Лазерна епилация и електроепилация – 11

  • 7 321
  • 481
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 5 794
В сайта, където аз ходя, пише че може да се правят и лятото (Александрит). Хубавото е че на 2 месеца , тоест все ще може да се нагласи някак си.
Преди си мечтаех да се топна в един басейн до веждите и да като излезна да нямам нито един косъм никога повече 😆, сега ако има ефекта, който търся мога да пробвам и други места (ръце, крака), но имам доста бенки ... сега ги правя с домашния фотоепилатор и има ефект, но само докато правя, после пак се връщат.

# 451
  • Мнения: 6 563
На мен в г-пойнт ми каза, че е желателно процедурите да не са 10 дена преди/след плаж. През другото време слънцезащитен фактор, вкл. и ако съм по къси гащи. Ще гледам да спазвам доколкото мога.
Само още не мога да разбера защо държат процедурите да са на 40 дни /интим/, след като навсякъде чета за фазата на растеж на космите и че е желатено между 45- и 60 дни за тази зона. Явно така ги обучават. Не било хубаво да се излиза извън графика, защото можело да се обърка фазата на растежа и процедурите да не са толкова ефикасни. Всичко друго за сега е на ниво. При мен 40-ти ден за следваща процедура се очаква да съвпадне с 1-ви ден на цикъл...и не виждам какво друго мога да направя, освен да идва на първия чист ден след това, т.е. след 7 дни.

# 452
  • Мнения: 5 794
Да и при мен 60 ден ще съвпадне, и смятам да отида по-рано, защото после ме няма 10 дни. 5-6 дни не мисля, че може да обърка нещата, по-скоро да не се пропуска месец и тогава. Ако бях започнала септември сега щях да съм направила половината процедури и финито. Но няма да ги спра, по-скоро ще си купя гигантски бански от онези ретрото, и без това ме кефят, и под чадър.
Момичета, която пие колаген спира ли го преди процедура? Смятам всичко да си кажа в студиото, но да знам дали въобще да го почвам, че то е курс 3 месеца.

# 453
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 402
И да пропуснеш месец, нищо няма да се обърка, спокойно.

# 454
  • Мнения: 5 879
Момичета, а как знаете, че след 6, 8 или, примерно, 10 направени процедури няма да имате абсолютно никакви косми? Simple Smile Аз, а и други дами в темата, имаме направени много сесии на различни зони по тялото - и като резултат, окосмяването не е изцяло премахнато, а само определен процент. Т.е. налага се да се продължи с отстраняването на останалите косми - дали с бръснач, дали с епилатор, дали с допълнителни процедури лазерна епилация.

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 21:33 от Гърне без похлупак

# 455
  • Мнения: 5 794
Аз лично се надявам и се ентусиазирам от случаи, в които са успели да премахнат 90 %

# 456
  • Мнения: 1 248
Може би зависи от кожата и космите? Аз имам места, на които имам много процедури и такива, които тепърва съм започнала. Първите вече съм ги забравила, въобще не се сещам да минавам с бръснач, може да има някой изгубен косъм там, но грам не ми прави впечатление. Та, според мен е напълно възможно космите да са сведат до минимум, пък каквото остане е супер незабележимо.

# 457
  • Мнения: 5 794
Зависи от космите, според мен и типа лазер също, тоест не само дали е диоден или александритен, но самия модел. Затова ако след 6 процедури нямам задоволителен резултат ще сменя студиото. В някои зони космите ми са по-тънки, на други са по-дебели, но дори да останат 10 % със сигурност няма да ми отнема толкова време премахването им, колкото сега, особено на интима. А от март месец досега не съм премахвала на подмишниците ... такова освобождение, преди беше всеки ден.

# 458
  • Мнения: 1 248
Мале, да! Преди си мислех, че най-много ще си отдъхна, когато приключа с интима, но е било голяма грешка - подмишниците промениха играта. Grinning

# 459
  • Мнения: 3 375
На мен в началото ми казаха, че ще ми трябват 6 процедури и смятам след тях да спра. Шестата ще я правя края на юни, едно че после няма за кога друго, че според мен ако няма желания резултат няма смисъл да продължавам. Ще преценя дали и колко поддържащи годишно ще правя.
За сега съм доволна, даже козметичката каза, че следващия път може да не правим краката, според нея са се повлияли достатъчно с 4 процедури, тях ги почнах по-късно.

# 460
  • София
  • Мнения: 5 744
Момичета, а как знаете, че след 6, 8 или, примерно, 10 направени процедури няма да имате абсолютно никакви косми? Simple Smile Аз, а и други дами в темата, имаме направени много сесии на различни зони по тялото - и като резултат, окосмяването не е изцяло премахнато, а само определен процент. Т.е. налага се да се продължи с отстраняването на останалите косми - дали с бръснач, дали с епилатор, дали с допълнителни процедури лазерна епилация.
Да,има голяма разлика зоните,типа косъм и много други фактори. Да, не съм анализатор и експерт,но досега така и не съм срещнала жена,която да е забравила за винаги за окосмяването, където и да е. Руса приятелка се кефеше на интим, как няма нищо след 6 процедури,но в момента на спиране започнаха пак бавно да се възвръщат,да в намален състав,но не изчезнаха за винаги. Мишници,на мен се повлиаха още след 4-та и сега за спорта ходя през година или две даже, за един лазар ,а заблудените единици след това при нужда ги епилирам. Триъгълник-сравнение с преди е рехава работа,но там имам над 12 процедури,като едната страна е по-слабо окосмена от другата,нищо.че един лазар ги е морил.Общо съм била на три различни лазара за интим. Далеч съм от 90%,по скоро съм на 70% намаление и всички козметички ми казват,няма как да изчезне всичко,все ще има нещо на интим.
Краката ми,които все аз съм си ги скубала,сега след почти 30г скубане са толкова оредяли,че не ми се харчат и пари за лазер,те са си 70% намалели и без лазар Trollface.

# 461
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 402
Аз познавам, сестра ми не е правила никакви процедури вече над 10 години, нито една. Няма никакъв косъм никъде.
Аз още съм на етап на 1 поддържаща на 1-2 години, което смятам за почти същото, защото за това време нито бръсна, нито има какво да махам. Абсолютно ме устройва Simple Smile

# 462
  • София
  • Мнения: 5 744
И на пълен интим ли?

# 463
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 402
Сестра ми да, аз не на пълен. Там, където съм правила, косъмът е с променена структура, расте бавно и не ми пречи.

# 464
  • Мнения: 6 563
Пиша този път с по-странен въпрос, но намирам темата за може най-подходяща.
От няколко дни забелязах, че под мишниците космите ми растат доста рехаво, на места кожата е идеално гладка и няма и помен от зародиш на косъм Flushed,  винаги е било гора /светла кожа с доста тъмни косми/. 3-4 ден съм след бръснене, някои косъмчета си пораснаха (струва ми се по-бавно), а на места стои все едно съм била на лазер и след процедура има плешиви места, а аз за тази зона не прилагам лазер, само бръснене. Хората се радват като нямат косми, а аз честно казано взех леко да се притеснявам защо е така, да не би да ми има нещо. Някакви идеи?

Общи условия

Активация на акаунт