Болоня и Флоренция- може и още нещо...

  • 30 392
  • 658
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 6 616
И ние искаме да посетим Galleria dell'Accademia, но за нашите дати билети нямаше още преди месец.
Чудя се има ли  шанс на място да си купим билети, при положение, че на сайта всичко е продадено.

# 646
  • Мнения: 1 882
Здравейте, ще прочета цялата тема, но набързо моите въпроси:
1. Търся бюджетни апартамент/хотелска стая за дати 12-16 юни. Преглеждам в airbnb и сигурно там ще попадна на нещо.
2. Полетите с ryanair ОК ли са като цяло? Ще пътувам с тях. Куфарът до 10 кг. трябва да е точно толкова като тегло със самия куфар ли?
3. Пари - плаща ли се с българска карта в лева или трябва да е в евро? Колко джобни пари да си предвидя за 4-те дни, при положение, че в 3 от тях съм целодневно на конференция?
4. Транспорт - как се пътува из града, как се плаща?
5. Рим - доколкото разбрах има влак до Рим и ми е мечта да го видя. Някакви съвети в тази връзка?
6. Официални сайтове - във връзка с последното, тези сайтове достоверни ли са за закупуване на билети:
https://www.italotreno.it/en?utm_source=google&utm_medium=cpc&ut … _wcB&gclsrc=aw.ds

https://www.thetrainline.com/en/train-times/bologna-to-rome

Благодаря предварително!

# 647
  • Мнения: 22 475
Здравейте, ще прочета цялата тема, но набързо моите въпроси:
1. Търся бюджетни апартамент/хотелска стая за дати 12-16 юни. Преглеждам в airbnb и сигурно там ще попадна на нещо.
2. Полетите с ryanair ОК ли са като цяло? Ще пътувам с тях. Куфарът до 10 кг. трябва да е точно толкова като тегло със самия куфар ли? - Мери се теглото на куфара, разбира се че и неговото собствено влиза в тези 10кг.
3. Пари - плаща ли се с българска карта в лева или трябва да е в евро? Колко джобни пари да си предвидя за 4-те дни, при положение, че в 3 от тях съм целодневно на конференция? - Плаща се с БГ карта без значение в каква валута е. Джобни, зависи от вас и какви и колко покупки ще правите. Минимум 30Е ако ще пиете кафе и хапвате нещо само.
4. Транспорт - как се пътува из града, как се плаща? - Всякакъв транспорт има, купувате си билети или плащате с карта.
5. Рим - доколкото разбрах има влак до Рим и ми е мечта да го видя. Някакви съвети в тази връзка? - Ако ще ходите само за ден до Рим, преценете си какво искате да видите. Може просто да се разходите, или да включите 1-2забележителности и вътре.
6. Официални сайтове - във връзка с последното, тези сайтове достоверни ли са за закупуване на билети:
https://www.italotreno.it/en? - utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_id=20571779704&utm_term=train+ticket+italy&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw6PGxBhCVARIsAIumnWYURKYJNEDhV8XuhbHd85TAajGaU_1SaWM6u_yZExeb3o4Js51kxL8aAoBnEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
Да
https://www.thetrainline.com/en/train-times/bologna-to-rome

Благодаря предварително!

# 648
  • Мнения: 8 967
През май не бих оставяла да купувам билети на място, защото ще трябва да се задоволите с каквото и когато има, и ако има. Това е вероятно най-фрашканият с туристи месец (може би се конкурира с юни и септември, но със сигурност е в топа). Иначе да, могат да се купят билети за следващ ден, не е проблем. Сайтът, към който сте се ориентирали, е ок, той си е официалният. Вече какви билети ще вземете, си решавате според какво ви се разглежда - за това акъл не смея много да давам.

Аеробусът вече се казва Маркони Експрес, двупосочният билет е 23.30 евро, стига за 7 минути и спира вътре в самата гара. Ако работи. Последно като ходих в средата на април и в двете посоки не работеше (вечерта, но не супер късно) и вместо него имаше автобус на същата цена, обаче се лашкаш 20 минути. Абсолютна срамота.

Естела, ако имате някакви въпроси по време на престоя си, пишете, ще бъда там по това време.

Вие сте съкровище! Flowers Hibiscus
Дайте ми акъл, моля Grinning Със сигурност искам да видим Уфици и Galleria dell'Accademia, но сега в същия сайт виждам, че за Galleria dell'Accademia всичко е sold out Scream Знаете ли дали може тогава да се вземе да място?
Струва ми се изгодно да е комбиниран билета, защото само за Уфици излиза 29евро, а комбиниран 38евро, но все още се чудя...

В един ден ли ще влизате и на двете места?
Както казах, февруари бяхме, отидохме рано в Академия и чакахме много малко. Има опашка за закупили онлайн билети и опашка за билети на каса. Щом си купиш билет от касата,веднага влизаш, не чакаш повече. Не знам как е през натоварените месеци, но предполагам винаги може да се купи билет на място.

В Уфици отидохме в 14.00 часа и чакахме много малко. Билетите на място бяха на половин цена. Също не знам в натоварените месеци как е, може би се чака повече.

# 649
  • Мнения: 744
Здравейте, ще прочета цялата тема, но набързо моите въпроси:
1. Търся бюджетни апартамент/хотелска стая за дати 12-16 юни. Преглеждам в airbnb и сигурно там ще попадна на нещо.
2. Полетите с ryanair ОК ли са като цяло? Ще пътувам с тях. Куфарът до 10 кг. трябва да е точно толкова като тегло със самия куфар ли?
3. Пари - плаща ли се с българска карта в лева или трябва да е в евро? Колко джобни пари да си предвидя за 4-те дни, при положение, че в 3 от тях съм целодневно на конференция?
4. Транспорт - как се пътува из града, как се плаща?
5. Рим - доколкото разбрах има влак до Рим и ми е мечта да го видя. Някакви съвети в тази връзка?
6. Официални сайтове - във връзка с последното, тези сайтове достоверни ли са за закупуване на билети:
https://www.italotreno.it/en?utm_source=google&utm_medium=cpc&ut … _wcB&gclsrc=aw.ds

https://www.thetrainline.com/en/train-times/bologna-to-rome

Благодаря предварително!

1. AirBnb рядко ми е излизал изгодни за кратки престои, понеже слагат такси за това, за онова, за почистване, а-у.  Те са изгодни за престои над 28 дни, когато има сериозна процентна отстъпка. За кратки престои предпочитам Booking.

2. Ок са, теглото на багажа включва и теглото на куфара. Досега не съм виждала да ги теглят, честно казано (освен чекирания багаж, ама това е друго), но вижте дали имат зададени максимални размери на самия куфар (както при приорити-то), защото тук в София на летището често виждам да се заяждат и да ги мерят. На връщане от Италия - никога, там имам чувството, че никой не обръща внимание с какъв багаж си.

Аз предпочитам да избягвам Райънеър предвид, че летят с Боинг (още отпреди последните няколко месеца), понеже имат сериозни проблеми със сигурността, но часовете на пристигане на Уизеър в Болоня в последно време са толкова криви, че чат-пат летя с Райънеър, понеже не искам да спя в Болоня. Ок са си, нищо им няма, не са имали инциденти, но имам все повече на ум, когато пътувам с Боинг. Лично предпочитание към Еърбъс е това.

3. Българска карта в лева е ок, имам кредитни към ПИБ и ДСК, и с двете не съм имала проблеми. Курсът поне на ДСК е крив, 1 евро го таксува като 1.98061, но ако можете да прежалите разликата в превалутирането, проблеми с български карти в лева няма да имате при плащане.

4. Транспорт има всякакъв, да. Бих избягвала таксита, туристически град е, излизат скъпо. Билетите за градския транспорт струва 1.70 евро, важат 90 минути, може да се купят както хартиени, които се валидират в превозното средство, така и да се плати с карта в самото него. Прочетете последните 2-3 страници на темата, прикачвала съм и снимки кое-как.

5. Правила съм ходене до Рим за един ден и беше екстремно, но видях 2-3 неща, които си бях набелязала. Тръгнете рано и пътувайте с влак Frecciarossa - имат намаление за двупосочно пътуване в рамките на същия ден (билетите за отиване и връщане трябва да си ги вземете заедно, в рамките на една сесия). Не знам дали и Итало имат такова, не съм проверявала. Мисълта ми е да не се набутате с някакви регионални влакове, с които пътят в едната посока ще ви е 5 часа.

6. Да, към тях добавям и trenitalia.com

Estrella, Biserka_a, не съм сигурна дали имат отделна квота билети за купуване на място, ако билетите онлайн са изчерпани. Там няма да мога да помогна. Аз пристигам на 26ти следобед и няма да мога да ви взема билети чувствително по-рано, уви. Както казах, май е един от най-натоварените месеци и като нищо може да няма. Бих проверила на място, не ми се струва логично да нямат някаква отделна квота. Има и една билетна каса в центъра, където се продават билети за много от флорентинските музеи - хората не я знаят, макар че е на много централно място, и няма такива опашки, така че ако искате, първо минете оттам. Не гарантирам, че изобщо предлагат за Академията, но не виждам причина да не го правят. Поне няма да чакате много, и със сигурност ще минете оттам. Намира се на Via dei Calzaiuoli, която е пешеходната улица, която свързва Дуомото с Пиацца делла Синьория, където е Палаццо Векио. Тя е къса, приблизително в средата й (по-скоро по' към площада) се намира Orsanmichele (ще я познаете по нишите със статуи по фасадата) - там е тази каса, входът й е откъм самата улица.

# 650
  • Мнения: 6 616
Благодаря, Country Strong!
Много си мила!❤️

# 651
  • Мнения: 33
Допълвам с приложението Trainline , включващо  влакове и автобуси
Така лесно може да сравните най-бързия или евтиния вариант за придвижване между градовете

# 652
  • Мнения: 104
Здравейте! Планираме пътуване до Болоня през юни. Какво съм гледала като купувах билети не знам, но полетът пристига след полунощ. Което е проблем, защото експресът до града не работи вече. Резервирах нощувка в хотела на летището. Ако има таксита, ще си придижим, ако не - не знам. Някой ползвал ли го е?
Основният ми пробем обаче е кола под наем. Необходима ни е само за един ден, защото ще сме с тийнейджър, който има програма да обиколи музеите на Ферари и Пагани. Моля за препоръки ! Като чета отзивите на различните фирми, които предлагат коли под наем, направо се плаша.

# 653
  • Мнения: 4 812
Аз бях писала за бюджетен хотел преди. Бодони се казва, в центъра е, на пешеходно разстояние от всичко - изключително базово, но чисто.

Аз лично винаги купувам билети за забележителностите предварително. Така си структурирам деня и не се налага да се разправяме със съпътниците (майка ми и сина ми) в последния момент кой какво иска да прави или да не прави.

# 654
  • Мнения: 719
Здравейте! Планираме пътуване до Болоня през юни. Какво съм гледала като купувах билети не знам, но полетът пристига след полунощ. Което е проблем, защото експресът до града не работи вече. Резервирах нощувка в хотела на летището. Ако има таксита, ще си придижим, ако не - не знам. Някой ползвал ли го е?
Основният ми пробем обаче е кола под наем. Необходима ни е само за един ден, защото ще сме с тийнейджър, който има програма да обиколи музеите на Ферари и Пагани. Моля за препоръки ! Като чета отзивите на различните фирми, които предлагат коли под наем, направо се плаша.
Ние бяхме преди една седмица в Hotel Bologna Airport. Резервирахме от техния сайт, не от Букинг в случая,  по тарифата SLEEP & FLY. В нея влиза и шатъл от летището до хотела, така че нямаше проблем с късното кацане. Просто трябва да се обадите по телефона, като кацнете, но доколкото си спомням, пращаха и мейл с точни указания за мястото на шатъла.

# 655
  • Мнения: 47
Здравейте, предстои ни пътуване до Болоня, Равена и Римини. В началото чекирахме само ръчен багаж( раница), в последния момент,  взехме и по един 10кг.ръчен куфар. Поради това, че предварително си бяхме  закупили билети  за автобус и влакове, необходимо ли е да чекираме и този багаж при пътуването ни, или 10кг.багаж+ раница си е нормален билет?
Имам и друг въпрос- кои забележителности във всички случаи, трябва да се видят в Равена.Ще бъдем за един ден там и ми се иска да видим местата на които си заслужава за няколкото часа, в които ще бъдем там.
За Болоня, прочетох за забележителностите, които споделяте, за което много благодаря. Безценни сте. Ако имате и вариант за заведения,  бюджетни разбира се за самия град Болоня, както и за Римини, ще бъда много благодарна!🌹

# 656
  • Мнения: 744
За Равена - базиликата San Vitale и Mausoleo di Galla Placidia. Онемях и оглупях просто, такива мозайки не бях виждала преди, и не съм виждала и оттогава.

Двете са много близо, имам спомен, че бяха почти едно до друго (ся, вярно, че спомените ми са отпреди десет години и може да не са били едно до друго, но при всяко положение бяха близо).

Въпросът за багажа не съм сигурна дали го разбрах правилно, но ако е за разрешения лимит във влаковете, съм пътувала с голям куфар, малко куфарче и раница (едновременно) с обикновен билет, не е имало проблем и никой дори не е погледнал с какъв багаж пътувам. Не мисля, че има ограничения, или и да има, са далеч отвъд куфарчето ви.

# 657
  • Мнения: 47
Country Strong, много благодаря. Да, това имах предвид, дали е необходим билет( допълнителен) за 10кг.куфари.
И благодаря за насоките, точно мозайките искаме да видим. Чудя са обаче, че билета за Galla Placidia е само за 10мин.и то е за конкретен час, или се чака да се събере група ли...или аз не го разбирам правилно.

# 658
  • Мнения: 642
В Болоня най-бюджетното ни хапване беше в Mercato di Mezzo - има паста за по 7-8 евро. Иначе в заведенията цените са като навсякъде в тази част на Италия. Най-много ни хареса 051 Osteria Quadrilatero. Имат второ заведение и на успоредната задна уличка. Не ни хареса Osteria da Fortunata.

Общи условия

Активация на акаунт