Да преправим старите мебели с любов - тема 40

  • 6 584
  • 165
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 15 263
Здравейте. Идвам с проблем.
Скрит текст:
Преди няколко месеца преправях плота на трапезната ни маса. Шкурих, боядисах с тебеширена боя Chalky Paint 3 ръце и накрая 2 ръце лак на същата марка. Вчера забравих торбичка с ягоди върху масата за много часове и като се върнах, видях, че ягодите са се разкашкали, торбата явно е била пробита и е протекло върху масата. Търках като луда с морки кърпички, пръсках с препарат за дърво и за прозорци. Петното единствено избеля, но още си седи.  Как да го изчистя?
Пробвай с тампон с белина, може да го избели.
Също и лимонтузу чисти петна от плодове.

# 91
  • София
  • Мнения: 44 209
Ако се седи и търка не следва ли да има някакъв финиш накрая?

То не е изцапано петно, не е въпроса да се избели, в лака е проникнала влага.

# 92
  • Мнения: 4 027
Плодова киселина (оцет, лимон/ена) вит. С...вадят плодови петна от тъкани. Нямам опит при проникване в други повърхности, но не пречи да се опита. Яко е оцет, да е ябълков (безцветен).

# 93
  • София
  • Мнения: 44 209
Проблема е че няма как и да опита някъде на скришно място, иначе да пишеше и за бял оцет с нещо и за зехтин.... ... А да, ако пробва с ютия-без пара, че от парата също стават такива същите😁
https://151.bg/article/4-nachina-premahvane-petna-voda-darvo/

# 94
  • Мнения: 4 027
А какъв цвят беше пликчето - по-вероятно е боята да е от него, а не от плода. Тогава третирането ще е различно.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 5 299
О не, със сигурност е от ягодите. Беше станала огромна ярка плодова и сочна локвичка. Торбичката беше прозрачна. Петното и то беше съвсем ягодово.

# 96
  • Мнения: 3 421
При това положение до смяна на плота или масата, просто бих ползвала покривки и толкова - аз и без това винаги ползвам, не държа открити масите, хич не бих се затормозявала да го преправям локално, още повече с допълнителни средства. Накрая от опити да не тръгнеш за нова маса.
 

# 97
  • Варна
  • Мнения: 5 299
Много харесвам крака на масата, затова подмяната ще е единствено на плота. Но ми се искаше да е по-натам във времето, че сега имаме други неща на дневен ред.
Поръчахме си первази за прозорците от камък и в мострената зала видях, че правят и плотове за маси. Чудя се възможно ли е технически да се монтира каменен плот върху дървен крак?

# 98
  • Мнения: 15 263
Има, едно време беше мрамор.
Откраднати снимки:
Скрит текст:

Сега има избор. Според мен дърво - камък е хубава комбинация.

# 99
  • Мнения: 3 421
Може, аз имам такова скринче, мраморният плот е подвижен, т.е. може да се сваля.

# 100
  • Мнения: 39 493
Сега най- бързо и лесно е да сложиш фолио на плота на масата и върху него стъкло.

# 101
  • Мнения: 3 421
Сега най- бързо и лесно е да сложиш фолио на плота на масата и върху него стъкло.
Проблемът, както го разбирам, е, че сега се вижда петно, макар и не ягодово. Ако и фолиото, и стъклото са прозрачни, петното пак ще се вижда.

# 102
  • Мнения: 39 493
Фолиото ще е бяло. И върху него- стъкло, за да предази масата от нови петна, а също и фолиото от надраскване.

# 103
  • Мнения: 4 027
Има го и варианта - боядисано стъкло - рисува се и с бои може да се постигне ефект, близък до мрамора или при по-арт настройка да се играе с цветове и форми - с разливане и отвеждане на боята в различни посоки. После стъклото се поставя с нерисуваната страна навън.

# 104
  • Мнения: 1 989
Момичета имам едно картонено стелажче на 4 етажа . Бих искала да го превърна в библиотека . Здраво си е , етажчетата се махат . Според вас кое е по удачно да го облепя с фолио - може би мраморно . Като така ще запечатам всички ъгълчета или да боядисам с някаква боя и от горе лак . Какво бихте ми препоръчали ?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт