Как се променя цвета на очите на бебето?

  • 4 363
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 21
Здравейте, мами
Синът ми се роди с много светло сини очи, след няколко дена станаха като сиви, даже и цвета не мога да определя - няма такъв цвят, като ги погледна по отдалеч синеят, на моменти и зелени бяха и така вече 4 месеца чакам да се променят, просто съм любопитна😁 Аз съм с кафяви, а таткото е със сини..
Някое от вашите мъничета да е имал подобни очи и какви станаха после? 🤔🤔🤔

# 1
  • Мнения: 46 572
Не се промени. В зависимост от дрехите стават сиви или зелени.
С мъжа ми и двамата сме с кафяви.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 16:42 от Не се сърди, човече

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Здравейте, мами
Синът ми се роди с много светло сини очи, след няколко дена станаха като сиви, даже и цвета не мога да определя - няма такъв цвят, като ги погледна по отдалеч синеят, на моменти и зелени бяха и така вече 4 месеца чакам да се променят, просто съм любопитна😁 Аз съм с кафяви, а таткото е със сини..
Някое от вашите мъничета да е имал подобни очи и какви станаха после? 🤔🤔🤔

Не се надявай много да не са кафеви Simple Smile
Скрит текст:

Тези какви ти изглеждат?

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 15:32 от Не се сърди, човече

# 3
  • Мнения: 21
Тези какви ти изглеждат?

 Нашите са почти такива в момента

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 15:32 от Не се сърди, човече

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Нашите са почти такива в момента
Скрит текст:
Станаха топли кафеви очи Simple Smile

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 15:33 от Не се сърди, човече

# 5
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 059
Скрит текст:

Тези какви ти изглеждат?

На моят син бяха същите,станаха пъстри-според светлината са зеленикави със синьо и жълто или светлокафеви,така го и писахме в международния паспорт"цвят на очите-пъстри"-абе доста са интересни,както една позната каза имаме много екзотично дете ,т.к..аз съм с доста светлосини очи,изключително бяла и с русо-кестенява права коса,ММ е с много тъмно кафеви,почти черни,когато е имал коса е била черна и къдрава и е мургав(зимата сме еднакво бели,лятото се вижда колко сме различни).При синът ни цвета спря да се променя около 9-тия месец.

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 15:33 от Не се сърди, човече

# 6
  • София
  • Мнения: 18 746
От небесно сини прекрасно зелени ,но чак след 2г.вече се установи цвета.

# 7
  • Мнения: 19 168
Мъжът ми е със сиво-сини очи, аз с кафяви, детето на 7 месеца е с очи като маслини, но от зелените. Сигурно ще станат кафяви, защото е наследила дръпнатата форма на очите от мен.

# 8
  • Мнения: X
Flushed Да разбирам ли, че в 5 месец може да е с един цвят очи, а след годинка примерно с друг? 😱😮

# 9
# 10
  • Мнения: X
Застреля ме ! Не са и мътни, дали пък няма шанс да си останат сини?

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Скрит текст:
Не са и мътни, дали пък няма шанс да си останат сини?

Тези мисля, че ще си останат сини.

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 23:06 от Не се сърди, човече

# 12
  • Мнения: 950
Най-вероятно ще се запазят. Синът ми му бяха идея по-наситено и мътно, но окончателните са тъмно кафяви.

# 13
  • Мнения: 410
Дъщеря ми беше на 10 дни,когато педиатърката ни каза,че е синеока. Бяха и тъмни очите като мастилено синьо,много тъмно. Сега е на две години и има светли,почти сиви очи.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 831
Дъщеря ми мина през няколко метаморфози.
Роди се с лилави очи. По-късно станаха сини, а на 3-4г окончателно и се промениха на пъстри (по-скоро зелени).
Синът ми се роди със сини. Не са се променяли.

Най-голямата промяна в очите, които съм виждала беше при брат ми. До 15г беше с кафяви очи, след това започнаха да изсветляват. Сега е с пъстри (но не много светли) очи.

# 15
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 261
Голямата ми дъщеря се роди със сини очи; постепенно промениха цвета си на тъмнокафяво.

НСЧ, много сладки две зъбчета Simple Smile

АК 47, бебето ти ме  разнежи ме яко Simple Smile, я го нацелувай от мое име Simple Smile

# 16
  • Мнения: X
Дано да си и остант сини.. Това е единственото хубаво взето от баща и. 😂 Котьо, аз постоянно това правя, с тия бузаци не се въздържам 😁

# 17
  • Мнения: 21
Дъщеря ми беше на 10 дни,когато педиатърката ни каза,че е синеока. Бяха и тъмни очите като мастилено синьо,много тъмно. Сега е на две години и има светли,почти сиви очи.

И на мен ми е любопитно да попитам нашата какво ще каже, но не смея 😁

# 18
  • Мнения: 950
Опитните педиатрите разбират. С малката още на 3 месеца каза, че ще са светли, аз се изсмях. Те изсветляха още след това.

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 20:05 от Maria_Mia

# 19
  • Мнения: 19 168
Сигурно защото много бебета проследяват и са забелязали как се променят очите. И на мен ми стана любопитно, но ще ме е срам да питам нашата педиатърка какъв цвят ще ѝ станат очите на моята. Подозирам, че ще са кафяви, де.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 358
Аз не знам с какви очи съм се родила (не съм питала майка ми), но на 3г. са ми били сиво-сини (имам и снимки, на които ясно си личи). Явно към 4-5 г. са ми се променили, понеже до до ден днешен съм с пъстри (кафеви с малко сиво), които понякога излегждат кафеви, а понякога зелени.
Дъщеря ми се роди с много тъмни очи - почти черни. (баща ѝ е със средно към светло кафеви), а сега (на 5г.) е с тъмно кафеви очи. Не мисля, че ще се променят повече.

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 10:45 от Invisible_

# 21
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Синът ми беше с едни мътни диви очи, някъде към 4-5г се избистриха и са пъстри.

Бебето е синеоко, незнам дали така ще останат...

# 22
  • Мнения: 21


Мисля, че ще станат кафяви.?

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 632
Казват,че при кърмените бебета очите ще се променят при спиране на кърменето.
Иначе след около 5месец си проличава цвета.
Баткото към 5тия месец очите му от наситено тъмно сини започнаха да стават кафяви. В началото бяха по светли,сега на 6г са много тъмно кафяви.
Малката към 6-7м от тъмно сини започнаха да избледняват. В момента на 1.3г са небесно сини,появиха се леки кафяви петна в тях.

Таткото със светло кафяви очи,аз с много светло небесно сини 😁

Общи условия

Активация на акаунт