🌹 ЕРГЕНЪТ 🌹 - Сезон 3, Тема 9

  • 103 999
  • 2 593
  •   1
Отговори
# 2 430
  • Мнения: 1 922
Зачетох се във въпросите за кастинга. Някои от най-култовите:

1. Кое е най-обидното нещо, което някой може да ти каже?
2. Кажи ни три неща, които семейството ти не знае за теб.
3. Ако можеше да се преродиш в кой или какво би се върнала и защо?
4. Как те кара да се чувстваш алкохолът?
5. Какво ще направиш ако намериш дневника на най-добрия си приятел/ка?
6. Колко интимни партньора си имала?
7. Кой е най-ужасният начин, по който си зарязвала или си била зарязана?
8. Би ли спала с някого за пари? Ако “да” за колко?

Плюс още около 150 други.

Много искам да видя отговорите на момичетата от този сезон. 😁

# 2 431
  • Мнения: 1 490
Дори женени, пак може да е “държанка”. Зависи от типа брак.
Ако мнението на жената в брака не се зачита, не е фактор в семейството или за развитието на мъжа, и ако тя целенасочено иска да не работи и да не се развива, може да е в категория “държанка”. Типа “ако не е тя, ще е друга на нейно място, но докато си трае, всичко е наред”.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 16:30 от Linda*kiss

# 2 432
  • Тайланд
  • Мнения: 146
Бъркаш понятието “държанка”. Тя му е била съпруга, били са семейство и имат дете. Дали е работила или си е стояла вкъщи, а той е издържал семейството - това няма никакво значение. В немалко семейства жените си стоят вкъщи, а мъжа изкарва парите.

Права си, говоря на български само с брат ми няколко пъти на месец, не съм наясно с жаргоните вече. Но ме разбираш какво имам предвид - жена, която целенасочено гледа да я издържа някой друг. Дали със или без брак, дали с дете или без.

# 2 433
  • Мнения: 2 146
О, това далеч не са най-скандалните въпроси. Преди две години даже ги питаха още много неща със силна сексуална насоченост. Искат да знаят всичко за тях. Някоя коментираше, че им правили дори изследвания - давали кръв и урина. Само през гинеколог не разбрах дали минават. Joy

# 2 434
  • Мнения: 15 746
Дори женени, пак може да е “държанка”. Зависи от типа брак.

В другите държави ги наричат “домакини” или stay at home mom. А всъщност ние не знаем дори дали Надежда е била такава или е работила.


Права си, говоря на български само с брат ми няколко пъти на месец, не съм наясно с жаргоните вече. Но ме разбираш какво имам предвид - жена, която целенасочено гледа да я издържа някой друг. Дали със или без брак, дали с дете или без.

Когато имат брак и/или са семейство с дете, няма как да е държанка. Държанка е нещо съвсем различно.

# 2 435
  • Мнения: 1 922
Linda*kiss, това че не му каза за детето от раз много го обсъждахме в началото и като цяло е разбираемо. Те се видяха много набързо първия път и искаше да поразчупи ледовете, преди да му каже, че върви в комплект с детенце. На второто им виждане вече му каза и си призна, че са я отхвърляли заради това, че е майка. Просто беше малко по-предпазлива.

А държанка не е била, работила е в семейния хотел с мъжа си… Ако го потърсиш в Гугъл има снимки на Надежда зад бара, а в ревютата я хвалят за доброто ѝ отношение към гостите (в ресторанта, на рецепция - в тези малки хотелчета всеки прави всичко). Отделно е правила грим на частно.

Да подчертая - и аз не оправдавам Надежда за много неща - има си кусури. Но от друга страна има неща, за които я разкостват незаслужено. Има доста по-фрапантни персонажи в предаването. Така си мисля.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 16:35 от Lilly_85

# 2 436
  • Мнения: 1 490
Дори женени, пак може да е “държанка”. Зависи от типа брак.

В другите държави ги наричат “домакини” или stay at home mom. А всъщност ние не знаем дори дали Надежда е била такава или е работила.
Това е друга категория. Но понякога не се взаимоизключват.
Има един тип жени, които колкото и да се заблуждават с халката, колкото и да са женени, всъщност решенията в семейството се взимат без тяхното мнение, ролята им във възпитанието на децата се свежда до обяда, който им приготвят (ако дори и това правят, а не го поръчват), нямат компетенции да решат за образованието на децата, не могат да участват наравно в разговорите с мъжа си от обща култура, той не търси съвет и подкрепа от тях, той решава къде, какво, защо. Ако каже утре да се местят в Япония, тя няма избор, защото без неговите пари и социален кръг не може. Ако се разведат, той лесно ще намери заместващ вариант, тя обаче не толкова лесно да намери еквивалента понеже трябва да търси някой с кариера и пари.

# 2 437
  • София
  • Мнения: 6 178
Аз, ако попълвах тоя въпросник и имах сериозно намерение да участвам, щях да си съчиня удобни за мен отговори и истории. Примерно - какво би ви обидило най-много? Измислям си нещо, което не ме засяга особено, та като подкокоросат някоя от другите кокошки да ме заяде, да не ми пада пердето. Не знам дали не го и правят това де, сигурно не откривам топлата вода.

За Надежда, че не каза веднага за детето - и на мен не ми хареса. Но една потребителка тук беше преразказала книгата за "Ергена" и там буквално инструкциите бяха такива - не казваш на първа среща, но се стараеш да е в рамките на първата седмица. И други моменти има, които ме карат да си мисля, че Надежда е чела въпросната книга и кара по нея.

# 2 438
  • Мнения: 1 440
Е, видимо е, че Надежда може без него. Та, не знам защо се изпада в чак такива крайности. Grinning

# 2 439
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 399
Бъркаш понятието “държанка”. Тя му е била съпруга, били са семейство и имат дете. Дали е работила или си е стояла вкъщи, а той е издържал семейството - това няма никакво значение. В немалко семейства жените си стоят вкъщи, а мъжа изкарва парите.

И в гръцкия й престой е било така 100% Издържали са я ,ако е участвала минимално с нещо по хотела и това ще да е ,искало се е само да си гледа детето ,но на Нанка й е станало адски скучно по някое време -няма приятелки,клю-клю,безкрайни шопинги и лиготии ..Не са за нея тези битовизми ...Друго си е да си в час със софийския тренд,всички козметични процедури,пластични подобрения,парцалки и изобщо лайф из лайф Smiling Imp

# 2 440
  • Мнения: 1 490
Linda*kiss, това че не му каза за детето от раз много го обсъждахме в началото и като цяло е разбираемо. Те се видяха много набързо първия път и искаше да поразчупи ледовете, преди да му каже, че върви в комплект с детенце. На второто им виждане вече му каза и си призна, че са я отхвърляли заради това, че е майка. Просто беше малко по-предпазлива.

Да подчертая - и аз не оправдавам Надежда за много неща - има си кусури. Но от друга страна има неща, за които я разкостват незаслужено. Има доста по-фрапантни персонажи в предаването. Така си мисля.
Не знам, за мен това е фрапантно. Да си разкажеш за връзката в Гърция и как си се върнала в Бг, но да не кажеш основното - че имаш дете. И на втората среща, пак в ролята на “жертва” - не била искрена в началото, защото все я били “отхвърляли”. Както и да е. Не ми е идеята да се заяждам. Просто виждам в Нани много фалш.

# 2 441
  • Мнения: 1 440
Според мен Нани е чиста Марта. Просто 'и се е искало да поживее, дори сега може и да съжалява за гръка. Grinning Не бих я нарекла държанка. Държанка е била Маги.

# 2 442
  • Мнения: 1 440
Някой може ли да каже какви подобрения има Надежда, освен носа? Наистина ми е интересно. Той заема доста голяма част от лицето 'и, смятам, че само една ринопластика може да даде едно съвсем различно лице. Ясно, че има и устни, най-вероятно и ботокс. Филъри?

# 2 443
  • Мнения: 1 922
TraumaTeam, за теб може би детето няма да е проблем, но за много мъже е. Дори тук в темата се коментираше обратната ситуация и немалко от съфорумките написаха, че не биха излизали с мъж, който има дете.

За корекциите съм съгласна… Имала е нужда от някои от тях - предишната ѝ визия хич не ми харесва. Да си беше оправила само носа и може би малко филър в скулите - супер, цялото ѝ лице щеше да светне. Но тя жестоко е прекалила. И предполагам ще продължава. Persona7 го написа вчера или онзи ден - body dysmorphia.

# 2 444
  • Мнения: 1 490
Според мен Нани е чиста Марта. Просто 'и се е искало да поживее, дори сега може и да съжалява за гръка. Grinning Не бих я нарекла държанка. Държанка е била Маги.
А защо Нани - не? За мен държанка не зависи от това дали е била женена. А от отношението на мъжа към жената и от развитието на жената по време на тази връзка.
Нани каза, че мъжът й не е застанал зад нея при споровете с родата, а работата й в неговия хотел …. Само, който е работил с жената на шефа, знае колко всъщност работи тя (с изключително малко компетентни изключения). И явно, че връзката й е била колкото на Маги - около 10 г. Даже е можело и по-рано да приключи според мен, ако не са били подписът, другата държава и детето. В този смисъл даже Маги повече е успяла да задържи връзката си, дори без да има брак и дете като “гаранция”.

Общи условия

Активация на акаунт