Интимен сърбеж (външен и около анус)

  • 9 444
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте ..търся помощ..спешна помощ.
Момиче на 18 години съм от август месец страдам от ужасен сърбеж в интимната област. Ходих на гинеколог (няколко) първо откриха Кандида А. После Ентерококи фекалис след което третото изследване беше напълно чисто. Сърбежа зачервяването и паренето външно в интима и около ануса са все още тук. Изписаха ми куп кремове, гелове, хапчета глобули ..нищо не помага. Сега съм се спряла на тридерм, протопик…бях горе долу добре 1 седмица но тази вечер…не мога да мигна от парене и сърбеж …моля ви помогнете ми ходих и на дерматолог нямат идея какво е..

# 1
  • Мнения: 528
Супер странно е това. Препоръчвам екстракт от Смрадлика. 7лв е от аптеката. Мажи или спи с напоен памук и дам. превръзка. Това е една от най-мощните билки за мен. Мисля че няма как да няма ефект. Също само памучно бельо и то гащи, не прашки. Пробвай. Също спри да ядеш захарни неща за седмица.

# 2
  • Мнения: 209
Полижинакс и клотримазол изписаха ли ви?

Иначе успокояващо и най бързо действие има редовно миене с хладка вода(само вода !!!),по няколко пъти на ден.
След всяко измиване мажете с клотримазол за сърбежа .

Консултирайте се с лекаря ви за лечение с антибиотици щом до сега няма ефект от кремчета и глобули.

Много е важна хигиената и бельото , попитайте и за вътрешна промивка какво да използвате .

Успех и дано скоро всичко да премине 🤗

# 3
  • София
  • Мнения: 8 013
Ако ползвате ароматизирана тоалетна хартия, сменете я с бяла и без аромат.

# 4
  • Мнения: 36
Бяха ми изписали ципофроксацин антибиотик - 0 резултат. Клотримазол, положинакс - 0 резултат. Най-силните лекарства … не ми помагат това ме плаши. Лекарите ми казват да се мия винаги с интимен гел…Индозорил и Себа мед и т.н.
Промивки каза категорично да не правя. Бях пробвала смрадлика, оцет, сода, калиев …нищо само по-зле. Страх ме е че няма да се оправя

- Сега лечението ми е
Мазане 2 пъти с тридерм и 1 път Био дерма Cicabio и пия хапчета Aerius ( противоалергични) и витамини Центрум женски. Вече минава седмица и половина, а вчера започнах да ставам много зле

# 5
  • Мнения: 209
Бяха ми изписали ципофроксацин антибиотик - 0 резултат. Клотримазол, положинакс - 0 резултат. Най-силните лекарства … не ми помагат това ме плаши. Лекарите ми казват да се мия винаги с интимен гел…Индозорил и Себа мед и т.н.
Промивки каза категорично да не правя. Бях пробвала смрадлика, оцет, сода, калиев …нищо само по-зле. Страх ме е че няма да се оправя

- Сега лечението ми е
Мазане 2 пъти с тридерм и 1 път Био дерма Cicabio и пия хапчета Aerius ( противоалергични) и витамини Центрум женски. Вече минава седмица и половина, а вчера започнах да ставам много зле

Имате инфекция със сигурност и трябва да се установи каква е.
Задължително отидете при гинеколога ви и му кажете че се влошават нещата,да вземе проба, да пуснете изследвания .
Не може без причина да се влошават нещата.
Ако имате интимен партньор, той също трябва да се лекува,понеже е възможно той да ви предава нещо.
Ако е това ще сте в постоянен кръговрат , вие ще се лекувате а приятелят ви ще ви връща заразата ако не се лекува и той.

# 6
  • Мнения: 3 277
Тоалетна хартия, прах за пране, омекотител може да дразнят. Бельото също, без дантели, само памук пробвайте. От секса нещо - алергия към презервативи, овлажняващи гелове, ако ползвате...

# 7
  • Мнения: 36
Бяха ми изписали ципофроксацин антибиотик - 0 резултат. Клотримазол, положинакс - 0 резултат. Най-силните лекарства … не ми помагат това ме плаши. Лекарите ми казват да се мия винаги с интимен гел…Индозорил и Себа мед и т.н.
Промивки каза категорично да не правя. Бях пробвала смрадлика, оцет, сода, калиев …нищо само по-зле. Страх ме е че няма да се оправя

- Сега лечението ми е
Мазане 2 пъти с тридерм и 1 път Био дерма Cicabio и пия хапчета Aerius ( противоалергични) и витамини Центрум женски. Вече минава седмица и половина, а вчера започнах да ставам много зле

Имате инфекция със сигурност и трябва да се установи каква е.
Задължително отидете при гинеколога ви и му кажете че се влошават нещата,да вземе проба, да пуснете изследвания .
Не може без причина да се влошават нещата.
Ако имате интимен партньор, той също трябва да се лекува,понеже е възможно той да ви предава нещо.
Ако е това ще сте в постоянен кръговрат , вие ще се лекувате а приятелят ви ще ви връща заразата ако не се лекува и той.






Ходих на гинеколог преди седмица и половина погледна ме ..видеозон т.н. Каза че проблема ми  изобщо не бил за гинеколог че не виждал нищо притеснително вътре … да се обърна към дерматолог ..отидох и тя си няма идея какво е

Пробвах да си пера дрехите и бельото със смрадлика ги варях какво ли не правех..
ежедневни превръзки без аромат
Мия се с бебешки шампоани..
Нищо не става

# 8
  • Мнения: 145
На първо място - сменете гинеколога с по-добър. Явно не могат или не знаят как да ви излекуват. Много погрешно са ви казали да използвате интимни гелове. Аз съм имала проблеми именно от тях. Мийте се само и единствено с вода! Микробиология пуснахте ли? Това е най-добрият вариант да се разбере какво ви има точно. Има бактерии, които се откриват по този начин. Ако бъде открита някаква бактерия, то според нея ще ви назначат лечение.

# 9
  • Мнения: 36
На първо място - сменете гинеколога с по-добър. Явно не могат или не знаят как да ви излекуват. Много погрешно са ви казали да използвате интимни гелове. Аз съм имала проблеми именно от тях. Мийте се само и единствено с вода! Микробиология пуснахте ли? Това е най-добрият вариант да се разбере какво ви има точно. Има бактерии, които се откриват по този начин. Ако бъде открита някаква бактерия, то според нея ще ви назначат лечение.


 Каква пробва се взема ..не съм запозната ( никой лекар не иска да правя изследвания освен от течение …а съм питала 100 пъти)? Чудя се трябва ли да пусна урина, кръв ..хормонални …Не знам. Една докторка каза екзема друга дерматит ..мажа пия явно не е това.

Последна редакция: ср, 02 фев 2022, 17:46 от Bibi422

# 10
  • София
  • Мнения: 650
Дали не се е върнала кандидата, при нея може да има и сърбеж отвън. В микробиологията ви лактобаци има ли? Може да пробвате с пробиотик, например Биозин фем дали няма да се подобрят нещата. По нагоре правилно са ви посъветвали никакво сладко, защото то храни камдидата

# 11
  • Мнения: 36
Дали не се е върнала кандидата, при нея може да има и сърбеж отвън. В микробиологията ви лактобаци има ли? Може да пробвате с пробиотик, например Биозин фем дали няма да се подобрят нещата. По нагоре правилно са ви посъветвали никакво сладко, защото то храни камдидата

Наистина ще спра сладкото..дано има ефект благодаря за съвета. Скоро ще направя изследване на секрет, но когато имах Кандида имаше обилно бяло течение ..а сега никакво а и ме усещам нищо вътре само отвън

# 12
  • Мнения: 145
При Микробиологията ви взимат намазка от влагалището. Заедно с микробиологията мисля, че правиха и антибиограма. Тя се прави, за да се установи към кои антибиотици сте резистентни, в случай на лечение на бактерия. Може да не ви е действал даден антибиотик ако вие сте резистентна към него. Масово изписват антибиотици, без да се направи антибиограма. Попринцип и гинекологът може да ви направи, но и в лабораторните центрове предлагат такива. Моят съвет е да се насочите към хубава лаборатория, защото и това е от значение. За кръв и урина, не знам. Това е видимо, че има някаква инфекция или бактерия, която го причинява.

# 13
  • Мнения: 36
При Микробиологията ви взимат намазка от влагалището. Заедно с микробиологията мисля, че правиха и антибиограма. Тя се прави, за да се установи към кои антибиотици сте резистентни, в случай на лечение на бактерия. Може да не ви е действал даден антибиотик ако вие сте резистентна към него. Масово изписват антибиотици, без да се направи антибиограма. Попринцип и гинекологът може да ви направи, но и в лабораторните центрове предлагат такива. Моят съвет е да се насочите към хубава лаборатория, защото и това е от значение. За кръв и урина, не знам. Това е видимо, че има някаква инфекция или бактерия, която го причинява.


Утре ще отида до личната лекарка да говоря с нея за всяко възможно изследване което мога да направя ❤Благодаря много..надявам се да се оправя някога

# 14
  • Мнения: 2 620
Направи всичките изследвания, които са ти препоръчали и нова консултация с кожно-венерически лекар. Ако си от София - в Кожно-венерическия център има много добри специалисти по точно тези въпроси и мисля, че ще намерят причината и точното лечение.
Ако искаш - мога да ти пратя координати. Имах такива проблеми преди няколко години, само външен сърбеж и дразнение, без да имам проблеми във влагалището и ме излекуваха там. Може да имаш гъбички само отвън, а вътре не. Може да е и алергична реакция наистина. Но това само специалист дерматовенеролог може да го прецени и при нужда да вземе секрет за изследване или каквото е необходимо.

# 15
  • Мнения: 36
Направи всичките изследвания, които са ти препоръчали и нова консултация с кожно-венерически лекар. Ако си от София - в Кожно-венерическия център има много добри специалисти по точно тези въпроси и мисля, че ще намерят причината и точното лечение.
Ако искаш - мога да ти пратя координати. Имах такива проблеми преди няколко години, само външен сърбеж и дразнение, без да имам проблеми във влагалището и ме излекуваха там. Може да имаш гъбички само отвън, а вътре не. Може да е и алергична реакция наистина. Но това само специалист дерматовенеролог може да го прецени и при нужда да вземе секрет за изследване или каквото е необходимо.


От Варна съм. Смених 3 дерматолога и нито един не пожела да ми вземе каквото и да е изследване не мога да повярвам

# 16
  • Мнения: 5 852
И аз се чудя, че когато искаш да ти бъде пуснато дадено изследване, даденият доктор направо отказва да го направи, като ти казва, че това изследване било излишно. Казваш му, че ще си платиш и пак отказва. И попадаш в един лабиринт при кой доктор да отидеш, за да бъдат пуснати съответните искани от теб изследвания.

# 17
  • Мнения: 970
Хора, не съветвайте момичето да пие антибиотик. Не може без лекарско предписание. Най-много да я хванат гъбички от него.
Аз преди време имах подобен проблем и се оказа, че е атопичен дерматит. Те много кожни проблеми наричат така. Аз нямах никакво зачервяване или други подобни симптоми. Лекарят едва ли не налучка, че е това. Предписа ми кортикостероиден крем и това ми помогна.

# 18
  • Мнения: 6 352
Наистина отидете при личният си лекар. Помолете да ви пусне изследване на пълна кръвна картина. Да не ви плаша, но при високи стойности на кръвната захар, може да имате сърбеж и по тези части на тялото. Може от някоя храна, напитки или пък лекарство да правите алергична реакция.  Напълно възможно е проблемът да не е гинекологичен.  Дано бързо поставят правилната диагноза и предпишат подходящата терапия!

Последна редакция: чт, 03 фев 2022, 19:42 от fatalina

# 19
  • Мнения: 36
Наистина отидете при личният си лекар. Помолете да ви пусне изследване на пълна кръвна картина. Да не ви плаша, но при високи стойности на кръвната захар, може да имате сърбеж и по тези части на тялото. Може от някоя храна, напитки или пък лекарство да правите алергична реакция.  Напълно възможно е проблемът да не е гинекологичен.  Дано бързо поставят правилната диагноза и предпишат подходящата терапия!


Утре мисля да отида да си направя кръвна картина, но силно ме съмнява да е от захарта ..инфекция е според мен която никой не може да ми обясни каква.Утре ще пусна и микробиология
Хора, не съветвайте момичето да пие антибиотик. Не може без лекарско предписание. Най-много да я хванат гъбички от него.
Аз преди време имах подобен проблем и се оказа, че е атопичен дерматит. Те много кожни проблеми наричат така. Аз нямах никакво зачервяване или други подобни симптоми. Лекарят едва ли не налучка, че е това. Предписа ми кортикостероиден крем и това ми помогна.



Здравейте! Правиха ли ви някакъв вид изследвания за да разберат че имате атопичен дерматит…?
Изписаха ми Елидол ..при евентуално наличие не екзема или дерматит защото не са сигурни какво ми има. Да не говорим че Елидола не го предлагат в нито една аптека .. Sad

Последна редакция: чт, 03 фев 2022, 20:03 от Bibi422

# 20
  • Мнения: 970
Всички тестове, които ми пускаха, бяха гинекологични. Те нищо не показаха. Дерматологът само прегледа кожата и разпита за други заболявания, налседственост и т.н. Нищо конкретно. Аз нямах никакви външни прояви, само леко по-груба кожа. Но това само той го забеляза. На мен ми се струваше нормална. Каза, че може и да е псориазис, но обикновено той е по-проявен. Кремът не беше определена марка. Живея в чужбина и тук, когато изписват лекарство по рецепта, обикновено фармацевтите ти го забъркват сами. При мен се оказа, че имам екзема в семейството, та може и да е наследствено. Разпитай близките си дали някога са имали кожни проблеми.

# 21
  • Мнения: 36
Всички тестове, които ми пускаха, бяха гинекологични. Те нищо не показаха. Дерматологът само прегледа кожата и разпита за други заболявания, налседственост и т.н. Нищо конкретно. Аз нямах никакви външни прояви, само леко по-груба кожа. Но това само той го забеляза. На мен ми се струваше нормална. Каза, че може и да е псориазис, но обикновено той е по-проявен. Кремът не беше определена марка. Живея в чужбина и тук, когато изписват лекарство по рецепта, обикновено фармацевтите ти го забъркват сами. При мен се оказа, че имам екзема в семейството, та може и да е наследствено. Разпитай близките си дали някога са имали кожни проблеми.


При мен кожата е зачервена, сърбяща и пареща..утре ще ходя за кръвна картина и микробиология да видим дали ще излезе нещо…ако не вторник пак съм на дерматолог

# 22
  • Мнения: 494
Използвайте само бебешки прах за пране  не използвайте интимна козметика, само вода. Може и да се измивате със смрадлика, тетра за успокояване на сърбежа. Бебешки крем против подсичане може да пробвате, като съвсем леко намазвате мястото вечер преди сън.

# 23
  • Мнения: 36
Наистина отидете при личният си лекар. Помолете да ви пусне изследване на пълна кръвна картина. Да не ви плаша, но при високи стойности на кръвната захар, може да имате сърбеж и по тези части на тялото. Може от някоя храна, напитки или пък лекарство да правите алергична реакция.  Напълно възможно е проблемът да не е гинекологичен.  Дано бързо поставят правилната диагноза и предпишат подходящата терапия!



Направих днес кръвна картина
Всичко излезе в рамките на нормалното … да се радвам ли не знам къде да търся проблема вече
Микробиологията ще излезе вторник …

# 24
  • София
  • Мнения: 650
Направих днес кръвна картина
Всичко излезе в рамките на нормалното … да се радвам ли не знам къде да търся проблема вече
Микробиологията ще излезе вторник …



В кръвната картина и Еозинофилите ли са в норма или са леко завишени?

# 25
  • Мнения: 36
Направих днес кръвна картина
Всичко излезе в рамките на нормалното … да се радвам ли не знам къде да търся проблема вече
Микробиологията ще излезе вторник …



В кръвната картина и Еозинофилите ли са в норма или са леко завишени?
МАТОЛОГИЯ/HEMATOLOGY
ПКК-12 показателя                 
      WBC-левкоцити брой        7.5      G/L    4.5 - 12.5
      RBC-еритроцити брой        4.74      T/L    4.00 - 5.00
      HGB-хемоглобин        140      g/L    128 - 168
      HCT/хематокрит/        0.421      L/L    0.348 - 0.450
      MCV-среден обем на ерит.   H    88.8      fl    82.1 - 87.7
      MCH-ср. хемог. съдър. в ерит.        29.5      pg    28.4 - 30.7
      MCHC-ср. хемог конц. в ерит.   L    333.0      g/L    339.0 - 354.0
      RDW-девиация на ерит разширение   L    11.7      %    12.8 - 14.4
      PLT-тромбоцити        304      G/L    192 - 440
      PCT--тромб. обем към общ обем        0.3      %    0.1 - 8.0
      PDW-ширина на тромб. разширение        12.7      %    5.5 - 14.5
      MPV-ср. обем на отделния тромб.        10.7      fl    3.5 - 15.0
БИОХИМИЯ/BIOCHEMISTRY
Глюкоза/Glucose       4.5       mmol/l     периф.кръв 3.5 - 6.1; веноз.кръв 3.3 - 5.8




*дразненето се качва към срамните устни (също и около клитора) освен че сърби, щипе много

Последна редакция: пт, 04 фев 2022, 11:41 от Bibi422

# 26
  • Мнения: 6 352
Ами радвайте се, че не е от кръвната захар. Обаче вероятно е нещо сериозно дерматологичо.
Добре е и с алерголог да се направи консултация, да ти направят тест за алергии към храни и лекарства. Също с уролог, може да някоя бактерия в урината. Пусни си стерилна урина и обикновена за изследване.
За друго не се сещам.

# 27
  • София
  • Мнения: 650
Трябвало е да ти пуснат ДКК – диференциална кръвна картина/левкограма и съдържа следните показатели:

Neu/Неутрофили – брой; Neu %
Ba/Базофили – брой; Ba%
Eo/Еозинофили – брой; Eo%
Mo/Моноцити – брой; Мо%
Ly/Лимфоцити – брой; Ly%
ДКК може да даде ценна информация по отношение на диагностицирането на заболявания като вирусни, бактериални и паразитозни заболявания

Пусни и нова микробиология да видиш след ципрофлоксацина как са нещата

# 28
  • Мнения: 5 852
Сетих се нещо днес, че може да е от бръсненето да имате този сърбеж външно по интимните части и ануса. Може да сте получила алергия от обезкосмяването. Аз получих такава алергия преди 6-7 години и спрях да си бръсна интимните части. Купих си тример, за да се обезкосмявам там, но дори и при този метод получавах сърбеж и дискомфорт. Спрях и с тример да се обезкосмявам. Не обичах да имам косми там, но като проявих тази алергия, няма какво друго да се прави. Ходих при дерматолог и тя каза да спря да се обезкосмявам, защото съм получила алергия. Sad

# 29
  • Мнения: 36
Сетих се нещо днес, че може да е от бръсненето да имате този сърбеж външно по интимните части и ануса. Може да сте получила алергия от обезкосмяването. Аз получих такава алергия преди 6-7 години и спрях да си бръсна интимните части. Купих си тример, за да се обезкосмявам там, но дори и при този метод получавах сърбеж и дискомфорт. Спрях и с тример да се обезкосмявам. Не обичах да имам косми там, но като проявих тази алергия, няма какво друго да се прави. Ходих при дерматолог и тя каза да спря да се обезкосмявам, защото съм получила алергия. Sad


Бях спряла за 2-3 седмици …нямаше резултат ..не знам дали да пробвам за повече време

# 30
  • Мнения: 2 620
В момента както ти е раздразнено в никакъв случай не се бръсни. Докато не отшуми възпалението можеш само да се подстригваш с тример, но дори и това може да дразни. Когато ми се случи преди 2 години и на мен, спрях изобщо да се обезкосмявам, а като ми мина - започнах да си правя лазерна епилация и съм в пъти по-доволна, всъщност най-добрата ми инвестиция за козметични процедури. Вече нямам почти никакви косми и дразнението от епилация/бръснене и никнене на косми просто вече го няма.
Но първо нека се излекува каквото има и след това помисли за този вариант.

# 31
  • Мнения: 36
В момента както ти е раздразнено в никакъв случай не се бръсни. Докато не отшуми възпалението можеш само да се подстригваш с тример, но дори и това може да дразни. Когато ми се случи преди 2 години и на мен, спрях изобщо да се обезкосмявам, а като ми мина - започнах да си правя лазерна епилация и съм в пъти по-доволна, всъщност най-добрата ми инвестиция за козметични процедури. Вече нямам почти никакви косми и дразнението от епилация/бръснене и никнене на косми просто вече го няма.
Но първо нека се излекува каквото има и след това помисли за този вариант.



Днес се чувствам много зле
Червено и сърби страшно
Мия се с тетра мажа се с тридерм никакво сладко не ям…само памучно бельо

# 32
  • Мнения: 970
Предполагам за херпес са те тествали, така че сигурно не е това, но съм чувала, че то много дразни кожата.
Но по принцип кожата раздразни ли си веднъж, независимо от причината, после трудно се успокоява. Не съм медицинско лице, но имам чувството, че когато почнеш да чешеш нещо, то после те сърби и без причина, по навик един вид. Много трудно се отърваваш от "навика".

# 33
  • Мнения: 36
Направи всичките изследвания, които са ти препоръчали и нова консултация с кожно-венерически лекар. Ако си от София - в Кожно-венерическия център има много добри специалисти по точно тези въпроси и мисля, че ще намерят причината и точното лечение.
Ако искаш - мога да ти пратя координати. Имах такива проблеми преди няколко години, само външен сърбеж и дразнение, без да имам проблеми във влагалището и ме излекуваха там. Може да имаш гъбички само отвън, а вътре не. Може да е и алергична реакция наистина. Но това само специалист дерматовенеролог може да го прецени и при нужда да вземе секрет за изследване или каквото е необходимо.


От Варна съм. Смених 3 дерматолога и нито един не пожела да ми вземе каквото и да е изследване не мога да повярвам


Мисля да направя изследвания на хормоните ..какво мислите ?

# 34
  • Мнения: 36
Наистина отидете при личният си лекар. Помолете да ви пусне изследване на пълна кръвна картина. Да не ви плаша, но при високи стойности на кръвната захар, може да имате сърбеж и по тези части на тялото. Може от някоя храна, напитки или пък лекарство да правите алергична реакция.  Напълно възможно е проблемът да не е гинекологичен.  Дано бързо поставят правилната диагноза и предпишат подходящата терапия!


Кръвната е добре. Мисля да направя изследвания на хормоните ..какво мислите ?

# 35
  • Мнения: 2 620
Изчакай малко с хормоните.
От това, което описваш, най-вероятно се касае за гъбична/бактериална инфекция или алергия или комбинация от двете.
Объркани хормони не дават зачервяване, сърбеж може, ако си с кръвна захар над 10, което е вече диабет извън норма. Нито ЩЗ, нито объркани полови хормони може да дадат чак такава локална кожна реакция като при теб.
Щом си направила консултация с 3-ма дерматолози, търси друг - най-добре по-специализиран във венерологията. Виж в университетските болници.
Не казвам, че е изключено да имаш някакъв хормонален проблем, но доколкото разбирам положението е нетърпимо и трябва първо да се третира това. Полови хормони се изследват спрямо цикъла на определени дни, за ЩЗ няма значение, но има още купища хормони, които може да се изследват, а всеки е средно 15-20 лв., просто излишно ще си дадеш парите.

# 36
  • Мнения: 36
Изчакай малко с хормоните.
От това, което описваш, най-вероятно се касае за гъбична/бактериална инфекция или алергия или комбинация от двете.
Объркани хормони не дават зачервяване, сърбеж може, ако си с кръвна захар над 10, което е вече диабет извън норма. Нито ЩЗ, нито объркани полови хормони може да дадат чак такава локална кожна реакция като при теб.
Щом си направила консултация с 3-ма дерматолози, търси друг - най-добре по-специализиран във венерологията. Виж в университетските болници.
Не казвам, че е изключено да имаш някакъв хормонален проблем, но доколкото разбирам положението е нетърпимо и трябва първо да се третира това. Полови хормони се изследват спрямо цикъла на определени дни, за ЩЗ няма значение, но има още купища хормони, които може да се изследват, а всеки е средно 15-20 лв., просто излишно ще си дадеш парите.


От Микробиологията ще покаже ли дали е гъбична инфекция или показател за дерматит. Гинеколозите отказват да ми правят изследване от секрет казват че е напълно излишно.

# 37
  • Мнения: 2 620
Ако има гъбички, МБ ще покаже. Ако са бактерии също. Последно не разбрах - правила ли си скоро МБ или не? И какво значи АГ отказват - плащаш си изследването и това е.
Затова те насочвам към венеролог. Там да те прегледат, да вземат секрети и т.н., аз даже бих казала, че съм имала рисков контакт, че да ме изследват за всичко възможно 😆.
Чак пък един читав доктор да няма, не знам…
Между другото, още ли се мажеш с Тридерм? За мен той е супер неефективен, мазала съм се с него в тази зона - сърбеше ме още повече.

# 38
  • Мнения: 36
Ако има гъбички, МБ ще покаже. Ако са бактерии също. Последно не разбрах - правила ли си скоро МБ или не? И какво значи АГ отказват - плащаш си изследването и това е.
Затова те насочвам към венеролог. Там да те прегледат, да вземат секрети и т.н., аз даже бих казала, че съм имала рисков контакт, че да ме изследват за всичко възможно 😆.
Чак пък един читав доктор да няма, не знам…
Между другото, още ли се мажеш с Тридерм? За мен той е супер неефективен, мазала съм се с него в тази зона - сърбеше ме още повече.


Пуснах кръвна картина захарта ми е добре
Пуснах днес урина чакам резултат
Микробиологията ми излиза утре
Не се мажа с нищо сега..освен тридерм като се чувствам много зле,но реално не помага изобщо. Обмислям да пусна ДКК и да излседванията хормони но…ще видим. Алергия не мога да намеря към какво е махнала съм всичко което е възможно да ме дразни.

# 39
  • София
  • Мнения: 650
Хормоните нямат нищо общо с такива оплаквания

# 40
  • Мнения: 36
Хормоните нямат нищо общо с такива оплаквания

Ами не знам вече какви изследвания да направя освен тези..които съм за сега и ДКК

# 41
  • Мнения: 2 620
Ако няма нищо на МБ, освен на кожно-венерически - консултация с алерголог.
Колкото и ДКК, хормони и какво ли не там да пуснеш, проблемът е локален.
Уроинфекция също не дава такава симптоматика.

# 42
  • Мнения: 36
Ако няма нищо на МБ, освен на кожно-венерически - консултация с алерголог.
Колкото и ДКК, хормони и какво ли не там да пуснеш, проблемът е локален.
Уроинфекция също не дава такава симптоматика.
Еми аз смених какви ли не доктори..в най-добрите центрове. Почвам да губя надежда че го оправя този проблем.

# 43
  • Мнения: 2 620
Няма такова нещо.
Това не е някакъв супер сложен проблем, който може да се предизвика от някаква мистериозна болест.
Не си попаднала на правилния специалист, то самия факт, че не искат да ти пускат изследвания е достатъчно показателен. Ще се намери решение, не се притеснявай.
Преди няколко години детето ми имаше подобен проблем, супер силно зачервяване около ануса, сигурно 2 месеца не можа да се оправи, мазахме Тридерм - нищо, Дактакорт - нищо, Фусикорт - още по-зле, накрая му се обели цялата кожа, видях се в чудо. Пускахме изследвания за паразити, за какво ли не. Последно докторката ни изписа един прост крем Цикатридина и с упорито мазане се оправи. В заключение мога да кажа, че колкото повече се третира тази деликатна зона, особено с кортикостероиди, какъвто е Тридерм, толкова повече изтънява и става “крехка”. Прочети листовката, то си пише.

# 44
  • Мнения: 36
Няма такова нещо.
Това не е някакъв супер сложен проблем, който може да се предизвика от някаква мистериозна болест.
Не си попаднала на правилния специалист, то самия факт, че не искат да ти пускат изследвания е достатъчно показателен. Ще се намери решение, не се притеснявай.
Преди няколко години детето ми имаше подобен проблем, супер силно зачервяване около ануса, сигурно 2 месеца не можа да се оправи, мазахме Тридерм - нищо, Дактакорт - нищо, Фусикорт - още по-зле, накрая му се обели цялата кожа, видях се в чудо. Пускахме изследвания за паразити, за какво ли не. Последно докторката ни изписа един прост крем Цикатридина и с упорито мазане се оправи. В заключение мога да кажа, че колкото повече се третира тази деликатна зона, особено с кортикостероиди, какъвто е Тридерм, толкова повече изтънява и става “крехка”. Прочети листовката, то си пише.




Спирам да се мажа.. ще се мия само с вода и тетра. Утре съм на лекар ще говоря с нея, но очаквам да ми каже ,, Ти си спряла да се мажеш няма как да се оправиш така” . Ще търся друг дерматолог за тази седмица  ..март месец имам час при гинеколог ( уж много добър зает е 2 месеца напред)

Но много зле се чувствам в момента търся просто нещо което поне да ме облекчи

# 45
  • Мнения: 2 620
Може да не казваш, че си спряла да мажеш, а че въпреки че се мажеш няма абсолютно никакъв ефект.
То първо трябва да се установи дали става дума за гъбична инфекция или бактерия, ако няма нищо - тогава може да е алергия. Тридерм е уж такъв крем, който да покрива всички тези неща, но от моя опит - изобщо не става така. При гъбични инфекции кожните могат освен да взимат проби от влагалищен секрет,  да направят проба от самата кожа, има и едно изследване с една лампа - на Wood, при което се виждат някои определени гъбички, тъй че наистина виж някой доктор, който може да ти направи такива изследвания. Няма как в голям град като Варна никой да не може да ти направи такива базисни неща.

# 46
  • Мнения: 36
Може да не казваш, че си спряла да мажеш, а че въпреки че се мажеш няма абсолютно никакъв ефект.
То първо трябва да се установи дали става дума за гъбична инфекция или бактерия, ако няма нищо - тогава може да е алергия. Тридерм е уж такъв крем, който да покрива всички тези неща, но от моя опит - изобщо не става така. При гъбични инфекции кожните могат освен да взимат проби от влагалищен секрет,  да направят проба от самата кожа, има и едно изследване с една лампа - на Wood, при което се виждат някои определени гъбички, тъй че наистина виж някой доктор, който може да ти направи такива изследвания. Няма как в голям град като Варна никой да не може да ти направи такива базисни неща.

Благодаря ..утре ще видя микробиологията ако е чиста има ли смисъл да търся лекар за тази лампа която казвате ?

# 47
  • София
  • Мнения: 650
E, за микробиологията като сте посетили лекар, той не ви ли е предписал нещо, докато излязат резултатите.

# 48
  • Мнения: 2 620
Според мен, ако МБ е съвсем чиста със сигурност ще трябва дерматовенеролог да те види първо. Лампа на Wood обаче не всеки кожен лекар има, дори тук в София е рядкост, а е много добър диагностичен метод за гъбички инфекции на самата кожа. Това, за което се сещам и ти писах вчера, че евентуално в университетските кожни клиники може да тестват с такова нещо, иначе ето малко повече информация за самото изследване:

https://medpedia.framar.bg/медицински-изследвания/изследване-с-лампа-на-wood

При мен има разноцветен лишей, който е вид гъбичка и по принцип не е характерен за интимната зона, но едно лято след обилен цикъл и 10-12 дни с превръзки и запотяване, ми бяха избили лишеите по пубиса и отстрани на срамните устни - ужасно беше, червени петна, лющен3е на кожата, сърбеж. Иначе МБ ми беше чиста. Диагностицираха ме точно с тази лампа и след мазане, миене и т.н. мина всичко.
И вече, ако след всичко това, което ще предприемеш, не се открива причина - консултация с алерголог. Има си разни кожни тестове за контактен дерматит, тестват най-разпространените алергени в козметика и разни ей такива, даже, ако се съмняваш в нещо (например крем някакъв), може да занесеш проба да те тестват и за него.
Между другото пишеш за смрадлика, понякога дори билките могат да са алерген, а и самата смрадлика много изсушава, тъй че за момента мий се с чиста вода и нищо друго, поне докато не ти излязат резултатите. Така или иначе явно тези неща, които си мазала и си се мила с тях не ти влияят положително, изключи ги напълно.

# 49
  • Мнения: 970
Може да звучи несериозно, но ако имаш розова вода, пробвай да нанасяш на участъка, когато се сетиш. Тя действа успокояващо и със сигурност не вреди. Гледай само да е чиста, без добавки. Иначе всички специализирани кремове имат лимитирано време на използване. То те са си лекарство. Внимавай с тях.

# 50
  • Мнения: 36
Според мен, ако МБ е съвсем чиста със сигурност ще трябва дерматовенеролог да те види първо. Лампа на Wood обаче не всеки кожен лекар има, дори тук в София е рядкост, а е много добър диагностичен метод за гъбички инфекции на самата кожа. Това, за което се сещам и ти писах вчера, че евентуално в университетските кожни клиники може да тестват с такова нещо, иначе ето малко повече информация за самото изследване:

https://medpedia.framar.bg/медицински-изследвания/изследване-с-лампа-на-wood

При мен има разноцветен лишей, който е вид гъбичка и по принцип не е характерен за интимната зона, но едно лято след обилен цикъл и 10-12 дни с превръзки и запотяване, ми бяха избили лишеите по пубиса и отстрани на срамните устни - ужасно беше, червени петна, лющен3е на кожата, сърбеж. Иначе МБ ми беше чиста. Диагностицираха ме точно с тази лампа и след мазане, миене и т.н. мина всичко.
И вече, ако след всичко това, което ще предприемеш, не се открива причина - консултация с алерголог. Има си разни кожни тестове за контактен дерматит, тестват най-разпространените алергени в козметика и разни ей такива, даже, ако се съмняваш в нещо (например крем някакъв), може да занесеш проба да те тестват и за него.
Между другото пишеш за смрадлика, понякога дори билките могат да са алерген, а и самата смрадлика много изсушава, тъй че за момента мий се с чиста вода и нищо друго, поне докато не ти излязат резултатите. Така или иначе явно тези неща, които си мазала и си се мила с тях не ти влияят положително, изключи ги напълно.


Благодаря много за вниманието!
Толкова ..съм очудена как вие може да ми дадете съвети, а питах различни дерматоложките възможно ли е някакво изследване за проблема ми каквото и да е, и те казват няма изследвания за такова нещо. Когато ходих последни преди 3 седмици ми казаха ,,Анигенитална екзема” и именно за това ми изписаха Тридерм и този Елидол който не намерих никъде ( според мен не е екзема та аз нямам никакви рани, пъпки, белене, люспи и т.н. Единственото което имам е зачервяване силно и подуване с доста силен сърбеж и щипене. Не знам с кой да се свържа за тест за дерматит, алергии и т.н. Звънях в лаборатория и казаха че няма как да ме тества за алергия към препарат или материя…объркана съм.






ИЗЛЕЗЕ МИКРОБИОЛОГИЯТА

МИКРОБИОЛОГИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ
Вид материал:
4-Влагалищен секрет + антибиограма(-микограма) на 08.02.22 г. след 15.00ч.
Дата на вземане: 04.02.2022
Микроскопски препарат:
Културелно изследване:
1. ОТРИЦАТЕЛНО (-) ЗА CANDIDA species.
2.
3.
Изолирани  микроорганизми:
1. .ENTEROCOCCUS FAECALIS
2.
3.
Количествена оценка:
МАСОВО

Микробно число:
  бакт./ml
Антибиограма:   1   2   3      1   2   3
Офлоксацин R съгл.EUCAST R
Моксифлоксацин R съгл.EUCAST R
Макролиди R съгл.EUCAST R
Клиндамицин R съгл.EUCAST R
Цефалоспорини R съгл.EUCAST R
Тетрациклин R съгл.EUCAST R
Доксициклин R съгл.EUCAST R
АМПИЦИЛИН S
- АМПИЦИЛИН/СУЛБАКТАМ S
- АМОКСИЦИЛИН S
- АМОКСИЦИЛИН/КЛАВ. КИСЕЛИНА S
- ПИПЕРАЦИЛИН S
- ПИПЕРАЦИЛИН/ТАЗОБАКТАМ S
ГЕНТАМИЦИН само в комб. с пеницилини S
- АМИКАЦИН само в комб. с пеницилини S
ЦИПРОФЛОКСАЦИН S
ЛЕВОФЛОКСАЦИН S
НИТРОФУРАНТОИН S
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
(S - чувствителни, I - интермедиални, R - резистентни, N - неприложи

Последна редакция: вт, 08 фев 2022, 12:00 от Bibi422

# 51
  • Мнения: 2 620
Биби, тестовете за алергия се извършват от алерголог. Има 2 вида - prick test - с убождане се правят малки резки на ръката и се вкарва алерген, след 20 Мин. се отчита резултата, като този вид е за общи алергени, полени, домашен прах и т.н.; patch test - това е тест, който с лепенки на гърба се залепят различни алергени и се стои с тях 2 дни, след това се измерват резултатите. Това не се прави в лаборатория. В лаборатория може да се тестват с кръв различни алергени, но за контактни алергии специално, тестването е с patch test. А знам за тези неща много добре, защото съм си правила и то не веднъж.
На въпроса ти защо лекарите не са ти казали нещо кой знае какво - ами така е с тях, едни ги бива, други - не. И аз колко кожни съм сменила, докато си намеря “моята” 😃.
Тъй че никакво отчаяние, търси варианти, надявам се, че някой тук ще се включи с идея за читав кожен във Варна.

# 52
  • Мнения: 36
Няма такова нещо.
Това не е някакъв супер сложен проблем, който може да се предизвика от някаква мистериозна болест.
Не си попаднала на правилния специалист, то самия факт, че не искат да ти пускат изследвания е достатъчно показателен. Ще се намери решение, не се притеснявай.
Преди няколко години детето ми имаше подобен проблем, супер силно зачервяване около ануса, сигурно 2 месеца не можа да се оправи, мазахме Тридерм - нищо, Дактакорт - нищо, Фусикорт - още по-зле, накрая му се обели цялата кожа, видях се в чудо. Пускахме изследвания за паразити, за какво ли не. Последно докторката ни изписа един прост крем Цикатридина и с упорито мазане се оправи. В заключение мога да кажа, че колкото повече се третира тази деликатна зона, особено с кортикостероиди, какъвто е Тридерм, толкова повече изтънява и става “крехка”. Прочети листовката, то си пише.




Спирам да се мажа.. ще се мия само с вода и тетра. Утре съм на лекар ще говоря с нея, но очаквам да ми каже ,, Ти си спряла да се мажеш няма как да се оправиш така” . Ще търся друг дерматолог за тази седмица  ..март месец имам час при гинеколог ( уж много добър зает е 2 месеца напред)

Но много зле се чувствам в момента търся просто нещо което поне да ме облекчи
Биби, тестовете за алергия се извършват от алерголог. Има 2 вида - prick test - с убождане се правят малки резки на ръката и се вкарва алерген, след 20 Мин. се отчита резултата, като този вид е за общи алергени, полени, домашен прах и т.н.; patch test - това е тест, който с лепенки на гърба се залепят различни алергени и се стои с тях 2 дни, след това се измерват резултатите. Това не се прави в лаборатория. В лаборатория може да се тестват с кръв различни алергени, но за контактни алергии специално, тестването е с patch test. А знам за тези неща много добре, защото съм си правила и то не веднъж.
На въпроса ти защо лекарите не са ти казали нещо кой знае какво - ами така е с тях, едни ги бива, други - не. И аз колко кожни съм сменила, докато си намеря “моята” 😃.
Тъй че никакво отчаяние, търси варианти, надявам се, че някой тук ще се включи с идея за читав кожен във Варна.
Според мен, ако МБ е съвсем чиста със сигурност ще трябва дерматовенеролог да те види първо. Лампа на Wood обаче не всеки кожен лекар има, дори тук в София е рядкост, а е много добър диагностичен метод за гъбички инфекции на самата кожа. Това, за което се сещам и ти писах вчера, че евентуално в университетските кожни клиники може да тестват с такова нещо, иначе ето малко повече информация за самото изследване:

https://medpedia.framar.bg/медицински-изследвания/изследване-с-лампа-на-wood

При мен има разноцветен лишей, който е вид гъбичка и по принцип не е характерен за интимната зона, но едно лято след обилен цикъл и 10-12 дни с превръзки и запотяване, ми бяха избили лишеите по пубиса и отстрани на срамните устни - ужасно беше, червени петна, лющен3е на кожата, сърбеж. Иначе МБ ми беше чиста. Диагностицираха ме точно с тази лампа и след мазане, миене и т.н. мина всичко.
И вече, ако след всичко това, което ще предприемеш, не се открива причина - консултация с алерголог. Има си разни кожни тестове за контактен дерматит, тестват най-разпространените алергени в козметика и разни ей такива, даже, ако се съмняваш в нещо (например крем някакъв), може да занесеш проба да те тестват и за него.
Между другото пишеш за смрадлика, понякога дори билките могат да са алерген, а и самата смрадлика много изсушава, тъй че за момента мий се с чиста вода и нищо друго, поне докато не ти излязат резултатите. Така или иначе явно тези неща, които си мазала и си се мила с тях не ти влияят положително, изключи ги напълно.

Излезе микробиологията очудена съм защото аз нямам течния…

МИКРОБИОЛОГИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ
Вид материал:
4-Влагалищен секрет + антибиограма(-микограма) на 08.02.22 г. след 15.00ч.
Дата на вземане: 04.02.2022
Микроскопски препарат:
Културелно изследване:
1. ОТРИЦАТЕЛНО (-) ЗА CANDIDA species.
2.
3.
Изолирани  микроорганизми:
1. .ENTEROCOCCUS FAECALIS
2.
3.
Количествена оценка:
МАСОВО

Микробно число:
  бакт./ml
Антибиограма:   1   2   3      1   2   3
Офлоксацин R съгл.EUCAST R
Моксифлоксацин R съгл.EUCAST R
Макролиди R съгл.EUCAST R
Клиндамицин R съгл.EUCAST R
Цефалоспорини R съгл.EUCAST R
Тетрациклин R съгл.EUCAST R
Доксициклин R съгл.EUCAST R
АМПИЦИЛИН S
- АМПИЦИЛИН/СУЛБАКТАМ S
- АМОКСИЦИЛИН S
- АМОКСИЦИЛИН/КЛАВ. КИСЕЛИНА S
- ПИПЕРАЦИЛИН S
- ПИПЕРАЦИЛИН/ТАЗОБАКТАМ S
ГЕНТАМИЦИН само в комб. с пеницилини S
- АМИКАЦИН само в комб. с пеницилини S
ЦИПРОФЛОКСАЦИН S
ЛЕВОФЛОКСАЦИН S
НИТРОФУРАНТОИН S
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
(S - чувствителни, I - интермедиални, R - резистентни, N - неприложи


Но не мисля че това е главния ми проблем ..по-скоро това си е част от проблема

Благодаря много за вниманието!
Толкова ..съм очудена как вие може да ми дадете съвети, а питах различни дерматоложките възможно ли е някакво изследване за проблема ми каквото и да е, и те казват няма изследвания за такова нещо. Когато ходих последни преди 3 седмици ми казаха ,,Анигенитална екзема” и именно за това ми изписаха Тридерм и този Елидол който не намерих никъде ( според мен не е екзема та аз нямам никакви рани, пъпки, белене, люспи и т.н. Единственото което имам е зачервяване силно и подуване с доста силен сърбеж и щипене. Не знам с кой да се свържа за тест за дерматит, алергии и т.н. Звънях в лаборатория и казаха че няма как да ме тества за алергия към препарат или материя…объркана съм.




Търся цяла вечер wood лампа за която ми казахте цяла вечер ..из Варна няма такава ..има но преглеждат само лице.

Последна редакция: вт, 08 фев 2022, 12:16 от Bibi422

Общи условия

Активация на акаунт