Висок пулс

  • 751
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте!
Искам да попитам тези на които са изписани бета блокери  колко висок пулс са имали?
 На мен ми изписаха конкор кор 2.5 сутрин ,но явно не ми е достатъчен защото се будя вечер със пулс над 100. (108-113)...

# 1
  • Мнения: 164
Хъркате ли, как спите? И имате ли наднормено тегло?

# 2
  • Мнения: 7
Да имам наднормено и хъркам.

# 3
  • Мнения: 164
Възможно е да имате сънна апнея и при спирането на дишане през нощта, пулсът много да се повиши, води и до други проблеми. Изследвайте се, може да не е това, но ако е, ще се спре с мъките.
https://inspiro.bg/medicina-na-sanja/sastojanija/sanna-apneja/

# 4
  • Мнения: 46 591
Изследвана ли е щитовидната жлеза?

# 5
  • Враца
  • Мнения: 2 721
от 5 мг ми изписаха Конкор, заради висок пулс, но ми е много и пия половинка сутрин, нямам висок пулс и сърцебиене. Пия го две години вече, ще ми се да го спирам

# 6
  • Мнения: 7
Помните ли колко висок е бил?

# 7
  • Мнения: 3
Здравейте пробваите с mag2 течния магнези тои също ще ви помогне с нормалнизирането на пулса по бързо го усвоявана оргазма

# 8
  • Мнения: 15
Здравейте, не знам дали тук е мястото да задам въпроса си, но не успях да намеря подходяща тема.
Момиче на 21 години съм. От няколко месеца имам оплаквания със сърцето: сърцебиене, пулс над 100 в покой, а когато се притесня за нещо е стигал и до 160. Също така апарата за кръвно от време на време отчита и аритмия. Днес бях на кардиолог, който каза, че клапите ми са много тънки и нежни и се сгъват и от това може да е високия пулс.  Наскоро си бях направила кръвна картина като в нея включих и изследване на ТSH, като стойността му е 3,6 (в норма е, но на много места четох, че въпреки това стойността при перфектно здраве трябва да е под 2). Та въпроса ми е според вас има ли вероятност сърцебиенето и високия пулс да са вследствие на проблем с щитовидната? Утре ще отида до лината за да си пусна пълни изследвания, и след седмица мисля да посетя ендокринолог. Просто исках да чуя вашето мнение преди това и има ли други с жени сTSH в норма, но въпреки това с проблеми с щитовидната жлеза.
Благодаря Ви предварително и се извинявам ако въпроса ми не е за тук.

# 9
  • Мнения: 46 591
Да, при мен беше от щитовидната. Стойностите ми се колебаеха от 2.8 до 4-5.
Като смъкнах под 2.5 започна да се нормализира.
Инсулинът и Б12 също ми бяха проблемни - инсулинът висок, Б12 ниско. Когато оправих и тях вече стана съвсем нормален.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт