На море в Гърция 2024 - II

  • 20 886
  • 353
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 234
Един бърз въпрос - четох някъде, но не беше официален сайт, че в Гърция са забранени затъмнените прозорци на автомобила, освен ако не са фабрично затъмнени. Нашите ние сме ги фолирали, тъмни са и са само на задните прозорци. Правят ли наистина проблем на границата за това?

# 136
  • Мнения: 11 163
На границата никога не са правили проблем. Евентуално ако ви спре полиция и мисля, че не се отнася за задните странични стъкла.

# 137
  • Мнения: 271
pinko, на снимката в морето човек ли има? Водата става ли вече за плуване?

# 138
  • София
  • Мнения: 14 764
Един бърз въпрос - четох някъде, но не беше официален сайт, че в Гърция са забранени затъмнените прозорци на автомобила, освен ако не са фабрично затъмнени. Нашите ние сме ги фолирали, тъмни са и са само на задните прозорци. Правят ли наистина проблем на границата за това?
За задно и задни странични няма проблем, ако има странични огледала и от двете страни.
За предните има регулации.

# 139
  • София
  • Мнения: 596
Здравейте. Поздрави от о.Скиатос. Ще останем тук до Гергьовден. Приказно е. Все още няма много хора. На плаж Кукунарис сме около 10 души в момента. Къпахме се вече няколко пъти, въпреки, че температурата на водата е малко над 17 градуса. За мен е екстра.

# 140
  • Мнения: 11 163
Viper,
феноменално изглежда! Това е времето за такива топ туристически места. Аз съм ходила през септември, като първия път през далечната 2006 г., и все си беше лудница. Не мога да си представя юли и август какво е.

Пускайте още снимки и ти, и другите ваканцуващи, моля Simple Smile

# 141
  • София
  • Мнения: 596
Параход, това ми е шансът да се насладя на този остров. Разходките вечер из столицата са много романтични. Тук от днес започват честването на Великден. Всеки ден има някакво събитие. Казаха ни, че таверните ще работят в неделя. В четвъртък ще ходим с лодка до плаж Лалария, после до о. Скопелос, темата, разбира се, е Мама Мия. Много е спокойно, красиво и романтично.

# 142
  • Мнения: 9 221
pinko, на снимката в морето човек ли има? Водата става ли вече за плуване?

да затова резнах Wink
децата не излизат от водата и тен хванаха

# 143
  • Мнения: 946
Здравейте,  рибата-дракон само по пясъчни плажове ли се среща?

# 144
  • Мнения: 54
Здравейте, някой може ли да ми прати линк за билети на Акропола от официалния сайт. Има ги в други сайтове, но са много високи цените -50-60 евро?

# 145
  • София
  • Мнения: 14 764
Здравейте, някой може ли да ми прати линк за билети на Акропола от официалния сайт. Има ги в други сайтове, но са много високи цените -50-60 евро?

https://hhticket.gr/tap_b2c_new/english/tap.exe?PM=P1N
Това съм запазила.

# 146
  • София
  • Мнения: 1 726
Здравейте,  рибата-дракон само по пясъчни плажове ли се среща?
Според интернет обитава предимно кални или песъчливи участъци от дъното.
Информация на английски
Информация на български
Между двете има сериозни разминавания относно първата помощ - английската уикипедия казва топла вода, българската - лед Thinking.
Но определено има убодени и в Черно море - https://thesite24.net/lyatoto-vav-varna-zapochna-i-veche-ima-uha … ki-drakon-i-zmii/, явно е по-разпространена в района на Варна. За Поморие не съм чувала някой да е пострадал, а доста лета съм прекарала там от 1999г. насам т.е. всички. Съпругът ми също не знае за убодени, а е помориец.

# 147
  • София
  • Мнения: 110
Здравейте,
Няма да излъжа да ви напиша как нямам търпение за ваканция 😍. Пожелавам на всички вас прекрасни почивни дни.
Колебая се дали да ползвам здравноосигурителна европейска карта, издадена от НОИ или да си направя застраховка за времето на престоя. Вие какво бихте ме посъветвали?

# 148
  • София
  • Мнения: 1 726
Може и двете да имате, но застраховката не бих я пропуснала. С ЕЗОК не е гарантирано, че няма да се наложи да платите и после да си търсите парите от здравната каса. Освен това се ограничавате до държавните здравни звена. Застраховката не е скъпа - примерно 10-ина лева за седмица на човек, като избирате покритие поне 10 000 евро. Аз лично предпочитам да я имам, но се надявам да не ми се налага да я ползвам.

# 149
  • Мнения: 11 163
WizzAir открива линия София-Ираклион от 24 юни. Полетите са понеделник и петък, цените започват от 59 лв.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт