мента за това чувство. Тъй като е нещо като спазъм на хранопровода .
И , ако искам да видя дали има или няма тумор там , къде да отида ?

# 729
  • Мнения: 4 868
31.5 ми е ЦРП. Но храчки и кашлица имам вече 3 месеца. Алергии уж, но нещата не спират. Може и да бяха прави да искат да ме вкарат и да изследват всичко, просто аз нямам доверие на лекарите в тази болница, но пък ми е ведомствена и така направих изследванията. Ще продължавам с Авелокс и АЦЦ.
Значи може и гърлен секрет вместо храчка?
[/quote]

Да , може и с гърлен секрет. Ако има бактерия в гърлото излиза

# 730
  • Мнения: 4 868
Гърлен секрет , би ли показал проблем с белите дробове ?
И пкк СУЕ , деф.броене биха показали инфекция или ?

Аз имам завишена температура 37.00
Не се чувствам зле , може би настинала .
Това може ли да идва от синузита .
И кашлицата сутрин , която имам най-вероятно идва от секретите , които се стичат през нощта ?

И друго , чувството , че някой те е хванал за гушата с какво го лекувате?
Бях на гастро , той каза да взимам мента за това чувство. Тъй като е нещо като спазъм на хранопровода .
И , ако искам да видя дали има или няма тумор там , къде да отида ?

И моята температура играе. Това чувство за стискане на гърлото лекарите най-лесно си измиват ръцете с това, че е на нервна почва. Да, може и да е, но освен хранопровода, може да се получи при задна хрема стичаща се надолу и създаваща сухи кашлица, проблеми с щитовидната жлеза ъщо

# 731
  • София
  • Мнения: 2 245
Гърлен секрет , би ли показал проблем с белите дробове ?
И пкк СУЕ , деф.броене биха показали инфекция или ?

Аз имам завишена температура 37.00
Не се чувствам зле , може би настинала .
Това може ли да идва от синузита .
И кашлицата сутрин , която имам най-вероятно идва от секретите , които се стичат през нощта ?

И друго , чувството , че някой те е хванал за гушата с какво го лекувате?
Бях на гастро , той каза да взимам мента за това чувство. Тъй като е нещо като спазъм на хранопровода .
И , ако искам да видя дали има или няма тумор там , къде да отида ?

Wind, аз мисля, за кашлицата иди на един добър пулмолог, а за другите ти притеснения при някой читав унг. Мисля, че трябва да се даде отговор и да се намери решение.
Дано бързо отминава това.

# 732
  • Мнения: 106
Здравейте, отново, от 3 дни съм с адско главоболие,а от вчера и с повръщане. Нямам температура, нито болки в мускулите. Снощи бях на спешно биха ми деган за повръщането и казаха, че е от главоболието.Прибрах се и пих хексалгин  и нямаше никакъв ефект. Дегана ме държа 6-70 часа и на сутринта пак се почна. Моля посъветвайте ме какво да правя, не се издържа вече с това адско главоболие и повръщане. Чак утре съм при личната лекарка.

Кръвно мериха ли? Къде те боли глава? Повръщането е от болката, при много силни болки може да повръщаш да, при силната болка границите на кръвното се изравняват и се получава този ефект с повръщането. Ако кръвното ти е високо, по-скоро иди на лекар, ако трябва и до спешното.

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Извинете, че се яключвам така но със тая задна хрема много неща обесняват..
На мен си ми е слабо място гърлото и носа ама аз пък ми се появява кървава слюнка на моменти малко е ама е гаден вкуса в устата. И унг каза задна хрема пукат се капиляри... Кой знае

# 734
  • Мнения: 4 868
Извинете, че се яключвам така но със тая задна хрема много неща обесняват..
На мен си ми е слабо място гърлото и носа ама аз пък ми се появява кървава слюнка на моменти малко е ама е гаден вкуса в устата. И унг каза задна хрема пукат се капиляри... Кой знае

Сигурна ли сте, че нямате бактериален процес. Не е нормална тази кръв

Общи условия

Активация на акаунт