С каква храна храните котката си? - Тема 5

  • 4 300
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 009
Заповядайте в новата тема, където продължаваме да обсъждаме кой с какво храни котката си.🐈🍖🐾


Линк към старата тема
Скрит текст:

# 1
  • Мнения: 10 642
Някой, който е пробвал други уринарни храни, различни от РК и Хилс, моля нека да сподели мнение. В Зооплюс в момента се предлагат Пурина Про План, Анимонда, Advance, Катовит и още някоя, които са по-евтини от традиционните, но като качество как ли са... Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 453
Моята в момента яде Brit Care за кастрирани котки с нужда от отслабване. Мисля, че предната й беше пак на същата марка, но уринари. Не мога да кажа дали имаше ефект, защото тя по принцип няма проблеми с пишкането.

# 3
  • Мнения: 1 441
Про План храната много я тачим вкъщи, особено заешкото. В началото като почна да хапва от нея доста често ходише по малка нужда. Явно е задържал. Кастрирани сме ✌️

# 4
  • Мнения: 1
Про План храната много я тачим вкъщи, особено заешкото. В началото като почна да хапва от нея доста често ходише по малка нужда. Явно е задържал. Кастрирани сме ✌️

Здравейте,
Може ли някой да сподели мнение за котешките гранули?

# 5
  • Мнения: 1 453
Про План храната много я тачим вкъщи, особено заешкото. В началото като почна да хапва от нея доста често ходише по малка нужда. Явно е задържал. Кастрирани сме ✌️

Здравейте,
Може ли някой да сподели мнение за котешките гранули?

"Котешки гранули" е много много общо понятие - видове много. Вижте предишните теми, или ако ви интересува конкретна макра, питайте за нея.
Най-общо казано шарените гранули са вредни. Мъжките котки не бива да ядат само гранули, а за кастрираните има специални видове, които контролират теглото. Малките котенца също ядат специални гранули. Вашият случай какъв е?

# 6
  • Мнения: 339
Още като взехме котето ни и минахме през ветеринар, той ни препоръча  Vibac. И от тогава вече 3 години само нея даваме. На гранули е и котето много си я харесва. От време на време му даваме пауч или някое пръчица за котета.

# 7
  • Мнения: 8 893
Хранехме го с Royal Canin, но прочетох внимателно, че има много ниско съдържание на месо. Гледах един клип как обясняваха, че трябва да гледаме етикетите на храните, аз в началото си мислех, че всички са почти подобни. Опитахме и други марки, котката си показва какво и харесва. В момента сме на Carnilove   с висок % месо. Отделно купувам по някой пач от ДМ, обича да лиже желето, останалото се хвърля.  Купувам и по някоя друга 'солетка' или едни малки хапки Ontario 91% месо, пуешко. Котките ядат птички и мишки, т.е. за тях трябва да търсим нещо подобно, дребни животни, не теле и говедо. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 117
Моя мъжкар признава само Josera и то само един вид от нея. Какви ли не от хубави по-хубави и от скъпи по-скъпи се опитах да му дам не ги яде и това е. Накрая се отказах. От консервите яде само Wild Freedom. Децата ми не са толкова капризни Grinning

# 9
  • Мнения: 8 893
а храните ли ги със сурово месо?

# 10
  • Мнения: 339
а храните ли ги със сурово месо?

Досега не съм му давала сурово месо. Чувала съм от близки, че варят сърчица и дават от тях.

# 11
  • Мнения: 1 441
Про План храната много я тачим вкъщи, особено заешкото. В началото като почна да хапва от нея доста често ходише по малка нужда. Явно е задържал. Кастрирани сме ✌️

Здравейте,
Може ли някой да сподели мнение за котешките гранули?

Има различни... Зависи първо дали е кастрирано, каква възможност имате като пари и вкуса на котката, поне при нас това бяха факторите. Докато го кастрирахме му купувахме всякакви насипни гранули от вета, и така лека полека разбрахме какво харесва и какво не. Всякакъв ценови диапазон. Купувахме от видовете, които харесва, но по-малко, иначе му омръзваха и почваше да играе мач с тях и недоволничише. Като е важно и да ги съхраните в кутия, защото от торбата им заминава миризмата и после не ги поглеждат. След кастрацията хапва основно Про План различни видове, менкаме ги, за да не му омръзнат. Дано да съм била полезна!

# 12
  • Мнения: 10 642
Мнение на експерт за котешките гранули е че такива въобще не трябва да се дават на котката. Simple Smile

https://youtu.be/52SRtzJfX4s?si=EI5Nea8Tky7JAbRp

    # 13
    • Мнения: 107
    бяхме на Royal Canine Hairball Gastrointestinal, защото не можехме да си повърнем космите. Сега ми препоръчаха да я сменя с Carnilove - защото роял канинът имал мн зърнени култури.

    # 14
    • Мнения: 185
    По един пакет Orijen с риба или пиле и ги редувате всеки ден!

    # 15
    • София
    • Мнения: 490
    Нашата котка си е капризна и като не и харесва нещо зарива с лапички. Препоръчаха ни ветеринари  и продавачи само на суха да я минем, но на мен не ми звучи добре. Carnilove хубава ли е според вас?

    # 16
    • Мнения: 238
    Мнение на експерт за котешките гранули е че такива въобще не трябва да се дават на котката. Simple Smile

    https://youtu.be/52SRtzJfX4s?si=EI5Nea8Tky7JAbRp

      Абсолютно вярно.
      След години хранене с уж висококачествена суха храна котката ми разви диабет със стойности на кръвната захар 3 пъти по-високи от нормата.
      Уж "лечебната" храна на Роял Канин (препоръчана от ветеринар) съдържа пшеница, царевица, ечемик и цвекло - неща, които изобщо не бива да влизат в диетата на животно с диабет! Въглехидратите в т.нар. "лечебна храна" за котки с диабет са 28% (допустими са не повече от 10%)! При консумация на дори малки количества кръвната захар на котката скачаше до небесата!
      Почти всички сухи храни съдържат над 25% въглехидрати. Това, което ги "слепва" и ги прави хрупкави, обикновено е скорбяла, тоест - чист въглехидрат, който е вреден за котешкия организъм.
      Всичко е маркетинг и игра с доверието на хората, които вярват, че правят най-доброто за домашния си любимец. За съжаление ветеринарите волно или неволно допринасят за поддържането на заблудата, че ако една храна е скъпа  и на опаковката пише "лечебна", то тази храна е добра за животното.

      # 17
      • София
      • Мнения: 3 853
      Да, така е. Трябва да се търсят гранули без царевица, пшеница, ориз и т. н. Давала съм през годините N&D, Taste of the Wild, Stuzzy, Carnilove, Essential the Jaguar, за други не се сещам. Обикновено избирам да са с вкус на някаква риба (сьомга, херинга, пъстърва) или птица (патица, фазан, пилешко), не съм давала от тези с глигани, елени, агнешко и т. н., не виждам смисъл, котките в природата не ядат такива животни. То и риба едва ли ядат в природата, но всички котки обожават риба.
      За urinary съм давала профилактично N&D с патица и червена боровинка. Харесва я, но не знам дали има ефект върху пикочните пътища, тя няма проблем с това. Елизка повръща от космите и затова често давам Carnilove против космени топки, пак с патица. След като взех малък пакет за проба и се одобри, взимах два пъти голям чувал от нея от 6 кг - първия път се изяде, втория път не и така си седят. Смесвам ги с други, но не ги яде вече с апетит. Не давам отдавна от тези за кастрирани котки, защото те са бедни на протеини и мазнини, въглехидратни бомби.

      # 18
      • Мнения: 448
      Котките няма как да ядат едри животни в природата, защото няма как да ги хванат. Това не означава, че месото им е вредно за тях. Аналогично е и с рибата.

      # 19
      • София
      • Мнения: 19 262
      Уж "лечебната" храна на Роял Канин (препоръчана от ветеринар) съдържа пшеница, царевица, ечемик и цвекло....
      Всичко е маркетинг и игра с доверието на хората, които вярват, че правят най-доброто за домашния си любимец. За съжаление ветеринарите волно или неволно допринасят за поддържането на заблудата...
      Как ветеринарите неволно ни заблуждават, нали учат за това. Въпросът е ЗАЩО масово препоръчват РК. Може би защото ги продават или отстъпката е голяма. Или им трябват болни животни, колкото и зле да звучи.
      Моят котьо вече е пристрастен към РК и ми се струва, че няма да успея да го отуча от нея, а и нямам нерви, той може да ми се плете в краката и мяука нонстоп, без да яде каквото не го кефи. Пакет гранули Ренал Спешъл яде повече от месец, не съм нацелила вкуса на негово величество.

      # 20
      • Мнения: 238
      Давала съм през годините N&D, Taste of the Wild, Stuzzy, Carnilove, Essential the Jaguar, за други не се сещам.

      Всички изброени съдържат над 20% въглехидрати (без Stuzzy, не можах да намеря такава суха храна).
      Taste of the Wild - 34%, съдържа картофи и батати!

      Много малко гранули са с наистина ниски въглехидрати. Такива са например:
      Wildcat “Etosha” (вариантът без картофи!)
      Markus Mühle “Beutenah”
      Power of Nature “Natural Cat” (Fee's Favorite, Meadowland Mix)
      Feringa “Cold-pressed”

      Ветеринарите не са специализирани в някоя тясна област, както са човешките лекари. Те трябва да разбират буквално от всичко. От хамстери и зайчета до кучета и котки. От кастрация и счупени крайници до рак, спин и левкемия. Тоест, те разбират по малко от много неща, но не са тясно специализирани в някоя област - примерно бъбречна недостатъчност при котките. Много е вероятно наистина да не са съвсем наясно с някои неща (и не бива да ги съдим за това). А може би имат и икономически интерес, тъй като печелят от продажбата на "лечебни" храни.

      # 21
      • София
      • Мнения: 3 853
      И на мен са ми я пробутвали, но в зоомагазините съм срещала адекватни продавач-консултанти, които са ми казвали кои марки от предлаганите на нашия пазар са наистина добри и с изчистен състав, при все че тогава купувах предимно да храня уличните котки пред нас и не съм търсила максимално висок клас холистична храна.

      # 22
      • Мнения: 11 180
      Знаете ли някаква специфична храна или може би лекарство за ... разтройство? Котакът ми има вече трети ден.  Мяука, боли го коремчето явно и в тоалетната после....
      Засега му намалих пауча и засилих повече гранулите. Той по дифолт си чака пауча и си стои пред паницата и ми е жал да не му дам изобщо, но му дадох много малко, за да яде повече твърда храна, за затягане ,знам ли...

      # 23
      • INFJ
      • Мнения: 9 414
      Трети ден разстройство си е за ветеринар, според мен. Не може да се дават произволни лекарства без да са изписани от вет.

      # 24
      • Мнения: 8 893
      Купи  му качествени гранули, аз не бих го водила.

      # 25
      • София
      • Мнения: 19 262
      Знаете ли някаква специфична храна или може би лекарство за ... разтройство? Котакът ми има вече трети ден.  Мяука, боли го коремчето явно и в тоалетната после....
      Засега му намалих пауча и засилих повече гранулите. Той по дифолт си чака пауча и си стои пред паницата и ми е жал да не му дам изобщо, но му дадох много малко, за да яде повече твърда храна, за затягане ,знам ли...
      Има лечебни гранули на РК Гастро за такива случаи.

      # 26
      • До морето...
      • Мнения: 267
      Знаете ли някаква специфична храна или може би лекарство за ... разтройство? Котакът ми има вече трети ден.  Мяука, боли го коремчето явно и в тоалетната после....
      Засега му намалих пауча и засилих повече гранулите. Той по дифолт си чака пауча и си стои пред паницата и ми е жал да не му дам изобщо, но му дадох много малко, за да яде повече твърда храна, за затягане ,знам ли...
      Не отричам воденето на ветеринар след неотшумяващи симптоми, но за всеки случай не пречи според мен да започнете да му давате храната на Royal Canin Gastrointestinal, както и FortiFlora Purina Pro Plan Veterinary Diets - Пробиотик За Котки .Докато стигне до лекар няма да навредят тези храни и пробитик.

      # 27
      • Мнения: 11 180
      Купи  му качествени гранули, аз не бих го водила.
      Е, аз му давам качествени, Hills, Royan Canin...
      Но ОК, не знаех за Gastro; Днес май няма разстройство, но неделя, понеделник ,вторник ... имаше.

      # 28
      • София
      • Мнения: 19 262
      Да де, казват се РК Гастроинтестинал. Но има една разновидност Гастроинтестинал фибри, да не ви дадат от тях, че те са за запек.
      Моят котьо реши, че вече не му се яде пауч РК Ренал пиле (+3,50) бройката, може би му омръзнаха. И майка му Simple Smile вари пилешко бутче, как така детенце няма да яде Simple Smile

      # 29
      • София
      • Мнения: 3 853
      РК не са особено качествени, в тях месо почти няма. За лечебните не знам, но на обикновените серии съставът е кофти и то много.

      # 30
      • София
      • Мнения: 19 262
      РК не са особено качествени, в тях месо почти няма. За лечебните не знам, но на обикновените серии съставът е кофти и то много.
      Обаче ветеринарите ги препоръчват постоянно. А не всеки има време и капацитет да чете и проучва.

      # 31
      • Варна
      • Мнения: 2 267
      При някои здравословни проблеми няма особен избор от храна. Предният ми китарак разви бъбречна недостатъчност и се налагаше да яде ренал, а такава ми предложиха само РК и Хилс. Той живя малко след това за съжаление /беше на 17г като почина/, но по принцип трябваше да е до края на живота си на такава храна и добавките, които му изписаха.

      Сегашният още от малък го забелязах, че от някои храни се разстройва. Конкретно Феринга консерви например. Не са никак лоши, просто явно на него нещо не му понасяха и кварталните юнаци ги хапнаха.
      От доста време е на консерви Mac's и гранула  N&D, харесва пиле с нар. Но гранула яде 1 доза само вечер. И 1 консерва Mac's през деня я разпределям. И му е добре така в момента. Преди и Animonda Carny ядеше, ама към края на лятото я отказа, като имаше проблеми с апетита /преди да го кастрираме/ и вече не я ще. А ми беше доста изгодна.

      # 32
      • София
      • Мнения: 19 262
      Бих купила Макс, на дъщеря ми са я препоръчали за техния котьо. Обаче моят дядо вече е пристастен към РК, а трябва да яде лечебна.
      И аз вече давам сутрин и вечер добавки, с добичето се изнервяме взаимно, но явно му е добре, има апетит.

      # 33
      • Мнения: 8 893
      РК не са особено качествени, в тях месо почти няма. За лечебните не знам, но на обикновените серии съставът е кофти и то много.
      да, така е, аз на моя му спрях Royal Canin, като го купихме само това ядеше, но сега яде и други. Харесва му Carnilove  .

      # 34
      • Варна
      • Мнения: 6 879
      Аз съм от тези с дефицитите. Sunglasses
      И с вътрешното усещане, че con RC ми идва по-натрапчиво и не по-малко маркетингово от pro за същата храна.
      След пробите с храна с месо, моя котарак така си разстрои стомаха, че стихна до антибиотик. Мина му заедно със съответната лечебна на РК и пробиотици.
      Явно е модел който не е фен на месото защото освен, че не харесва и не иска да яде гранули с месо/които купих след пасивни препоръки тук/ , не желае по никакъв начин сурово, печено или варено чисто месо, дробчета, риба. Доста пъти предлагах, нула интерес.
      Харесва детския РК и детския ND с пиле и нар. Яде ги паралелно, поотделно, както се случи.
      Историята с пауч храната е същата. Там пък не кусва тези на РК. Напоследък иска и му давам само Cosma drink и чат пат Sheba coc пиле.
      Всеки с вкуса си. Между другото забелязах и че не е фен на чешмяната вода, предпочита трапезна. Simple Smile))

      Днес реших да го претегля, че ми се струва пораснал. Той е на 10 месеца та си е в реда на нещата да расте де.
      Влезе в една торба, закачвам кантарчето за багаж, поглеждам и изпадам в шок!
      Показва 11.00 !!!
      А беше 5 кг преди повече от месец!
      И пусти дефицити... трябваха ми поне 15 секунди и очила, та да се сетя и уверя, че е 11 lbs и, че килограмите са си все още 5.
      Извиних му се, че го обидих на фигура междувременно и му досипах консервата да се подмажа.

      # 35
      • Мнения: 2 863
      Търсех за моя котарак гранули Brit premium nature cat indoor chicken, пакет от 8 кг. купувам, за да има за няколко месеца. В сайта Елпида в момента има намаления, може да се  възползвате.

      # 36
      • Мнения: 10 642
      Лечебните в Елпида в момента също излизат по-евтини от колкото промопакети в Зооплюс. А и ги доставят веднага. Wink

      Cucko, а риба не обича ли? В Зооплюс има вече поне 6-7 марки ренал, не само РК и Хилс. Пробвай пастетите на пурина дали няма да му се усладят. Доста мекички са.

      # 37
      • София
      • Мнения: 44 197
      Flash Каква порода е, 5кг като цяло са много за повечето нормални породи, еле пък за 10месечна, ако не е котка гигант.

      # 38
      • Мнения: 117
        Включвам се с един малко по-различен въпрос. На 12-ти ден след кастрация сме( мъжки котарак) конците още седят. Доктора каза, че до две седмици ще ги прегризе сам, но ако не се случи какво да правя? Да чакам още време, да му ги махна аз или да го водя при доктора ако не е препоръчително да пипам?

        # 39
        • София
        • Мнения: 1 200
        Flash Каква порода е, 5кг като цяло са много за повечето нормални породи, еле пък за 10месечна, ако не е котка гигант.

        Моята  е 5.500 кг, и е улична превъзходна, на 11 месеца. Другата е на половина на нея. Нещо не мога да прикача снимка

        # 40
        • София
        • Мнения: 44 197
        Моята британка, едра за женска и на ръст( е знам как е за котка понятието) , на 5години ще става беше 6,600+,сега е на диета 5,500стигна целта е 5, още е дебела, оптималното й е 4,500ама надали ще го докара до там, беше почнала с артритни проблеми... Та  не знам, но има и огромни котки, като някои мейнкууни, за които естествените кила са други... 🤷‍♀️

        # 41
        • София
        • Мнения: 3 853
        Така си е, Елизка е кастрирана пухкава женска, от типа на норвежка и сибирска горска, въпреки че я взех от улицата, си има много от техните черти. От години все е около 5 кг, плюс-минус 0.5 кг.

        # 42
        • Варна
        • Мнения: 6 879
        Ами британец трябва да е. На 3 месеца като го взех беше малко над 2 кг.
        Едър си е, и някак набит и тежък. Като почне да ме гази вечер е като мече.Simple Smile))
        Ето го

        # 43
        • Стара Загора
        • Мнения: 2 521
        Красавец.
        Нашият и той уж е марков 😂 (нибелунг). И си тежи на мястото.
        5, 500 на близо 3 години

        # 44
        • София
        • Мнения: 12 241
        Лалка , страхотен е.
        И британчето е голям сладкиш !

        # 45
        • София
        • Мнения: 44 197
        Леле какви са красавци, напълно забравих всякакви килограми...и все пак консултирайте се с ветеринари като ходите и ако ви кажат, че нещата не са мн ок, взимайте мерки от рано, да не стане беля Simple Smile

        аз си го пропусках небрежно през ушите докато не почна да куцука моята принцеска.

        # 46
        • София
        • Мнения: 3 853
        Тя и моята не е вече първа младост, гледаме я вече 6-7 години, а и тогава не беше бебе като я прибрахме:

        # 47
        • Варна
        • Мнения: 2 267
        Моят е селска превъзходна /Мейн кун от Алиекспрес 😄/, осиновен е. От скоро съм в тази тема, та да го покажа и аз. На 1г и 11м. е и тежи 6кг и малко. Не е особено ящен вече, но си е едър котарак с големи лапи.

        # 48
        • Мнения: 10 642
        Joy Уникален кадър!

        # 49
        • Мнения: 11 180
        Ще му изям опашката. Страхотен хубавец.

        # 50
        • София
        • Мнения: 162
        Ето го и моят шотландец вече на 7 месеца, капризен още от малък, яде смесено сутрин Барф ( но по някога му се мръщи) през деня беше на Карни консерви, сега е на консервите Wild freedom. Суха храна до скоро не поглеждаше давах Аплаус, след като взех на wild freedom полудя и може само това да яде, но пък от тях е с разстройство и така си го караме на проба грешка. Сега му давам гранули само като награда 15гр на ден 😀 За това пък е 3.200кг. (Прясно измерен, че във вторник го кастрираха)

        # 51
        • Мнения: 11 180
        Супер красавец. Ама 15 грама не е ли много малко? Защо толкова малко? Моят котарак е 6.5 кг и е на почти 7 г.  Хапва си доволно.

        # 52
        • София
        • Мнения: 162
        Супер красавец. Ама 15 грама не е ли много малко? Защо толкова малко? Моят котарак е 6.5 кг и е на почти 7 г.  Хапва си доволно.
        Давам предимно консерви с тях компенсирам. А гранулите са само като награда затова 15гр, ако му отпусна 30гр. Сутрин трябва да му мия дупето 😀

        # 53
        • Варна
        • Мнения: 2 267
        Супер красавец. Ама 15 грама не е ли много малко? Защо толкова малко? Моят котарак е 6.5 кг и е на почти 7 г.  Хапва си доволно.
        Давам предимно консерви с тях компенсирам. А гранулите са само като награда затова 15гр, ако му отпусна 30гр. Сутрин трябва да му мия дупето 😀
        Може да опитате вместо гранула, ако ще е 15 бр, да е снакс. Моят Бейли си пада по снаксовете на Феринга и на Пюризон. Дават се по 12-15 броя на ден разпределени като лакомства, могат да се слагат и в котешки играчки, които са пригодени за това.

        # 54
        • София
        • Мнения: 162
        Никакви лакомства и снаксове не признава, имам на Брит за котенца от тях може 1-2 да хапне, но не с огромно желание. Последния път от zooplus с храната му поръчах и лакомства на феринга тях даже не ги поглежда, слагах ги и при гранулите плюе ги.  Като цяло си е много капризен. Колко консерви и суха храна като беше бебе заминаха за котките пред блока….

        # 55
        • До морето...
        • Мнения: 267
        avva83,и моя принц е много капризен. Стана ми интересна приликата .От сухата и мократа храна яде с най-голямо удоволствие Wild freedom суха ,а от консервите им с пиле и заек.На Cosma или Schezir консервите също може да се каже,че харесва. Всичко друго ,различно от това отива за почерпка на други котета.Затова и вече не смея да правя опити да разнообразявам менюто.По едно нещо ново малко като  количество взимам да изпробва на всяко зареждане с храна за всеки случай🙂

        # 56
        • Мнения: 10 642
        Ето го и моят шотландец вече на 7 месеца, капризен още от малък, яде смесено сутрин Барф ( но по някога му се мръщи) през деня беше на Карни консерви, сега е на консервите Wild freedom. Суха храна до скоро не поглеждаше давах Аплаус, след като взех на wild freedom полудя и може само това да яде, но пък от тях е с разстройство и така си го караме на проба грешка. Сега му давам гранули само като награда 15гр на ден 😀 За това пък е 3.200кг. (Прясно измерен, че във вторник го кастрираха)

        По какво се разбира, че е шотландец? Моята сениорка е с такова мини носле и дребни ушички и на цвят е канелено-бяла и все съм си мислела, че има нещо бритиш в нея... Rolling Eyes

        # 57
        • INFJ
        • Мнения: 9 414
        Дайте акъл как да давам хапче, защото вече не знам.
        Пробвала съм да го крия в храна, усеща се, пробвала съм да го стрия на прах, започва да се плюнчи, лигави, едва ли нещо успява да абсорбира. Сега няколко дни успявах да го давам с Pill Assist на РК, без да се усети, днес вече ми отказва и това.
        Имаме още 22 хапчета за приемане, лошо ми е.

        Някакво друго лакомство за даване на хапчета има ли?

        # 58
        • София
        • Мнения: 162
        Fox други консерви освен Carny и Wild freedom вече не смея да давам, даже честно Carny-то не ми е фаворит, но имам още запаси и някак ще ги дам. Като цяло предпочита пилешко и телешко, и другите яде, но май това е най - предпочитано. Но той и обожава сурово телешко за закуска, редувам с Барф-а от време на време. Изяжда се с удоволствие. Взела съм от всички видове Wild freedom и ги редувам така да се каже. Сухата е пиле и само нея одобри. Аплаус-а така ми седи, ще го давам май и него на котета пред блока. Консервите Аплаус пиле също не са му много по вкуса, а тези с риба тон категорично отказа. Той има един жест, като не му харесва нещо, директно започва да го зарива все едно е в тоалетна си. Така правеше и със сухата храна на Аплаус зариваше или я изравяше с лапичка от купата.
        amy_nka
        Шотландците и британците имат много сходни черти, даже често ги кръстосват. Ние го взехме нашия от развъдник. Бащата е шотландец с клепнали уши, майката  шотландка с прави, съответно и котета които се раждат  някои са с прави уши, някои с клепнали.

        # 59
        • София
        • Мнения: 44 197
        Хапче - отваряш устата и право в гърлото, затваряш и акаш да преглътне, общо 3сек

        # 60
        • INFJ
        • Мнения: 9 414
        Досега не се е налагало да даваме хапчета, нямам никакъв опит и ме е страх да не се задави. Дори в кабинета, като му дават, започва да се лигави и плюнчи, което е по-скоро емоционална реакция. Не искам да го мъча.

        # 61
        • Мнения: 11 180
        Лесно е на думи. Елате да сложите хапче на моя котарак. Така се дърпа, че сякаш ще го коля. Невероятен стрес е за животното. В ъгълчето на един диван (за да не може да се дърпа назад), го приклещвам с лакът с едната ръка, и с другата пробвам да му отворя устата (която стиска) и докато си върти главата и се дърпа, му набутвам хапче, което всякак се опитва да изплюе и неведнъж го е плюл, наполовина сдъвкано. Същата борба е когато трябва да му КАПНА (не да го убода или нещо подобно), а само да му капна противопаразитно на врата отзад на врата, против бълхи, веднъж на 3 месеца. Да не говорим, че трябва да е веднъж месечно. Страшна борба е там. После бяга от мен часове наред, понякога и цял ден, крие се под дивана, за да не го хвана. А иначе само ми лежи в скута и няма отърване от него. Това е невероятен стрес поне за моя котарак, за вашите не знам...

        # 62
        • София
        • Мнения: 6 140
        В другата тема потребителка е споделяла, че обвива хапчето много внимателно в пастет - за човешка консумация, така че нито молекула от хапчето да не попадне отвън. Не съм пробвала, не знам дали не пробват да го сдъвчат, но при нея е успешно.

        # 63
        • INFJ
        • Мнения: 9 414
        Крила съм го в шунка, в топено сирене, стривала съм го в масло, уж убивало вкуса според ветеринарката, но нищо не убива според мен. Проблемът е, че все някога се усеща, защото дъвчи храната и след това край, няма залъгване вече.
        С тези пил асист на РК имахме най-голям успех, те са едни гумени, като твърдо желе, но явно вкусът им не е особено привлекателен. Миришат ми на някакъв конфитюр.

        # 64
        • Мнения: 11 180
        Е да, и аз го обвивам в някаква шунка (има едни слайсове, пилешко, пуешко) от Билла и Фантастико, които ги взимам уж за мене, но котаракът ми умира за тях и като ме види, че ям.. вечно проси и ме бута с лапата да му дам. А в тях има сол и гледам да не прекалявам, но винаги му откъсвам няколко парченца. Та в едно такова парченце, като го обвиеш и вътре скриеш половин половин хапче, понякога става. Но е имало и случаи, в които плюе. Изяжда месцето, а хапчето пада навън. Абе... страшна работа е...

        p.s. @лято! коя е другата тема?

        # 65
        • Мнения: 557
        Кое е това против бълхи, което се капе на 3 месеца?

        # 66
        • INFJ
        • Мнения: 9 414
        След няколко часа пазарлъци и едно изхабено хапче, си изяде дневната доза. Намерих някакви подобни лакомства, но са за кучета, трябва да питам лекарката дали стават и за котка. Поне да има някакво разнообразие.

        # 67
        • Мнения: 10 642
        Дайте акъл как да давам хапче, защото вече не знам.
        Пробвала съм да го крия в храна, усеща се, пробвала съм да го стрия на прах, започва да се плюнчи, лигави, едва ли нещо успява да абсорбира. Сега няколко дни успявах да го давам с Pill Assist на РК, без да се усети, днес вече ми отказва и това.
        Имаме още 22 хапчета за приемане, лошо ми е.

        Някакво друго лакомство за даване на хапчета има ли?

        Като последна алтернатива - с болусоподавател! И също има разлика между различните вет марки овкусени лекарства.
        Например между Биофлоксавет и Енроксил (българска и полска марка антибиотик енрофлоксацин) - разлика до небето! Първият го плюят и ги подрисква. Вторият - гълтат без да го усетят, няма гадна миризма на спирт и не им дразни стомаха. Simple Smile
        Иначе хапове, които лесно се стриват ги прилагам на прах в течно лакомство и се изблизва успешно.

        # 68
        • INFJ
        • Мнения: 9 414
        За легафитон 50 става дума, малки хапченца, предполагам с някаква външна обвивка, но изобщо не са направени овкусени. Засега се справяме по-добре от предният път, когато му давах 1/2 от легафитон 200. То беше огромно, горчиво, защото е счупено на две, и направо невъзможно. Всеки ден го водих в кабинет да му го дават.

        # 69
        • До морето...
        • Мнения: 267
        diziler,
        p.s. @лято! коя е другата тема?
        [/quote]
        Заповядай 🙂
        https://m.bg-mamma.com/?topic=1631300

        # 70
        • Мнения: 10 642
        За легафитон 50 става дума, малки хапченца, предполагам с някаква външна обвивка, но изобщо не са направени овкусени. Засега се справяме по-добре от предният път, когато му давах 1/2 от легафитон 200. То беше огромно, горчиво, защото е счупено на две, и направо невъзможно. Всеки ден го водих в кабинет да му го дават.
        Много лесно решение. Сменяш ги с капсули Хепатиале Форте и си готова.

        # 71
        • INFJ
        • Мнения: 9 414
        Щеше да е много хубаво, защото тях сам си ги облизва, но не вършат работа към този момент, за съжаление. Може би в последствие, като нещо за всеки ден. 

        # 72
        • Мнения: 10 642
        Как така не върши?? Двете добавки са аналози - орнитин.

        # 73
        • Мнения: 1 453
        Да чукна на дърво, моята вече не се дърпа за лекарства. В началото имаше такъв момент, и пюеше, и хапеше. Сега даже ако е на кеф и чуе алармата, че звъни за лекарството й, сама идва. Ама след даването на хпчетата я чеша и я целувам, ако е будна. Ако е полузаспала само я погалвам и я оставям да спи.

        # 74
        • INFJ
        • Мнения: 9 414
        Как така не върши?? Двете добавки са аналози - орнитин.

        Мисля, че има повече силибин в легафитона.

        # 75
        • София
        • Мнения: 6 140
        diziler, Rox ти е отговорила. Blush Любители на котки.

        # 76
        • Мнения: 26
        Здравейте, Суши е 5 кг, 10 месеца, правоух шотландец

        Та, аз за друго влязох във форума, исках да ви споделя един хак Simple Smile Както Суши си ядеше всички консерви и бях заредила голямо количество от различни марки и вкусове  (Анимонда Карни, Smilla и други), след като го оставихме 3 дена сам и го хранеха съседите с паучове със сос и пастети (еднократни опаковки ) Суши отказа да яде от консервите!
        Реших, че като огладнее ще яде, но не, не я докосваше 3 дена и си караше без да протестира  само на половин дажба гранули.Та, накрая се отказах и Суши победи Simple Smile
        Но вчера съпругът ми предложи да му пасираме консервите, да станат тип пастет, и днес го пробвах Simple Smile Е, хапна си Simple Smile))

        # 77
        • София
        • Мнения: 44 197
        Ами не знам, не само на думи, хванала съм й цаката на моята и колкото и да се върпа вс съм успявала бъзно да и дам. Има хапове, които харесва и там проблем никакъв. Най-гадно беше като трябваше да й давам масло със спринцовка, ама и с това сесправяхме, но хапчетата са ми лесни. На края на езика в гърлото именно, за да не може да ги върне напред, да дъвче и плюе.

        # 78
        • София
        • Мнения: 490
        Купих по описание няколко консерви онлайн, но като дойдоха на самия етикет и вътре имаше ориз, дали е ок да се дава?

        # 79
        • Стара Загора
        • Мнения: 2 521
        Аз като почитател на д-р Пол да кажа неговият метод за даване на хапчета на котки.
        Отваря устата, пуска хапчето и духва в отворената уста. После затваря.
        Не съм го пробвала лично, дано не ми се налага Simple Smile

        # 80
        • Мнения: 4 553
        Пробвала съм го. С двама от моите не действа. Те някак успяват да скрият хапчето в устата си, преглъщат, аз пускам муцуната и те плюят хапчето. Grinning

        # 81
        • In the land of Never Never
        • Мнения: 1 798
        Аз като почитател на д-р Пол да кажа неговият метод за даване на хапчета на котки.
        Отваря устата, пуска хапчето и духва в отворената уста. После затваря.
        Не съм го пробвала лично, дано не ми се налага Simple Smile
        А духането в устата каква роля има? Аз пускам хапчето навътре, бутам с пръст към гърлото и му затварям устата. Е, понякога се разминавам с ухапване на пръста, ама то е по-скоро като убождане, от хищническите горни два зъба.

        # 82
        • Стара Загора
        • Мнения: 2 521
        Нямам никаква идея.
        Просто казах той какво прави. Simple Smile

        # 83
        • София
        • Мнения: 19 262
        ММ си слага кухненски ръкавици, сакън да понесе някоя драскотина, но нали помага. Сама не мога да давам. Купих си устройство като спринцовка, но съвсем не става както на клипа, ако гадината си върти езика и се опитва да те ухапе.
        Бутам възможно по-назад и после му затварям устата и запушвам и носа, за да примлясне. Стане ли така - вече го е глътнал, но сме имали пропуски, разбира се, рекордът на котьо е 3 изплювания на таблетката.

        Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 12:55 от Cuckoo

        # 84
        • София
        • Мнения: 44 197
        Сигурно като при захласнатите бебета, поема дъх.. Друго не мога да се сетя.

        # 85
        • Мнения: 26
        Купих по описание няколко консерви онлайн, но като дойдоха на самия етикет и вътре имаше ориз, дали е ок да се дава?
        По принцип не е ок в храната на котките да се съдържа ориз или захар, но масовите марки са така. Нищо няма да й стане на котката от няколко консерви, така че не се притеснявай.

        # 86
        • Мнения: 28
        Здравейте! Котето ми е на 7 месеца, не е кастрирано. Досега го хранех като наблягах повече на мокра храна (паучове и консерви Animonda Carny) и от време на време му давах суха храна. От няколко месеца обаче тотално отказва консервите и иска само гранули, в момента редувам Concept for life и Purizon, от които не съм очарована. Та, имам два въпроса - първо как мога отново да го науча да си хапва повечко мокра храна, тъй като тя е по-полезна за него и другия ми въпрос е коя марка суха храна от по-високия клас сте използвали и препоръчвате, тъй като четох много мнения(за Purina pro plan, RC, Applaws, Farmina, Orijen) и сега съм доста объркана.

        # 87
        • София
        • Мнения: 6 140
        Animonda Carny не се харесва от доста котки, въпреки хубавия си състав. Моята претенция яде Schesir и Cosma.
        Пуризон е по-висок клас от РК и, предполагам, Пюрина.

        # 88
        • Варна
        • Мнения: 2 267
        Animonda не се харесва, защото почти не са овкусени за разлика от други консерви. И моят така спря да ги яде минахме през различни докато накрая му паснаха тези на Mac's.
        От сухите Пюризон са с много хубав състав, не знам защо не ги харесвате, но са определяно добри. За разлика от споменатия Про план например и Роял Канин, на последните от които и съотношението даже го няма на състава изписано с точност.Концепта също е хубава. От марките на Зооплюс и Wilde Freedom е с добър състав и сухата и мократа, но моят маймун не я харесва.
        От сухата той яде само Farmina N&D Prime и то варианта с нар и пиле и на Пюризон розовата. Но аз му давам само вечер от нея. През деня си изяжда една консерва 200гр на Mac's, 3 вида му вземам и ги редувам.

        # 89
        • Мнения: 9
        Какво мислите за тази марка PrimaCat в DM? Имат малко разнообразие, но мисля окей състав и много евтини. Имате ли опит, наблюдения?

        https://www.dm-drogeriemarkt.bg/domashni-lubimtsi/kotka?allCateg … ndName0=prima+CAT

        # 90
        • София
        • Мнения: 490
        Здравейте, да препоръчате хубава суха и мокра крана за кастрирана котка на 7 месеца. Обича сухата на Карнилов ,  нещо подобно ?

        # 91
        • Мнения: 8 893
        И у нас Карнилов е на почит. Слагам му винаги по 2 различни марки, но си яде предимно Карнилов.

        # 92
        • Мнения: 528
        Здравейте. Предстой ни кастрация. Котката е на 6-7 месеца. До сега я храня с бебешката на Фармина. След кастрация коя ще е най-подходяща? Търся суха храна.

        # 93
        • Мнения: 11 180
        Не е ли мн. рано? Изчакайте 8-9 месеца

        # 94
        • Мнения: 528
        Не е ли мн. рано? Изчакайте 8-9 месеца
        Затова изчаквахме, но се разгони преди 4 дни

        # 95
        • София
        • Мнения: 6 140
        Ако котето не проявява склонност да пълнее, няма нужда да сменяте. Иначе си има храни за стерилизирани котки, аз лично и тях избирам без зърно.

        # 96
        • Мнения: 528
        Ако котето не проявява склонност да пълнее, няма нужда да сменяте. Иначе си има храни за стерилизирани котки, аз лично и тях избирам без зърно.
        За момента значи си оставаме с тази. И без това е малка още. Ако тръгне да пълнее ще я сменя. Може ли да ми препоръчаш такава храна. Държа и аз да е без зърно и да е читава.

        # 97
        • София
        • Мнения: 6 140
        Аз съм взимала Puziron и Wild freedom.

        # 98
        • София
        • Мнения: 12 241
        Моята женска котка също рано е кастрирана към 6 ти месец, не съм я минавала на храна за кастрирани котки, вече е на 3-4 години и е съвсем финна дама, макар да има постоянен достъп до мокра и суха храна.
        Мъжките кастрирани мяу обаче понапълняха, но там причината е не само кастрирането, а това че са на село през повечето време и наистина има неограничен достъп и то предимно до суха храна, когато са сами и те се тъпчат явно, не като женската.

        X Реклама

        Общи условия

        Активация на акаунт