Клиника Афродита - доволни настоящи и бъдещи майки (4)

  • 37 119
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 520
PiSaNkAtA123, успех!
Не помня с точност, но пусках поне 4 пъти. Горе-долу през ден и пуснах последно прогестерон преди трансфера, за да се уверим, че не е съвсем завишен. Помня, че още в началото на стимулацията ми пуснаха (2 или 3 ден), после през ден.


момичета, да ви питам, колко време съхранение на ембриони поема Фонда? Бях чела тук, че около 6 месеца. Пункцията ми беше в края на май, значи е време да превеждам пари, нали?

# 721
  • Мнения: 1 380
Аз мисля, че фонда поема само замразяването , а не съхранение. До колкото знам си плащаме по 50 лв на месец.

# 722
  • Мнения: 911
По фонд е само замразяването със сигурност, тъй като скоро плащах. Казаха ми, че съхраняване не се поема и можех да избера 6м или една година.

# 723
  • Мнения: 1 520
Добре, че казахте, сега преведох пари. Благодаря ви.

# 724
  • Мнения: 23
Здравейте вчера имах пункция при др. Станулов. Във вторник ми предстои трансфер. На какви храни трябва да наблягам  и съответно да намаля след пункцията до трансфера, че вчера едното момиче в стаичката беше споделило на другото два три дена след пункцията да избягва бобови храни и зеле така дочух от нея. Да питам първите дни след трансфера какво се препоръчва за хапване и съответно да се избягва. А и колко време преди трансфера трабва да се изпият 2 хапчета.ношпа 40мг, час преди трансфера или 30мин преди трансфера?

# 725
  • Мнения: 726
Трябва да се избягват храни, които подуват, като бобови, например, както и храни, в които има хормони, като млечни и месо, особено пилешко, което е бъкано с естроген и би влошило хиперстимулация. Млякото е пълно с пролактин и естроген. Трябва да се набляга на пресни зеленчуци и плодове, както и растителен протеин - аз пиех оризов и грахов в смути. Има и протеини за бременни, които са подходящи.
Мазнините са приятел с прогестерона, така че са окей. Аз си хапвах доста авокадо и ме беше ударил глад за пържени картофи, макар да не са най-полезното нещо. Но прогестеронът ми беше божествен. Simple Smile

пп. През цялата бременност е забранено да се яде непастьоризирани млечни храни, сини сирена, грейпфрут, както и храни, които предизвикват контракции, като чесън, канела, люто. Също и рохки яйца, недобре опечено или сурово месо, суши. Забранено е да се яде черен дроб - съдържа ретинол (вит.А от животински произход), който води до малформации у плода. Важи и при бременност и около трансфера.
Алкохол и цигари, предполагам е ясно.

От козметиката - без лакове, лакочистители, боя за коса. Козметика с ретинол е абсолютно противопоказна. Това май само аз го спазвам...
В деня на трансфера не е добре да ползвате парфюм и силно ароматизирана козметика, най-добре без.

Последна редакция: пт, 11 ное 2022, 12:44 от Kris_ti

# 726
  • Мнения: 102
Пускат се поне 3 пъти ако сте по фонд почти през ден!

# 727
  • София
  • Мнения: 1 710
Kris_ti, полезни насоки! Ако позволиш, ще използвам част от тях за първа страница на темите.
Също така, ако някой си пази листчето с препоръки за преди и след трансфера от д-р Станулов, моля да ми го прати или направо да го сподели тук, за да го ползвам и него.

# 728
  • Мнения: 726
Kris_ti, полезни насоки! Ако позволиш, ще използвам част от тях за първа страница на темите.
Също така, ако някой си пази листчето с препоръки за преди и след трансфера от д-р Станулов, моля да ми го прати или направо да го сподели тук, за да го ползвам и него.

Разбира се, че нямам против. Ето и насоките на д-р Станулов:

# 729
  • София
  • Мнения: 1 358
Всеки път се учудвам на половината от насоките...

# 730
  • Мнения: 293
Всеки път се учудвам на половината от насоките...

Да, с кафето ще ми е бая трудно, кучето лесно ще изхвърля😂😂😂😂😂, шегувам сееее!

Спазвам всичко и дерзая!

# 731
  • София
  • Мнения: 1 358
Предният път ми каза, че кученцето ми е мръсно, яде мъртви животни и какви ли не неща. Аз бях в шок Joy опитах се да обясня, че е йорки, 1.500кг и че не яде нищо освен гранули, ама не...
Водих го на ветеринар, изследвания за всякакви болести и така пак не успях да го убедя, че е ок.

# 732
  • Мнения: 911
Относно кафето и боята (особено безамонячната ) има мноооого данни, че не са опасни. Кафе 1 на ден и боядисване с безамонячна боя не крият никакви Рискове според редица проучвания.
Аз лично и кафе пия от време на време (не всеки ден) и си боядисвам корените, когато се наложи.

# 733
  • Мнения: 293
Предният път ми каза, че кученцето ми е мръсно, яде мъртви животни и какви ли не неща. Аз бях в шок Joy опитах се да обясня, че е йорки, 1.500кг и че не яде нищо освен гранули, ама не...
Водих го на ветеринар, изследвания за всякакви болести и така пак не успях да го убедя, че е ок.

Милият йорки, моите са две момиченца-кучета с всички ваксини, обезпаразитяващи хапчета и препарати, хранят се също с гранули, яйчица, извара. Живея в къща и те излизат само на двора и си комуникират една с друга и с дърветата, тревата, цветята, и с нас! Не ми се струват опасни!🤣

Но ще спазя всичко предписано, без да ги карам да страдат, просто ще ги целувам
по-малко.

# 734
  • Мнения: 1 417
За домашните животни, едниствено трябва да се избягва котешката тоалетна, за да не се заразиш с токсоплазмоза. А пък ако се налага сама да я чистиш, достатъчно е да се носят ръкавици и маска. Пък и котките, живеещи изцяло в апартамент, мноооого трудно могат да се заразят с този паразит. С кучетата няма никакъв проблем, щом са ваксинирани и обезпаразитени.

Общи условия

Активация на акаунт