Пролет, птички, сбъднати мечти, греят вече две черти ! ~бебеправене 603~

  • 33 376
  • 1 075
  •   1
Отговори
# 720
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 559
Мушу ММ е с астенозооспермия и мн главини аномалии.

# 721
  • Мнения: 3 226
Ванила, да, има такива- рецесивни носители, но таласемията не е проблем. Познавам много такива хора и водят нормален начин на живот.

Минорната форма не е проблем (200к българи я имат). Погледни за тежката форма.

# 722
  • Мнения: 562
Мушу, това значи че има 14% добри сперматозоиди, което се счита за норма. Simple Smile
Даже 4% се счита за окей.

Jaki, на мен ми казаха, че генетичните изследвания навсякъде се правят на едни и същи машини и се четат от програми, така че нямало значение къде се пускат. Simple Smile

 Наси, между 3000 и 4000 лв е цялостното екзомно секвениране в зависимост къде се прави. Трябва и на двамата партньора да се пусне. И пак не се гледа всичко и не се знае дали ще излезе нещо полезно от него.

Кактус, да, много са редки. Моя случай не е общия и определено другите момичета не трябва да се плашат. Simple Smile
 
Не знаем дали има проблемен ген и кой е. Ако знаехме щеше да ми е много лесно. Simple Smile За сега сме изследвали 3 хромозоми с пренаталния и 3 гена на абортияния материала, които най-често се свързват с конкретната малформация. Всичко до тук е отрицателно. Но както сама ти каза 22 хил гена не можем да проверим, ако правим WES ще де гледат пак гените свързани с тази малформация.
И ние се надяваме да е просто случайност и затова мисли за момента да спрем до кариотипа. Но като нямаме друг установен проблем, намекът е че може и да има нещо в гените.


Скрит текст:
Жив си беше плода при мен. Даже на операционната маса някаква сестра ме пита дали съм сигурна в решението си да го махна...  

# 723
  • Мнения: 2 558
Ванила, много съжалявам 🥺❤️❤️❤️ Пожелавам искрено, от сърце, това да е била случайна грешка и следващата бременност да е здрава и до финал! ❤️❤️❤️

# 724
  • Мнения: 442
Малеее,  чета ви и нищо не разбирам от тези генетични изследвания.
Аз да споделя, че пуснах Тромбофилия основен пакет в Синево. Чакам резултат на 30 Април.
При моя партньор, след разширена спермограма,  излезе морфология само 2% нормални сперматозоиди и диагноза тератозооспермия.

# 725
  • Мнения: 1 135
Мушу, това значи че има 14% добри сперматозоиди, което се счита за норма. Simple Smile
Даже 4% се счита за окей.

Jaki, на мен ми казаха, че генетичните изследвания навсякъде се правят на едни и същи машини и се четат от програми, така че нямало значение къде се пускат. Simple Smile

 Наси, между 3000 и 4000 лв е цялостното екзомно секвениране в зависимост къде се прави. Трябва и на двамата партньора да се пусне. И пак не се гледа всичко и не се знае дали ще излезе нещо полезно от него.

Кактус, да, много са редки. Моя случай не е общия и определено другите момичета не трябва да се плашат. Simple Smile
 
Не знаем дали има проблемен ген и кой е. Ако знаехме щеше да ми е много лесно. Simple Smile За сега сме изследвали 3 хромозоми с пренаталния и 3 гена на абортияния материала, които най-често се свързват с конкретната малформация. Всичко до тук е отрицателно. Но както сама ти каза 22 хил гена не можем да проверим, ако правим WES ще де гледат пак гените свързани с тази малформация.
И ние се надяваме да е просто случайност и затова мисли за момента да спрем до кариотипа. Но като нямаме друг установен проблем, намекът е че може и да има нещо в гените.


Скрит текст:
Жив си беше плода при мен. Даже на операционната маса някаква сестра ме пита дали съм сигурна в решението си да го махна...  

Пробвайте инвитро с Пид. А станулов какво ви съветва?

# 726
  • Мнения: 562
Станулов иска само кариотип. Ако не излезе проблем там, се обезсмисля и ПИД, така че сигурно ще пробваме естествено или с инсеминация пак.

# 727
  • Мнения: 2 558
Ванила, само имайте предвид, че и при нормален кариотип може причината за аномалията да е в хромозомите(най-често), може и в гените(изключително рядко). Просто случайни грешки при оплождането. Според мен е хромозомна аномалия, но е трябвало да изследват всички хромозоми, за да са категорични от какво естество е проблемът.
Направете и една разширена спермограма с ДНК фрагментация, защото при проблем там...единственият избор е инвитро с ПИД.
Скрит текст:
https://visiontest.bg/%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0 … ision/the-vision/
Реално ПИД показва и микроделециите(например частична монозомия). Едно от ембриончетата ми беше с такава, но моята точно липсва в пакета по-горе, за това е най-добре ПИД, но с разширен рипорт. Когато липсва определен сегмент от хромозомата(частична монозомия), съответно липсват и гените, които са в този участък, което води до различни аномалии/синдроми. Разбира се фрагментът може и да не липсва и да е просто проблем в самия ген, но по-често е просто липса на участък в хромозомата.
 
Одри, дори да излезе активната(тежката) форма, пак не е причина за аборт. Аз познавам(да речем роднина, но не кръвна), като момичето си е с ТЕЛК, но води сравнително нормален начин на живот. Просто е прекрасен човек и не мога да си представя да я нямаше, защото родителите ѝ решили да не се ражда.
ПП Одри, за най-тежката форма си права, защото там преживяемостта е ниска.

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 09:57 от Kactus

# 728
  • Мнения: 1 917
Дано на никой не му се налага да взема такова решение.
Много е трудно, а в същото време време няма и трябва да се действа много бързо.
Духче, аз бях сигурна, че е много рано за преглед, но знам, че и пусто сърце не може да трае.

# 729
  • Мнения: 2 558
Ангелче, дано наистина никога, на никоя да не се налага да взима такова решение. Пожелавам много здрави бебенца на всички ☺️❤️🍀🍀🍀

# 730
  • Мнения: 135
Мушу, супер е спермограмата на твоя ММ. 14 процента са си супер.
Ванила ❤
Скрит текст:
Мъжът ми е с тежко ревматологично заболяване, което се предава от един определен ген. Ревматологът много специално ни обясни, че този ген може никога да не се прояви при малката или да се прояви на много късна възраст. Най-тежките случаи са на деца и лечението е ужасно. С две думи и да откриете проблемният ген може никога да не се прояви или да се прояви на много късна възраст. Понякога природата е жестока работа.  Все се колебая дали да не изследваме малката за този въпросен ген, но все мисля, че ако се прояви, ще го разберем веднага...моля се само да си има нормално детство и ако има да става да е понатам, на стари години. Само да добавя, че заболяването на мм се прояви след като се роди малката и може би е по-добре, че не знаех, че го има...

# 731
  • Мнения: 776
Аз да си призная, завиждам на незнаещите, на невежите, ако искате. Всяка тук е минала през какво ли не, дала е всичко от себе си и често няма положителен резултат. Пием какви ли не добавки, правим какво ли не. Покрай всичките прегледи се нагледах и чух  какви ли не истории. Жени, които пият, пушат, не знаят какво е фолиева киселина, не си обръщат внимание на здравето и раждат здрави и доносени деца. Нека са им живи и здрави, но незнанието и липсата на заинтересованост понякога носят онова спокойствие, което аз лично нямам. Малко лирическо отклонение Smiley
Ъпдейт:
Скрит текст:
При мен се оказа, че след СА има течност в едната тръба. След първи цикъл ще правя снимка да видим дали не е запушена, въпреки че при операцията са ги проверявали и всичко е било наред.

# 732
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 859
Момичета, бих искала да ви попитам за мнение… 12 дни лутеална фаза твърде късо ли е според вас? Така я заковавам почти всеки месец.

В интернет пише че 12-14 дни е напълно ОК и е притеснително ако е 10 или под. Но из някакви теми във форума виждам, че се коментира, че и 12 дни е “на границата на късо” и т.н. Мислите ли, че е ОК за имплантация?

Anigo, и аз като теб им завиждам за наивността и спокойствието, което тя им носи. Завиждам и на онези, за които бебеправенето е свързано само и единствено с щастливо очакване и игривост, увереност…

# 733
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 450
Ок са 12 дни, но същественото е да видиш колко мм е лигавицата реално. Може да говориш с АГ да я проследите.

# 734
  • Мнения: 11
Аз толковя години чувам само, че поради хормонален дисбаланс, ИР,  Хашимото и т.н няма как да забременея нормално. Много кръвни тестове, с резултат просто 0. И сега това ви се вижда като лъч… не мога да го осмисля…

Общи условия

Активация на акаунт