Боледуване на децата ни-тема 78

  • 15 803
  • 786
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 300
Да ви кажа честно в първа и втора група опитах да се занимавам с нея, защото то не е едно, безброй са им нарушенията, но ми стана ясно, че една птичка пролет не прави, а останалите родители само пишат във Вайбър, а на родителски срещи не смеят дума да кажат и просто си спрях детето, гледам си я максимално аз и стискам палци сега да я приемат в предучилищна в училище и да я махна от това място. Излишно ми се вижда да я местя в друга градина за 1г., да свикне и айде първи клас, нова адаптация..предпочитам предучилищната.

# 571
  • Мнения: 376
За справката каката ми е 4-та група- 67 дни на градина.

# 572
  • Мнения: 4 481
Стигне ли в училище ще ходи и сополива, защото там при определен брой отсъствия имат право без да питат да преместят детето самостоятелна форма.
Моята в първи клас много отсъстваше, но сега във втори има само няколко дни. Кара чат пат леки сополи, но са без кашлици и усложняване и минава за 3-4 дни и не я спирам. В повечето случаи ми е казвала, че в училище не се е налагало да си духа носа дори...

# 573
  • Мнения: 2 191
Момичета, знам че един от най-добрите пробиотици при антибиотик е Синкванон мечета. Такъв давах Ноември като пи сумамед - три опаковки. Обаче моето дете от няколко месеца е решило, че не обича да яде шоколад ( мечтата на всяка майка сигурно, но не и сега). И сега за антибиотика нямаме проблем, пие си го. Обаче за синкванона се разправяме, реве, не иска. С какъв пробиотик да сменя? Флора бимби е хубав, но дали достатъчно при прием на АБ? Омнибиотиците ги изключвам, тях не ги харесвя.
От сутринта ми е вдигнал кръвното, 30 минути го МОЛЯ да си изяде синкванона. Бил много сладък, бил шоколадов - “блякс”, и не и не. И това вече трети ден, нямам сили повече да се разправяме. Направо съм в шок.

# 574
  • Мнения: 4 481
Синкванон има и на прахче. Адирекс мисля, че е подобен, ама не знам има ли детски.

# 575
  • Мнения: 2 191
Олее Ваня, супер си! Благодаря. Ще взема Синкванон саше, сега видях че е с вкус малина. Адирекса е с малина и той много го харесва, ама е за диария де. Юхуу, благодаря 😊

# 576
  • Мнения: 4 481
Когато съм купувала синкванон саше беше череша...пълна отврат, мирише на череша и на дрожди, ама голямата го пиеше, не църкаше. Адирекса също става, мисля че и той беше дрожди и млечнокисели бактерии. Резервен вариант е някакъв пробиотик произволен и ентерол, правила съм и това.

# 577
  • Мнения: 2 633
Странно, но и голямото при нас в един момент отказа шоко-мечетата. А те са си супер, като изключим, че не са никак евтини. Аз поръчвам на Гардън оф Лайф от АйХърб, дъвчащи се хапчета с вкус на горски плодове. Към 50 лв, 30 таблетки.

А имате ли представа тези бактериофаги защо не са разрешени в Европа?

# 578
  • Мнения: 2 191
Барбалена, моето дете отказва шоколадови яйца и т.н последните месеци. Решил е, че не харесва шоколад.
Иначе Адирекса го е пил и много му харесва, ако Синкванон сашето има същия вкус няма да имаме проблем. Обича кисели неща. Панцефа е портокал и няма турпение да го изпие 🤯🤯🤯

Ваня, как е малката днес?
Барбалена, чакам да пишеш след УНГ прегледа тия дни.

# 579
  • Мнения: 3 285
При нас температурата стана на 4 часа до към 38.5 и вчера я водих  на преглед. Дежурната не ми се стори адекватна особено, защото каза - дишането е чисто, гърлото също и вика, чудя се какво да ви изпиша. Ето ви един антибиотик. Аз като знам какъв койтейл от бактерии си имам + 48 часа температура, включително и на 4 часа, днес сутринта хич не се поколебах след снощното 3 пъти сваляне на температура и си го дадох профикса. И сега въпрос, на 24 или на 12 часа го давате. При нас е изписан на 12, в листовката гледам на 24. Пили сме много отдавна, може би преди 2 години и половина и се чудя.

# 580
  • Мнения: 4 481
Тони, ако не знаеш, че е има нещо, няма да разбереш. Ама като промием носа...олеле майко, както каза тя, злато излиза.... и то гъсто. Чакам микрото и да видим какво ще е, дано може да мине с гинтазон, че хич не го обичам моксифлоксацина, нещо че трепе наред. Не кашля, даже се събуди в добро настроение и отиде да си чете, не ме вдигна в 7...

# 581
  • Мнения: 2 191
Тони, ако не знаеш, че е има нещо, няма да разбереш. Ама като промием носа...олеле майко, както каза тя, злато излиза.... и то гъсто. Чакам микрото и да видим какво ще е, дано може да мине с гинтазон, че хич не го обичам моксифлоксацина, нещо че трепе наред. Не кашля, даже се събуди в добро настроение и отиде да си чете, не ме вдигна в 7...

Кога ще има резултати? Той и нашия е пушка ама… заради тази сливица на антибиотик, пууууу.
Моксито този път при нас нищо не свърши 😭😭 а хем уж е чувствитешна бактерията… сега е на дукреса. Майко 20 дена АБ капки. До четв е на капките, до сряда на Аб. Петък сутрин почвам Риноджермина…
Димитрова, защо веднага Аб? Според мен си е вирус…

# 582
  • Мнения: 4 481
Утри трябва да има резултат. Въпроса е ще мога ли да купя капки без рецепта...

# 583
  • Мнения: 492
Моята беше два дни на градина, предната нощ подсмърчаше, вчера цял ден нищо и тази нощ задоволително хъркаща, подсмърчаща и промрънкваща. Да видим.
При антибиотик най-хубав е омнибиотик 10. Може да се слага в кисело мляко, сок, шейк или да се разбърка само с две, три лъжици вода. Разгледах тези дето споменахте, те са с много помощни вещества. В предвид, че се дава поне 3 до 6 месеца бих заложила на качество. Също бих комбинирала и с още един. Повечето на омнибиотик стават за деца.

# 584
  • София
  • Мнения: 718
При нас температурата стана на 4 часа до към 38.5 и вчера я водих  на преглед. Дежурната не ми се стори адекватна особено, защото каза - дишането е чисто, гърлото също и вика, чудя се какво да ви изпиша. Ето ви един антибиотик. Аз като знам какъв койтейл от бактерии си имам + 48 часа температура, включително и на 4 часа, днес сутринта хич не се поколебах след снощното 3 пъти сваляне на температура и си го дадох профикса. И сега въпрос, на 24 или на 12 часа го давате. При нас е изписан на 12, в листовката гледам на 24. Пили сме много отдавна, може би преди 2 години и половина и се чудя.

Профикс от 250mg пи детето Януари на 12часа по 5ml.
Ако искаш ще ти снимам рецептата .

Общи условия

Активация на акаунт