Сватба - Булките на 2024 |Тема 12|

  • 8 286
  • 239
  •   1
Отговори
# 180
  • Melmak
  • Мнения: 3 237
Здравей, Деси! Добре дошла в клуба на булките!

Мисля, че тези известните места са заети за доста време напред. Корията е готино място, но няма водоем. Склонни ли сте на компромис с водоема?


Аз да се отчета, че поръчах 5 бр хартиени покани за мама, свекърите, леля ми, чичото на мм и баба. За аналоговите хора, аналогови покани. Обичат си хартията и това е. Направих компромис с това, защото не мислех в началото за никого да печатам такива материали. Разбира се, те знаят датата и очакват събитието. Ще им дадем поканите и след това вече ще каним останалите гости.

# 181
  • Мнения: 2
Здравей,

Ами относно водоема да, но понже си мислим за дата края на лятото началото на есента там ми хареса и че ресторанта е с френски прозорци и дори и да е затворен придава съвсем различно усещане.

Просто не искам сватба в бална зала Cry Нищо лично към хората, които предпочитат този вариант)
Мислехме си нещо с повече природа, но те или са някакви шатри, или трябва да е дата в средата на лятото, а не знма дали може да се организира сватба за 3-4 месеца.

Толкова се отчаях заради този Пасарел, че вече май не искам и да се женя. Сгодени сме от 2 сдмици и започнах веднага да проучвам някакви неща след първоналсният шок, но ако е толкова трудно се чудя дали си струва.

Затова и искам да е тази година, понеже ако се отложи за другата със сигурност ще се откажа..

# 182
  • Melmak
  • Мнения: 3 237
О, да съгласна съм с теб, че водоемът създава различно усещане.

Ако има свободни дати за тази година, аз бих се ориентирала около тях. Щом смятате, че Пасарел е вашето място. Бих се свързала с тях и бих ги питала за условия, цени и правила. Понеже някои места са доста красиви и популярни, понякога имат някакви странни изисквания. Пример с един хотел (не е от споменатите места) искаха 15% оскъпяване ако сватбата е вечерна, на други места искаха много висока такса бушон.

Мисълта ми е, че не е само визията, потърсете контакт с мястото и поговорете с тях, ходете на оглед да ви обяснят кое и как.

Аз за 1 месец и малко свърших всичко най-важно: ресторант, подпис, църква, халки, фото, диджей, украса и прическа. Ако си го поставиш за цел не е невъзможно. Аз доста време имам до нашата дата и сега си дадох малко почивка, чак юни ще ходя за рокля с кумата. Но за 2-3 месеца е напълно възможно да се организира сватба. Просто най-известните професионалисти в областта са заети вече, ще трябва да избирате от каквото има свободно.

# 183
  • Мнения: 2 911
И аз минах през този шоков епизод - изобщо да правим ли сватба, егати цените/условията. Остави го да отлежи, остави да мине емоцията от сгодяването, насладете се на нея. По мои наблюдения и мнение - да започне да се планира сватбата веднага, убива приказката. Аз като прясно сгодена ( на няколко седмици) бях в приказка (то аз винаги съм си де хаха), отидох да си направя маникюр, кефех си се на пръстена, правих партита с момичетата, с моичкия си правихме engagement лигавщини и т.н. Сега планирам да правим някакво engagement trip-че и фотосесия. Аз не мога да си представя да правя тази година сватба, хем ние януари се сгодихме. Абсурд да си го причиня.
Ако можете да отложите, наистина е хубаво да има поне година време, да си правиш нещата бавно и славно и да се наслаждаваш на емоциите, вместо да си създаваш стрес, НО това сэм аз, за други хора може да е друго Simple Smile

Много щастие пожелавам Heart
И който казва, че пръстенът не променя нещата - вече го приемам за оправдание хаха Просто светът изглежда друг с пръстен и с други очи вече гледаш мъжа до теб, а и той теб.

# 184
  • Melmak
  • Мнения: 3 237
Крр, какво стана с договора? Успяхте ли да стигнете до консеснсус?

Въпрос имам: колко време по-рано искате от гостите да потвърдят присъствието си? Месец време добре ли е? Искам да е някакъв разумен срок, защото все пак трябва да знаем бройката за да подредим маси, да поръчаме табло. Но пък и да не е прекалено рано, за да не се откаже някой в последния момент…

# 185
  • Мнения: 109
Ние искахме месец и половина преди датата да ни потвърдят. От моя опит месец е малко. Подготви се психически,че може да имате гости,които до дни преди сватбата няма да могат със сигурност да потвърдят или откажат.

# 186
  • Мнения: 5
Здравейте,
Бихте ли ми препоръчали фризьор и гримьор за София. Търсих в нета и не мога да се спра на конкретен човек. Нямам много време, за да пробвам различни професионалисти и не ми се дават излишни пари за проби. Сватбата ще е малка, но искам да имаме хубави снимки и да се чувствам добре.
Благодаря ви Hug

# 187
  • Melmak
  • Мнения: 3 237
Здравейте,
Бихте ли ми препоръчали фризьор и гримьор за София. Търсих в нета и не мога да се спра на конкретен човек. Нямам много време, за да пробвам различни професионалисти и не ми се дават излишни пари за проби. Сватбата ще е малка, но искам да имаме хубави снимки и да се чувствам добре.
Благодаря ви Hug

А мислила ли си за фризьора, който посещаваш? Аз така при непознат не знам дали бих отишла, защото няма да знам какво ще ми направи и колко ще съм доволна.

Аз се записах при Даниел в Мърфи. Напоследък при него се правя, правил ми е и официални прически и съм доволна.

Посещението на място е доста скъпо, аз ще отида на крак.

# 188
  • Мнения: 10
Здравей,

Ами относно водоема да, но понже си мислим за дата края на лятото началото на есента там ми хареса и че ресторанта е с френски прозорци и дори и да е затворен придава съвсем различно усещане.

Просто не искам сватба в бална зала Cry Нищо лично към хората, които предпочитат този вариант)
Мислехме си нещо с повече природа, но те или са някакви шатри, или трябва да е дата в средата на лятото, а не знма дали може да се организира сватба за 3-4 месеца.

Толкова се отчаях заради този Пасарел, че вече май не искам и да се женя. Сгодени сме от 2 сдмици и започнах веднага да проучвам някакви неща след първоналсният шок, но ако е толкова трудно се чудя дали си струва.

Затова и искам да е тази година, понеже ако се отложи за другата със сигурност ще се откажа..

Не знам дали сте видяли Sofia secret lake, намира се в Ботунец до езеро/язовир. Трябваше тази година да правят подобрения по площадката и още някои неща.
Решете задължително ли искате да е около София и дали сте готови да направите компромис с датата (уикенд или през седмицата). Не се отчайвай, всичко е постижимо, много хора искат сватба в Пасарел, на това изобщо не е единственото подобно място.

# 189
  • Мнения: 4
Здравейте, отново, намерихме два ресторанта, които ни устройват идеално, дори бяха фаворити в списъка ни. Обаче и двата имат такса бушон, който на мен ми се струва доста, в единия е 7 лева на внесена бутилка вино и 10 лева на бутилка твърд алкохол. Другия от своя страна е 8 лева на пълнолетен човек, без възможност за внасяне на вино, само твърд алкохол. От сватба 110 човека ще са 100 пиещите, предполагам ще е доста алкохол, още не знам как да го изчисля, но при всеки случай ще е доста. Вие имате ли такса бушон и тези условия адекватно ли ви изглеждат?

# 190
  • Melmak
  • Мнения: 3 237
Почти навсякъде има такава такса, сигурно на 95%от местата. Но се радвам, че сте харесали вече заведения!

Аз като търсех положението беше г/д същото,  или се плаща на бутилка внесен алкохол, или на пълнолетен гост. На повечето места също бира и вино не се внася, а се поръчва от бара. Попитай и за такса рязане на торта.

При нас няма такса бушон, нито такса за рязане на торта. Бира и вино не позволяват да се внася, ще се поръчва от бара. Нас това ни устройва.

# 191
  • Мнения: 112
То вече навсякъде и за всякакъв повод се плаща за внесения алкохол. И такса сервиз на торта (рязане и сервиране). Сладкарите знаят, но да си кажа, че в ресторанта се внася торта само със сертификат от сладкаря.

# 192
  • Мнения: 4
Здравейте,
Аз и моят приятел се сгодихме тази година и вече започнахме да оглеждаме места за сватби за 2025. За момента сме се спрели на St. Sofia golf and spa. Ходихме на оглед точно в момент, когато организираха друга сватба и всичко изглеждаше толкова магично и красиво. Дали някой е бил на сватба там или е чувал мнения за мястото?

Също така ще се радвам и на предложения за места, подходящи за сватба в областите около София, Велико Търново или Бургас. Нашите гости са предимно от тези райони и ще е най-удобно за организацията.

Благодаря предварително? Hug

# 193
  • Melmak
  • Мнения: 3 237
А.Т 13, добре дошла в булчинския клуб!

За колко човека търсите място?

# 194
  • Мнения: 4
А.Т 13, добре дошла в булчинския клуб!

За колко човека търсите място?

Благодаря!

Търсим за около 90-95 човека. Blush

Общи условия

Активация на акаунт