На море в Гърция 2024 - II

  • 20 715
  • 353
  •   3
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 674
И аз имам спомени на някакъв малък ферибот как си стояхме в колата, но не помня вече до Елафонисос ли беше или до Амулиани. Но беше още в началото на лятото и не бяха наредили колите като тетрис Simple Smile
Към Елафонисос и мъжът ми си остана в колата. Други хора също имаше по техните коли, но там е много кратко пътуването.

# 256
  • Мнения: 5 040
Барбалена, а какви плажове предпочитате - организирани, свободни, пясъчни, каменисти, с бийч барове, без бийч барове? И какви населени места - спокойни, като на село, по-оживени, да има ли разни "забавления" за децата и таверни?

Миналата година бяхме в Торони, на детето й хареса. Има доста настаняване на първа линия, плажът е с едър пясък, но има и местенца за шнорхелинг, ако по-голямото дете обича. Наехме си вила с дворче и барбекю, но има и доста приятни таверни в селото, магазинчета, пекарни, има нещо като мини лунапарк, магазинчета за китайски боклучки, детска площадка. В Урануполи мисля също би било подходящо за деца, които обичат "светския" живот по площадки и лунапаркове. Но пък вие сте били по Халкидики, надали ти споделям някаква нова информация. На Тасос сигурно също сте били, там фериботът сигурно ще е допълнителен бонус за хлапетата.

# 257
  • Мнения: 3 895
Бях планирала да отидем и до Меганиси последния ден, но тогава пък духаше един студен вятър, единодушно решихме да си го спестим и остана за някой друг път.

Много е хубаво на Меганиси!
Направихме еднодневно посещение миналата година и много ми хареса.
Учудих се, че дори и за еднодневно посещение няма много кандидати, малко коли се върнахме вечерта с последното фери.
Иначе си има почитатели, особено много с яхти. Мисля го някога за две нощувки.

# 258
  • Мнения: 1 862
И аз си мислех че е категорична забраната за хора в колите на фериботите, но явно на по-кратките го позволяват...предното лято Галатас-Порос всички стояха по колите, но пътуването е кратко около 5-6 минути...

# 259
  • София
  • Мнения: 579
миленка_д, сега прочетох горния коментар. Тук много бързо вървят коментарите и съм пропуснала. Така като прочетох твоето описание си ни представих как се пържим в началото на юли из уличките на Ханя, носим двете малко деца а третото мърмори 😂 и мъжа ми, който не обича да му е жега и да върти по еднопосочни улички 🤣
Като цяло мен лудницата не ми пречи, малките улички ми се струват много романтични, но ако съм без деца. С деца, три броя, две от които малки.. не искам да си го причинявам, на тях също.
Така че рязко преосмислих да имаме само една нощувка там,  тоест ден и половина, в която да поразгледаме, хапнем и купим по някое сувенирче❤

# 260
  • Мнения: 6
Sunshine-rainbow-lollipop благодаря за коментара!
Халкидики ни е два часа отгоре от Бургас и ще му се види сметката на мъжа ми да шофира общо 7 часа .С почивки ще ни дойде 8.
Фейсбук групите предлагат повечето вили за много хора ,а ние сме само 3 ма.Много инфо много отзиви,главата ме заболя от 10 дни да ровя.

Директно в сайта на хотел не мога да направя резервация понеже не знам добре английски и се страхуваме че няма да се разберем. Май ще си ползвам Букинг.Плащането на място ли става ?
Чрез разни фирми не знам дали няма да платя ,а накрая да нямам резервация.Уж лицензирани,но не съм ходила никъде така.
В България съм на ваучери през Грабо и всичко е наред.Но за Гърция не ме устройват датите с ваучери ,все са от септември нататък.

# 261
  • Мнения: 819
Vasileva Ti, в Букинг има варианти за плащане (т.е. веднага или по-късно), но винаги през Букинг, ако не е отбелязано, че се плаща или доплаща на място. Ама не помня дали това ми се е случвало в  Букинг или през друга платформа/ сайт, защото имахме един такъв случай преди години. Гледайте като запазвате хотела дали пише, че сумата е невъзвращаема, което означава, че ще ви я вземат веднага от картата или се плаща на по-далечна дата преди пътуването (от месец-два до няколко дни). Например, за едното място, за което запазих през март, ми взеха пари от картата на 02.05 като се има предвид, че резервацията е за началото на юли. Доста време преди пътуването, но вероятно за лятото е нормално. До тази дата (на плащането) евентуално можете да се откажете безплатно от пътуването, ако нещо изникне и това му е хубавото на Букинг. Букинг е доста сигурна платформа, рядко има изненади (като например някой собственик да откаже резервацията малко преди пътуването - и това се случва, но не зависи от Букинг, а от собственика), но пък ако стане фал ви връщат парите. На мен фейсбук групите не ми изглеждат много сигурно решение, не знам дали бих се престрашила. За доста измамени съм чувала. Може би и там има проверени собственици и имоти, но аз не съм се задълбочавала.

Колкото до пътуване с куче на ферибот, ние каюта не сме ползвали до сега, не се е налагало, но пък миналата година никой не ни направи проблем на връщане от Тасос като влязхме в салона с него, а то си е големичко. Обаче тогава беше по онези бури на 5-6 септември и чакахме ферибот цял ден, едва в 2 ч. посреднощ се класирахме и въпреки, че беше претъпкано вътре, защото навън беше голям студ и вятър, не ни направиха проблем или може би точно заради това да е било. Много лош спомен ми остана от тази почивка поради скапаното време и чакането на ферибот на пристанището, без никаква информация ще го бъде ли или не, цял ден и почти нощ, а после и пътуването до тук, ужасно беше. И без това Тасос не ми е най-любимото място, та по този повод съвсем ми отпадна от класациите...За пръв път ни се случи подобно нещо, дано да е било за последен.

# 262
  • Мнения: 793
Привет на всички,
В издирване съм на място за почивка в Гърция със сравнително лек маршрут без фериботи и други "бонуси". Миналата година бяхме за първи път в Гърция и очаквано се влюбихме от пръв поглед, но бяхме с организирано пътуване с автобус. Сега искам да намеря място, което да е лесно достъпно с  кола, да не е пренаселено, но и да не е пусто. Ще бъдем с две деца, едното от които тийнейджър, така че би било добре да има интересни неща за правене и красиви места за посещение. Не сме от най-претенциозните, достатъчно е мястото да е чисто, да има наоколо таверни с вкусна храна и хубави плажове, и по възможност да не е най-скъпо. Засега оглеждам Калитея и Афитос в първия ръкав, но приемам и други предложения.
Благодаря на всички,  които биха дали съвети! Желая ви слънчево лято!

# 263
  • Мнения: 819
Аз не познавам в дълбочина близката Северна Гърция, сравнително малко сме били в околностите, но ако сте в сезона наоколо, няма начин да не е пренаселено. Освен да сте някъде между населените места, но тогава навсякъде ще трябва да ходите с кола. За нас не е проблем и точно това търсим, но на много хора не им харесва, особено с тийнейджъри. Иначе хубави плажове и таверни има на много места наблизо. Например в близост до Урануполи ако се настаните може да се ходи на разходка с корабче край Атонските манастири. Около Олимпиада има останки от стара крепост Стагира - родното място на Аристотел, обаче това долко ще е интересно на тийнейджъра е под въпрос, макар че малко история и култура на никого не са навредили. То в Гърция много забавления няма - там се набляга на плажове и храна. И на история. А от опит - на повечето тийнейджъри почти нищо не им е интересно, освен телефона...
Някакви клубове за гмуркане могат да се посетят и морски спортове на някои места, разходки с корабчета, лунапаркове също. В Кавала има повече забавления, естествено в Солун, в Александруполи. На другите места е традиционно - сладкарници, кафенета, таверни, магазинчета със сувенири - пълно е, но естествено, колкото е по-голямо мястото - толкова повече неща има за правене. В по-малките села е по-ограничено. По-добре се ориентирайте към дадено място, около него все ще се намерят плажове и места за правене. На предните страници се обсъждаха някои подобни места наблизо - Керамоти, Никити и други.

# 264
  • Мнения: 793
Alia1, много благодаря за изчерпателната информация. Да, наясно съм, че не може да се угоди на всички и че ще има мрънкане, то това е неизбежно.....благодаря за предложенията, ще ги разгледам!

# 265
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 069
В Солун ходихме на това място https://magicpark.gr/?page_id=8255&lang=en , за под 70 лева за трима човека, се "разбихме" от 7 до 23 часа на атркационите.

# 266
  • Мнения: 2 274
И аз си имам един тийн. Подозирам че ще й е скучно тази година на морето, понеже ще сме без компания. На някои плажове има големи надуваеми съоражения, нещо като водни паркове, не знам как се наричат. Това със сигурност ще е интересно и за по-големи деца. По-миналата година ни скъсаха нервите да ги водим, но тогава не ги огря.
Скрит текст:
[url]




Едит: точно water park се водят. Във фейсбук има клипчета. Добавям по-близка снимка.

Последна редакция: сб, 11 май 2024, 09:04 от Giada

# 267
  • Мнения: 6 381
За моите това е най големия кеф.
По халкидики имаше на неа потидеа и два на трани амудия, които сме ползвали.
Единия е този https://maps.app.goo.gl/gZCYxRANVdErEAHF9?g_st=ic

# 268
  • Мнения: 860
Каране на падъл борд също е забавно за тийнове. Не знам доколко е популярно на Халкидики, но на доста места сме попадли да се отдават под наем. Навсякъде, където морето е спокойно, може да се кара безопасно и за 30-60 мин. е разнообразие на подрастващи мрънкала Wink

# 269
  • Мнения: 3 592
Моля споделете кои плажове са най-пясъчни, без камъчета. В континенталната част, за пътуване с кола.
Мерси

Общи условия

Активация на акаунт