Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 60

  • 4 944
  • 132
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 126
И аз не мога да си го обясня.Аз лично нямах никакви промени след Лийц-а.

# 106
  • Мнения: 173
На мен ми правиха конизация във вторник и вчера ми дойде цикъла по календар. Както има една приказка "не стига, че се посрахме, ами и гръм ни удари. " 😀

# 107
  • Мнения: 23 123
Аз си го обяснявам с това, че кръвта може би изтича по-бързо през по/големия отвор.Също смятам, че зоната реагира хормонално, а и стресът оказва влияние.

# 108
  • Мнения: 125
И аз не мога да си го обясня.Аз лично нямах никакви промени след Лийц-а.

Аз също не съм имала промени в цикъла.
Но стреса наистина не трябва да се подценява, много е вероятно високите му нива да афектират хормоните..

# 109
  • Мнения: 1
Здравейте. Включвам се с доста въпроси, на които се нафявам да намеря отговор, защото от различни лекари чувам различни неща.

Мин година октомври бях на гинеколог, имах нвкаква раничка, цитонамазката беше 2ра група. Междувременно 6 м по-късно, бях многоо болна ( грип) ,с паднал имунитет, реших тогава да отида и  пак на гинеколог за един обрив и тогава и си пуснах и всякакви изследвания за полово-предавани болести. Оказа се, че имам ХПВ 16.

На 30 съм, нереждала. Отидох на още един гинеколог за 2ро мнение, тогава установи, че раничката всъщност не е 1, а 3, които били мн малки, взе биопсия - сквамозен папилом. Предстои да се изгорят, докторите, на които ги показах ( резултатите) казаха, че не са нещо фатално.

Обаче, лекарят, макар и от доста популярните и добри, имам чувството, че леко неглижира ситуацията, според него дори не е нужно да взимам имуностимулатори, щял да се пребори организма. На мен това никак не ми е достатъчно и имам толкова много въпроси ( ще ходя на пореден, различен доктор да ги задам, но все пак ако някой тук от опит може да отговори):


Има ли сред вас жени с ХПВ 16, пихте ли лекарства, успяхте ли да го преборите? На доста места пише, че при много хора се чисти до 2г уж( но не знам дали важи и за високорисковите).

Като е открито с гинекологично изследване, може ли да доведе до рак и например в гърлото и следва ли да ходя на профилактични прегледи и за гърлото)

Как седи въпроса със забраменявяне при наличие на вируса ( нямам партньор сега, питам информативно, защото това много ме притеснява!

Секс с ХПВ - ясно, че с презерватив, но редно ли е да се прави докато имам положителен резултат?

Орален секс - извинявам се за глупавия въпрос, но щом съм положителна, значи ли, че мога да го пренеса на партньора и само от орален секс?

Според вас на колко време е най-добре да ходя на контролни прегледи?


Благодаря предварително…

Последна редакция: пн, 06 май 2024, 17:34 от muholeta_a

# 110
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен, на 40 години съм и имам две деца.Моята история с HPV започна малко преди Коледа на рутинен преглед .Цитонамазката беше PAP 3A, при което гинеколога ми предложи колпоскоп, цервикално абразио и HPV тест. Направихме и трите изследвания , но аз се усъмних,че той изобщо извърши колпоскопия,а просто реши да вземе биопсия ей така от произволен участък. Материалът от биопсията беше без промени,но без подлежаща строма, но имам HPV 16. В началото на Април ,реших да отида за второ мнение при д-р Крумов във Вита.Много внимателен и спокоен преглед, колпоскопът беше отличен,без никакви промени, явно се чудеше и защо ми е правена биопсия. Пусна ми отново и цитонамазка, оказа се PAP2A, каза да пия Кориолус и след 9 месеца или година отново на преглед. Единственото, което е притеснително е това HPV 16.Дали изобщо може да се отървем от този
папилома вирус, от декември месец не съм същия човек, това е все в главата ми,въпреки добрите резултати,не ми дава мира. Иначе с първи и единствен партньор откакто водя полов живот,съпругът ми. Момичета, изчетох много от вашите истории , кураж и успех на всички в тази борба.

# 111
  • Мнения: 305
Здравейте, търся съвет понеже ми е притеснено. В началото на бременноста(преди да бъде установена точно) ми излезна цито 3А ( 6 месеца преди това 2ра А), след това и Уреаплазма. Месец по късно се направи колпоскопия - има “раничка”. Явно не много голяма понеже двама лекари ме гледаха и никой не взе биопсия(може и защото съм бременна, но пък единия е онкогинеколог и каза че реално това не спира )- искаха първо да повторим цитото след няколко месеца. Сега в 6ти месец направихме втора и е II B. Това по-добре ли е? И следящата и онкогинекологът ми казаха, че ще я гледаме след като родя. Ама някак ми е много притеснено с тези резултати дали не трябва да се действа. Онкото каза, като я взимахме, че няма предпоставки да не се прави биопсия, следователно не мисля че ме щади ама ме човърка от вътре.

# 112
  • Мнения: 23 123
Така е, следите се сега за момента.

# 113
  • Мнения: 305
Така е, следите се сега за момента.

А може ли мнение колко е сериозно според Вас? За бременността знам не пречи, нито на начина на раждане. Но ме притеснява колко могат да зазлеят нещата при мен. Онкогинекологът беше казал, че според срока на бременноста има какво да се прави ако се наложи.  При Димитров бях. Резултатът го получих от кабинетът му, но не от него и казаха след 1 година да отида.

# 114
  • Мнения: 23 123
Не е нищо притеснително за момента.🤗

# 115
  • Мнения: 173
Здравейте! На мен ми излезна хистологията след конизацията. Да предполагам ли, че всичко е наред?

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 15:24 от belle___

# 116
  • Дубай
  • Мнения: 3 750
Здравейте! На мен ми излезна хистологията след биопсията. Да предполагам ли, че всичко е наред?
Да, изрязано до здраво! Само добри цито оттук нататък.

# 117
  • Мнения: 173
Много благодаря! Видях, че съм написала биопсия, а то е конизация. 😀
На всички пожелавам здраве и само хубави резултати! Дано всичко лошо е зад гърба ни! ❤️

# 118
  • Мнения: 97
тъкмо се зарадвах, че ще мине супер леко след летз, където доста малко махнаха при Цин 2 и днес 14 ден почна да кърви за първи път Sad и то не като зацапване Sad

# 119
  • Мнения: 33
тъкмо се зарадвах, че ще мине супер леко след летз, където доста малко махнаха при Цин 2 и днес 14 ден почна да кърви за първи път Sad и то не като зацапване Sad


Абсолютно нормално е между 10 и 14 ден да има кървене, не трябва да е по-обилно от цикъл.

Общи условия

Активация на акаунт