Епилепсия - ТЕМА 27

  • 45 912
  • 536
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 15 265
Цитат
При сина ми имаше едно застиване за секунди, като през това време често се разтягат ъгълчетата на устата като усмивка.
А в този интервал диша ли?
Точно такъв пристъп виждам при моята дъщеря, но има случаи в които не диша или дишането е повърхностно /не знам как да го опиша/, след тези секунди има едно дълбоко вдишване и всичко преминава.
Тя е със симптоматична епилепсия.

# 526
  • Мнения: 5 454
Кокомира, благодаря ти!
Ще я наблюдаваме. Последните дни покрай празниците явно се преуморяваше и често беше доста отнесена. Това също ще го изкоментираме.

# 527
  • Мнения: 2 200
Понякога спираше дишането.Като махна пред лицето му премигва.Някои пристъпи си усещаше, казваше ми след това.При някои от пристъпите издаваше звук, нещо като ъ-ъ-ъ, но някак по-гърлено звучеше.
Марти, наблюдавайте, но не се вторачвайте в нея, децата усещат.Не скачайте веднага, знам че е трудно.Намесвайте се,ако има опасност от нараняване.Просто отминават.Записвайте си колко и какви са проявите, за да коментирате с лекаря.Трябва да почиват, и от лекарствата може да са унесени.Емоциите, дори положителни също влияят.

# 528
  • Мнения: 5 454
Много благодаря за успокоението!
За съжаление тя в повечето случаи е крива и мрънкаща. Не знам вече..

# 529
  • Мнения: 2 324
И от мен +1 да не се вторачване много. Наблюдавайте я, но се намесвайте само ако има вероятност да падне и да се нарани. Моята дъщеря много успешно имитира абсанси, точно заради това вторачване от наша страна.

# 530
  • Мнения: 186
И от мен +1 да не се вторачване много. Наблюдавайте я, но се намесвайте само ако има вероятност да падне и да се нарани. Моята дъщеря много успешно имитира абсанси, точно заради това вторачване от наша страна.
Епилепсията често е  свързана с други особености като ХАДВ и аутизъм. Трудно е, но докато определите кое в поведението й е пристъп, кое страничен ефект от лекарството, ще мине доста време. Наистина, водете дневник и отбелязвайте всичко, което ви се стори особено. Имате ли вече лекуващ невролог? Питайте за пристъпите със спиране на дишането, ще ви трябва диазепам. Ако лекарството не действа, трябва да се смени.

# 531
  • Мнения: 5 454
д-р Ралица Делиганева ще ни е лекуващия невролог, на 30.05 като отидем ще ни диспансеризира. Ще питам тогава за всичко.

# 532
  • Мнения: 2 324
И от мен +1 да не се вторачване много. Наблюдавайте я, но се намесвайте само ако има вероятност да падне и да се нарани. Моята дъщеря много успешно имитира абсанси, точно заради това вторачване от наша страна.
Епилепсията често е  свързана с други особености като ХАДВ и аутизъм. Трудно е, но докато определите кое в поведението й е пристъп, кое страничен ефект от лекарството, ще мине доста време. Наистина, водете дневник и отбелязвайте всичко, което ви се стори особено. Имате ли вече лекуващ невролог? Питайте за пристъпите със спиране на дишането, ще ви трябва диазепам. Ако лекарството не действа, трябва да се смени.
7 години и половина детето е с епилепсия, от 11 месечна. Към момента е на 8 и половина.

# 533
  • Мнения: 256
Малкия беше болен. През ноща му ставаше нещо-едно като примляскване и разни движения с ръцете-замислям се дали може да е някакъв пристъп. Няколко пъти през деня ми казва- не виждам, невиждам(понеже съм го водила на очен, се чудя дали не вижда замъглено в определвн момент)
 До сега е имал само припадъци с падане, загуба на съзнанието и конвулсии, сега се притеснявам да не да получава и други.
Някои да е наблюдавал нещо подобно?

# 534
  • Мнения: 186
Малкия беше болен. През ноща му ставаше нещо-едно като примляскване и разни движения с ръцете-замислям се дали може да е някакъв пристъп. Няколко пъти през деня ми казва- не виждам, невиждам(понеже съм го водила на очен, се чудя дали не вижда замъглено в определвн момент)
 До сега е имал само припадъци с падане, загуба на съзнанието и конвулсии, сега се притеснявам да не да получава и други.
Някои да е наблюдавал нещо подобно?
Да, тези неща са ми познати. Това най-вероятно са пристъпи. По време на съня, докато се случва това, което описвате, се опитайте да събудите детето. Погледнете очите, дали са отворени, повикайте го по име. Епизодите, в които не вижда, също може да са пристъп. Обадете се на невролога.

# 535
  • Мнения: 256
Малкия беше болен. През ноща му ставаше нещо-едно като примляскване и разни движения с ръцете-замислям се дали може да е някакъв пристъп. Няколко пъти през деня ми казва- не виждам, невиждам(понеже съм го водила на очен, се чудя дали не вижда замъглено в определвн момент)
 До сега е имал само припадъци с падане, загуба на съзнанието и конвулсии, сега се притеснявам да не да получава и други.
Някои да е наблюдавал нещо подобно?
Да, тези неща са ми познати. Това най-вероятно са пристъпи. По време на съня, докато се случва това, което описвате, се опитайте да събудите детето. Погледнете очите, дали са отворени, повикайте го по име. Епизодите, в които не вижда, също може да са пристъп. Обадете се на невролога.
Благодаря за отговора. Миналия месец правихме ЕЕГ и валпроата излезе нисък. Сега пак ще пуснем вълпроат и след това ще се свържа с невролог.

# 536
  • Мнения: 187
Здравейте,не знам дали е правилната тема,но ще попитам.
Дъщеря ми е на 2.6г.
Преди два дни я забелязах че разперва ръцете в дланите в горната част са прибрани,прави гримаса с устата и трепери. Това за 1/2 секунди,приех,че е развълнувана,че ще излизаме,по-късно същата вечер пак,приех,че е преуморена.
Сега вечерта пак се случи,играехме и това няколко пъти за по 2/3 секунди,пак в момент в който е развълнувана.
Обаче,първо преди месец някъде падна и си цепна веждата,никакви симптоми на сътресение не е имала,но мисля,че е важно да го отбележа.
И второто не съм я виждала да го прави до сега,действително може да е пт вълнение/преумора,учат нови неща и имитират,но някак си не го усещам нормално и правилно,не знам дали ми се разбира какво имам в предвид.
И последното което е в края на февруари всички хванахме някаква кашлица и мина много бавно,при нея слагахме само антибиотични капки,четох нещо за някаква бактерия,като в последствие се отключвала болест хорея,имало и изследване за Анти тела,но всичко ми е мазало в главата в момента.
Вторник ще отида при личната с обяснение и ще искам направление за невролог,но всеки един ваш отговор ще ми е много полезен.
Благодаря.

Добавям като информация наблюденията ми от вчера до днес на обяд.
Пак го прави,но сега се опитах да анализирам ситуацията около нея в тези моменти.
Във всички случаи беше развълнувана от нещо-играчка/вид игра с нас/вид действие,което я радва.Изглежда сякаш е съсредоточена и не може да канализира емоцията.
Нищо друго притеснително или различно не виждам в поведението ѝ колкото и да се опитвам да си изсмуча някакви неща от пръстите.

Последна редакция: пн, 20 май 2024, 11:58 от BadGetaway

Общи условия

Активация на акаунт