На море в Гърция 2024 - II

  • 20 747
  • 353
  •   2
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 726
Ние като пътувахме до Икария с Нисос Миконос, слизахме 2 пъти до гаража и взимахме багаж, но само по време на спирки на островите. Колата беше на горното ниво на гаража и можеше да се отваря. По време на движение обаче вратите към гаражите трябва да са херметично затворени с оглед безопасност - ако нахлуе вода в гаража при авария, тя не трябва да проникне нагоре, защото корабът може да потъне за минути. За съжаление това се е случило при морски инцидент до остров Парос през 2000 г. и са загинали доста невинни хора.

# 241
  • Мнения: 11 163
Точно затова - вода, пожар и т.н., всички тези неща са се случвали.
На междинните спирки, разбира се, се отварят гаражите, защото хора слизат и се качват, но на големите фериботи има няколко етажа гаражи и са по сектори, т.е. не отварят всичко.

# 242
  • Мнения: 1 674
Да, аз досега винаги съм излизала на палубата и не съм обръщала внимание, че не може да се върнем в колата. Признавам си, че си мислех, че може да се щъка насам натам и не е забранено да се стои в самия автомобил понякога. Изобщо не съм съобразила, че няма да е проветриво. Само в колата и аз не бих оставила кучето, разбира се.

# 243
  • Мнения: 11 163
Пътувала съм на един ферибот, дето се стои в колите - ама той е 10 минути Simple Smile
Рио-Антирио, ако не щеш да минеш по моста, има двойно по-евтин ферибот в пролива под него. Е, пробвали сме и двете Stuck Out Tongue

# 244
  • София
  • Мнения: 579
Параход, благодаря за включването!
Плажът Pachia Ammos ли визираш? Аз намерих една къщичка на 300 м от него.
За Ханя остават 2 нощувки в края на престоя. Мъжа ми вика че ще паркираме еднократно и ще ходим само пеша в тези дни. Без да ходим на плаж, а само из градчето.

# 245
  • София
  • Мнения: 1 726
Eos, не знам какво ще правите 2 дни в Ханя без плаж, то старата част не е много голяма. Доста пече там през деня, аз изгорях за нула време по раменете, а беше началото на юни.

P.S. Не знам дали прочете какво ти писах по-горе.

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 22:51 от миленка_д

# 246
  • Мнения: 11 163
Да, Пахия Амос е пясъчният плаж, от другата страна на носа има и каменист - Халикия, та може да се сменят Simple Smile. На Халикия чадърите и шезлонгите бяха безплатни, поне до скоро, което е все по-рядко явление в Гърция.
То цялото градче е толкова малко, че може би за 20 минути се извървява от край до край.

Deviant Art,
не знам за депресиращото време, ама първата ти снимка е зашеметяваща. А не харесвам много Лефкада Simple Smile

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 22:54 от Параход

# 247
  • Мнения: 12 071
Пътувала съм на един ферибот, дето се стои в колите - ама той е 10 минути Simple Smile
Рио-Антирио, ако не щеш да минеш по моста, има двойно по-евтин ферибот в пролива под него. Е, пробвали сме и двете Stuck Out Tongue
на този съм се возила и аз в колата. 😉
И веднъж от Агиос Николаос до Глифа, но имаше точно пет коли на ферито и никой не гледаше.

# 248
  • София
  • Мнения: 1 726
Deviant Art,
не знам за депресиращото време, ама първата ти снимка е зашеметяваща. А не харесвам много Лефкада Simple Smile

Deviant Art, първата снимка от Пефкуля ли е?

# 249
  • Мнения: 271
И аз имам спомени на някакъв малък ферибот как си стояхме в колата, но не помня вече до Елафонисос ли беше или до Амулиани. Но беше още в началото на лятото и не бяха наредили колите като тетрис Simple Smile

Параход, аз имам хубави спомени от Лефкада преди години и после едно ходене, в което тотално се разочаровах. Искаше ми се пак да видя онова невероятно синьо море, но без навалиците и накрая рискувахме. Само че времето ни изненада и беше основно мрачно и облачно, дори валя няколко пъти. Ако не друго, поне се разходихме и хапнахме доволно.

Миленка, да, на първата снимка е Пефкуля. Малко след като я направих се появиха облаците и в този ден повече слънце не видяхме.

Нещо ей такова беше през останалото време:

# 250
  • София
  • Мнения: 1 726
Когато почивахме на Лефкада през 2017г., Пефкуля ни беше ежедневният плаж, само на километър от Цукаладес. Доста удобен беше, с хубава вода и голям паркинг. Затова го познах.
За съжаление времето става все по-непредсказуемо, дори и в Гърция. Миналият септември ни беше и първата почивка с няколко поредни дни дъжд, и то стабилен.

# 251
  • Мнения: 271
За първи път ни се случва прогнозата така да се разминава от действителността. И друг път се е променяла рязко, но обикновено поне в рамките на деня е точна. На Лефкада всички прогнози, които проверих, настояваха, че времето е слънчево цял един ден, а беше и облачно, и валежно. Но нищо, открихме плажния сезон и ние, макар че на мен водата ми беше ледена Simple Smile

Бях планирала да отидем и до Меганиси последния ден, но тогава пък духаше един студен вятър, единодушно решихме да си го спестим и остана за някой друг път.

# 252
  • София
  • Мнения: 1 726
Нашето време в началото на септември беше още по-шокиращо. Пристигнахме в неделя по обяд на 03.09. в Парга - беше си истинско лято с ярко синьо небе. На следващия ден заваля преди обяд и валя до вечерта стабилно. Във вторник валя целият ден, стояхме вътре. В сряда и четвъртък отново валя след обед. Чак в петък лятото се върна. Добре, че поне нямаше потопи и катаклизми, но не беше и като предишните ни почивки през септември. Особено предната година в Сицилия буквално изпукахме от жега.

# 253
  • Мнения: 755
Здравейте, искам да помоля за съвет за пясъчни плажове в Гърция и хотели в близост до плажа. Моля за препоръки за места, които сте посещавали. Предварително благодаря

# 254
  • Мнения: 2 603
И аз с такава молба, макар и да звучи много общо питането Grinning Не че сме ходили по-далеч от Халкидики като бяхме без деца и след това с едно, но сега с два броя пътуванията ни са изпитание за нервната система... На голямото, на 4.5 години все може да му обясниш нещо, но малкото на 1.9 години не спира да мрънка... И докато преди се мятахме в колата и обикаляхме по различни плажове, то сега може би няма да е зле да сме близо до квартирата, за да може да се прибираме при нужда или докато единият е с децата, другият да може да си стои на плажа... Много ми е неориентирано какво да търсим. Така че, ще се радвам на препоръки от хора с деца на подобна възраст да кажат къде им е харесало най-много и им е било най-комфортно. Не можем да стоим цял ден на плажа под чадър заради жегата, дори и без деца. Освен ако не сме на плаж с дървета, където е по-прохладно и си откарваме по цял ден без проблем. Искам и да изненадам мъжа ми, поемайки някаква инициатива за намиране на някакво местенце, защото все той се занимава с това Grinning Ако зависи от мен, ще тръгна да го правя седмица преди избраните дати, толкова съм неорганизирана... Имаме планирана почивка на нашето море началото на юли, а гръцкото ще е август или началото на септември. Нямаме нито набелязани дати, нито локация... Ако някой може да се включи по това не много конкретно питане, ще съм много благодарна. Това ми е пети опит, в който се опитвам да формулирам нещо като въпрос и все започвам отначало заради нееясните критерии за търсене Bowtie

Общи условия

Активация на акаунт