Бързи въпроси и отговори деца -6

  • 21 839
  • 769
  •   1
Отговори
# 690
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Може би е от всичко накуп, понеже в градината върлува гастроинтестинален вирус, но тя не е повръщала.
Вчера успях да дам три прахчета, до сега още не е акала, сутринта още едно🤞

# 691
  • Мнения: 2 758
Здравейте, питах и в друга тема - някой знае ли дали има връзка между никнене на зъбки и подуване на лимфни възли?
От декември месец детенцето ни не е боледувало и сега е здрав, няма температура, но от няколко дни забелязах няколко топчета по врата и зад ухото му.
Ще посетим ЛЛ след няколко дни, но до тогава ще се побъркам да се притеснявам.
Също, ако би могло да е фактор това, че сложиха имунизация против морбили преди две седмици.

# 692
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
На мен понякога ми се подува лимфен възел на бузата, когато мъдрецът е в активна фаза на растеж- боли, сърби ме венецът, зоната става чувствителна и се е случвало да напипам топче на бузата до челюстта.
За мен е напълно възможно.

# 693
  • Мнения: 2 823
Здравейте, питах и в друга тема - някой знае ли дали има връзка между никнене на зъбки и подуване на лимфни възли?
От декември месец детенцето ни не е боледувало и сега е здрав, няма температура, но от няколко дни забелязах няколко топчета по врата и зад ухото му.
Ще посетим ЛЛ след няколко дни, но до тогава ще се побъркам да се притеснявам.
Също, ако би могло да е фактор това, че сложиха имунизация против морбили преди две седмици.
Моята ЛЛ ми е казвала,че е възможно при излизането на зъбки да има подути лимфни възели. Моето дете има два ,но се появяват предимно след като е болна. На скоро изкара чревен вирус и бяха подути колкото грахово зърно,но сега гледам почти ги няма.

Последна редакция: вт, 07 май 2024, 11:35 от Милото

# 694
  • Мнения: 1 070
За диарията, от личен опит с моето дете, ти препоръчвам да му пуснеш изследвания на фецес, защото ако е нещо бактериално, няма да мине тъй лесно като вирусните. Висока температура има ли?

# 695
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Няма Т, нещата вече са по- добре, изхожда се веднъж дневно, все още не е както трябва, но поне не е вода.
Вече не давам хидрасек, само пробиотик.
Предположих, че е вирус, защото и ние минахме през това, макар и в по- лек вариант. Отделно в градината върлува гастроентерит.

# 696
  • Мнения: 5 039
С риск да спечеля приза за най-безумен въпрос, ще питам: как и кога научихте децата ви да ядат спагети културно и не като малки прасенца?

Дъщеря ми обича паста, често избира именно спагети, когато се храним навън, но не се справя с навиването им на вилица. С вилица и лъжица пък абсурд да се справи. В резултат или я храня като бебе, или се омазва като за световно, влачат се спагети,  стратегията й е да зяпне с отворена уста, сочеща нагоре, и просто да изсипва с вилицата спагетите вътре. Изобщо… грозна картинка.

Иначе други неща, включая супи, яде спретнато и културно, но със спагетите е мамма миа. Имате ли трикове?

# 697
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Аз, като живуща в Италия, не готвя никога спагети на децата и не поръчваме навън. Избираме други по- удобни формати 😂
Ами, то голяма мъка. Пада навсякъде, не могат да се наядат и накрая се отказват.

# 698
  • Мнения: 2 850
Моя е малък,така че аз го храня ,но общо взето добре си ги хапва,за мое улеснение му купих паста на разни животинчета и му правя тях вместо спагетите

# 699
  • Мнения: 964
Моите бяха на около 3 г., много бързо схванаха как се навиват на вилицата. Сега са на 4 г.  и ядат спагети доста по-чисто и "културно" отколкото супа например.

# 700
  • Мнения: 3 955
Аз не обичам спагети, предпочитам друг вид паста и не готвя спагети вкъщи. Но детето пък много обича. Като сме навън само това иска да яде или пържени картофи... На 5 години е, справя се прилично, с моя помощ. Но тя обикновено яде паста Карбонара, която не цапа толкова, представям си, ако искаше нещо с доматен сос какво щеше да бъде.

# 701
  • Мнения: 1 109
Здравейте! Доколкото разбрах, първа здравна книжка се издава от РЗОК. Само че не знам дали предварително си купуваме книжката от някъде или на място я дават? Също така детето трябва ли да е на място за издаването?

# 702
  • Мнения: 2 850
На нас ни я дадоха от рзок,не сме я купували ,малкия беше с мен ,но само защото нямаше кой да го гледа

# 703
  • Мнения: 3 283
Ние си я взехме малката като беше на 2 месеца, не сме я водили с нас. За софия става въпрос.

# 704
  • Мнения: 1 109
Добре, значи направо там ще отида. Благодаря за информацията! 🙏

Общи условия

Активация на акаунт