Къната, билките и всичко останало за билките - Тема 18

  • 28 278
  • 673
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 421
Natali, поздравления, прекрасен цвят!
На каква основа е постигнат?И какво е съотношението къна касия?

# 661
  • Мнения: 120
Natali, поздравления, прекрасен цвят!
На каква основа е постигнат?И какво е съотношението къна касия?
Много благодаря, да бе се повтарям преди няколко мнения съм написала всичко.

# 662
  • Мнения: 4 583
Natali, мнооооооого си свежа! Страхотен цвят, като пролетта си! Flowers Hibiscus

# 663
  • Мнения: 4 434
Точно днес видях жена със същата прическа и цвят, но с боя.
Много харесвам такъв цвят. Heart

# 664
  • Мнения: 705
Снимка на катам от арабски магазин.
Скрит текст:

# 665
  • Мнения: 1 024
Момичета, здравейте от мен. Реших, че днес се боядисвам за последно с боя и минавам на къна, заради съсипването на косата си. Искам да попитам за белите коси дали успешно се покриват с къна? Благодаря!
Също, навсякъде пише, че къната трябва да е без добавки, но тогава съдържанието само "къна" ли трябва да е? Доста индийски и други къни виждам и все имат и други съставки.
Благодаря!

# 666
  • Бургас
  • Мнения: 6 419
За мен се делят на две-чиста къна, която дава оранжево-червен цвят и билкови бои, които са с добавени други съставки и цветовете варират от по-светли към по-тъмни според основата. И третия вариант-черна коса, който не съм правила, но се прави в две стъпки натурална къна и после индиго.
Има и вариант сам да си слагаш в къната различни добавки за да убиеш червеното, да стане по-светло.

Следващите са къна от дрогерии-там има от вредните съставки, има и цветове.

Белите се покриват, но стават по-светли от  другите.Има разлика как хваща също като при боите, но все пак състоянието на косата е много добро за разлика от боята.

Аз ползвам класическия вариант натурална къна+амла и канела за да постигна малко по-тъмно червено.
тук има момичета, които постигат много хубав кестеняв цвят.Светлокосите пък уникален ягодово-рус цвят.

# 667
  • Мнения: 175
Здравейте, моля за съвет.
Искам косата ми да е с цвят лешник. До сега съм купувала къна афродита, хербал - цветове светлорус, лешник, капучино, последно се нагласих с “Индийката”. Избрах цвят кестен, резултата е черно Sad
Мокя за помощ как да поправя тази грешка и колко време ще бъда с толкова тъмна коса?
Казаха ми, че ако се намажа с тривитаминол ще се отмие цвета.
Моля да споделите опит за постигане на желания от мен цвят.
Благодаря ви 🤗

# 668
  • Варна
  • Мнения: 229
Съжалявам да го кажа, но изброените от вас продукти не са къна. Цветът на къната е червен, като варира между по - оранжев и по-червеникав, в зависимост от това, къде е расло растението. Няма как да получите такъв цвят лешник с къна. Винаги ще има червен оттенък, дори и да направите смес от касия и къна. Пробвайте растителните бои на Хенафокс. Избягвайте тези т.нар. "къна" - Афродита и Хербал. Пише , че са растителни, но в тях има ППД, който е по-голям алерген от амоняка.

# 669
  • Мнения: 1
Здравейте!
имам следния проблем.. бях закупила индийска къна в цвят dark brown herbal , но след като се измих бях черна. Дори след изплаквания не пада и стои черна. Идеята ми беше да запазя естествения си цвят, който е тъмно кафяв. Възможно ли е цвета да се получи като купя по- светлия тон brown herbal и да стане тъмно кафяв след черния цвят? Ако да, след какъв период мога да се къносам отново (като се има в предвид, че се каносах на 16.05.2024 г) и колко време е приемливо да стоя с нея (стоях 3 ч и половина) ? Преди косата ми не е била третирана от къна, боя и др.
Не желая да използвам боя, исках да е къна, за да е възможно най- безвредно, дори не исках да я правя нищо, но за съжаление ми излезнаха бели коси, които много дразнеха , на 24 години съм вече и не е красиво.
Ще бъда много благодарна ако някой ми отговори Simple Smile

# 670
  • Мнения: 39 531
И аз с молба за съвет. В сряда се кънсах- къна+ малко индиго. Но бебешките косички станаха рижави. Това не ми е било проблем, защото с течение на времето се отмива. Снощи разбрах, че ако искам днес на официално събитие да съм на опашка не трябва да си мия косата. Т.е. отпада измиването ѝ днес. Замислих се дали да измия само перушината над челото, но с какво още да комбинирам в банята, че да махна рижото?

# 671
  • Бургас
  • Мнения: 6 419
Мария, ако се напръскаш с тези боядисващите спрейове няма ли да стане?Аз имам едно нещо като червило, на Голдън Роуз, за коса, но последно го взех от Турция, поне в Б-с не съм го виждала отдавна.То ми прикрива белите корени докато се боядисам.

Ана, пробвай да си направиш маска с кисело мляко, масла или с вит.С, може малко да изпада.

# 672
  • Мнения: 39 531
Нямам идея. Днес може и да потърся. А тези "червила" остават ли мазен ефект? И какво е по- добре- спрей или червило? То и зависи какво ще открия по магазините.

# 673
  • Бургас
  • Мнения: 6 419
На мен и двете ми омазняват, но като нямам избор слагам.

Общи условия

Активация на акаунт