Рецепти за Airfryer фритюрник - трета тема

  • 80 713
  • 783
  •   2
Отговори
# 195
  • Мнения: 14 821
Бубе,не знам. 😆 Аз съм ползвала само 2-3 програми за картофки и месо,но ще разуча и ще пробвам със смокините,че така се скапват на дървото и ми е жал.

# 196
  • Мнения: 1 340

Любимата 10 минутна храна на моят тийн - тънко нарязано пилешко филе, чушка и лук.

# 197
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 719
Доколкото ми е известно, уреда трябва да си има такава функция и не всеки уред може да суши. Моят, например, има функция дехидратиране, но не съм я ползвала (ниски градуси за дълго време) . На майка ми простия фрайър от К, няма такава функция и мин. Градуси са 80, а максималното време 30мин... Вижте си опциите на самият уред, описани в книжката му.

# 198
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 738
Ени,опитай, пък квото стане!

# 199
  • Мнения: 7 305
Момичета,  ще се върна назад в темата, но не съм сигурна дали тук четох преди време за печене на червено цвекло? Ако може някой да сподели време и градуси( май се увиваше в алуминиево фолио), благодаря!

# 200
  • Мнения: 13 295
Момичета,  ще се върна назад в темата, но не съм сигурна дали тук четох преди време за печене на червено цвекло? Ако може някой да сподели време и градуси( май се увиваше в алуминиево фолио), благодаря!
На 180 мисля че пекох, увито във фолио наистина че такава рецепта правих, за изпечено във фурна. Но то не е капризно така че и малко нагоре или надолу с градусите няма да му пречат.
Времето... зависи колко са големи главите, проверявай с вилица но според мен не по-рано от половин час ако са цели глави. От там нататък вече ще прецениш още колко ще му трябва.
Имаше поне един пост и за печено без да е увито, става всякак, зависи на теб какво ти трябва.

# 201
  • София
  • Мнения: 15 486
Пилешки пържоли, само със сол, черен пипер и намазани с олио. Печени на програма пиле.



martitedi, тази е с абсолютно същите  параметри, но по-евтина.

https://allmag.bg/product/air-fryer-oven-s-max-germany-12-litra- … sht-vazduh/339/bg

И на двата пише едно и също.
Скрит текст:
Супер мощен 1800W
12 литра обем
10 Програми
Функция за сушене на плодове
Функция приготвяне на замразени храни
Дигитален дисплей със заложени програми

Последна редакция: пн, 07 ное 2022, 13:07 от Тайна

# 202
  • Мнения: 14 151
Скоро пекох дюли, с малко вода на дъното на съда. Почти 40 мин. ми отне. И ябълки пекох, тях за 20 мин.
Пиците с гръцки питки ги пека на 200 гр., за точно 4 мин.


И брускети правих скоро

Последна редакция: пн, 07 ное 2022, 23:34 от Не се сърди, човече

# 203
  • Мнения: 7 856
Е, капама във фрайер няма как да стане - много е малък обема и си трябва нормална фурна. Но капама се прави веднъж, най-много два пъти в годината.

# 204
  • Бургас
  • Мнения: 6 445
Купих си едни гювечета, които са малко по-големи и плоски, влиза едно.От другите по-високи и по-тесни влизат 2 , но и двата модела са различни от стандартните, нарочно съм ги подбирала за тази фурничка. Би могло да се получи ако не се гони количество на капамата.

# 205
  • Мнения: 804
Здравейте, от няколко дни и ние имаме еър фрайър Косори. Вече пробвахме картофки, пилешки хапки и печен слънчоглед и станаха супер. Искам да ви попитам слагате ли фолио най-отдолу  под основната чиния? В листовката прочетох, че може да се сложи, но аз още се чудя. Идеята ми е да избегна  честото миене 😂  ако например правя 2-3 различни неща за вечеря.
От къде вземате формички за печене, видях силиконови подходящи за фрайър в една ФБ група и им се чудя?

# 206
  • Мнения: 1 711
Миенето е колкото на обикновена чиния, не знам какво толкова избягват всички. Хартиените формички и силиконовите най-изгодно са от Алиекспрес.

# 207
  • София
  • Мнения: 15 486
Не давайте пари за металните тавички, които се предлагат за фраери, миниатурни са.

# 208
  • Мнения: 7 856
Не давайте пари за металните тавички, които се предлагат за фраери, миниатурни са.
Зависи от размера на фрайера. Аз съм с фурничка и си търся тавичка 18х22 см, което не е толкова малко. Но предпочитам стъклена или керамична, по възможност по-висока. За съжаление блика до мен има само миниатюрни Лидл и Била, няма големи магазини, в които да се продават. Май ще трябва да поръчам онлайн.

# 209
  • Мнения: 9 227
Не давайте пари за металните тавички, които се предлагат за фраери, миниатурни са.
Зависи от размера на фрайера. Аз съм с фурничка и си търся тавичка 18х22 см, което не е толкова малко. Но предпочитам стъклена или керамична, по възможност по-висока. За съжаление блика до мен има само миниатюрни Лидл и Била, няма големи магазини, в които да се продават. Май ще трябва да поръчам онлайн.

Погледни в магазините за :
- левче
- домашни потреби
- китайските
аз от такива си набавих и малки порцеланови тави и стъклени от йенско стъкло ходих си с телената скаричка , след една грешка -закупена по голяма, нали на око я мерих в магазина и гладна та и се искаше по по най 🤣

Общи условия

Активация на акаунт