С какво ви дразнят хората?

  • 43 032
  • 864
  •   3
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 993
Дразнят ме твърде религиозните хора, особено покрай Великден и Коледа. Визирам такива, които открито се възмущават, че няма да отидеш на църква, че ще боядисаш яйцата в петък, а не в шестък, или че ще пътуваш до някоя екзотична дестинация, вместо да срещаш гости у вас. Или като им споделиш за някакъв проблем да ти кажат да отидеш да запалиш свещ, защото 100% си много грешен и оттам идва всичко. Или като има някакъв пост в социалните мрежи с призив за помощ и отдолу пишат "Боже, помогни им". Тези, които убиват заради религия изобщо няма да ги коментирам.
По темата... за първи път се разпенявих в църква, на връх Великден на братовчед на мъжът ми! Направи ми забележка за свещи!! Срам ме хвана ,че не си замълчах баш в църквата...но ако можех юях да го обескостя.... да те следят на всяка крачка Sad

# 676
  • here and now
  • Мнения: 4 325
Как да не отстъпва? Joy

Ще ги изгони от рождения ден ли, ако дойдат с подарък, вместо кеш? Това е ужасно, да се инатиш какво искаш да ти подарят. В интерес на истината, хората даже не са длъжни да питат какво да подарят някому. Подаряващият решава. Ако реши да попита този, на когото ще подаря, е добре, но не е никак задължително.
Затова на един РД се сдоби с 4 еднакви сета дрехи, не по неин вкус. Ми благодаря, по-добре нищо.
Моето дете се съобразява с вкуса и желанията на празнуващия. При вас може да е различно.

# 677
  • Мнения: 54 660
Подарък е хубаво да се избира според вкуса на получаващия го, а не по вкуса на подаряващия. Дори подаряващият да е с претенции за безупречен вкус.

И нуждите.
Както съм зарината с всякакви неща, не виждам кой би ми избрал подарък, който да ме зарадва. Чудя се вече кое къде да слагам, не ми дава сърце да хвърлям просто така. Покрай тазгодишното Великденско чистене пак се натъкнах на много неща, подарени и така стоят по шкафовете. Ами, не искам подаръци. Като ми потрябва нещо, предпочитам сама да си избера. И на детето има много ненужни подарени неща.
Затова давам пари и предпочитам и на мен пари да ми дадат, ако настояват. По принцип не обичам подаръци и изненади. Само цветя и шоколад не отказвам! Heart

# 678
  • Мнения: 1 357
Толкова вече всичко имаме, че няма радост от каквото и да било, което е много жалко. Сега ми предстои подарък за бебе и понеже ми е близка приятелка съм накупила куп неща, само едно нещо е за новородено, всичко друго е за по-голямо дете някой неща и за над 1 г., предпочитам да подаря неща, които наистина във времето ще се ползват. Има красиви комплекти в разни кутии, но считам, че тук е по-скоро ефекта на хубавата опаковка, а аз предпочитам да съм практична. Заринали сме се във вещи, от доста време търся вариант да намаляват не само покупките за мен, но и като цяло вещите вкъщи, все по-трудно става продаването, затова дарявам, подарявам, изхвърлям, но има още много дълъг път да извървя до желания резултат.

# 679
  • Мнения: 2 280
Толкова вече всичко имаме, че няма радост от каквото и да било, което е много жалко.

Това изобщо не е вярно, просто хората, а и децата имат предпочитания и знаят какво точно би ги зарадвало (говорим за разумни желания, в разумен ценови диапазон). И е много кофти да те питат какво искаш и после да ти подаряват, каквото са си наумили. Показва абсолютно незачитане.

# 680
  • Мнения: 5 101
Това с подаръците е ,,ела да те почерпя, ама ти си плати", затова съм казала, че подаръци не приемам.

# 681
  • BG
  • Мнения: 893
Хиперактивните хора, които ако не работиш с тяхното темпо и те набеждават, че едва ли не ставаш за нищо. И това при условие, че съм отметнала задачите си за деня. Ми аз какво съм виновна, че те имат тръни в гъз@ и си умират да юркат другите Imp

# 682
  • Мнения: 54 660
Мен пък ме дразнят бавни и флегматични хора, които охкат, пъшкат и се озъртат друг да свърши работата. Все не са разбрали, не са видяли, не знаят как, аман от такива тарикати.

# 683
  • Glasgow
  • Мнения: 4 486
Ние имаме една такава adhd мениджърка, колкото ми е приятна като личност, толкова като мениджър ни докарва до лудост. Започва няколко задачи наведнъж, прескача от тема в тема и трудно се следи мисълта, едни резки и отсечени движения има. Аз и казах веднъж - че моят тертип е друг на работа, свършвам едно и после започвам друго, и тя уж на майтап - "жените сме мултитаскинг, гримираме се докато шофираме и говорим по телефона, другото е странно. " Ми ок. Сигурно съм мъж 🤔

# 684
  • Мнения: 749
Aaa, ай стига с тоя мултитаскинг. Сакън голям зор да се покажат на света колко са работни. Накрая като кучето на нивата. Simple Smile Тя сигурно в тоалетната пише мейли от телефона.
В колата не се гримирам, говоря по телефона при крайна необходимост. Обичам да шофирам и гледам да не си развалям времето с разговори.

# 685
  • Мнения: 6 895
Толкова вече всичко имаме, че няма радост от каквото и да било, което е много жалко.

Това изобщо не е вярно, просто хората, а и децата имат предпочитания и знаят какво точно би ги зарадвало (говорим за разумни желания, в разумен ценови диапазон). ...
Разбира се че не е вярно. Лукс е да имаш бъзможност да се радваш на символи и красота, вместо на стойност и практичност.

Хиперактивните хора, които ако не работиш с тяхното темпо и те набеждават, че едва ли не ставаш за нищо....
И като те набеждават какво от това. Ти пък не им се връзвай. Simple Smile

# 686
  • Мнения: 10 422
И аз не обичам да отбивам номер с подарък, но ми е много странна формулировката да подаряваш "според  вкуса на човека". Много трудно можеш да улучиш нечий вкус, освен ако не купиш нещо, което човекът изрично ти е посочил. Имам приятелка, която има отвратителен вкус за дрехи. Е как да улуча дреха по неин вкус - освен да гледам какво не ми харесва и да купувам. Обикновено й избирам някоя блуза, която ми харесва и се надявам да се хареса и на нея или й подарявам някой парфюм. Аз най-много се радвам на парфюм но пак е много трудно да ми нацелиш  какво харесвам. Харесват ми и някои евтини парфюми, но далече не всички. Когато аз си купувам парфюм, с месеци дебна из сайтовете за добра цена, чета отзиви, чета Фрагрантика и накрая се сдобивам с парфюма, имам доста прилична колекция. Ако някой е решил да ми купи парфюм за определена сйма, отиде в  магазина и купи парфюм за тази сума, 90% няма да ми хареса, колкото и да се опитва някой да купи нещо по мой вкус

# 687
  • Мнения: 1 070
Дреха, дали за дете или възрастен, винаги се подарява с уговорка в магазина за замяна. Толкова дрехи, мои и на детето си стоят в гардероба необлечени, именно заради такива несъобразени подаръци. Нека ме сметне някой с такъв подарък за груба, но най-малкото като забележи ( ако му дреме и е наблюдателен, разбира се), че подарените от него дрехи не се носят, ще се усети, че не е преценил размера. Най, ама най мразя да ми подарят вълнено пуловерче S- размер - идеалното отбиване на номер.
Колкото до дрехите за детето, и аз предпочитам с номер по-големи. Много често, ако са от памучна материя, само след едно изпиране, както уж са му точни, окъсяват и не стават за носене.

Последна редакция: ср, 08 май 2024, 08:20 от Мисифу

# 688
  • Швейцария
  • Мнения: 1 856
Мен пък ме дразнят хора, които ме канят на някакъв техен празник с цел да им бъде подарено нещо скъпо. Имам една такава позната и си подбираше кого да кани по това какво й е подарявал. Отсвирих я и вече не ходя.
Аз за подаръци не се сърдя и изобщо не очаквам да ми се подарява нещо. Кой каквото преценил, на мен ми е важно да си прекараме добре заедно. Аз ако подарявам, питам или купувам нещо, което знам, че човекът ползва, например любимия му парфюм. Ако не го познавам добре, цветя, вино и шоколад смятам, че е достатъчно.

# 689
  • Мнения: 2 280
Ако познаваш добре човека, има голяма вероятност да уцелиш с подаръка. При непознати е трудно. А дали нечий вкус е отвратителен ... Малко прекалени са ми такива изказвания. Аз поне нямам приятели и познати с отвратителен вкус.
Имам и едно такова наблюдение - хората, които ме харесват истински, винаги уцелват с подарък, а не е като да не съм капризна.

Общи условия

Активация на акаунт