АПРИЛки в девети месец влизат, бебчета започват да излизат. – ТЕМА 4

  • 25 546
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 358
Понеже ако човек не пита, няма как да разбере и тук многократно сме се убедили, та да споделя, че от 2-3 дни усещам болки в ставите на целите крака, тазобедрените... и не знам дали може да има нещо общо с цялостното възстановяване от секциото? Чудя се просто, защото с предните бременности не съм имала подобен дискомфорт. Вчера даже легнах уж с малкия и място не можах да си намеря. Боли предимно сутрин до следобяд. Вечер не.

# 721
  • Мнения: 112
Мии мен ме болят колената при ставане особено, досега не съм имала такива болежки, но реших, че е от рязката промяна на времето. За секциото не се бях замисляла

# 722
  • София
  • Мнения: 3 489
Аз вечер усещам болки в глезените, но те са по-скоро от ходенето и тренировките тези дни. Такива болки в стави съм имала от странни пози на седене и лежане плюс недостатъчно движение за мен.

# 723
  • Мнения: 358
Замислих се дали пък може да са от повечкото ходене тези дни. Онзи ден стигнах до 25К крачки, вчера 15К. Ще питам и АГ др седмица като отида на контролен ако все още ги има. Може и позите на спане, все пак дълго време не съм имала възможност да спя както си искам а все по един и същи начин позиционирана.
Ох, като се разхождам и видя бременна направо така им съчувствам и се радвам, че този период мина. Как само като се роди бебето и всички несгоди изчезват като с магическа пръчица.

# 724
  • Мнения: 84
Някоя усеща ли иглички в зърната?
Много е странно, започна от както се цедя. До преди това беше на гърда и май не го усещах, откакто цедя по няколко пъти на ден гд около 2-рия час след цедене се получава това бодене. Отшумява за 2-3 секунди

# 725
  • Мнения: 242
Усещам абсолютно същото, явно е нормално.
Нямам търпение да й щракнат юздичката и дай боже вече да можем да се кърмим...

Някоя усеща ли иглички в зърната?
Много е странно, започна от както се цедя. До преди това беше на гърда и май не го усещах, откакто цедя по няколко пъти на ден гд около 2-рия час след цедене се получава това бодене. Отшумява за 2-3 секунди

# 726
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета!
Днес бяхме на преглед и ни изписаха 2 капки витамин К (трети прием). От познати чувам, че дават по 20. Вие по колко дадохте(

# 727
  • Мнения: 358
Здравейте, момичета!
Днес бяхме на преглед и ни изписаха 2 капки витамин К (трети прием). От познати чувам, че дават по 20. Вие по колко дадохте(
Вит К1-2капки еднократно ми е изписано като направи 1 месец. За 1ви път чувам за 3ти прием. На база какво изписаха 3ти прием? Това предполагам педиатъра го е изписал?

# 728
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета!
Днес бяхме на преглед и ни изписаха 2 капки витамин К (трети прием). От познати чувам, че дават по 20. Вие по колко дадохте(
Вит К1-2капки еднократно ми е изписано като направи 1 месец. За 1ви път чувам за 3ти прием. На база какво изписаха 3ти прием? Това предполагам педиатъра го е изписал?


Първите два са в болницата още

# 729
  • София
  • Мнения: 3 489
Никакъв вит К не съм давала. Утре сме при педиатърката, в епикризата пише тя да го даде на първа консултация и пишеше нещо тип 1-2 капки.

# 730
  • София
  • Мнения: 281
Винаги усещам иглички и лека болка, когато тръгва млякото. При мен обикновено се случва на три часа. И с първото дете беше така, но с по-сериозна болка.

Какво мислите по темата с коклюш епидемията? Притеснявам се за бебето, но не мога да огранича баткото. Някой правил ли си е реваксинация? Според Ася Демирева кърмещите майки предават някакво количество антитела на бебето. Според д-р Бацелова, която е имунолог, не се предават с кърмата 🙄

Някоя усеща ли иглички в зърната?
Много е странно, започна от както се цедя. До преди това беше на гърда и май не го усещах, откакто цедя по няколко пъти на ден гд около 2-рия час след цедене се получава това бодене. Отшумява за 2-3 секунди

# 731
  • Мнения: 656
Днес бяхме на втори контролен в Токуда и дадоха дозата витамин К (2 капки).

# 732
  • София
  • Мнения: 39 823
Моля пуснете нова тема в подфорум Родени 2024 г.

# 733
  • Мнения: 277
Игличките се усещат като тръгва млякото или т.нар. Презареждане на гърдите , напълно нормално е и при някои жени се усеща доста силно. При мен започва като наближи време за кърмене Simple Smile

Относно болките в ставите знам ,че и те са нормални след раждането. Все пак тялото в подложено на голям стрес ...разширява се таза а сега започва да се прибира и е разбираемо да има болка. Килограмите ,които са тежали до скоро са по-малко , абе всичко оказва влияние.

В епикризата на всяко бебе пише дали е необходимо да се даде витамин К на един месец, като обикновено е 1 или 2 капки .

# 734
  • Мнения: 656
Заповядайте в новата тема в раздел Родени 2024 - https://www.bg-mamma.com/?topic=1654976.new#new

Общи условия

Активация на акаунт