ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 116

  • 9 232
  • 161
  •   2
Отговори
  • Мнения: 7 764
ПРОЛЕТНА И ЦВЕТНА
ТЕМА 116

Пак ухае на цвят, пак на пролет ухае.
Здрасти, свят-необят, сбран във малката стая!



Здравейте, девойки!
Тук сме се събрали за достигане и поддържане на здравословно тегло.
Основното ни правило е, че няма универсални рецепти!



Как диетуваме в нашата тема:
* Всеки желаещ, независимо какъв режим прилага, може да се включи;
* Oтчитаме си постиженията с кантар и метър;  
* Всеки споделя какъв хранителен  и двигателен режим  прилага;
* Всяка информация за  храната  ще бъде обсъдена и споделена;
* Споделяйте, споделяйте, споделяйте без значение какво, защото само чрез подкрепа от страна на други борещи се с това, резултатът е гарантиран!!!


                                                                            
                                                                                                                  
 У С П Е Х!
Да се съберем на сладки приказки!
Да споделяме опит, било то успешен или не !
Да покажем какво сме постигнали и да докажем на какво сме способни
Желая НИ вдъхновение, разбиране, приемане и прогрес



старата тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1624498

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 00:56 от Herzen

# 1
  • Мнения: 78
Момичета, присъединявам се към вас. Имам да махна едни 30 кг, положението е много зле. Натрупах ги преди време след спиране на противозачатъчни и така си ги търкалям. Пробвала съм всички диети, но с незадоволителен резултат. Спряла съм се на НВВМХ от седмица, чувствам се добре, но избягвам да се меря, за да не се разочаровам.

# 2
  • Мнения: 12 865
Ще ми се и аз да се присъединя. Опасявам се, че не съм достатъчно мотивирана, трябва някак да се мотивирам и да спазвам някакъв режим. Евентуално да отменя хляба, картофите, ориза и сладките неща. Поне 5 кила трябва да смъкна.

# 3
  • Мнения: 7 764
и аз поне! 5 до юни
организират юбилейна среща на класа, няма да се излагаме Mr. Green

ОМАД или 20/4 за тази седмица, НВД
един офисен обяд

# 4
  • София
  • Мнения: 7 836
Херц, благодаря за темичката! Heartpulse

Това обяд за цял ден ли е или си на 20/4?

# 5
  • Мнения: 5 092
Аз да дам индикация, че съм жива 😄 преместихме се и ще съм по-редовна тук вече. На омад съм и аз, а днес ми и дойде ❤️ втори месец цепи часовника, пу пу.
Вчера набарах едни наденици, телешки, е била на 50%, днес тях ще пека. Шарпи, тиквичките в билата са на промо пак 😄

# 6
  • Мнения: 36 047
наглеждам ви нередовно
днес ми е студено, навлякла съм се, спи ми се и съм се наяла с вредности - чувствам се като мечка преди зимен сън

# 7
  • Мнения: 41
Я ,нова тема!
Аз с моето супер рядко влизане изпускам новите неща. 😀
Днес вали и не мога да си тренирам по моя си начин , та реших да мина да Ви видя.
Аз вчера направих точно 3 месеца режим и -17 кг.
Е много си е хубаво като свикнеш.. и като се вкараш в стари дънки🤣

# 8
  • Мнения: 678
Я ,нова тема!
Аз с моето супер рядко влизане изпускам новите неща. 😀
Днес вали и не мога да си тренирам по моя си начин , та реших да мина да Ви видя.
Аз вчера направих точно 3 месеца режим и -17 кг.
Е много си е хубаво като свикнеш.. и като се вкараш в стари дънки🤣
С кой режим?

# 9
  • Мнения: 41
Я ,нова тема!
Аз с моето супер рядко влизане изпускам новите неща. 😀
Днес вали и не мога да си тренирам по моя си начин , та реших да мина да Ви видя.
Аз вчера направих точно 3 месеца режим и -17 кг.
Е много си е хубаво като свикнеш.. и като се вкараш в стари дънки🤣
С кой режим?

Ям всичко , но по малко и след 15:00 часа.

# 10
  • Мнения: 12 865
Я ,нова тема!
Аз с моето супер рядко влизане изпускам новите неща. 😀
Днес вали и не мога да си тренирам по моя си начин , та реших да мина да Ви видя.
Аз вчера направих точно 3 месеца режим и -17 кг.
Е много си е хубаво като свикнеш.. и като се вкараш в стари дънки🤣
С кой режим?

Ям всичко , но по малко и след 15:00 часа.
Интересно. Храниш се само след 15 часа? И до колко?

# 11
  • София
  • Мнения: 758
Май по-скоро до 15 ч., а не след?
Аз спортувам качване на стълби. От началото на годината не ползвам асансьор и общо ми се събират по около 20 етажа дневно, живея на 11-я и 6 км пеша.
Почти всеки понеделник по 36 часа фаст правя, когато успея не вечерям.
Гледам да ям първо салата, после протеин и накрая сладко или въглехидрат.
За почти 4 месеца съм 1,5 кг надолу, от 63 на 61,5 кг направо смешно малко, но аз си обичам сладичкото.

# 12
  • Мнения: 678
Аз от години ползвам само стълби
Работя на 5 етаж и по няколко пъти на ден се качвам и слизам.
Нищо не помага вече при мен,а само +кг,отчаяна съм.
Сега на дюкан само протеин от вчера да видя ,но наистина е мн безвкусно така

# 13
  • София
  • Мнения: 7 836
Аз днес си увеличих тренировката, от 20 мин. направих 30 мин. Каролин с дъмбели.
Учудващо, но  ми се стори дори по- лесна, защото нямаше клекове, но пък се разбих от напади.
Завърших с 10 мин. пътечка с наклон.

Не знам, дали заради тази промяна, но днес имах повече апетит, дори лекичко се замислях за сладки неща, моят кошмар.

Хранене за деня- 1 банан + 150 гр. боровинки, 200 гр. тофу със зеленчуци и голяма зелена салата с маслини+ 2 яйца

Въпреки дъжда ще успея да си направя и 10 000 крачки, но се надявам утре да не вали толкова.

# 14
  • Мнения: 41
Я ,нова тема!
Аз с моето супер рядко влизане изпускам новите неща. 😀
Днес вали и не мога да си тренирам по моя си начин , та реших да мина да Ви видя.
Аз вчера направих точно 3 месеца режим и -17 кг.
Е много си е хубаво като свикнеш.. и като се вкараш в стари дънки🤣
С кой режим?

Ям всичко , но по малко и след 15:00 часа.
Интересно. Храниш се само след 15 часа? И до колко?
Ами нямам си точен час до колко .. докато не си изям калориите 😀
Не обичам да спазвам режими и да чета с точност да спазвам всичко.
Храня се както ми е свикнал организма за тези 3 месеца.
И дори това след 15:00 часа да закусвам ми е , защото ,ако ям по - рано сутрин или по обяд получавам страшен апетит и до вечерта не мога да спра да ям.

# 15
  • Мнения: 678
Тоест започваш да ядеш след 15ч от всичко ,но по малко?
И колко калории целиш на ден?

# 16
  • Мнения: 41
Тоест започваш да ядеш след 15ч от всичко ,но по малко?
И колко калории целиш на ден?
До 1500-1700
Но много движа .. много !
6 км нагоре , всяка сутрин катеря върхове 😀без днес ..

# 17
  • Мнения: 678
Някъде мернах бяхте обсъждали обезмаслените кисели млека,но не ми се търси,та въороса ми е,наистина ли са бъкани със захари и нишесте за да добият вкус т,оест полза никаква,а и са като дъвка как се влачи..

# 18
  • Мнения: 13 167
За нишестето е лесно да установиш - капни му малко йодна тинктура, вероятно имаш в аптечката и без това но и да нямаш не е нещо екзотично. Но те кой знае и още какви щуротии слагат, хич не вярвам че само с нишесте го сгъстяват...

# 19
  • Мнения: 678
Тоест смисъл от обезмаслени няма ,по-добре нормално кисело?
И с йодена тинктура като капна какво ше стане?

# 20
  • Мнения: 13 167
Ако си смени цвета на лилаво, значи има нишесте. То е проверка, не че ще го махне като сложиш. Ако няма нишесте, си остава кафяв цветът.
А вече ти от какво имаш смисъл и от какво не, не се наемам да кажа. Аз съм на ВМНВ хранене така че обезмаслени неща не търся със сигурност, за друг може пък и да са по-подходящи.

# 21
  • София
  • Мнения: 11 671
Вчера точно гледах един репортаж за киселото мляко и експертът обясняваше, че трябва да се ядат млека от 3.6%. Това е естествената масленост на кравето мляко, всички останали намеси определи като не толкова здравословни.

Относно спрея на Бах за сън и аз имам, облекчавало ми е безсънието. От натуралните продукти най-голяма полза имах от него дори и да е било плацебо ефект. Ако е по-сериозно, каквото аз има периодично, не става. На много хора им помага мелатонинът, но при мен няма ефект.

Преьи два дни се върнах от почивката и вече съм 1 кг надолу, водата от въглехидратите си заминава, следва по-трудната част.

# 22
  • Мнения: 5 396
strawberry0302, ти започна ли Дюкан вече? Много ще ти е трудно от това, което четох за нея.
Не помня кой ме попита за Ефизол, но аз не живея в България и тук го няма. Използвам алтернативата на Стрепсилс с вкус на лимон без захар. Лошото е, че вървя към разболяване, а и стомахът ми се бунтува.

# 23
  • Мнения: 678
strawberry0302, ти започна ли Дюкан вече? Много ще ти е трудно от това, което четох за нея.
Не помня кой ме попита за Ефизол, но аз не живея в България и тук го няма. Използвам алтернативата на Стрепсилс с вкус на лимон без захар. Лошото е, че вървя към разболяване, а и стомахът ми се бунтува.
Да започнах я,но този път е много тегаво,без зеленчуци и плод ,само протеин е ужасно

# 24
  • Мнения: 2 920
Благодаря да новата тема 🤗
Записвам се, че да не ви изпусна. Мисля след като ми свърши МЦ да сваля отново мерки и да почвам с леки упражнения у дома, а като смъкна още поне 10на кила ще вкарам и тичане.
strawberry моето първо голямо отслабване беше с Дюкан преди 11-12 години. За 8 месеца стриктен режим свалих 40 кг, а за още 3 месеца в следващата захранваща фаза мхнах още 10 кг.,  т.е. за една година 50 кг. Поддържах ги дълго, като от лакомия изтървах веднъж да кача 20на кг за около 2 години. После пак ги свалих, но с ВМ НВХ. Сега съм година и малко след раждане и 30 кг за отслабване, но пак заложих на ВМ хранене, защото Дюкан си е много безвкусен режим 😄. Що печени пилета изядох за тази една година 😁 Въпреки, че ми минава идея, ако се закучат нещата сега да вкарам за изненада на организма един Дюкан.

# 25
  • Мнения: 7 764
Това обяд за цял ден ли е или си на 20/4?
това беше абсолютен хипер- трипер успешен омад
днес едно бъркано яйце сутринта и пилешко филе със същите зеленчуци за обяд за  20/4

Иля, пускай си храната, аз много силно се влиая визуално, а ти си много силен стимул, помня ти въздушно- приказното тяло

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 22:16 от Herzen

# 26
  • Мнения: 3 464
strawberry0302, Сложи си зеленчуци!!! Не страдай, няма да го издържиш и само се мъчиш.

Пробвай с печени зеленчуци или на тиган задушени. Нещо като зеле с лук и моркови ( аз го правех така с малко къри).

А момичета, малко офф топик, да се похваля че имам новичка племенница Simple Smile Било е много дълго раждане и живеят много дълече ( в Австралия). Сигурно няма да я видим като малко бебе и не можем да им помагаме, за което ми е доста гадно, но ще им се обаждаме постоянно 🤪.

# 27
  • Мнения: 5 396
Честита племенница, Eli....... Да расте здрава и щастлива и да живее дълги години.
По Дюкан нямаше ли по-олекотена версия? Ако тази ти тежи, може да пробваш нея.
При мен режимът действа. Факт, още в началото съм и имам доста път да извървя, но продължавам напред. Обаче се прецаках с едни морски дарове, които са овкусени и съответно стомахът ми го върна тъпкано. В тази връзка - споделете хубава марината, която е без захар, мед, соев сос, лук, чесън, праз и люто. За червения пипер не съм сигурна, трябва да опитам.

# 28
  • Мнения: 678
От днес ще включа зеленчуци и плод,иначе наистина е ужасно само на протеини,а и така ме боли гърло

# 29
  • Германия
  • Мнения: 3 443
Аз си продължавам по НВВМ, ММ и той с мен, но той по се отпуска от време на време, аз съм по-стриктна.

Аз ненадейно се снабдих с два CGM-a ( монитори за КЗ), сега си нося единия и проверявам какво как ми се отразява. Оказва се че мога да си пия кафето с мляко без да ми се покачва КЗ изобщо, което изключително много ме радва 🥳

# 30
  • Мнения: 3 464
От днес ще включа зеленчуци и плод,иначе наистина е ужасно само на протеини,а и така ме боли гърло

Пробвай само зеленчуци за сега. Без плодове.
Направи си много чай. Ако обичаш от мента. За да не ти се трупа теин.

# 31
  • Мнения: 678
От днес ще включа зеленчуци и плод,иначе наистина е ужасно само на протеини,а и така ме боли гърло

Пробвай само зеленчуци за сега. Без плодове.
Направи си много чай. Ако обичаш от мента. За да не ти се трупа теин.
Мда наливам се яко с мащерка,мента
Благодаря

# 32
  • Мнения: 4 583
Чудя се аз пак защо никой не пише, а то имало нова тема. Trollface
Цоп и аз тук, то аз вече нямам кво да свалям, ама си ви следя.
Стоуни, сега прочетох, че си писала за тиквичките на промо. Аз онзи ден заредих доста, та имам. Снощи взех алабаш много хубав, че много го обичам като "картофки".
strawberry0302, защо не вкараш зеленчуци, а се мъчиш само с месо? Аз не мисля, че те ще ти саботират свалянето. За плод обаче съм скептична на този етап да консумираш. По-нататък да, но за момента цъ.
Еli, честита ви бебка! Sparkling Heart Жива и здрава да е, и много радост на мама и тати да носи!

# 33
  • Мнения: 5 092
Добър ви ден. Аз този ДЮкан съвсем в началото на историята ми с диетите съм го пробвала и ми се стори голямс мъка 😖 беше много модерен тогава.

Ели, страхотна новина! Много здрава да расте дамата ❤️

Аз си продължавам с омад. Днес месото ще е пилешко, гарнитурата тиквички, салатата домат с песто. Ще хапна и малко тахан за мазнини. Доста по-лесно ми е от очакваното. Уикенда ще съм с две хранения, по гостита ще сме, едното с преспиване. Събота сутринта пък ще пускам хормони.

# 34
  • Мнения: 803
Сиви , понеже и аз имам да свалям много кг, да те питам правиш ли нещо специално за кожата на тялото и лицето? Масажи, кремове, добавки?
Моля и другите да споделят, ако пият колаген напр. или каквото и да е Simple Smile
Аз не че много съм се засилила да отслабвам, ама и това го мисля, че годинките са ми 50+ вече.

# 35
  • Мнения: 7 864
Мерси за новата нема, Херц! 🤗
Зетче, аз последните 12-13 години си пия колаген помни нон- стоп. Въртя видовете и провя кратки почивки. Започнах ва около 35 някъде. Нямам представа как би било без него, честно казано.

Аз продължавам да гоня дефицит в комбинация със силови, йога, мобилност и крачки.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 836
Ели, честита малка племенница! Ribbon

Херц Heartpulse дадено, утре ще снимам!
Избра ли си рокля за юбилейната среща или ще бъдеш с друг аутфит?

Ягодке, как си днес, мина ли гърлото?

Шарпи, сега като нямаш да сваляш да не вземе да изчезнеш? Animal Scream Cat

# 37
  • Мнения: 4 583
Тук съм, Иля ♥️
При вас ми е уютно и топличко, и нямам намерение да изчезвам. Следващите фотоси от морето ще постна. Да сме живи и здрави, след месец ще е.
Херци, искаме снимка от срещата!!! Ни сЪ крий, ще има шамари!
За лека нощ качвам десертче 😋

# 38
  • Мнения: 2 920
Сиви , понеже и аз имам да свалям много кг, да те питам правиш ли нещо специално за кожата на тялото и лицето? Масажи, кремове, добавки?
За момента през няколко дни си правя юасаж с вендуза и масло, каквото имам под ръка. Още малко да сваля и ще започна и атицелулитни масажи и каквото още предлага масажистката ми за стягане на кожата. Веднъж сум отслабвала 50 кг и доста усилия ми костваше да стегна кожата, а сега хем съм с 10 години по стара, хем и ми е за втори път таиова дебелеене, че и бременен корем 😆 Добавки не пия, защото не съм сериозна с тях, но ще трябва май и тях да си вкарам в битката.

# 39
  • Мнения: 803
Тили, така е, не можем да минем два пъти по пътешествието живот, и да видим какво би било...  От ай-хърб ли поръчваш?
Сиви, аз веднъж свалих 20кг, но за около 2 години и бях 40+ май, тогава нямах поражения. Сега и кг, които задържах вече прекалено дълго са повече. Аха да падна към 90, и пак нагоре.
Детето пак е болно и сме в къщи, и това изобщо не ми помага. Опитвам се да намаля кафето, че някаква нервност ме е обзела. Тази седмица съм на половин кафеварка от големите (на ден).
Вчера сутринта кафе с мляко, стабилен обяд: салата маруля с праз, св. пържола и парче запеканка (яйца, спанак, сирене, кашкавал, кис. мляко, малко бадемово и кокосово брашно), държа ми до вечерта. За вечеря: салата домат със сирене, парче фует, сурово зеле и резен ябълка.
Успех на всички!

# 40
  • Мнения: 7 864
Тили,…
  От ай-хърб ли поръчваш?

Не, последните два месеца купувам от аптеката  (не съм в Бг) ето този


Иначе съм много доволна и от този https://realfood.bg/products/hidroliziran-kolagen-realfood

# 41
  • Мнения: 452
Аз пък опитвам да вдигна леко калориите. Голям зор виждам да докарам мазнините за деня без употребата на много млечни и да не прекаля с протеина. Не харесвам мириса и вкуса на гхи. Слагам повече зехтин от обикновено на всичко и пак не достига. Днес сигурно ще вкарам нещо с високомаслено кокосово мляко да видим то какво ще направи.
🤨

Вчера (мерила съм всичко):
З - омлет с 2 яйца + домат от консерва в кокосово масло. 2 пилешки кюфтенца от вечерята, 1/2 краставица със зехтин и лимон, 1/2 зелена чушка, 20г пресни боровинки.

О - пилешки кюфтенца, грилована тиквичка полята с песто от рукола, магданоз и кашу, пюре от печени моркови с кокосово масло, 15г боровинки

СЗ - филийка яйчено-кокосово-моцарелен-зеленчуков хляб (домашно правен) с 1/2 намачкано авокадо, домашна маслинова паста със зехтин (щеше ми се още зеленчуци да вкарам, че много обичам, ама оставих и за вечеря)

В - дива сьомга на фурна, гриловани тиквички поляти със зехтин, пюре от печен морков с кокосово масло, кръгъл зелен фасул пак полят със зехтин и лимон, добавих 20 г сурово кашу за десерт.

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 10:43 от e-gonna

# 42
  • Мнения: 7 764
вчера имаше рожденник в офиса и много се сърдят ако не ядеш - бааам две парчета пица
после страдах цял следобед…. затвараха ми се очите, стомах ме боля, отвикнала съм на тесто

тоалета зависи колко кг ще съм Simple Smile

от всякакъв колаген на хапчета ме боли стомах, сега съм на  модерния шведски, той е гелче и е ок,
пия гозаради рамото, бръчки още нямам 😛

# 43
  • Мнения: 678
Ели, честита малка племенница! Ribbon

Херц Heartpulse дадено, утре ще снимам!
Избра ли си рокля за юбилейната среща или ще бъдеш с друг аутфит?

Ягодке, как си днес, мина ли гърлото?

Шарпи, сега като нямаш да сваляш да не вземе да изчезнеш? Animal Scream Cat
Иля,не,снощи бях много зле,днеа съм заредила с чай и мед от мащерка,лимони,сега плюс гърлото което много боли и не минава вече четвърти ден и яка влажна кашлица започна и хрема,носа ми се израни от постоянното духане.

# 44
  • София
  • Мнения: 7 836
Продължавам да тренирам с 30 мин. Каролин с дъмбели, започнах и да свиквам на нападите.
И завършвам със задължителната пътечка с наклон- 12 мин.

ОМАД- 1 банан, купичка боб, печена риба фагри с кафяв ориз и авокадо, зелена салата с много зеленчуци, маслини и 1 яйце

# 45
  • Мнения: 5 396
strawberry0302, ти си се подредила досущ като мен. Оздравявай бързо, много е неприятно това. Аз съм извън всякакъв режим засега, но като мине тази гадост се връщам на тестовата фаза, удължавайки я до 9 юни. Три кила паднаха през тези две седмици, а не очаквах. Няма го това подуване, усещане за тежест, болки и т.н. Режимът си върши работата, но е само за хора с моя проблем. Май и бананите ще ми понесат добре, неразположенията са били заради вируса.

# 46
  • Мнения: 4 583
Продължавам да тренирам с 30 мин. Каролин с дъмбели, започнах и да свиквам на нападите.
И завършвам със задължителната пътечка с наклон- 12 мин.
ОМАД- 1 банан, купичка боб, печена риба фагри с кафяв ориз и авокадо, зелена салата с много зеленчуци, маслини и 1 яйце
Скрит текст:

[/spoiler]
Чудна чинийка Yum

# 47
  • Мнения: 678
strawberry0302, ти си се подредила досущ като мен. Оздравявай бързо, много е неприятно това. Аз съм извън всякакъв режим засега, но като мине тази гадост се връщам на тестовата фаза, удължавайки я до 9 юни. Три кила паднаха през тези две седмици, а не очаквах. Няма го това подуване, усещане за тежест, болки и т.н. Режимът си върши работата, но е само за хора с моя проблем. Май и бананите ще ми понесат добре, неразположенията са били заради вируса.
Благодаря ти и ти се оправяй,дано минава вече,че е ужасно,даже за утре съм си записала час за доктор и се чудя дали има смисъл да ходя,не вярвам да ми даде или каже нещо различно.
Балкай,ту на кой режим си,извинявай ако си казвала,но не намерих-на дюкан ли?

# 48
  • Мнения: 5 092
Добър вечер Simple Smile след малко ще прекъсна фаста, продължавам омад, но следващият фаст мисля да е 36 часа. Май го писах, де. Просто уикенда идват едни софри...
Днес менюто е зелена салата, миш маш, мезета (купешки). За десерт съм си направила кокосово кисело мляко с чиа.
Чувствам се добре, по-леко ми е, глад не усещам, само от време на време ми се дояжда. Но това не е физиологичен глад.

# 49
  • Мнения: 4 583
Хелоу и от мен Yum
Менюто при нас тази вечер е свински врат + тиквички на фраера + салатка айсберг с черита.
Ей сега ще си приготвя купичката десерт - днес е бяло грозде.
Нещо тези дни ми се е обадил вратът и съм като робокоп. Имам шипове и когато получа "криза", ми е много гадно, щото сплитам кълки и чак понякога не мога да пазя равновесие. Мажа сега с волтарен и правя упражненията за врат с точилка. Дано по-бързо ме отпусне, че е отвратително.

# 50
  • Мнения: 5 092
Шарпи, пробвала ли си Боуен? Аз бях скептична, но е факт, че тези процедури ми нормализираха цикъла и от ~40 дни вече заковава на 28. На детето пък само те му помогнаха на коликите.

# 51
  • Мнения: 4 583
Не съм, но ще проуча сега като ми писа за това. Тенкюю 🤗

# 52
  • Мнения: 7 764
и на мен менюто ми е миш- маш, ама от джънк, мезета и алкохол
развила съм нездравословен интерес към доритос и чипс с кетчуп, бонбони тази седмиса - 2!!!

# 53
  • Мнения: 5 396
Отчет - ягоди и банани ми понасят много добре. По едно време смятах, че вторите няма да мога ги ям, но вирусът си изигра роля там. Ограничаването на количеството ще ми е проблем в началото, но ще му намеря цаката. И може би най-голямата ми изненада до момента - не очаквах да ми е толкова леко без домати и зелка. Първите все още мога да ги опитам към средата на тестовата фаза, но второто трябва да го махам изцяло от менюто ми. Обожавам прясно зеле с домати и говеждо месо, правех си го на мултикукъра и ме засищаше супер, но това вече е в миналото.

# 54
  • Мнения: 2 920
Вчера се наградих с един сайдер, ама последните дни много работа имах и реших, че мога да пожертвам малко застой и с голям леф си изпих сайдера. Много обичам, както и биричка, ама ще трябва да се въздържам от тях.
Снощи по никое време спретнах едно спаначено руло за днес. Стана много леко и свежо.

# 55
  • Мнения: 12 865
Много добре изглежда това спаначено руло! Единият слой е спанак, третият филе, а между тях какво е?

# 56
  • Мнения: 2 920
Блата със спанахк е около 300 грама спанак, 3 яйца, малко сол и 1 пакет бкпуловер. Пече се за няма и 15 минути. Другото е крема сирене с няколко скилидки чесън. В случая наредих шунка, но по вкусно става с пушена сьоюга, но ММ не обича риба.

# 57
  • Мнения: 4 583
Ооо, Sivi,изглежда и много красиво, и много вкусно. Даде ми супер идея да хапна спанак по този начин, тъй като не съм най-голeмият му фен, но така направено ще хапна с удоволствие.
Ако и риба проям ще е супер, ама не става и не става, мамк@ му...

# 58
  • Мнения: 7 764
това със спанка ще се пробва, обичам спанак, уникална супа правя

балкай, доматите и зелето първи заминават в елиминационната фаза на АИП

тъпа смешка, но съответстваща на моментно състояние, хомеостаза Laughing

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 23:15 от Herzen

# 59
  • Мнения: 36 047
шарпи, рибата най-лесно я хапвам на салата - зелена салата, стрък лук, консерва риба тон без мазнина (подправям я по свой вкус) и половин шепа семки (много харесвам един микс от лидл с тиквени, слънчогледови и ленено семе)

# 60
  • Мнения: 4 583
Бубе, и така ще опитам. Като се замисля, точно в салата не съм я пробвала. Пък, а дано стане номерът. Много искам да ям риба, защото всички знаем полезността й, ама пуста миризма, направо ме отвращава...

Честит празник на всички цветенца в темата! Purple Heart Бъдете здрави, щастливи и обичани!

# 61
  • Мнения: 13 167
С теб съм за рибите, не става и не става. Точно за филе от риба тон ми обясняваха че не миришело на риба, ама... не на мен тия, мирише си ми и още как Grinning С ковид бях и не можех кафето да си помириша, но миризмата на риба нямаше скриване. И говоря за капсули с рибено масло дето и поначало ако са в хладилника не се усеща но бях забравила да ги прибера обратно единия ден, очевидно не съм тръгнала баш тогава да си пазарувам необичайни за мен храни... Спряла съм и да се мъча вече, в някой друг живот ще е явно. Дано при теб се получи по-добре.
Но моят опит е такъв и с друга храна която ненавиждам - чушки. Безброй пъти се е случвало някой да ми каже Абе те в това не се усещат, хапни си, то изобщо не мирише на чушки. Не се усещат ама друг път, просто тях не ги дразни защото не мразят тая храна, като малките деца съм плюла след такъв съвет Joy
Ама здраве да е, вземам си капсулите рибено масло, гледам да ям неща като чия от време на време и каквото - такова.

Херци, това с тегленето наистина подобрява душевния мир като спреш да го правиш Grinning

# 62
  • Мнения: 5 396
И аз съм така с маслините - зелените не смея да опитам, но черните са ми отврат отвсякъде и няма смисъл да се мъча, колкото и да ги обожават масово. Най-зле обаче са лукът, чесънът и празът. Сега с тази диагноза съвсем трябва да ги избягвам, та това ще ми е оправданието.

# 63
  • Мнения: 7 764
това нещо натрапчиво ми излиза на рекламите във фейса
някой да го е пробвал?



честит празник на всички момичета- кокичета!
честито и на девойките с цветни имена!


и на Ели за бебето честито Misc Baby Bottle Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 4 583
Днес яко заредихме батериите сред природата. Ходихме най-напред до едно селце на църква, после продължихме към Пещера. Кака Шарпи като взе да отстрелва всеки магазин за обувки, половинът направо съжали, че ме е закарал там Trollface Е, поне се накиприхме с нови обувки, аз като женски екземпляр - с 2 чифта. Stuck Out Tongue Closed Eyes После хванахме баирите в гората, следобед седнахме на полянка, изкарахме манджорното, което си носихме и кеееф. Обожавам пролетта, толкова е красива и зареждаща.
Накрая за завършек, преди да се приберем, направихме обиколка на Гребната. Тотал 21 400 крачки.

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 21:00 от sharpy

# 65
  • Мнения: 2 920
Herzen, аз преди дпста години си бях взела за целулит от тази серия и честно казано не видях нялакъв ефект. По доволна бях от серумите на Кройтерхоф.

# 66
  • Мнения: 7 764
мерси, Сиви, те и опаковките са ню-ню по 100 мл,
имам на Елансил, Сиска го беше похвалила, но ми е много мазно,
два часа трябва да седя без дрехи да попие,
търся нещо да заглади шкембето, имах и едно 4D на евелин, никакъв ефект,
с кройтенхорф нещо не си паснахме, там мазах кръста с конски кестен
ей това имам


Шарпи, много харесвам Пещера и Брацигово, чудна разходка сте си направили Hug
за обувките и чантите... никога едно не стига Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 67
  • Мнения: 13 167
Нещо не успявам да повярвам че мазане с нещо може да ги върши тия чудеса... Не че не съм се мазала с някакви странни работи и аз, ама и тогава бях скептична та няма да се оправдавам с това че преди 20 години по-лесно съм се лъгала Grinning

# 68
  • Мнения: 7 764
айде и ти пък сега Laughing  Laughing  Laughing

# 69
  • Мнения: 13 167
Тия пари по всяко време бих ги изяла във вид на пържоли вместо да ги измажа на трътката си и да чакам да се разхубавя Grinning И то не щото нямам нужда от разкрасяване, ама от пържолите повече файда ще видя Grinning
Виж за "детокс" с мазане и с чайове винаги се смея, то и как да не...

# 70
  • Мнения: 3 464
Живея в град в който се правят доста маратони, и в квартал в който всички гореспоменати минават през моята улица. Сия мой си е проблемът, че ми се налага същия ден да бягам по летища... кой ме е карал... но за друго идва реч.
Решевам да отида до магазина ( не е деня за летището) , точно когато голямата тайфа бягащи минават и понеже съм културна, зачаквам ги да минат. Е за 20мин може и да му пуснат да си пресека улицата може и да не..

И чакам аз културно и разглеждам минаващите, особено женските маратонци ( защото "маратонки" ми прозвуча странно).
И с изненада констатирам, че имаше доста пишни дами.. чудя се как с тази пишност тренират и пробягват 42.5км. Кое не е наред? Според мен от толкова бягане трябва да си като недохранен...

# 71
  • Мнения: 13 167
То не пречи чак толкова под "тапицерията" да има и добре развити мускули. Особено на хора с по-голямо тегло, краката са си силни, то няма как иначе. Нали носят това всичкото през цялото време.
На мен ми е по-чудно ако наистина говорим за много наднормени а не просто че не са като вейки, коленете им как издържат на това бягане.

# 72
  • Мнения: 5 092
Преди време тренирах при една доста по-пищна дама от мен. Тя не пропуска маратон, ходи да бяга и на Витоша 100. Добра тапицерия, добър мускул имаше. И все още има, де.

Добро утро в понеделник. Нямам кой знае какво за споделяне, освен че правих този високо протеинов омлет и ми хареса. Ще стане част от менюто вкъщи
https://nosugar.bg/visokoproteinov-omlet/#wprm-recipe-container-30532

# 73
  • Мнения: 13 167
Хм, това е подобно на баницата с желатина, само че в тиган, със сигурност ще е вкусно. Аз я правя с извара понякога или извара и сирене. А желатинът редовно се случва да ми е малко повече там, защото не ми е на малки пакетчета ами половин кило съм си взела и сипвам от големия пакет Grinning

# 74
  • Мнения: 3 464
Тия желатинови неща стават ли с пектин?
Аз не ям месо и желатин съответно.. чудя се дали има веге вариянт.

Последна редакция: пн, 29 апр 2024, 11:21 от Eli..........

# 75
  • Мнения: 5 092
И аз си взех половин кило желатин заради баницата и този омлет. Иначе на вкус не е като баницата, то всичко става хомогенно и вероятно затова. Няма го яйчния вкус, което за мен е плюс, защото ми писва често от яйца, а 33 гр протеин са си 33 гр протеин все пак 💪🏻

Ели, нямам представа какъв би бил ефектът с пектин, но за мен плюсът е, че желатинът дава протеин. Знам иначе, че веге версията на желатина е агар агар. Има го по био магазините и по едно време имах мерак да го пробвам, но цената ме отказа.

# 76
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 551
Привет!
Мисля, че всичко прочетох, но нямах време да коментирам.

За днес отчитам 2 тренировки на гладно-сутринта в 8 спининг, а сега приключих горна част с Каролинка.
Снощи вечерях в 18.00 и още не съм яла и пила нищо, освен кафе.
Ще обядвам към 13.00 извара около 150 грама с 4% мазнини и едно прошуто има останало, и нещо ще изям.
Ще вечерям към 18.00 на работа, но още не съм решила какво ще е.
Желая хубав ден и седмица на всички!

Последна редакция: пн, 29 апр 2024, 21:02 от siska79

# 77
  • Мнения: 7 764
Сис, прекрасна си Hug
в бял клин да изглеждаш така... супер си, момиче Heart Eyes

# 78
  • Мнения: 5 396
Аз ще изчакам да свърши тестовата фаза и тогава окончателно ще реша, но обмислям сериозно да започна едно НВВМ хранене. Говоря за класическото такова, не за кетото. След диагнозата усещам, че не проявявам интерес към високовъглехидратни храни като картофи, ориз и т.н. Единствените ми по-големи грехове са хлябът и бананите, първият задължително в домашни условия. И тук идва големият въпрос - как да си набавям въглехидратите, за да не съм кето, след като голяма част от зеленчуците не ми понасят? Мога да ям зелени салати, авокадо, краставици, карфиол, броколи, тиквички (засега сурови), гъби и спанак. Ще тествам и доматите, но като цяло не са препоръчителни за моето състояние. Поръчала съм си книгата "Яж мазнини и отслабвай" на доктор Марк Хаймън и ще я прочета, но моят случай е особен. Гледам да не прекалявам със зеленчуците, за да не стане някоя беля.

# 79
# 80
  • Мнения: 4 583
Балкай, може ли да изброиш кои зеленчуци не ти понасят. Питам, за да ти дам идеи за други.
Не срещнах в написаното кореноплодни. Ако с тях нямаш проблем, може и тях да вкараш в менюто. Цвекло, ряпа.
За алабаш също май не си споменавала, аз него много го ям и обичам. Става супер печен с подправки. Често си го правя като гарнитура към месото.

# 81
  • Враца
  • Мнения: 2 311
Балкай, може ли да изброиш кои зеленчуци не ти понасят. Питам, за да ти дам идеи за други.
Не срещнах в написаното кореноплодни. Ако с тях нямаш проблем, може и тях да вкараш в менюто. Цвекло, ряпа.
За алабаш също май не си споменавала, аз него много го ям и обичам. Става супер печен с подправки. Често си го правя като гарнитура към месото.
И мен ме зариби даже с твоя алабаш.
Преди няколко седмици имаше на промо в Лидл и взех 2 да пробвам.
Потвърждавам, че става вкусен с подправки, печен на фраер.

# 82
  • Мнения: 4 583
И мен ме зариби даже с твоя алабаш.
Преди няколко седмици имаше на промо в Лидл и взех 2 да пробвам.
Потвърждавам, че става вкусен с подправки, печен на фраер.
Хи-хи Kissing Face
Снощи взех 3 броя и аз, беше намален на 1,79/броя и имаше гигантски глави. Та тази вечер ще сме на врат + алабаш.

# 83
  • Мнения: 13 167
Оо, това го хрупам като заек в свеж вид, хич даже не си играя и да го готвя Grinning Много обичам. Малко сол му трябва само и ми гледайте сеира как дъвча и муча от кеф Joy Не знам защо не е по-популярен у нас, всякакви други зелеви са по-масови, като че ли.

# 84
  • Мнения: 5 396
Цвекло може, алабаш и ряпа не. Какво друго не може - лук, чесън, праз, чушки, патладжан, тиква, зеле, артишок и зелен боб. Не обичам нещо да ми люти и горчи, дори най-малкото за мен е много. Моркови ще тествам, но само в сурово състояние. Аспержите как са откъм въглехидрати? Купих си бели и се опитах да ги направя на пара, харесаха ми на вкус. С горските плодове нямам проблеми, вече тествах ягоди, боровинки и малини, всичко е топ. Обаче ми припомнете - можеше ли грах? За царевицата съм сигурна, че е неподходяща, но не и за него.

# 85
  • Мнения: 4 583
Цвекло може, алабаш и ряпа не. Какво друго не може - лук, чесън, праз, чушки, патладжан, тиква, зеле, артишок и зелен боб. Не обичам нещо да ми люти и горчи, дори най-малкото за мен е много. Моркови ще тествам, но само в сурово състояние. Аспержите как са откъм въглехидрати? Купих си бели и се опитах да ги направя на пара, харесаха ми на вкус. С горските плодове нямам проблеми, вече тествах ягоди, боровинки и малини, всичко е топ. Обаче ми припомнете - можеше ли грах? За царевицата съм сигурна, че е неподходяща, но не и за него.
Аспержите са нюню откъм въглехидрати. Можеш да си кльопаш колкото искаш. Цвекло добави също, щом можеш. Ама и ти нали каза, че гониш нисковъглехидратно хранене, а не кето, та що да не може грах? Като цяло той е с повече вгх, но и половината са фибри, та спокойно можеш да си го ядеш. Нетните идват малко. Аз откакто си вдигнах вгх, и грах консумирам понякога, както и боб, и леща. В седмицата веднъж съм си определила едно от тях.
Царевицата категорично не.
Днес на обяд към месото, салатката ми беше точно цвекло..

# 86
  • Мнения: 13 167
Грахът няма да ти обърне колата, щом не гониш макроси като за кето. А и той е гарнитура все пак, не е да се наядеш само с него. Особено ако не е често, по малко бобови няма да те сбъркат чак толкова.
Ферментирали зеленчуци как ти се отразяват? Евентуално някои може и да са ти по-добре така, не знам пробвала ли си. Имам предвид само във вода със сол, не в марината там с оцет и какво ли не.

# 87
  • Мнения: 5 396
Не съм фен на ферментиралите зеленчуци, така че надали ще пробвам. 50 грама въглехидрати на ден добре ли е за начало? И все пак няма да започвам скоро, чакам да си мине тестовата фаза, която е шест седмици. Седмица преди края ѝ ще си направя кръвни изследвания да видя накъде се движа. Тъкмо се върнах на MyFitnessPal, там ще следя нутриентите.

# 88
  • Мнения: 4 583
Добре са, да. Предполагам говориш за нетни, което ще рече, че "бруто" може да са към 80. Гледай да имаш достатъчно протеини и полезни мазнини при храненията.

# 89
  • Мнения: 5 396
Ям си мазничко - слагам зехтин и авокадо на салатата, редовно закусвам бъркани яйца със загрято масло в тигана, днес опитах за пръв път и кокосовото. От време на време мисля да включа и ядки в малки количества, главно бадеми, пекан и бразилски орех.

# 90
  • Мнения: 3 464
Момичета понеже открих топлата вода, идвам да ви я препоръчам:

4 моркова, сурови нарязани на малки кубчета
1 малка консерва варена царевица
Много пресен копър
1ч.л мед
Сол, оцет и зехтин

Уникално вкусно.. простичко но страхотно...

# 91
  • Мнения: 4 583
Момичета понеже открих топлата вода, идвам да ви я препоръчам:

4 моркова, сурови нарязани на малки кубчета
1 малка консерва варена царевица
Много пресен копър
1ч.л мед
Сол, оцет и зехтин

Уникално вкусно.. простичко но страхотно...
Със сигурност ще е супер, за жалост аз избягвам царевицата, защото си е със сериозен гликемичен индекс и товар.

# 92
  • Мнения: 5 396
Пропускам и аз заради непоносимостта си.

# 93
  • Мнения: 803
Добро утро:)

Чудя се как да се мотивирам. Може ли да ми препоръчате приложение, където да си следя прогреса. Ако освен кг, се следят и мерки би било супер.

За крачкомер използвам едно с 2 стъпки на розов фон, но често се самоизключва. Ако имате препоръки и за такова, ще съм благодарна.

Весели празници и не прекалявайте с козунака Simple Smile

# 94
  • Мнения: 13 167
Ако е само за записване на мерките, бих направила една таблица в Google Sheets и пак ще ми е под ръка в телефона като искам.
Приложението което ползвам за фастовете мисля че имаше да се попълват тегло и обиколка на талията, но не и други мерки.
За крачките пробвах преди време 1-2 приложения на телефона, но това означава телефонът винаги да ми е в джоба, хич не ми беше удобно. Сегашните телефони са си големички все пак. Започнах да нося фитнес гривна преди няколко години, естествено не само заради това, та мирясах.

# 95
  • Мнения: 5 396
Домашно приготвено бадемово мляко става ли за кафето сутрин? Прясното знам, че не може, сметаната ми идва в повече като цена (около 2,50 € за половин литър).

# 96
  • Мнения: 13 167
Мм, за колко мляко говорим? Сметаната ако слагаш тя е по толкова малко че като цена е несъществено, затова питам по колко смяташ да има в кафето ти? По принцип най-добре чисто, ама ако е малко колкото да се размъти едва ли да ти обърне колата само това. Вече ако пиеш мляко с кафе, по-скоро не звучи добре за такъв режим.

# 97
  • Мнения: 5 396
Чисто не мога, опитвах няколко пъти. В момента пия лате, нямам проблеми, но мога да мина на капучино или flat white. Друг вариант е бронирано кафе (с кокосово масло) с малко сметана, разбито с миксер.

# 98
  • Мнения: 13 167
Малко ми е трудно да се ориентирам колко мляко е в капучино или в това флат незнамсикакво, че аз само черно пия. Бронираното може би ще ти е по-добър вариант наистина.

# 99
  • Мнения: 5 092
Здравейте и честит ви празник!
Балкай , пробвай бронирано! На мен ми е много любимо ❤️ аз също пия чисто, само бронирано може да е изкуши.

Аз си продължавам с омад. Извадих нови дънки (от преди бременността), по които да се меря, че кантар все още нямаме, а и май не ми е нужен. Повече от това не мога да правя на този етап, а с мотивацията като по чудо нямам проблем.
Днес минах през Била уж само за пресен лук, че имам киселец и лапад, исках да забъркам едни яйца. То пък в билата половината месо налепено със стикери за -50%, та заредих фризера и идните дни ще караме на телешко и свинско.
Търся и някаква готина рецепта за паста като гарнитура. Не за мен, за половинката нещо трябва да измисля😒

# 100
  • Мнения: 4 583
Хелоууу, аз да се оплача, че снощи след вечеря съгреших, ама много съгреших. Trollface Изядох половин шоколад и 1 пакет бадеми. Днес си викам за наказание - без храна, докато издържиш. Брех, издържах бе, да не повярва човек Laughing Разбира се, ако имах някакви намеци на прималяване, щях да си ям, но за щастие нямаше подобни. То и днес се разправям цял ден с майстори по колата, та от напрежение явно дали ще се оправят или не /щото колата ми трябва, пък те викаха да съм я оставила 3 дни/, изобщо не ми беше до храна. И одеве си я взех с нови фарове вече и с изненада установих, че 23 часа не съм яла. До 20,00 тъкмо 24 часа.
Храната тази вечер ще е зелен боб, ама жълт на цвят +  свински карета. Trollface  В килата нямам промяна, но на обиколка имам минус половин сантиметър от бедрата, което ме радва, че е точно оттам.

Балкай, става бадемовото за кафето. Аз си върнах пък прясното към моето кафе, че го бях спряла. По-вкусно ми е първо и второ така и така си вдигнах вгх в храненията, та и млекцето в кафето си върнах.

# 101
  • Мнения: 41
Здравейте.
Аз съм в някаква супер стрес серия 🙄
Колата ми се счупи , в работа проблеми , сега пък и този дъжд и това лошо време заради което не мога да ходя по планините 🙄
Вчера бях цял ден само на вода и 2 джанки 😀
Сега нямам търпение да ям , но заради времето ме мързи и по - скоро ще подремна 🤣
Ще ям по - малко тези дни , за да ям козунак други ден 😀

# 102
  • Мнения: 4 583
Здравейте.
Аз съм в някаква супер стрес серия 🙄
Колата ми се счупи , в работа проблеми , сега пък и този дъжд и това лошо време заради което не мога да ходя по планините 🙄
Вчера бях цял ден само на вода и 2 джанки 😀
Сега нямам търпение да ям , но заради времето ме мързи и по - скоро ще подремна 🤣
Ще ям по - малко тези дни , за да ям козунак други ден 😀
Като хапнеш от вълшебния козунак, всички тревоги ще отминат Yum И аз съм си запазила местенце за него тази година. Ще си хапна без никакви угризения.
Скрит текст:
За колата - в една серия сме влезнали. На мен ми изгоря единия ксенон онзи ден и бях в потрес като казаха, че за да стигнат до него, трЕбе да се разглоби половината предница - брони, калници, парктроник... Б@си, да не ти изгори крушката! Добре че се оправиха навреме момчетата.

# 103
  • Мнения: 41
Здравейте.
Аз съм в някаква супер стрес серия 🙄
Колата ми се счупи , в работа проблеми , сега пък и този дъжд и това лошо време заради което не мога да ходя по планините 🙄
Вчера бях цял ден само на вода и 2 джанки 😀
Сега нямам търпение да ям , но заради времето ме мързи и по - скоро ще подремна 🤣
Ще ям по - малко тези дни , за да ям козунак други ден 😀
Като хапнеш от вълшебния козунак, всички тревоги ще отминат Yum И аз съм си запазила местенце за него тази година. Ще си хапна без никакви угризения.
Скрит текст:
За колата - в една серия сме влезнали. На мен ми изгоря единия ксенон онзи ден и бях в потрес като казаха, че за да стигнат до него, трЕбе да се разглоби половината предница - брони, калници, парктроник... Б@си, да не ти изгори крушката! Добре че се оправиха навреме момчетата.

И аз в това се убеждавам. Като хапна от козунака до края на другата седмица се надявам да мога да отида до райското пръскало , за да го изгоря 😀

При мен не е само крушка 😀 в един ден се оказах без двигател , скорости и турбо 😀
Направо я давам за части на някой ..
Преди 3 месеца я дадох да и оправят двигател и така я оправиха , че се счупиха всички останали неща 🙄
Ама иначе 4000 си ми взеха де 🤷♀

# 104
  • Мнения: 3 464
Привет и от мен.

Аз се теглих тези дни и съм на +1.5кг, но чакам да ми дойде, така че се надявам да е от това.
Вчера малката щерка имаше тренировка в 9ам, заведох я и деня беше страхотен, слънчев, спокоен и свеж. Хората спяха празнично. 😄

Реших да побягам по плажната алея, която е на 100м от залата по гимнастика на дъщеря ми.

Не знам дали защото се бях навила че е празник едва след 1.5км спрях. Седнах да пия едно кафе и се прибрах.
Днес от гузна съвсест направих по-тежка тренировка. Ръцете ми треперят още..

Стомахът ми е подут и не ми е комфортно, но се надявам до 3-4дена да ми е минало всичко.

Откъм храна съм на макси мин, т.е. ям каквото мога без да минавам критичните 1500кк.
Козунак в моята държава няма. Мама ми праща снимки на нейните творения и аз точа лиги отнайн. Два пъти съм пробвала да правя. Единият се получи, другият не. Но си е много играчка и нищо общо с тия на мама 🥺

# 105
  • Мнения: 5 092
Ха добър ден. Мъжа го пуснаха по-рано от работа и сега сме на една площадка. Той тича след детето, а аз съм построила комунизма ❤️
Показвам вечерята от вчера, много добре се получи, а още по-хубавото е, че остана и за днес
Скрит текст:
Салатата е със сардини, че Шарпито ме подложи на Омегова диета ❤️ Тези са в собствен сос и така на салата ми харесват. Царевицата е за половинката, той сигурно половин консерва сложи в купата.
Днес дояждаме наличното, утре също + яйца, събота пътуваме. Неделя сигурно и аз ще пробвам някой козунак.

# 106
  • Мнения: 4 583
Ха добър ден. Мъжа го пуснаха по-рано от работа и сега сме на една площадка. Той тича след детето, а аз съм построила комунизма ❤️
Показвам вечерята от вчера, много добре се получи, а още по-хубавото е, че остана и за днес
Скрит текст:
Салатата е със сардини, че Шарпито ме подложи на Омегова диета ❤️ Тези са в собствен сос и така на салата ми харесват. Царевицата е за половинката, той сигурно половин консерва сложи в купата.
Днес дояждаме наличното, утре също + яйца, събота пътуваме. Неделя сигурно и аз ще пробвам някой козунак.
Така, така. Ще има ОТК на употребата след месец Kissing Face
Манджорното ти е супер!
Редактирам се да си покажа яйчицата, много наситени станаха. Радвам им се като малко дете, че си чупих краката да се прибера от работа и да боядисвам яйца. Весели празници! Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: чт, 02 май 2024, 20:53 от sharpy

# 107
  • Германия
  • Мнения: 3 443
Аз така добре си отслабвах, но от 5 дена греда, чудя се къде греша… дано другата седмица е по-добре

# 108
  • Мнения: 5 396
Има ли значение какво е маслото за направата на гхи в домашни условия? Взех две бройки от случайно, надявам се да няма фал.

# 109
  • Мнения: 1 304
Здравейте!

Правих си кръвни изследвания тази седмица и съм доволна от резултатите- чернодробните и холестерола са в норма вече, кръвна захар 4,17, инсулин 10, гликиран хемоглобин 5,3. Да, знам, че има какво да се желае още от инсулина, но и на това съм доволна за сега.

За 3 месеца и половина съм - 9/10 кг само, като само първия месец съм била много стриктна, после си позволявах по нещо нережимно през почивните дни. Имам и седмици, в които съм била в чужбина или на почивка, където пък нищо не съм ограничавала. Щеше ми се да са повече свалените килограма, ама предвид възрастта ми, съм доволна. Освен това драстично намалих хапчетата за кръвно, влизам в дрехи с 2 номера надолу, та на обиколки изглеждат повече свалените килиграми.
След Великден ще съм много стриктна, без нарушения, обещавам. Трябва да сваля поне още 10кг...Blush

За съжаление не се научих да спортувам, в почивните дни правя 10 км от разходки поне.
Вода също не пия колкото трябва, не ми е вкусна, пресяда ми, трябва да съм яла нещо много солено, за да ми се допие вода спонтанно.

Светли Великденски празници! Heart

# 110
  • София
  • Мнения: 2 937
Привет! Съвсем ви изпуснах. Мъчат ме разни лични проблеми, семейни сътресения и не стигнах изобщо до темата тук .

Говорили сте за излишна кожа. Аз разбира се имам още многооооо за сваляне, но кожата на корема силно ме тревожи. Иначе дупето върви добре за сега. Стегнато, хубаво оформено. Joy

Тренирам два пъти седмично кикбокс и от скоро уикенда - табата. Сега понеже няма тренировка в залата си намерих някакви от Интернет и си ги правих вкъщи. Ходя пеша, хапвам почти всичко, ограничавам се разбира се, но основно внимавам с количеството. Свалила съм два размера на дрехите Blush


На снимката се вижда как корема започва да "виси"... Grin

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 21:14 от Elena_of_Avalor

# 111
  • Мнения: 4 583
Здравейте!

Правих си кръвни изследвания тази седмица и съм доволна от резултатите- чернодробните и холестерола са в норма вече, кръвна захар 4,17, инсулин 10, гликиран хемоглобин 5,3. Да, знам, че има какво да се желае още от инсулина, но и на това съм доволна за сега.
За 3 месеца и половина съм - 9/10 кг ..........
Мая, това е страхотен резултат! То и не може тоя инсулин да падне ей така бързо, но факта, че си го направила на 10 е супер. И гликираният е много добре. Чернодробните и холестеролите също си ги вкарала в норма, значи си на правилния път. Продължавай все така! Flowers Four Leaf Clover

Ели, адмирации и за теб! Огромна разлика между двете снимки. За корема съм гледала клипчета в ютуб на дами, които са наблягали на упражнения за корем и кожата се е поприбирала. Не съм от най-компетентните по въпроса за прибиране на кожа, но от клиповете, които съм гледала, съм виждала много по-големи кореми преди и впоследствие нормално прибрани без увиснала кожа. Е, да, не някаква стегната кожа, но и в никакъв случай не висяща.

Teormina, не се отчайвай! Има и такива дни. Не забравяй, че сме жени и хормоните ни се променят в различните фази от цикъла. Откакто чета по-подробно за хормоните, гледам, че точно "по книга" се движи апетитът ми. В лутеалната фаза при пикът на прогестерон, мога да изям цяло агне. Тогава освен вълчия апетит, има и задържане на вода. Но това са нормални временни явления. Нищо чудно и ти да си в този период в момента.

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 20:00 от sharpy

# 112
  • Мнения: 3 464
Elena, страхотен напредък!!!

За кожата после ще го мислиш.

# 113
  • Мнения: 5 092
Мая, 👏🏻 браво на теб! Това е завиден резултат!
Елена, уау!!! Впечатляващо! Ако намериш нещо за кожа, ще се радвам да споделиш. При мен, след като корема започна да се прибира след раждането, и като започнах да свалям, стана грозно. Над пъпа кожата между стриите просто си виси 😞 В края на бременността за няколко седмици буквално се нацепих брутално, бебето ме риташе приоритетно от едната страна. Дори лекарката ми се впечатли от нацепването. Но аз от стриите не се оплаквам, дори ги наричам безплатни татуировки. Просто тази кожа ме натъжава истински.

# 114
  • Мнения: 5 396
Елена, поздравления за резултатите. Промяната е огромна, а кожата не я мисли.
Мая, браво и на теб. 9-10 килограма за 3 месеца не са никак малко. Това си е здравословно отслабване, а не рязко.
Аз в края на месеца се прибирам в България и за пръв път съм притеснена относно храненето. Нямам възможност да си готвя и ще е сложно.

# 115
  • Мнения: 5 092
Балкай , забравих да пиша. Правила съм гхи с всякакви масла. За мен няма значение какво е маслото. Даже преди време не знаех, че маслото на Саяна не става за нищо, бях взела, и го направих на гхи. Много ми хареса така.

# 116
  • Мнения: 7 764
Христос Воскресе!

# 117
  • Мнения: 454
Здравейте!

Правих си кръвни изследвания тази седмица и съм доволна от резултатите- чернодробните и холестерола са в норма вече, кръвна захар 4,17, инсулин 10, гликиран хемоглобин 5,3. Да, знам, че има какво да се желае още от инсулина, но и на това съм доволна за сега.

За 3 месеца и половина съм - 9/10 кг само, като само първия месец съм била много стриктна, после си позволявах по нещо нережимно през почивните дни. Имам и седмици, в които съм била в чужбина или на почивка, където пък нищо не съм ограничавала. Щеше ми се да са повече свалените килограма, ама предвид възрастта ми, съм доволна. Освен това драстично намалих хапчетата за кръвно, влизам в дрехи с 2 номера надолу, та на обиколки изглеждат повече свалените килиграми.
След Великден ще съм много стриктна, без нарушения, обещавам. Трябва да сваля поне още 10кг...Blush

За съжаление не се научих да спортувам, в почивните дни правя 10 км от разходки поне.
Вода също не пия колкото трябва, не ми е вкусна, пресяда ми, трябва да съм яла нещо много солено, за да ми се допие вода спонтанно.

Светли Великденски празници! Heart
Ехаа! Ще споделиш ли какво си хапваш през деня?

# 118
  • Мнения: 208
Здравейте, включвам се да ви следя засега, ако позволите.

За момента няма да отслабвам точно, чакам си второто детенце през август, но искам да се мотивирам пак да хапвам по-нормално и да се движа повече. Тъкмо преди да забременея си бях стигнала обратно целта и в мерки и в килограми и после покрай отпадналост, боледувания и какво ли не всичко замина - и храненето и движението. Сега се постопля и при нас (живея в Германия), от няколко дни поне си сложих пак пътеката под бюрото и поне крачки правя, но с яденето положението е много зле. Ям безумно много въглехидрати, огромно количество от които в захари, а протеините направо не ми се мисли до какви минимални количества съм ги свалила. В края на месеца сме на дългоочаквана почивка и съм си обещала след това да се опитам да намаля въглехидратите значително и да си поизчистя храненето изобщо от боклуци. Лошото при мен е, че съм страшно злояда.

# 119
  • Германия
  • Мнения: 3 443
И аз съм в Германия, и аз чакам да се стопли времето, ама за сега още мръзна 😅

Разбирам те, Виктория, и аз бяха така - бях на един доста добри килограми, преди години, и тогава забременях и the rest is history 😅.

А аз да се отчета с общо -10,3кг 🥳 още поне 10 и ще съм доволна и щастлива 🙃

# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 14 687
Виктория, как ги правиш крачките на тая пътека - права пред бюрото ли?

# 121
  • Мнения: 1 171
Здравейте! Simple Smile
Аз отдавна не съм писала. Да припомня за себе си - след второто раждане, което беше преди 7г., заковах едни 60 кг, на ръст 160 см. И нямаха мърдане, въпреки че от 3-4 г. доста съм ограничила въглехидратите и като цяло се храня сравнително здравословно. Целта ми е да си върна 53 кг.
Това, което направих месец февруари/март, беше Житния режим. Исках да си почистя тялото по-скоро, не очаквах видимо да отслабна. Бях стриктна (подготовка/същинска част/захранване) и крайният резултат беше 57 кг. Покрай този режим обаче разбрах, че хората, които го правят редовно, правят и нещо друго - един ден в седмицата, гладуват по 24 часа. Ето това правя и аз оттогава. Всеки вторник правя фаст- 24-25 часа. Иначе си се храня както преди - до обяд не ям нищо, но пък вечер вечерям късно (салата + протеин). И половин чаша вино пия, почти всяка вечер. Просто не ми се пие повече. Нещо ми стана след тоя житен режим. Grinning
Вече сме месец май, а аз съм 56 кг. Все по-близо до желканите 53. И изобщо не си личи, че по празниците прекалих с козунаците. Надявам се най-после да съм открила своя начин за поддържане на желаното тегло. Simple Smile

Последна редакция: ср, 08 май 2024, 17:02 от d@indi

# 122
  • Мнения: 69
Скрит текст:
Здравейте! Simple Smile
Аз отдавна не съм писала. Да припомня за себе си - след второто раждане, което беше преди 7г., заковах едни 60 кг, на ръст 160 см. И нямаха мърдане, въпреки че от 3-4 г. доста съм ограничила въглехидратите и като цяло се храня сравнително здравословно. Целта ми е да си върна 53 кг.
Това, което направих месец февруари/март, беше Жития режим. Исках да си почистя тялото по-скоро, не очаквах видимо да отслабна. Бях стриктна (подготовка/същинска част/захранване) и крайният резултат беше 57 кг. Покрай този режим обаче разбрах, че хората, които го правят редовно, правят и нещо друго - един ден в седмицата, гладуват по 24 часа. Ето това правя и аз оттогава. Всеки вторник правя фаст- 24-25 часа. Иначе си се храня както преди - до обяд не ям нищо, но пък вечер вечерям късно (салата + протеин). И половин чаша вино пия, почти всяка вечер. Просто не ми се пие повече. Нещо ми стана след тоя житен режим. Grinning
Вече сме месец май, а аз съм 56 кг. Все по-близо до желканите 53. И изобщо не си личи, че по празниците прекалих с козунаците. Надявам се най-после да съм открила своя начин за поддържане на желаното тегло. Simple Smile
Всичко в първата част на поста съм аз. Наистина съм стриктна и ограничавам храната, но от тези 60 кг не мога да мръдна. Чудя се дали да опитам житния режим сега? Видях че се прави на точно определена дата.

# 123
  • Мнения: 208
Магдена, да. Бюрото ми е с механизъм за повдигане и сваляне, пътеката е под него и когато искам да ходя или да работя права просто вдигам бюрото, когато искам да седна, слагам стол и свалям бюрото. Вероятно не маловажна подробност е, че работя от вкъщи и мога да си размествам и да си правя каквото си искам.

# 124
  • Мнения: 12 865
Аз бях решила да не се тегля, за да не се стресирам. От един месец уж нещо съм намалила въглехидратите, обаче сега по празниците се тъпках с козунаци по пълна програма.
И ти да видиш, мерих се, намалила съм едно кило! Не мога да повярвам.
Още 2-3 кила само до пълното щастие...

# 125
  • Мнения: 5 396
Откакто ме диагностицираха ми е все по-лесно да не се изкушавам. Знам си аз, че не ми понася и не го ям, колкото и апетитно да изглежда.

# 126
  • Мнения: 4 583
Откакто ме диагностицираха ми е все по-лесно да не се изкушавам. Знам си аз, че не ми понася и не го ям, колкото и апетитно да изглежда.
Е, то когато имаш някаква диагноза /да не дава Господ/, вече става съвсем различно. Но тук пишат и много момичета, които просто искат да отслабнат, без да имат съпътстващи заболявания.

# 127
  • Мнения: 7 764
свръхтеглото води до сериозни болести, но за моя абсолютна изненада никой не ще да се откаже от яденето в полза на здравето
в офиса двама са с диабет и един с ИР, млади хора под 30 години,
мрънкат, че трябва да смятат ВХ преди да се боцнат с инсулина, ама не се сещат да пропуснат сладоледа и крем- брюлето
и това е всеки ден, обядваме заедно, аз съм втрещена какво си причиняват,
само младежът с ИР изчете глюкозната революция и свали обиколките в кръста, ама и той яде пица и чете етикета на кетчупа колко ВХ имал..... преди имаше емотка с човече, което се пляска по главата, ей така съм и аз

малко отчет: козунаците успешно ги заобиколих, но добре хапнах агънце и яйца
сега малко контрол на щетите, кг са мноооого FearfulDisappointed Relieved

# 128
  • Мнения: 5 092
Всеки има различна причина да е тук - самочувствие, здраве, банския, сватба... Всеки спазва свой режим и това й е хубаво на темата ❤️
Herzen, леле! Аз такива хора не познавам, но звучи малко като онзи филм, май Идиокрация се казваше на български, в който всички пиеха напитка с електролити, дори поливаха пшеницата с нея, и се чудеха защо няма реколта 😂 трябва пак да си го пусна този филм.

Аз на Великден си хапнах козунак, но малко. След това компенсирах с ходене по детето, което проходи и... знаете след това какво става 🤦🏻‍♀️ Никакви празници не бяха за мен - не пипай това, не ходи там, не вади пръст от саксиите. И така няколко дни.

Поне си набрах лапад, киселец и коприва от полетата там. После минахме през Лидл, там яйцата като след Великден намалени и ето ги няколко вечери. Продължавам ОМАД, много ми е лесно така. Майка ми казва, че много съм свалила, дано е права.

# 129
  • Мнения: 13 167
Пред такива изпълнения където и да се плеснеш... все тая.
Не ми го побира акълът и на мен, да ядеш десерт и да смяташ колко инсулин да си набодеш. То при тип 2 ако съм с такъв тия сметки и невинаги излизат де, ти като минеш от "съмо" ИР на диагноза ДТ2, тя инсулиновата резистентност не изчезва Grinning
Тая глюкозна революция няма лошо, ама тия неща работят напълно достатъчно само за напълно здрави хора, поне според мен. Като вече си с ИР, това не стига. Естествено, по-добре да го имаш предвид, но само от този метод няма да се оправи някой.

# 130
  • Мнения: 4 583
свръхтеглото води до сериозни болести, но за моя абсолютна изненада никой не ще да се откаже от яденето в полза на здравето ........
Да, съгласна съм с това и не го отричам. Но пак бих повторила това, което казах по-горе.
Точно както и Стоуни казва "Всеки има различна причина да е тук - самочувствие, здраве, банския, сватба."
Аз преди да имам диагнозата ИР, не съм била със свръхтегло, но пак съм участвала в теми за отслабване, когато съм искала да се вталя след зимата. Зимата винаги качвах поне по 5 кила.
След диагнозата ИР, вече минах на съвсем друг акъл. Тук вече е въпрос на личен избор дали да се вземеш в ръце с режим/спорт и да подобриш състоянието си, или да го караш през просото и да се въртиш в омагьосан кръг.
Аз избрах първото.
И за лека нощ да споделя днешната кльопачка - пилешки пържоли + алабаш на фраера и салата тип "великденска" с последните яйца от празника.


С козунак съгреших, аз си казах, че ще го направя де. 2 години не бях яла, тази реших да хапна, защото вече състоянието ми позволява. Културно изядох 2 парчета с половин кофичка кисело мляко и приключих. Ох, беше божествен! Yum

# 131
  • Мнения: 2 920
По празниците мисля, че си ми мина по режим всичко. Единственото, което мога да отчета като отклонение е олио в едни свински пържоли, ама бях на гости и ще го пиша като дребно прегрешение. Козунаци правих, но не ядох, но мен не ми пречи да меся, пека и после да гледам другите как ги ядат 😁 Както се казва кат отслабна ще си забъркам за мен си 😆
Иначе режима си върви и до 06.05, когато се мерих стм свалила 7.3 кг.  За месец и половина съм доволна от рвзултата.
Мернах във фейсбук есна рецепта за кето сандвич и си я направих за обяд днес. Стана супер, за това споделям с вас за идея.
1 авокадо, 1 яйце, 1 ч.л. хуск, сол. Авокатото с яйцето се смилат в блендер, подправят се със сол, може и малко чесън на прах или пресен и се добавя пълна чаена лъжица хуск. Оставяме няколко минути настрана да се сгъсти от хуска. Сместа разделяме на две и печем като по дебели палачинки на тиган с малко мазнина. Аз ползвах кокосово масло. Авокатото може и да не е меко, пак става. Та печем си две приблизително еднакви палачинки и между тях после си слагаме, каквото имаме и ни се хапва. Аз днес сложих гауда, шунка и сварено яйце.

# 132
  • Мнения: 3 287
Sivi, супер резултат, браво! На какъв режим си? И колко имаше да сваляш общо?

# 133
  • Мнения: 2 920
Sivi, супер резултат, браво! На какъв режим си? И колко имаше да сваляш общо?

На НВ-ВМХ съм, като за сваляне имам едни 30 кг общо. Но като цяло май повече го карам на яйца като при яйчения фаст, защото ми е най-бързо за приготвяне 😆

Понеже никой не е писал след мен се редактирам с разрез на сандвича. Много ми хареса и днес обяда беше същия, като вчера всъщност само на обяд ядох такъв сандвич, а вечерта не бях гладна и реших да не вечерям 🙂

Последна редакция: пт, 10 май 2024, 14:42 от Sivi

# 134
  • Мнения: 2 920
Някакво ьатишие е настанало в темата. Да не отслабнахте всички и само аз да си останах тук 😜
Идвам да помрънкам малко, че трябва да сменя рязко режима. В събота ми се обади гастрита със страшна сила, като цяла нощ не можах да мигна и накрая призори се самозакарах до спешна помощ за инжекции. Неделята идея по-добре беше, но отново почти не спах и след преглед вчера и нови хапове съм доста по-добре, но храната ми е силно ограничена и то вде неща, които принципно не ям, защото са въглехидрат. Ама здравето е по-важно, та сега умувам какъв режим да спазвам така че все пак ако мога да продължа да свалям, като мазнини спирам да ям, плодовв без туй не ям, ама и зеленчуци да избягвам, млечни също да огранича. Сложно ще е, ама ще се нагодя така, че и стомаха да е добре и кантара също.

# 135
  • София
  • Мнения: 11 671
Аз не пишех, защото нямаше какво, бях в процес на качване, качих 5 кг този месец, а дори не пробвах козунак или друго изкушение. Най-тъпото е, че е било напразно приемането на лекарствата, направих някаква силна кожна реакция, цялата съм в пъпки и отменихме ин витрото.
Така че докато се оправя идвам да режимствам с вас. Simple Smile Още пия хормони, така че темпото няма да е бързо, но се надявам да смъкна поне 2-3 кг да си вляза в част от дрехите.

# 136
  • Мнения: 5 092
Аз не пиша, защото не ми остава време. Добре, че детето се събуди в 5, за да успея сега 😂 нас ни обхванаха страстите покрай кандидатстването в яслите и още не ни пуска. Приеха го детето, а сме от София и се сещате каква е еуфорията 😀
Иначе аз намалих мазнините по препоръка на лекар и пия една камара добавки за черен дроб. Пълна скука. Даже риба проядох покрай новите ми рестрикции 🤦🏻‍♀️ на прав път съм и с отслабването, макар че все още не знам колко тежа. Гледам сега, че другата седмица ще има кантари в Лидл, ще си взема вече.

# 137
  • София
  • Мнения: 7 836
Аз си продължавам с тренировките и ОМАД.
Не се тегля, за да не се шашкам, че показва повече като знам, че това е от натоварването на мускулите.
Следя се по дрехите.

Менюто вчера- купичка череши, голяма салата от много зеленчуци, маслини, сьомга- 80 гр. и едно варено яйце + купичка боб

За днес още не съм си измислила, най- вероятно ще е тофу с нещо си.

# 138
  • Мнения: 3 464
Аз не мога без кантар. Даже като му свърши батерията съм малко в абстиненция и бягам за нова 😅
Не се бях теглила 2 седмици, защото бях го откарала на разврат... днес се качих и съм на +2кг. Така днес ще съм на яйца и салати. Уикенда ще е малко сложен... да видим.

Това което не знам защо се получава, но когато ям зле ми се подува лицето, като недоспала.. дано за два дена да се поотпусне.
В петък ще си пропусна тренировката което много мразя.. ще гледам поне 30мин да поспортувам сутринта преди работа.. към 7ч 🙄

Stoneface, честито за яслата!!! Имам приятели които 5г така и не можаха да се докопат. Средно по 3г не влизат... както каза една приятелка така не се радвала на влизането си в университета.
Аз догодина започвам с влизането в гимназия.. направо тръпки ме побиват с цялата история.

Успешен ден на всички и много килограми надолу. Остава малко до морето Simple Smile

# 139
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 551
Аз от вчера съм диагностицирана с перименопауза.Не е хич приятно, но каквото такова!
Храната ми не е боклучава, но е много.Все още влизам в 36 номер панталони на Масимо, а миналата година по това време съм била и в 34.
Вчера докато си суших си загледах ръката и я снимах.Ръцете останаха от малкото неща, които си харесвам.
Скрит текст:
Храната днес ще е:
ягоди 500 грама с протеин/станала съм в 5.00 и имам табата тренировка 30 минути, и една тренировка с 300 клека/
Още не съм яла нищо.
След това ще ям пилешки гърди на фраер и вечерта най-късно в 18.30 кюфтета от нахут от един ресторант.

# 140
  • София
  • Мнения: 7 836
Сиска, Масимо ми е любимата марка, аз съм 36-ца, но новата им колекция е толкова уголемена, че без проблем ще влезем и в 34-ца.

# 141
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 551
Иля, аз не съм слаба.Те всички марки са толкова уголемени, че не е истина.
Аз основно Boss купувам, но и там съм 36.
Ама сега с ягодите ще заслабна-хаха!

# 142
  • Мнения: 3 464
Темата размери ми е много забавна.
На Н&М много 34 са ми големи. Имам пола на Манго от 2002г размер 40, която едва закопчавам Simple Smile
Панталон 34ти размер на Reserved ми пада..

# 143
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 551
Ели, аз понеже купувам 2-3 марки и си ги знам.Не сравнявам от преди 20 години, а от миналата година.Не е добре, качила съм, но ако отслабна тази тема трябва да се закрие.Херц, любима, къде си?

# 144
  • Мнения: 3 464
Да и аз си купувам едно и също. Но дори сутиените са различни номера от миналата година...
А големите марки направиза S големи и после има XS, XXS, даже XXXS... като презервативите, където няма малки номера.🤣
 Да не каже някой че има голям номер дрехи когато носи ХS...

# 145
  • Мнения: 36 047
аз все още имам цел 65 кг., преди 1,5 г. бях свалила до 68, но след това качих отново много от ядене и липса на движение (не от йо-йо ефект)
от няколко дни съм на кето режим и съм свалила 3 кг.
храната за вчера - подправена салата на корем, 2 кюфтета, две от нещо като кренвирш с кашкавал вътре (нямаше нищо друго за ядене, а ако прегладнея, губя спирачки) и 500 гр. маскарпоне - знам, че не гладувам, но непрекъснато ми се яде нещо
за днес планирам нещо подобно като храна
пробвах да ям храна без въглехидрати, с повече протеин и по-малко мазнини - кантарът не мърда изобщо, а аз ходя нервна и вгадена от скир, варено пилешко и подобни неща, които изобщо не са ми вкусни

# 146
  • Мнения: 2 601
Бубанка, и аз от суета като пробвах да сваля 1-2 кг,  ядях стриктно без въглехидрати известно време.
Никаква реакция на кантара.
Като вкарвах и малко въглехидрати, от рода картофи-ориз-паста, имах минус.
Та явно и въгл. помагат да се раздвижи теглото надолу.

# 147
  • Мнения: 4 583
Да, потвърждавам на Пепито мнението. Това с въглехидратите помага за раздвижване на кантара надолу.
Аз бях писала, че умишлено ги вдигнах и вече дори паднах под минимума килограми, който съм си определила. Разбира се, намалила съм мазнините за сметка на въглехидратите, че иначе ще стане мазало. Честно казано по-щастлива се чувствам с това хранене, защото хем не качвам, хем ям любимите ми плодове, както и любимите ми боб и леща, които бях тотално отрязала.
За размерите дрехи, аз отдавна не им вярвам, защото наистина вече ги правят доста по-уголемени. Имам стари S-ки от преди 15 години, които сега като сравня със сегашния S, направо ми се струва като L. От Лидл редовно си купувам къси панталони детска номерация /158 ми лепва/, защото дамския S е направо гигантски.
Снимка от вчера сутринта. Абе няма ли да се връща вече лятото бе, мамк@ му??!? Какъв е този студ...

Последна редакция: чт, 16 май 2024, 16:17 от sharpy

# 148
  • Мнения: 5 396
Не думай. Аз летя в неделя за България и искам хубаво време.
Близо 40 дни съм на "режима" и съм около 5,5 кг надолу. Ето къде е бил препъникамъкът.

# 149
  • Мнения: 13 167
На букви по етикетите не вярвам отдавна... Аз съм едра и съм за XL и L зависи дали е за горната или долната половина, обаче имам и 1-2 неща на които пише S и то блузи Joy Имам и с по повече хиксове, ама тях да кажем че махвам с ръка и решавам че дребните китайки на това викат ХХХL Grinning

# 150
  • Мнения: 4 583
То и аз искам  хубаво време, ама трябва да вадя ските.

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 14 687
На букви по етикетите не вярвам отдавна... Аз съм едра и съм за XL и L зависи дали е за горната или долната половина, обаче имам и 1-2 неща на които пише S и то блузи Joy Имам и с по повече хиксове, ама тях да кажем че махвам с ръка и решавам че дребните китайки на това викат ХХХL Grinning
Есовете може би са от сайтовете/марките за дебели, и аз имам една такава рокля.
За сравнение - на Х и М нося същите размери - XL горе и L долу, другите ясно, че не винаги са същите и трябва да се гледат.

А, има и такива, които са мислени за "овърсайз", пък човек установи, че и по тялото стоят добре, и това ми се е случвало.

Последна редакция: чт, 16 май 2024, 13:22 от Магдена

# 152
  • Мнения: 13 167
Не знам вече, точно тези на които ми пише S са купувани преди доста години и не помня. Но от plus size сериите защо да има размер S? Grinning Та те почват от L и от XL по принцип. Ядосвала съм се много пъти като видя серия която не е изрично за едри хора да завършва до L, каквато блуза малко трудно ми побира всичкото прелести... обаче пък като видя на какви сантиметри отговаря XL от вече голямата серия, ми идват с малко отгоре.
Резултатът е че меря и много не гледам какво пише на етикета. То или ще ми стане, или няма но с етикети и с кантари не се занимавам Grinning

# 153
  • Мнения: 3 464
Не думай. Аз летя в неделя за България и искам хубаво време.
Близо 40 дни съм на "режима" и съм около 5,5 кг надолу. Ето къде е бил препъникамъкът.

Леле режим на ходене в БГ... това би било най голямото предизвикателство. Аз като почна от първата баничарница , мина през гозбите на мама и приключа с вино с приятели... добре че през деня е спринт постояннен иначе не знам...

# 154
  • София
  • Мнения: 7 836
Днес тренировка с дъмбели за цяло тяло- 20 мин + пътечка с наклон- 10 мин.
10 000 крачки.

Прекалих с количеството храна и сега ми е тежко, добре че поне е режимна.

ОМАД- голяма купа с череши, салата с много зеленчуци, маслини+ тофу с хранителна мая и купичка киноа с печени зеленчуци

До сега не бях правила зеленчуци на Air Frayer, получиха се хрупкави и супер вкусни.
Приготвих моркови, тиквички и червени чушки.
А дали и патладжан би станал добре, някой пробвал ли е?

# 155
  • Мнения: 5 092
Иля, ако го мариноваш, да. Иначе за мен не е вкусен. Аз довечера също съм на зеленчуци на фраер - тиквички, морков, чушка и лук. С малко масло и риган. Мръвката е телешка наденица. На обяд бях на зелен фасул с телешко. Вече не помня дали тук писах, но лекарката ме скастри за всекидневния ОМАД, та ще си го правя от 1ви до 14 ден на цикъла само.

# 156
  • София
  • Мнения: 7 836
Стоуни, значи се отказвам от патладжана, но и аз ще добавя лук следващия път.
А какво пречи ОМАД на цикъла, нещо на хормоните ли влияе?

# 157
  • Мнения: 5 396
Ели, аз съм със специфичен проблем и изкушенията вече не ме влекат. Преди беше неудържимо положението, но сега е спокойно. И все пак не мога да ям домашна храна по всяко време, та се налага и да се взема храна за вкъщи/да се ходи на ресторант.

# 158
  • Мнения: 7 764
Херц, любима, къде си?

в командировка, дебелея трайно Animal PigAnimal PigAnimal Pig
от днес съм на нещо суперрестриктивано, защото не мога да се гледам вече
само не мога да реша дали да е моно или японско чудо,
толкова съм кръгла, че съм си за програма само на протеинови шейкове, и то макс три на ден

много ми харесва омада на Иля, но нещо не мога да го приложа трайно
карам 2-3 дни и после се разсейвам

йога в понеделник, три дни с по над 20 хил крачки

рапорт даден People Cop

# 159
  • Мнения: 5 092
Утре имам скъп рожденик и сигурно и торта ще си позволя (ако изглежда апетитно), но от неделя ще пробвам 1 седмица карнивор. Някой от кето мацките с мен? Имам един кожен проблем и подозирам, че ще се оправи с такова хранене.

# 160
  • Мнения: 7 764
за една седмица не се оправят кожените проблеми
как ще го правиш?

# 161
  • Мнения: 5 092
Този проблем се появи преди няколко дни и става въпрос за пъпки. Не е кой знае колко сериозно, просто си го навих на пръста. Мисля си, че ще се повлияят, защото храненето в последно време яко ми куца. Не искам да изпадам в подробности там, защото наистина ме е срам Sad така че появата на пъпките съвпадат с влошаването на храненето.
Иначе месо, яйца и масло. Имам и малко зрял чедър, ако ми писне, но със сигурност за седмица няма. Месото ми е основно телешко. Яйцата са от Лидл.

Общи условия

Активация на акаунт