Въпроси за TBI Bank - 2

  • 4 178
  • 130
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 11
Нямам спомен дали довнасях, напълно възможно е, но има логика лихвата да е по-малка, ако за част от периода сумата е била по-малка. Отчетох разлика в лихвата, защото заложих крайната сума като начална в нов депозит. Ще следя какво се случва в идните дни, а имам и друг депозит с падеж след 20-тина дни, ще пиша дали има несъответствия между прогнозираната лихва и това, което ще се изплати.

# 106
  • Мнения: 54 660
Аз не довнасям. Но и не следя лихвите дали са точни. Разчитам на системата им.
Логично е, ако си довнесъл да получиш лихва на X+Y, която ще е по-малка от лихвата по сбора от двете, тъй като частта Y не е била налична от самото начало. Ще имаш пълна лихва на X и частична на Y.

# 107
  • Мнения: 1 035
В един депозит само довнасях. Следя на месечна база как се движат лихвите - много точно и стриктно си ги спазват. Няма проблем с ливите. Чакам с нетърпение, какво са измислили за спествония елемент на касичката, като премахват доходността от НЕОН-а. Дано да са по - добри или поне същите условия.

Аз да попитам - някой ползва ли G-Pay свързана с карта НЕОН. Понеже ми предложи да го свържа (Ползвам Android телефон). Има ли някакви допълнителни такси? Или е направено просто за удобство на потребителя (визирам приложението G-Pay). Понже винаги съм подозрителен, всеки път се замислям кой какво печели ако услугата е безплатна, тук предполагам че G-Pay след потребителските наклонности на клиента им, за да предлага таргетирани реклами (спекулирам).

# 108
  • Мнения: 54 660
Сейко, 2 пъти си публикувал. Simple Smile
G pay няма такси.
Сега трябва да местим парите от Неон в касичката ли? Thinking

# 109
  • Мнения: 1 035
Сейко, 2 пъти си публикувал. Simple Smile
G pay няма такси.
Сега трябва да местим парите от Неон в касичката ли? Thinking

Ей, как успях Simple Smile ? Нали не може два поредни поста да са на един потребител уж. Давам му ПРЕМАХНИ, но и на двата поста не се премахват
Благодаря, ще попроуча малко това Gpay и ще я свържа.
Ами и на мен ми е интересно какво точно ще искат. Засега съобщението им е, че премахват лихвата от НЕОН-а, а във FB страницата, отговорили че е с цел подобряване - дано!

# 110
  • Мнения: 35
Аз още от както се появи възможност съм добавил Неон в портфейла на Гугъл, няма такси никъде, даже май веднъж опитах да платя с телефона и се получи добре. Та добавяй смело, би трябвало да няма проблеми.
Колкото до лихвата, надали ще има вече толкова добра лихва на пари които са свободни, но дано ме изненадат приятно. Иначе те всички промени които правят, ги правят за удобство на клиента!!!

Имам няколко депозита и начислената лихва за последните 24 часа е ОК на всичките.

Последна редакция: ср, 08 май 2024, 17:16 от T1rse6tPolovinka

# 111
  • Мнения: 4
Когато теглите от банкомат получавате ли някаква нотификация от приложението.

# 112
  • София
  • Мнения: 5 265
Когато теглите от банкомат получавате ли някаква нотификация от приложението.
Не. Не и аналогична на тази когато е извършено плащане.
В приложението фигурира в трансакциите, но не и в съобщенията.

# 113
  • Мнения: 54 660
Вчера имах съобщение за спестяване в сейфа. Обаче за лихви и дума няма. Дали просто спират лихвата по Неон, без да дават лихва по касичката?

# 114
  • Мнения: 991
И аз получих такова съобщение и се зачудих същото нещо. Според мен точно това означава, но само гадая...

# 115
  • Мнения: 1 035
Вчера имах съобщение за спестяване в сейфа. Обаче за лихви и дума няма. Дали просто спират лихвата по Неон, без да дават лихва по касичката?

И ние го получихме. Според мен само ни подготвят отсега да ги преместваме, т.е. да не чакаме повече от НЕОН-а. Дано да си има някакви лихви все пак де от касичката.

# 116
  • Мнения: 1 035
A как става подмяната на личната карта, когато ѝ изтече срокът. С актуализиране на данни ли е? Трябва пак да се снима?

# 117
  • Мнения: 13 197
Аз се отбих в офис като смених моята, за 1 минута работа е и веднага можех пак да си използвам приложението и банковата карта. Това беше миналата година обаче, може и да са разширили опциите до сега.

# 118
  • Мнения: 1 035
Аз се отбих в офис като смених моята, за 1 минута работа е и веднага можех пак да си използвам приложението и банковата карта. Това беше миналата година обаче, може и да са разширили опциите до сега.

Ама то блокирало ли е приложението и НЕОН картата, като е изтекла валидността на личната карта и не е сменена в банката или приложението?

# 119
  • Мнения: 13 197
Блокира ми ги тогава, бях забравила че така ще стане но бързо се сетих 😆
Не можеш да използваш банкова карта към която няма валиден документ за самоличност. В момента в който изтече, нямаш карта, докато не актуализираш. Това не е от ТВI а и по принцип, от няколко години е така. А приложението им е обвързано основно с картата. Не знам дали няма да стане през него да се обновят данните, може и да може. Но си имай предвид че банковите ти карти ще са неизползваеми. Вариант е да си издадеш ЛК малко по-рано, аз сглупих и се забавих тогава. По принцип можеш още някое време да се легитимираш със старата но тя си е изтекла реално и те това отчитат.

Общи условия

Активация на акаунт