Слоукукър – мнения, рецепти

  • 17 563
  • 205
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 547
Извинявайте, влизам по-рядко FlushedBlush

Ябълките като самостоятелно с малко вино - но не повече от 100-150 мл на 4-5 ябълки. Ема ме е разбрала Simple Smile То как да кажа, че съм пекла ябълки, като те реално са се варили/задушавали, пуснаха си течност Smiley
У нас сурови ябълки не се ядат, задължително трябва да ги изпека или задуша малко (ако не ги добавям в сладкиш).
И не, не съм слагала вино на сърми или зеле SmileLaughing
Имам сега и една малка тиква, по същия начин ще процедирам с нея.
Относно боба, едно време и аз го правех с домати, но преди 3-4 години се случи да ям боб в Щастливеца, който страшно ми хареса. Не знам какво имаше друго, но сухата чушка беше цяла и се виждаше, а манатарките (не какви и да е други гъби) бяха описани, че се съдържат в ястието. Оттогава така си го правя боба. А и слагам много малко - няколко парченца сушена манатарка, за аромат Simple Smile
Домати/доматено пюре не слагам на кисело зеле - става твърде кисело за моя вкус. Смятам, че ориза балансира киселото зеле със или без месо, а и е по-засищащо Smiley
Чудесна идея за пилешките гърди с кисело мляко и горчица. Преди 20 години съм правила нещо подобно (не на слоукукър) и си спомням, че беше вкусно. Grinning

# 121
  • Мнения: 6 902
Бобът в слоу кукъра става разкошен за нашия вкус. Първо го кипвам със сода, изплаквам и слагам в уреда. Добавям лук, нарязана чушка (суха или прясна, каквато имам), морков, джоджен, калоферче, червен пипер, олио и вода , която е един пръст над боба, посолявам на третия час от готвенето. Варя на високата степен.
На киселото зеле и аз не слагам домати или доматено пюре. Освен постно с ориз, правя и постно кисело зеле с булгур. Когато готвя с месо, понякога слагам малко ориз, 1суп. лъж. примерно.

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 1 063
Бобът в слоу кукъра става разкошен за нашия вкус. Първо го кипвам със сода, изплаквам и слагам в уреда. Добавям лук, нарязана чушка (суха или прясна, каквато имам), морков, джоджен, калоферче, червен пипер, олио и вода , която е един пръст над боба, посолявам на третия час от готвенето. Варя на високата степен.
На киселото зеле и аз не слагам домати или доматено пюре. Освен постно с ориз, правя и постно кисело зеле с булгур. Когато готвя с месо, понякога слагам малко ориз, 1суп. лъж. примерно.
Откъде вземате Калоферче. От години се опитвам да си намеря

# 123
  • Мнения: 6 902
Ani Ka, не помня откъде взех калоферче (дали някой познат не ми даде готови растения или от семена го завъдих) , но го отглеждам успешно в градината на село вече няколко години. Суша листата и ги ползвам.
Мога да изпратя растения, но може би напролет е по-добре.

# 124
  • Мнения: 381
Отскоро ползвам слоу кукър за готвене. Вчера реших да сваря в него две консерви кондензирано мляко, сладко. За 7 часа на ниската температура, с един пръст вода над консервите. Пуснах за през нощта и на сутринта имам прекрасно дулче ди лече! Ще правя торта днес.

# 125
  • Мнения: 7 056
никога не съм чувала за калоферче. сега прегледах и не се сещам да съм ползвала. Даже в смеските за чай н есъм виждала до сега.
А прегледах и немски рецепти и те не го ползват за готвене като подправка. Ползват го само като билка .

един въпрос към ябълките с червено вино и към греяното вино. Не мога да си представя, че в мултикукъра е добре виното, защото не трябва да се нагрява над определена Т. Доколкото знам специално за геряно вино.
По този повод някой правил ли е в мултикукър пуешки дробчета и ясно е запържването на лук, ябълки и моркови с подправки, но после добавя ли някой и малко бира или червено вино за овкусяване и колко се добавя за да не стане твърде натрапчиво   ?

Последна редакция: чт, 18 ное 2021, 11:40 от bella-ciao

# 126
  • софия
  • Мнения: 564
калоферче и за мен е неизвестна подправка, но бобът задължително подправям с чубрица ронена и джоджен.

# 127
  • София
  • Мнения: 547
Греяно вино не съм правила в крока. Бела Чао, ако се чудиш колко вино и не можеш да прецениш на око, вземи някоя рецепта от интернет по-добре, за да се ориентираш в количествата, а и колко трябва да се готви.

# 128
  • Мнения: 7 056
Мерси. Сложих малко . Дробчетата станаха супер. Първо малко соте и после под налягане .
За спагти сос , например болонезе, правя в нинджата. Обаче разбира се спагетите ги варя отделно на котлона. Само накрая функцията да сържа топло не мога да я ползвам на спагетите, като ги върна в соса. Стават на нищо.

# 129
  • Мнения: 2 458
Простете невежеството ми, но в няколко поста споменавате " нинджата ми" , какво е това?

# 130
  • Мнения: 7 056
това е уред като мулинеж, тефал, инастант пот и пр. ... името му е такова

# 131
  • софия
  • Мнения: 564
това е уред като мулинеж, тефал, инастант пот и пр. ... името му е такова
вашата нинджа по-вероятно е мултикукър  за готвене под налягане, тук споделяме до сега  рецепти за слоукукър -за  бавно готвене.

# 132
  • Мнения: 7 056
моята и това го има. ползвам го за сърми. но наистина с толковса мулти функции вече се обърках кой уред как се нарича.
слоу кукъра да не е един керамичен съд в един метален нагряващ съд? Аз и това го имах. Мислих че е крок пот

# 133
  • Мнения: 5 197
Крок пот е марка. Най-известната. Уред за бавно готвене си е.
Както Инстант пота е марка мултикукър с най-известната опция - електрически прешър куук.
Крок пот и мултикукъри правят, но не съм чула добри отзиви.

# 134
  • Мнения: 914
Моля за съвет как да приготвя свинско бонфиле, взела съм 2кг Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт