Банята - тема 46

  • 17 915
  • 512
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 190
Пък аз да кажа как съм потресена от едни цени.
...
 
И... направо щях да се катурна от цената. Предвид, че хората си предупреждават, че са по-скъпички от другите, бях се подготвила. И все пак 5 500 лв. ме остави леко безмълвна.
Да, вярно това включва вероятно и монтажа (бивало пък и да е без него), а и стъклото е от тези дето не задържат чак толкова варовик. И все пак... не е ли множко за 114 см преграда? Или аз нещо съм изостанала?
Ако искаш, сподели името на фирмата, за да не се хабим да се обаждаме!

# 451
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 788
Пък аз да кажа как съм потресена от едни цени.

Във Фейсбук видях някаква варненска фирма за душ прегради, паравани и т.н. Показват хората само с немски механизми работели. И действително на видеата се вижда, че едно такова леко, гладко се плъзгат вратите, меко спират. Казват си от фирмата, че да, техните били по-скъпи, но си струва. И аз се обадих да питам за приблизителна цена за 114 см преграда с плъзгане. В момента сме със завеска, но иска ми се да придам малко по-съвременен облик на помещението със стъкло.
 
И... направо щях да се катурна от цената. Предвид, че хората си предупреждават, че са по-скъпички от другите, бях се подготвила. И все пак 5 500 лв. ме остави леко безмълвна.
Да, вярно това включва вероятно и монтажа (бивало пък и да е без него), а и стъклото е от тези дето не задържат чак толкова варовик. И все пак... не е ли множко за 114 см преграда? Или аз нещо съм изостанала?
Да не са тези Ниглас? в тик ток ми излизат и аз бях питала за  параван с врата и ми бяха обявили 5000+ за 1.23 размер....Освен пантите /около 250лв бройката ги гледах, а стандртните и хубави са около 80-150лв/ всичко друго с което работят си е същото каквото и на мен ми слагат. Кристален силикон, антиваровиково стъкло /по избор/ и т.н. Прекаляват Simple Smile

# 452
  • Мнения: 3 970
Да не са тези Ниглас?
Да, точно те. Казват хората с немски обков. Вярвам, че са хубави. Но то... кола можеш да купиш на старо за тези пари.

Кубратова, абе и аз след разговора с човека от тази фирма, да ти кажа направих пак две неща. Първо реших да реабилитирам един магазин за бани, плочки и пр., които си произвеждат те самите душ паравани. AB Group. Магазините им са Studio Sense. Вземали сме от там доста неща. Но ги бях намразила малко заради нивото на обслужване в магазините донякъде и най-вече защото ми се струваха безумни скъпари по отношение на стъклата. А сега се оказаха направо скромни.
Другото, което направих е да затърся някаква по-готина завеса. Харесах една в Zara Home. Уж пише ленена, водоустойчива (каквото и да значи това). Ленът винаги изглежда хубаво. Но пусто като ми е мерак за стъкло... Sad

# 453
  • Мнения: 819
Според мен, завеса не отива на всяка баня. Трябва да се прецени дали би подхождала, колкото и скъпа да е. Освен това, аз не мисля, че за малки бани не е подходящо стъкло и става като аквариум. По-скоро завесата ги смалява. Стъклото отваря пространството.

# 454
  • София
  • Мнения: 4 777
И аз съм в издирване на душ кабина, някои цени са скандални. За едно стъкло искат по 3-5 хил. лв- повече отколко за дограма плюс ел. щори.

Трябва ми нещо обло за душ зоната с предпочитане с две врати и черен обков. Гледах Ideal standard и разни по поръчка. Не мога да реша обло или квадрат като форма


# 455
  • Португалия
  • Мнения: 4 211
от облото се губи повече полезно място вътре в душа

# 456
  • Мнения: 41 406
от облото се губи повече полезно място вътре в душа

Така е. Но ако банята е тясна един остър ръб пречи на движението. При мен е заоблено, защото по-лесно и безопасно се минава към тоалетната чиния.

# 457
  • Мнения: 3 970
Аз тук много съм съгласна в Черна Станция.
За мое учудване дори веднъж го срещнах в такива общи препоръки как да внесем повече уют (беше някакъв канал в You Tube). Обясняваха, че твърде многото правоъгълни форми  често създават усещане, което макар трудно да можем да определим с думи, понякога изчезва като добавим нещо заоблено, покрай което лесно се минава.

# 458
  • София
  • Мнения: 44 234
В смисъл? Кофти усещане?

# 459
  • Португалия
  • Мнения: 4 211
ако има минимални отстояния, не бих си го причинила това с овала/облото
Скрит текст:

# 460
  • Мнения: 3 970
В смисъл? Кофти усещане?
Мхм, нещо такова. Всяко нещо хубаво взето поотделно, но общото усещане - кофти.
Като било нещо, покрай което е лесно да минеш, създавало чувство за ширина даже и да няма такава всъщност.

# 461
  • София
  • Мнения: 4 777
от облото се губи повече полезно място вътре в душа

Така е. Но ако банята е тясна един остър ръб пречи на движението. При мен е заоблено, защото по-лесно и безопасно се минава към тоалетната чиния.

Това ми е притеснението и на мен и затова обмислям облия вариант като този долу. Имаме малко дете, което не е много внимателно

# 462
  • Мнения: 41 406
ако има минимални отстояния, не бих си го причинила това с овала/облото
Скрит текст:


За мен това е неприемливо. Да, има достатъчно разстояние за да се мине, но човек трябва да прави остри завои, а това не е удобно. И от време на време ще се удряш в ръба. Аз поне, когато планирам, винаги мисля за човекопотока и как той да се плъзга около мебелите като вода, а не да се налага да ги заобикаля с чупки.

# 463
  • София
  • Мнения: 44 234
За мен в тази баня е абсурдно всякакъв вид затваряне, но това си е моето виждане.
Всякакви паравани и особено кабини са за бани с достатъчно пространство.

# 464
  • В.Т.
  • Мнения: 152
Какво мислите за вентилацията на такава баня?
Обитателят не излиза от баня, докато не се докара с цвят на рак. Демек пара и конденз ще има в изобилие.
Според мен въздуха ще циркулира от прозореца към отдушника и в ъгъла с душа ще изсъхва бавно.
Иска ми се да сложим канален вентилатор, чийто отвор да е точно над душ зоната, но не знам дали си струва.
Не може да се смъкне нивото на целия таван заради прозореца и трябва да се мисли частично смъкване, което може да не е много красиво.
Другото ми колебание е как да се отдели душ зоната:
- цялата /с плъзгаща система/, но тогава лирата остава затворена
- частичен статичен параван, но тогава има риск от намокряне на вратата.


Общи условия

Активация на акаунт