Валенсия- 3

  • 9 130
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 40 929
Пак аз...
Картите Сума само за метро ли са или и за метро, и за автобус?

# 226
  • София
  • Мнения: 709
За всички видове транспорт са. Избират се зони - А, В, С или всички зони на града. В зоната влизат всички средства за ГТ.
Вече съм споделяла, че със SUMA AB + пътувахме с автобус до покрайнините - Xirivella, Alaquas, могат да се видят къде точно са на картата.

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 40 929
Благодаря!
Мисля, че така с една Сума и със заредени вътре пари е по-ок, отколкото да броиш и да се чудиш, а и щом важи за целия ГТ още по.
Тук изключвам летището.

Сега за комби билета за Океанико и Биопарка...нещо не ми дава да избера едната атракция утре, а другата на сл.ден...? Някой да се е сблъсквал?

# 228
  • София
  • Мнения: 709
Аз не съм купувала комби билет и не знам.
Но ето тук е точно такава опцията: на една дата можеш да избереш единия обект и после втория - на следваща.
https://www.tickets-valencia.com/city-of-arts-and-sciences/?gad_ … AYAiAAEgLjuPD_BwE

# 229
  • Мнения: 18 037
Да допълня още нещо, което се сещам- дъщеря ми е на 18, но си е ученичка, нямаше проблем за намаление, на 1 място искаха документ, показа личната си карта от училище, българска нали...кво ли разбраха, но си признаваха навсякъде.

За картите- Т3+ важеше за всичко из града, вкл. метрото до летището. Извън града не сме излизали, нямаше време

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 40 929
Аз не съм купувала комби билет и не знам.
Но ето тук е точно такава опцията: на една дата можеш да избереш единия обект и после втория - на следваща.
https://www.tickets-valencia.com/city-of-arts-and-sciences/?gad_ … AYAiAAEgLjuPD_BwE
да, и аз от там пробвах...но не става. Буквам едното на 22, за другото ми дава чак на 25ти.
Нищо, отделни ще са явно...

# 231
  • София
  • Мнения: 709
аз пробвах на 24-ти и 25-ти и затова реших, че става...Laughing

# 232
  • София
  • Мнения: 170
Мина и нашата кратка екскурзия до Валенсия.

Транспорт: от летището е много лесно да се ориентраш до метрото. Билети и карти могат да се купят и от автомати, и от гише. Има хора, които помагат. В нашата конфугурация 2+2 като едното дете е на 8 г. взехме карта suma 10 AB+, която ползвахме от и до летището. Децата под 10 г. са безплатно в метрото,като влизат заедно с родител. За целия престой от 3 дни използвахме още две карти suma 10 зона А (5Е с пластиката като важи за целия градски транспорт). За автобусите е писано доста в темата, като там детето на 8 си ползваше отделен билет. При качването на трамвай чекирането става на спирката, вътре няма устройства. Пътухме остновно с автобуси, но почти всички винаги бяха пълни до дупка. Особено от и до плажа. Като  цяло всички основни забележителности извън центъра са на доста голямо разстояние и пътуването си е доста.

Плаж: посетихме го в събота и беше пълна лудница. По 8Е са чатър и шезлонг за желаещите да плажуват. Заведения има доста, но по обяд например е трудно да се намери свободно място. През седмицата предполагам е по- спокойно.

Океанографик – бяхме в неделя, имаше голяма опашка, но вървеше бързо. Билети могат се купят на място, дори за по- големите деца има ученическо намаление, не са ни искали документ.  Като съвет при влизането-  ние се насочихме директно към залата с пингвините. Там има ограничен капацитет, а ние бяхме няколко човека преди да дойдат големите тълпи. За шоуто с делфините също е добре да се влезе по-рано.

Биопарк - имахме билети с включен обяд, но храната не ми хареса. Единственият плюс беше терасата на ресторанта за наблюдаване на животните. В 12:30 при отварянето стана голяма опашка и по- добре е да се изчака за обяда до 13ч. дори 13:30. Когато ставахме вече има достатъчно двободни маси и на "първа линия".

Места за хапване няма да препоръчвам. Навсякъде където сядахме бяхме доволни и всичко беше вкусно, ориентирахме се в гугълмапс за рейтинг и ценова категория.

# 233
  • Мнения: 121
Mila_33 В автобусите има ли табла, на които се виждат следващите спирки? Спомняш ли си на място цената на билета за възрастни в Океанографик?
Благодаря!

# 234
  • София
  • Мнения: 170
Mila_33 В автобусите има ли табла, на които се виждат следващите спирки? Спомняш ли си на място цената на билета за възрастни в Океанографик?
Благодаря!
Във всеки автобус имаше табло показващо следващите две спирки+ последната на линията.
37,10Е е на място билет за възрастен;
31,55Е е за ученик;

# 235
  • Мнения: 121
Mila_33 Благодаря!

# 236
  • Пловдив
  • Мнения: 40 929
Ние сме тук в момента...
Биопаркът беше днес на дневен ред. Вярно беше супер да си пиеш кафето/обяда о да гледаш жирафа покрай теб Simple Smile
За заведенията съм със смесени чувства...как да го кажа, сядаш и се чудиш кое и как. Може и смешно да ви е, ама досега не съм имала такава греда.
И не е евтино Simple Smile
Цял ден за Биопарка е прекалено много. 3ч е ок, да.

# 237
  • Мнения: 18 037
И нас ни измъчиха заведенията, по- скоро менютата, уж знаем английски, испански изобщо

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 10:17 от R@N

# 238
  • Пловдив
  • Мнения: 40 929
И нас ни измъчиха заведенията, по- скоро менютага, уж знаем английски, испански изобщо
ужас някакъв, да...то ти разваля настроението.

# 239
  • София
  • Мнения: 2 877
В голяма част от заведенията в града менюто е на QR код, така че ако нямате четец на телефона е добре да си сложите предварително. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт