Баща ми и ненормалните събития покарай него

  • 7 650
  • 109
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте!
Не знам как точно да започна темата, защото вътрешно ме гризе съвестта, че ще злепоставя важен за мен човек, макар и само анонимно.
Имам нужда да си излея душата и да получа някакви насоки.

Главният герой в историята е баща ми. Израснах в изключително небалансирана среда, в която преобладаваха скандали, викове и обиди. Вкъщи хвърчаха чаши, чупиха се чинии, имаше припадъци, нервни кризи. Все неща, които биха могли да съсипят една крехка детска психика.

Няма да изпадам в повече подробности, само искам да спомена, че този човек е вманиачен на тема контрол. Преди време майка ми забеляза приложение за следене на локацията в телефона си, което очевидно не беше изтеглено от нея. Вкъщи на двора сложи камери на сумати места без да дава логично обяснение на никого.

Преди време бях набарала едни съобщения, в които ясно си пролича, че изневерява на майка ми. Тя също беше наясно. За да впечатли въпросните дами се беше представил като успешен, разведен бизнесмен. Беше изпращал снимки на домашния ни любимец, на разни картини и мебели (които не бяха наши Joy). Пълна лудница. Така и не можах да намеря отговор защо майка ми никога не направи крачка към кантората на някой бракоразводен адвокат.  

Изнесох се. Вече живея сама в столицата, но все още поддържам контакт с тях. Следователно техните действия и решения все още ми влияят.
Баща ми идва в апартамента ми сравнително често, оставал е и сам в него. Има ключ, който не бих могла да си поискам обратно, все пак ми е баща.

Не знам дали старите събития ми създават фалшиви тревоги или наистина вътрешното ми чувство се опитва да ми подскаже нещо, но имам необосновани подозрения, че е сложил някакви скрити камери в апартамента ми. Информиран е за неща, които не си спомням да съм му споделяла. Между нас липсва всякаква комуникация, не мога да бъда директна с него и евентуално да му задам въпросите си в прав текст. Просто ще ме отреже.

Другото което е наскоро установих, че изневерява на майка ми с поредната жена. Разрових се в профила ѝ и забелязах, че на няколко сторита се е отбелязала в София.
Чудя се дали пък тя не е в основата на мотивите му да идва толкова често до София и то все да “улучва” моменти, в които мен ме няма в апартамента.

Може би всичко това Ви звучи налудничаво, но наистина имах нужда да си го излея. Моля за някакъв коментар. Не знам как да действам. Как да потвърдя или да опровергая тези подозрения.
Да, възрастен човек е и има право да прави каквото си поиска, с когото си поиска, но тези жени, с които се захваща са пълни откачалки. Едната в продължение на седмици идваше да оставя яйца и кутии от кибрит в двора на баба ми…Накратко опити за магии. Изтръпвам при мисълта за такива неща. Не искам да оставам безучастна, когато става въпрос за нещо, което пряко или непряко рефлектира и върху мен.

Тази вечер баща ми отново ще идва в София сам. Утре аз имам полет за чужбина. Още едно странно съвпадение Simple Smile) Не искам да си представям какво се случва в домът ми, когато ме няма

# 1
  • Мнения: 5 711
Не го допускай в апартамента ти, когато ти не си там и говори с него в прав текст за действията му, които касаят теб.
За отношенията между него и майка ти не се меси, не е твоя работа.

# 2
  • София
  • Мнения: 23 109
Ако си под наем в жилището и си плащаш сама сметките, смени ключалката и да не е стъпил повече без покана.
Ако обаче си финансово зависима от него, помисли в посока независимост. Майка ти да му сърба попарата.

# 3
  • Мнения: 384
Апартаментът негов ли е, та се чувства добре дошъл?



# 4
  • Мнения: X
Има специални детектори за подобни устройства като камери, подслушватели и т.н. Има си магазини за такава техника.

Апартаментът негов ли е? На семейството ли е? Под наем ли си? Ако не е негов и сама си изкарваш парите, независима си от него, аз лично като нищо ще сменя ключалката и няма да го допускам по никакъв начин.

На колко си години?

# 5
  • Мнения: 60
Апартаментът негов ли е, та се чувства добре дошъл?


Под наем съм. Настоява да покрива половината от наема, въпреки че никога не съм го молила за нищо подобно. Всеки месец ми превежда Х лв. Няколко пъти просто му връщах парите обратно по сметката, но това не го спря. Майка ми обожава да ми чете морал как просто искали да ми бъдат опора и затова баща ми бил толкова настоятелен на тази тема. В края на краищата аз излизам неблагодарна. На този етап нямам възможност да сменя ключалката, защото в договора ми за наем е изрично упоменато. В началото си плащах сметките сама. Веднъж си бях оставила платежното от EasyPay в колата на майка ми…От този момент започна частично да плаща и тях.

# 6
  • Мнения: 7 951
На твое място намирам начин да изчистя жилището от камери и микрофони и се изнасям в друга квартира, до която той няма достъп.

# 7
  • Мнения: X
Щом не си го молила за нищо подобно, значи можеш да се оправяш сама с парите.

Ами, каквото и да ти напишем, нещата са в твоите ръце. Трябва да се изправиш срещу него и категорично да сложиш границите. Аз лично не бих търпяла нещо подобно и за минута. Говори с човека, който държи апартамента и му обясни за какво става въпрос. Решение на такива ситуации има, ама с търпение от твоя страна, няма да станат нещата.  

Ако се притесняваш, че си следена, както казах има специални магазини за такава техника, иди да си направиш консултация. Оглеждай добре за нови предмети (обикновено са малки), които не си виждала.

P.S. - коментарът на Ева+ ми е най-логичен. Аз бих направила същото. Grinning

# 8
  • Мнения: 3 231
Сложи ти камери, ще видиш какво пипа и кого води Simple Smile)

# 9
  • Мнения: 5 711
Защо да се мести и набутва с нови разходи, ако жилището я устройва. Просто трябва да се научи да води разговори като голям чове и да се отстоява.

# 10
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 212
Баща ти е много голям любовчия! 😂
На ум ми идва да изценираш разговор по телефона, където да споменеш нещо интересно и да чакаш някаква реакция от него. Или да каниш хора да видиш дали ще реагира.
Другият вариант е ти да сложиш камера.
Ама че история! 😅

Другото важно - аз отдавна да съм поговорила с него за отношението му към майка ми и да се стяга.

# 11
  • Мнения: X
Сложи ти камери, ще видиш какво пипа и кого води Simple Smile)

Леле, мен ще ме бъде страх какво мога да видя, ако става въпрос за собствения ми баща. Grinning

# 12
  • Мнения: 54
Децата не дължат неща на родителите си. Винаги е обратното - родителите са тези, които дават, които приютяват. Вие не му дължите ключ от апартамента си. Вие вече сте възрастен човек и това си е вашето пространство. По-добре да си върнете тази независимост, ако не можете да смените ключалките и да направите труден разговор, по-драстично би било да смените апартамента и вече да не му давате достъп до него.

Това с парите си е негова работа - може би изкупува вината, че си води любовницата там. Тъпо е, ама щом има да дава, да дава. Това пак не би трябвало да Ви задължава по никакъв начин

За майка Ви нямам съвет - и тя е възрастен човек и щом е избрала да си затвори очите, няма какво да направите, освен да бъдете рамо. Но пак, не е хубаво да Ви набъркват в тези техни отношения. Имате живот за живеене.

# 13
  • Мнения: 39 475
Много гнусно, ама си представям как девойката се разхожда гола вкъщи или прави секс на дивана в хола и тате гледа.

# 14
  • Мнения: 756
Боже Господи!
На твое място бих си сложила камера. Ама очевидна камера. По реакцията му ще разбереш. Кажи, че си опасяваш от кражба, от хазаина, който тайно влиза (само баща ти да не тръгне да се разправя с него). Ясно е, че майка ти се самозаблуждава. А той защо всъщност идва? Да ти наглежда жилището докато те няма? Или друг мотив изтъква?
Разрови навсякъде и ако намериш нещо го махни. Можеш да си поискаш ключа. Кажи, че ще го дадеш на приятелка/съседка, която да ти полива цветята докато те няма за да не се разхожда той до софия.

# 15
  • Мнения: 365
На твое място не бих заминала днес  за чужбина, ако в моя периметър цари тази лудница..

Ако баща ти не ти плаща наема, сменяш веднага ключалката, после ще търсиш дали има камери, да ги махнеш или пък да смениш апартамента.

Още днес, след като смениш ключалката, му пращаш смс, че си я сменила ключалката и да не разчита да отсяда при теб, не само днес, но и за в бъдеще.

Майка ти е тази, която решава ще остане ли с него или не. Ако има насилие върху нея, свържи я с център за помощ на жени, търпещи насилие. Ако тя обаче не иска това, е друго.

Баща ти си решава с коя/кои и колко жени ще си има вземане-даване.. Просто за жалост нищо не можеш да направиш за това.

Но.. можеш да се замислиш за човека-мъж и човека-баща в твоя случай.
Струва ми се, че се е провалил и в двете  и не заслужава нито да го мислиш, нито пък да го допускаш в апартамента си, мислите си и във всяко др отношение.

И животът не свършва с такъв катил баща, а започва без него.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 711
Чак пък толкова скрити камери няма! Не параноясвам. Огледай се добре.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 875
Много гнусна история. Смени квартирата, не казвай локацията на новата, не давай повече ключове. Съжалявам, че семейството ти е такова.

# 18
  • Мнения: 756
Изобщо не бих се местила. Тя трябва просто да се заяви като отделна и самостоятелна личност. Баща ѝ да си плаща терен като иска.

# 19
  • Мнения: 1 591
Просто трябва да се научи да води разговори като голям чове и да се отстоява.
+1
След като го знае що за стока е, с какъв акъл го допуска да се разпорежда като цар в апартамента, на всичкото отгоре в чужд имот? Това е бомба за бъдещи проблеми и оправдания от типа "баща ми е" не вървят.

# 20
  • Мнения: 7 951
Доколкото разбрах, бащата фигурира в договора като наемател.

# 21
  • Мнения: 1 420
Лесно звучи да отлъчиш човек, но само на теория. Гледайки себе си и други израстнали с викове, крещене и такава обстановка - много е трудно да се откъснеш от хората, които са ти диктували живота. На мен ми беше изключително трудно да осъзная, че мога да стана и да отида където искам, да правя каквото искам, да не трябва да се допитвам. И не говоря за чак някаква извънредно токсична и агресивна обстановка, просто има родители манипулатори, нарциси, дори много често не осъзнават как техните действия рефлектират върху останалите.

Според мен това трябва да осъзнаеш, че можеш да му кажеш всичко в очите, да не му вдигнеш телефона, да отидеш където искаш. Когато сама се освободиш от присъствието му в мислите си, според мен ще стане и по-лесно физически.

# 22
  • Мнения: 406
Много гнусно, ама си представям как девойката се разхожда гола вкъщи или прави секс на дивана в хола и тате гледа.
А когато не гледа, защото нея я няма, сам води там държанките си, за да се забавлява с тях в жилището на дъщеря си... Не знам кое от двете е по-голяма гнусотия, но на мястото на авторката бих си намерила квартира на друго място, което ще остане в абсолютна тайна от семейството занапред, бих си събрала багажа и бих прекратила договора си за наем, като предупредя хазяина с пълни подробности какво може да очаква да намери в собствеността си.

Доколкото разбрах, бащата фигурира в договора като наемател.
Аз не прочетох подобно нещо никъде. Бащата явно държи и превежда половината пари, за да има основателна причина като "му се отвори работа в София" да може да остава там, за да "пести пари за хотел" ....

# 23
  • Мнения: 756
Доколкото разбрах, бащата фигурира в договора като наемател.
Няма такова нещо. В договора ѝ е упоменато, че не може да сменя клюалки.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 711
Много трудно било да не даваш ключ на някого? Вярно ли?
Бившият ми не ми знае адреса даже.
А съм в същия квартал.
Не е луд който яде баницата, а който му я дава!

# 25
  • Мнения: 1 473
Единсвеното решение за мен е да скъсаш връзката си и с двамата. Може да са ти родители, но са вредили достатъчно на психиката ти, време е за промяна. Най-безпроблемно би било да си смениш квартирата и баща ти да няма вече ключове и съответно досъп. Евентуално може да обясниш ситуацията на хазаина и да ти разрешат да смениш бравата, но тогава ми се струва, че ще има скандали с блъскане по вратата и кой знае още какво. Не бива да се чувстваш длъжна, защото ти дава пари, опитва се да те купи. Ще праща известно време и ще спре.
Въпросът е дали ти наистина искаш да се откъснеш, или не ти пречи чак толкова. На това си отговори и действай.

П.П. Надявам се, че сменяш чаршафите като се прибираш.

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 15:58 от DreamingOfSummer

# 26
  • Мнения: 7 951
Доколкото разбрах, бащата фигурира в договора като наемател.
Няма такова нещо. В договора ѝ е упоменато, че не може да сменя клюалки.
Да, не съм чела внимателно.

# 27
  • Мнения: 406
Не бива да се чувстваш длъжна, защото ти дава пари, опитва се да те купи. Ще праща известно време и ще спре.
Няма да спре. Той не й помага, ами си плаща за употребата на квартирата от своя страна като бардак. Ще продължи, докато тя му позволява.

# 28
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 107
Доколкото разбрах, бащата фигурира в договора като наемател.
Няма такова нещо. В договора ѝ е упоменато, че не може да сменя клюалки.

До се оплача на хазяйна, че е изгубила ключа и той сам да си смени крючалката. После да не дава нов ключ на баща си, и готово. Е, ще трябва да си плати за услугата, но спокойствието е безценно...

# 29
  • Мнения: 1 794
Доколкото разбрах, бащата фигурира в договора като наемател.
Няма такова нещо. В договора ѝ е упоменато, че не може да сменя клюалки.

До се оплача на хазяйна, че е изгубила ключа и той сам да си смени крючалката. После да не дава нов ключ на баща си, и готово. Е, ще трябва да си плати за услугата, но спокойствието е безценно...

Аз пък бих обяснила частично проблема на хазяина. Ще кажа "така и така, баща ми влиза без мое позволение в апартамента, не мога дас е разбера с него, много Ви моля да сменим ключалката, ще си платя колкото струва".
И това е. Някои хора много се притесняват да лъжат, изчервяват се, почват да заекват и като цяло става зле. Така че - колкото може по-близко до истината толкова по-добре. Няма нужда от излишни подробности като подозренията с камерите.

# 30
  • Мнения: 365
Да уведоми хазаина е нож с 2 остриета.
Ако е приятел на баща й или са се сприятелили в оргиите.. ще има двама срещу себе си.

Друг по-бърз вариант е да си намери веднага квартира, дори само 1 легло със съквартирантки, без значение квартал и друго, после спокойно ще търси жилище, което й отговаря на изискванията.

Има момиченца на 4-5 годинки, които като си слагат вечер пижамките, пращат татко си извън детската 🙂
И са по бельо, не са голички.

А вие сте голямо момиче, как може да търпите някой да има камери в жилището ви.. Дори да е собствения ви баща, не е редно.

# 31
  • Melmak
  • Мнения: 3 216
Измисли нещо с ключа, ако трябва го счупи или прецакай ключалката нарочно и кажи на хазяйна, че я сменяш по тая причина. Ако хазяйнът е далече или не идва често, направо викай ключар и след това му кажи какво е станало.

Не даваш ключ на баща си.

Разбирам те, защото и моите родители са мега токсични, баща ми и той си беше такъв до последния ден и съм израснала във викове и крясъци. Трудно, аз рано се еманципирах от тях, макар на висока цена. Те тези точно с такива пари и емоции манипулират. Дава ти нещо и ти вади душата, после ще има “ама аз съм ти баща защо нямам ключ” и подобни. Не се връзвай!

# 32
  • Мнения: 1 794
Е чак пък оргии Grinning
Бащата явно кръшка, ама никъде не се споменава за оргии Simple Smile Още малко и член на Ку-клус-клан ще го изкарате Grinning

# 33
  • Мнения: 1 473
Не бива да се чувстваш длъжна, защото ти дава пари, опитва се да те купи. Ще праща известно време и ще спре.
Няма да спре. Той не й помага, ами си плаща за употребата на квартирата от своя страна като бардак. Ще продължи, докато тя му позволява.

Имам предвид когато се изнесе и вече той няма достъп да нейният апартамент.

# 34
  • Мнения: 4 776
Извинявай, но отстрани картинката е следната- дърт манипулатор се възползва от малка доверчива наивница😔 Всичко зависи от самата теб, вземаш решение - трайно и твърдо и го отстояваш. За пред хазяина - повредила се е бравата, сменила си я по спешност, даваш му ключ. Заявяваш се пред баща ти, че не желаеш да има ключ, може и да излъжеш , ако не ти стигат силите - искаш сама да се справяш в живота, имаш гадже, приютила си приятелка. Сменяш си сметката в банката , за да не може да превежда пари. Предупреждаваш, ако ползва Изипей или подобни - жив и здрав да е, но да не очаква нещо насреща.

# 35
  • Мнения: 46 567
С насилник права се отстояват трудно, особено ако не иска да прекъсне връзката със семейството заради майка си.

За днес е вече късно, но за след това - казваш, че ще живееш с приятелка/колежка и вече не е удобно да идва да преспива. На хазаина казваш, че ключовете ти са откраднати в автобуса и се притесняваш за сигуростта си, плащаш за смяна на патрона и не даваш повече ключове на баща си. Не му казвай, че е сменен. Ако се пробва да влезе и разбере - нещо е заял стария патрон, хазаинът го е сменил и другото момиче не е съгласно да се раздават ключове на други лица. Подготвяш някоя приятелка, която да се съгласи да участва в историята и си правите снимка в апартамента, за да си готова, ако поиска да знае с кого живееше. Изберете някаква позиция, в която не се вижда добре точно лицето. Слагаш една допълнителна четка за зъби и някакви непознати неща, ако случайно мине някой път. Иначе тя е на работа, спешно заминала някъде, излязла с гаджето си и т.н.

Това с камерите ми е много фантастично, но ако наистина го вярваш, смени квартирата и пак използвай горната история.

Ако искаш, може и да кажеш, че съседи са те посрещнали със скандал, че влизат непознати хора в блока и да го питаш кого е водил. На живо, не по телефона, за да видиш реакцията му.

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 16:05 от Не се сърди, човече

# 36
  • Мнения: 5 711
Ako не е говтова да се отстоява, това че ще смени ключалката нищо няма да реши. Като й скръцнат със зъби и двамата пак може да се огъне.
Рок, бивш и баща не са равностойни, нито девойката е с твоя опит. Явно е още млада и не се е откъснала от родителите си. Не знае къде са й границите. Тепърва ги установява.
Аз не бих отказала преспиване на родител в мое присъствие, но с ясно определени правила.
За изневерите пък изобщо не бих се занимавала. Не е работа на децата да решават проблемите на родителите. Нито могат, нито се очаква от тях. Само ще си създаде проблеми.

# 37
  • Мнения: 1 473
Аз не бих забърквала приятелки в таква ситуация. После баща й може да започне да тормози приятелаката й. Както тя може да рови из на хората фейсбуците, така сигурно и баща й може. Проблемът си е нейн и трябва сама да си го реши.

# 38
  • Мнения: 756
Не мисля, че са оправдани чак такива драстични прекъсвания на контакти, смяна на квартира, криене на адрес.
Може би авторката ще се замисли дали наистина няма как да си вземе ключа обратно. Аз пък я разбирам за чувствата, които изпитва. Мотивът/причината, поради която е дала ключ са същите, поради които би могла да си го вземе.

Боже какви фантазьори има не е истина просто! Ще си остави квартирата и ще отиде на друга със съквартиранти …

# 39
  • София
  • Мнения: 35 230
Сложи ти камери, хвани го и после със записа си поискай ключа.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 179
Аз бих сложила камера в коридора. За да виждам кой влиза/излиза, но без подробностите.
Ако наистина се ползва за любовно гнездо, сменям ключалка и подробно му обяснявам защо точно се е наложило.

# 41
  • Мнения: 46 567
Аз не бих забърквала приятелки в таква ситуация. После баща й може да започне да тормози приятелаката й. Както тя може да рови из на хората фейсбуците, така сигурно и баща й може. Проблемът си е нейн и трябва сама да си го реши.
Не е нужно да я забърква. Като не се вижда лицето ѝ, няма как да я разпознае.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 622
Моя приятелка беше така, премести се във Варна, а родителите в Провадия. Тя работеше на рецепция в хотел на смени по 12 часа. Всеки път баща ѝ минаваше през апартамента когато тя беше на работа. Веднъж оставил домати от градината, друг път да вземе бормашината, дето настоял да остави при нея след някаква дейност по дупчене  и т.н. Тя виждаше следи от чуждо присъствие, но той винаги си казваше като е ходил.
Един ден  тя  отиде в един магазин за шпионски неща и там ѝ предложиха слушалка. Казаха къде да я сложи и как да я настрои и скрие. Слушалката записваше само когато имаше звук. Всеки път като тръгваше на работа, нагласяше слушалката. Беше я страх да сложи камера, защото имаше някакви очаквания, и не можеше да си представи, че ще трябва да изгледа това . Само за две седмици имаше три записа, които пусна на баща си и си взе ключа. Той не го върна " доброволно", но все пак тя успя да си го вземе.

# 43
  • Мнения: 5 711
Спокойно може да каже, че си има приятел и понякога той остава в квартирата затова вече не е удачно да идва без нейно присъствие. С уговорка и в нейно присъствие може да преспи, ако се налага.
За парите да каже-уважавайте ме, искам да съм самостоятелна. Вие се опитвате да ме контролирате, а това не ми харесва. Справям се сама, ако имам нужда от пари ще споделя. С твърд тон всеки път.
Ако все пак продължат да плащат -да плащат, не бих се чувствала задължена.
Всяка лъжа в тази ситуация е излишна и отлага неизбежното.

# 44
  • Мнения: 1 571
Я си покани едно гадже временно у вас и баща ти ще си смени ергенската квартира. Ключа му го взимаш, за да го дадеш на гаджето. И му обясняваш, че вече не е уместно да идва без да предупреди!
Относно камерите, хвани се един ден и обърни цялата къща да видим дали ще намериш. Ние също имаме у дома, най-малката която съм виждала е широка колкото химикалка. Не са чак толкова миниатюрни. Също имат някакво захранване и връзка-смени си паролата на  WiFi, с нова.

# 45
  • Мнения: 365
Аз не бих забърквала приятелки в таква ситуация. После баща й може да започне да тормози приятелаката й. Както тя може да рови из на хората фейсбуците, така сигурно и баща й може. Проблемът си е нейн и трябва сама да си го реши.

+1
Така само ще покаже кирливите ризи от семейството на приятелите си.
Една четка за зъби няма да убеди баща й. Освен проблемите досега, ще си създаде и нови - да лъже и да трябва да поддържа лъжите.

Ако момичето още учи и по някакъв начин зависи от парите на баща си, може да бъде и по-мека от това, което я посъветвах досега. Докато стигне до завършване и собствени доходи.
Но с жилището трябва веднага да се разграничи от него, да се раздели.

Не мога да си представя колко спокойно може да заспи вечер човек  в нейната ситуация. Колкото и да е трудна тази стъпка на разграничаване от родителя, ще й донесе и вътрешен мир и спокойствие, които, както разбирам, досега не е имала.

# 46
  • Мнения: 11 417
Tъй като си си много млада и все още зависима мисля, че на твое място бих подходила така:

Бих му казала в прав текст, че ако разбереш, че води някого в квартирата ти, докато теб те няма то никога, по никакъв начин няма повече да му проговориш.
Просто го предупреди и нищо повече не казвай.
Какво прави той в хотел - не може да контролираш, а и няма защо.

Трябва да разбереш, че животът на майка ти не е някакво мъченичество и тя не е жертва. Тя избира и може би до някъде харесва тези драми, изевери и глупости. Не е нужно да я съдиш, да и помагаш, да и отваряш очите. Просто я приеми такава, каквато е.
Каква жена е, няма много значение за нейните деца. За тях, тя е МАМА.

Какъв е баща ти воювай до там, докъдето се отнася до теб и твоя свят. Започни с квартирата и това да не води разни жени там.

# 47
  • Мнения: 3 426
Ти си го познаваш. Щом го подозираш, значи имаш основания. Не подозираме родителите си в щуротии, ако наистина не са ни доказали, че са способни на тях.

Писах, писах, защото знам какво е решението. Но всичко изтрих, защото няма значение аз какво казвам. Ти сама знаеш какво е решението, но трябва да си готова за него.

Задръж топката засега. Остави го баща ти и гледай себе си. Не си търси друга битка. Не мисили за камери и любовници. Разбирам, че си отскоро в София. Стабилизирай се тука, мисли за работата си, кариерата си, обучението си. Мисли за сериозен приятел, с когото да заживеете заедно един ден. Бъди смела, практична и умна. Работи над себе си, за да не изпитваш толкова лесно чувство на страх или вина. Когато си готова ще наредиш и проблемите с баща си. Дори можеш да го отрежеш от живота си. Ако го желаеш, разбира се. Но мисля, че има време дотогава.

# 48
  • Мнения: 6 213
И защо позволяваш да ползват апартамента ти като любовно гнездо докато те няма и да те шпионира баща ти? Сменяш бравата и толкова, скритите камери се намират с добро претърсване. По трудното е обаче да се откъснеш от контрола, на който си свикнала от негова страна. Определено ще ти вреди и в бъдеще.

# 49
  • Мнения: 2 498
Баща ти плаща, защото си ползва терена по предназначение. Така квартирата го улеснява да си развива дейности в столицата. Далеч от майка ти, подсигурен с квартира, същевременно помагащ ти финансово. И те е въвлякъл с тази долна схема.
Време ти е  да се епанципираш от него. Ако му пуснеш запис и/или му намериш неговите камери, би трябвало да се отървеш от присъствието му. Аз не бих пропуснала да му осветля , че съм много разочарована от него. Накратко за изневерите му, отношението му към майка ти и нещастното ти детство няма да е неуместно. Вероятно е доста дебелокож, та не очаквам да бъде лесно. Тъй като можеш да очакваш, че ще бъде влошена комуникацията ти и  с майка ти, можеш да му поставиш ултиматум, че няма да търпиш такова развитие на събитията.
Ако не се изправиш категорично в някакъв момент, този човек ще си върти номерата, а вие ще се тровите. Спри да се страхуваш и не изпитвай вина.

# 50
  • София
  • Мнения: 12 875
Смяната на бравата няма да й реши проблема, ако наистина има камери, или ако някой съсед тропа на тате, когато не си е вкъщи. Да не говорим, че той едва ли толкова лесно ще приеме "бунта" на дъщеря си и като нищо ще дойде да й блъска по вратата. Да се маха оттам и да не дава локация на новата квартира.

Всякакви лъжи и измислени извинения са тотално противопоказни. Първо, ако такива хора бяха способни да се съобразяват при наличие на основателна причина, тя изобщо нямаше да е в това положение. И второ, тя трябва да се научи, че не дължи на никого обяснения и не й е нужно оправдание, за да наложи собствени граници и да си защити личното пространство.

Сложи ти камери, хвани го и после със записа си поискай ключа.

Това ми хареса Joy

# 51
  • Мнения: 18 666
Най-омразно ми е някой да ми спи в леглото. Не си го давам.

# 52
  • Мнения: 29 762
Много зависи какви точно са отношенията баща - дъщеря. Предполагам е властен тип и тя "няма сили" да се разправя с него.
Аз бих действала по следния начин:
Претърсвам жилището за камери. Ако има такива, директно го питам какво е това и как е попаднало в квартирата. Ако признае, си искам ключа, казвайки, че повече не мога да му вярвам, тъй като супер гнусно ме е шпионирал. Вероятно ще стане скандал (ако наистина се окаже така), но това наистина не мога да си го представя, т.е. баща да записва тайно дъщеря си с камера.... Честно казано, дори смятам, че е подсъдно.

Ако няма камери, значи имаш някаква параноя. Но това не значи, че трябва да се примиряваш с положението. Говори с него, че уж някой ти пипа нещата и го питай дали не е той или пък някой друг идва с него.... Виж какво ще ти отговори.

Както предложиха по-назад, кажи, че си имаш гадже и нещата са сериозни. Искаш да останете двамата и той да не влиза повече без покана.

Сложи ти камера и виж какво се случва. Грозно и подло е, но накрая може би до там ще се стигне.

Всичко това обаче, ако можеш да посрещнеш разходите си сама.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 179
Майката ще е най-потърпевша ако му отнемат терена, хич не я съжалявам аз.
Едва ли не се сеща какво се случва, щом си знае стоката отдавна.
Тормозителят по-често ще е вкъщи, хотелите не струват колкото половин квартира, удобно й е дъщерята да отнася такава "помощ".

# 54
  • Мнения: 365

Не знам как точно да започна темата, защото вътрешно ме гризе съвестта, че ще злепоставя важен за мен човек, макар и само анонимно.
Имам нужда да си излея душата и да получа някакви насоки.
.....
Няма да изпадам в повече подробности, само искам да спомена, че този човек е вманиачен на тема контрол. Преди време майка ми забеляза приложение за следене на локацията в телефона си, което очевидно не беше изтеглено от нея. Вкъщи на двора сложи камери на сумати места без да дава логично обяснение на никого.

Преди време бях набарала едни съобщения, в които ясно си пролича, че изневерява на майка ми. Тя също беше наясно. За да впечатли въпросните дами се беше представил като успешен, разведен бизнесмен. Беше изпращал снимки на домашния ни любимец, на разни картини и мебели (които не бяха наши

Изнесох се. Вече живея сама в столицата, но все още поддържам контакт с тях. Следователно техните действия и решения все още ми влияят.
Баща ми идва в апартамента ми сравнително често, оставал е и сам в него. Има ключ, който не бих могла да си поискам обратно, все пак ми е баща.

Не знам дали старите събития ми създават фалшиви тревоги или наистина вътрешното ми чувство се опитва да ми подскаже нещо, но имам необосновани подозрения, че е сложил някакви скрити камери в апартамента ми. Информиран е за неща, които не си спомням да съм му споделяла. Между нас липсва всякаква комуникация, не мога да бъда директна с него и евентуално да му задам въпросите си в прав текст. Просто ще ме отреже.

Може би всичко това Ви звучи налудничаво, но наистина имах нужда да си го излея. Моля за някакъв коментар. Не знам как да действам. Как да потвърдя или да опровергая тези подозрения.
Да, възрастен човек е и има право да прави каквото си поиска, с когото си поиска, но тези жени, с които се захваща са пълни откачалки. Едната в продължение на седмици идваше да оставя яйца и кутии от кибрит в двора на баба ми…Накратко опити за магии. Изтръпвам при мисълта за такива неща. Не искам да оставам безучастна, когато става въпрос за нещо, което пряко или непряко рефлектира и върху мен.


Момичето е още много "свързано" с баща си, психически и финансово. Има страх от този човек на контрола..
Тепърва се опитва да търси изход.
Може и да няма камери в апартамента, а да е сложил само в къщата си, заради някаква от жените му, които правят магии, според думите на момичето.
А то се страхува и от тези магии.

Струва ми се като парализирана от този човек, и това е обяснимо. Но и все още не е съвсем узряла да се откъсне.
Дано да има някаква баба, леля или братовчедка, които да й помогнат да изгради своя собствен живот.
Да не се страхува да разговаря с баща си, да му опонира, да го порицава..
Не е вече дете, миналото я спъва, защото не приема модела на майка си, след като е вече млада жена, и това е добре и е основателно, нито този на баща си - няма да й е приятен такъв приятел/гадже.
Затова се мята между миналото и сегашното.

# 55
  • Мнения: 1 571
По принцип е малко вероятно да й е сложил камери. Тези, които се включат директно в захранването няма как да не ги забележи, а тези които са с вградена батерия и се презареждат като телефоните ни издържат много малко време. Ако нещо, с което я подслушва само не съм запозната на какъв принцип точно работят. Тя казва, че знае неща, които не е споделяла с него,но той може да ги знае от майката примерно или други близки. А може и на принципа пълно за празно да я пробва.

# 56
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 342
Хрумвало ли ти е, че това може да са просто натрапливи мисли, предположения, параноя и хипохондрия?

# 57
  • Мнения: 1 449
На първо време бих сменила ключалката с някакво оправдание, например, откраднати ключове. После удобно бих забравяла да му дам ключ от квартирата. Ако е много настоятелен, работата е зле, със сигурност ползва апартамента за свои цели, зад гърба ти. Няма да е нужно ти да слагаш камери, искам да кажа, то ще си проличи от държанието му, когато му откажеш ключ.

# 58
  • София
  • Мнения: 35 230
Не се сменява ей така ключалка на чужд имот.
Може и да се разгневи съвсем, бих му казала, че колежка ще е временно у нас и да звъни, ако му трябва нещо аз да му го давам.

# 59
  • Мнения: 32 085
Ех, авторке...
В живота границите ги поставяш ти.
Ти не можеш да ги поставиш.
Защо въобще си му дала ключ? Не те е набил и да ти го е взел, не се оправдавай.
Парите като ти е превеждал, просто не пипаш. Казваш му да не ти превежда и това.
Няма в тоя живот безплатен обяд.
Баща ти има отклонения много явно. Утре тези уж "мили" жестове през носа ще ти излязат.

Най-омразно ми е някой да ми спи в леглото. Не си го давам.

А дали пере чаршафите след това?
Едва ли.
И после тя се прибира и си ляга в това легло.
Гняс.

# 60
  • Мнения: 3 231
Може да знае неща, които няма как да знае, защото е сложил нещо и на твоя телефон или лаптоп/настолен в квартирата. Първо там бих поровила, щом и на майка ти е слагал. Смяна на пароли, заключване на соц медии, слагане на пароли, ако нямаш...

# 61
  • София
  • Мнения: 1 622
Ако е сложил камери или нещо за слушане, някое приложение на електрониката, ще знае, че тя го лъже, че не живее сама. Ако няма източник на информация и авторката  каже, че живее с гадже, приятелка, колежка,  баща ѝ ще иска да се запознае с тях, за знае дъщеря му с кой живее. При условие, че плаща половината разноски и наем, ще каже, че ги плаща за да не  се налага да си търси съквартирант/ка.

# 62
  • Мнения: 5 711
Авторката тук ли си?
Възможно ли е да параноясваш?
Чак пък толкоз да е нагъл този баща да се търкаля с някоя в твоите чаршафи?
Или пък има повече от едно легло в тази квартира и той ползва едно, ти друго?
Нещо ми издиша историята.

Алекс, каквото и да плаща, тя е пълнолетна и има право на личен живот.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 622
Да, така е. Той може да каже,  че не ѝ трябва съквартирант/ка, защото  плаща половината. Не съм искала да кажа, че има право да ползва жилището, защото плаща Очаква се, че ще живее с някой за да си делят разходите. Ако е временно явление, той няма да иска да върне ключа.

# 64
  • Мнения: 6 348
Прочетох темата и някои потребителки са се филмирали даже повече в сравнение със странностите на бащата.
Най ми хареса, че хазяинът няма да ѝ съдейства, понеже може би участва в оргиите на бащата. Sweat Smile

# 65
  • Мнения: 39 475
ММ се занимава точно с камери. Какви неща е слагал. Един даже се разведе като чу как го обсъждат жената и тъщата.

# 66
  • Мнения: 801
А защо просто не му кажеш, че няма да те има еди кога си, да видиш дали няма пак да иска да идва в апартамента ти и съответно, ако да, изчакваш да отиде, ти уж си заминала вече и примерно след час, два се прибираш щото нещото е отпаднало и ще видиш какво се случва.

# 67
  • Мнения: 5 711
ОМГ, какво сценарии. Тя- ако не й стиска две думи да му каже, дали ще има сили за стратегии и сценарии.

# 68
  • Мнения: 14 975
Не съм сигурна, че си узряла достатъчно, а ситуацията е свързана с отстояване на позиция, което пък е свързано със скандали и конфронтиране.
Жилището с колко места за сън е? Легла , дивани имам предвид. Ако си постоянно у вас, баща ти има ли къде да спи?
Предполагам не си студентка, щом отсъстваш толкова често, че и в чужбина. Чужбината ме навежда на мисълта за прилично платена работа. Т.е.можеш да се издържаш сама, без да ти помагат. Ако е така, това е добро начало.

# 69
  • Мнения: 12 864
Наистина, авторке, вместо да се чудиш, сложи камера и ще разбереш какво става.
Макар че то е ясно какво, все пак друго е да имаш доказателство.
Въпросът е когато го получиш, как ще действаш. Ще имаш ли тази смелост.
Но това - после, първо доказателството.

# 70
  • Мнения: 20 030
Да, бе, ще се занимава с камери и шизофрении.
Хваща сопата и му казва да си наема хотели за мърсувания.
Ако толкова те е страх от него докарай друг мъж. Нищо не върши толкоз чудеса като да се саморазчистят две петлета.

# 71
  • Мнения: 7 423
Има ли доказателства авторката? Май всичко е в главата й. За мен темата е пързалка. Ако не е значи я тресе яка параноя.

# 72
  • София
  • Мнения: 12 875
Наистина, авторке, вместо да се чудиш, сложи камера и ще разбереш какво става.
Макар че то е ясно какво, все пак друго е да имаш доказателство.
Въпросът е когато го получиш, как ще действаш. Ще имаш ли тази смелост.
Но това - после, първо доказателството.

А татето няма ли да я види на камерата, как слага камера? Joy

# 73
  • Мнения: 2 008
Боже не мога да повярвам , че твоята ситуация съвпада частично с моята . Преди години учих във Варна баща ми е идвал само два пъти . По тая тема никога не бих му дала ключ въпреки , че ми е баща , а камоли да ми слага камери .  Бих си го взела . Все пак и ти имаш свой живот за който не си длъжна да се обясняваш . Представи си си си поканила някое момче на гости и той дойде и провали всичко . Ти си имаш свой живот . Няма за какво да се изнасяш и да даваш двойно повече пари . Просто говори с него . Той няма работа там , докато теб те няма и не бих се съгласила да ми плаща наема защото ще натяква и ще си позволява да идва .
Но това с жените , с магиите и другите неща съм го преживяла и аз . Майка ми го хвана няколко пъти , но там аз като дете не мога да се меся . Разбира се , че това засяга и мен , но не всичко зависи от мен . Може би е грях да го кажа , но и моята майка не стигна до Адв. кантора . Най - лошото от цялата ситуация е да гледаш майка си съсипана , с разклатена психика и плачеща . Съжалявам , че има такива хора уж осъзнати и изградили живота си  , а търсят временни хора които ги въртят на пръста и смучат пари .
Днешните възрастни се побъркаха , готови са с лека ръка да загърбят човека с който за живели , споделяли и изградили половиния си живот .

# 74
  • София
  • Мнения: 3 452
Мило момиче, за жалост не си избираме родителите.
Бих казала, че ми е жал за майка ти много, но не вярвам тя да се изнесе и разведе.
Но ти, ти имаш шанс да се откъснеш и да продължиш напред със смислен и пълноценен живот, като вместо да повториш модела на майка си и баща си, бъдеш щастлива и направиш правилните избори.
Моят съвет е да се концентрираш в собствения си живот и да се дистанцираш от баща си в здравословна среда и спокойствие.
Намери си нова квартира, дори и със съквартиранти, където да откажеш достъп на баща си дипломатично и по обективни причини/ и да живееш спокойно.
Ще мине малко време, докато тази параноя отмине, ще се страхуваш, ще се оглеждаш, ще има пристъпи на тревожност, но с времето ще отшумят и ще настъпи спокойствие и мир.
Но е задължително условие да се дистанцираш.

# 75
  • Мнения: 727
На мен темата ми изглежда като пързалка. Ако обаче не е, то цялата история става много зловеща. Дано не съм лош пророк, но с времето нещата ще станат още по-зле - просто този тип хора като бащата с възрастта стават все по-проклети и се наслаждават на цялото нещо.

# 76
  • София
  • Мнения: 38 711
Зловеща и извратена.
Има приложения за телефон за откриване на скрити камери!!!!

# 77
  • Мнения: 1 840
Бих сменила квартирата,без да се обяснявам и без да давам ключ.
Но ще спре и паричния поток.Преценете кое ви е по-важно.

# 78
  • София
  • Мнения: 12 875
На мен пък за майката хич не ми е жал. Видно е наясно със случващото се, години наред го е търпяла мълчаливо, и сега изглежда участва в схемата за замесване на дъщерята, вероятно за да осигури повече спокойствие за себе си. Между другото, нагледен пример как една изневяра далеч не засяга само директните участници, дори те да са се разбрали и да живеят в съгласие това да се случва.

# 79
  • Мнения: 21 588
Пързалка.

За какво да слага баща и шпионски средства, да записва сеансите си ли?
Досега всеки, на мястото на авторката  да се е сетил просто да се върне по-рано, отколкото е обявил, че ще отсъства и нещата да са изяснени.

# 80
  • Мнения: 20 030
Защото има подобни параноици. То и агресивното му поведение си е в реда на нещата за подобни пси отклонения.

# 81
  • Мнения: 1 153
Моят баща също сложи камери в двора си и към улицата. Има мания, че някой ще му влезе в имота. Към улицата са за колата му, която е извън гаража (има мания и към трупане и купуване на коли, не скъпи, коли просто).
Много причини има някой да сложи камери в собствения си имот. Както има и много диагнози някой да мисли, че тайно са му сложили камери в неговия. Едната е шизофрения.

# 82
  • Мнения: 12 864
Наистина, авторке, вместо да се чудиш, сложи камера и ще разбереш какво става.
Макар че то е ясно какво, все пак друго е да имаш доказателство.
Въпросът е когато го получиш, как ще действаш. Ще имаш ли тази смелост.
Но това - после, първо доказателството.

А татето няма ли да я види на камерата, как слага камера? Joy
Laughing Може, но тогава ще трябва да спре да води мацки в квартирата.
Не, сериозно, човекът си плаща част от наема и съответно ползва жилището в отсъствие на дъщеря си, както намери за добре.
Не ми се вярва той да е сложил камера, може да научава "онези" неща по друг начин - например от майката.

# 83
  • Мнения: 1 473
А може и майката на авторката да не си пада много по секса и да е ок мъжа и да си вее коня другаде, стига да не я закача нея.

# 84
  • SF
  • Мнения: 21 367
А може и майката да си има друг и да е ок, ако мъжът й не я притеснява да си консумират любовта.

Кажи на баща си, че си имаш приятел, на когото също си дала ключ. Измисли истории, които да го поставят неловка ситуация, ако идва у вас.

# 85
  • Мнения: 60
Благодаря на всеки, който е отделил от времето си за да остави съвет. Изчетох всичко. Наистина повечето неща изглеждат много по-лесно отстрани, когато не си в центъра на събитията. Не бих могла тотално да го затрия от живота си. Ако ставаше въпрос за партньор, до сега да съм му била шута, но уви…баща ми е. Прави сте, че все още не съм достатъчно израснала като личност и може би имам дълбоки липси от детството, които все още се опитвам да притисна. Обичам го. Въпреки всичко е правил и доста саможертви за мен.
Та, успях да си взема ключа, благодарение на някои от съветите тук. Мисля че първата крачка към това да държа на своето е направена. Сега обаче изникна проблем с жената, която бях споменала. Не знам как да се разправям с нея. Превъртяла е на тема магии. Постоянно оставя разни неща пред дома на родителите ми. То не бяха кибритени кутии, то не бяха яйца, червени конци, кукли с игли…Последният път като ме срещна ме заплаши със “затваряне на късмет”. Щяла да се сдобие с моя снимка от соц.мрежи и да “работи” върху нея. Това вече си е чист психически тормоз. Обикновено не вярвах в такива неща, но след като прочетох няколко теми във форумите тук започнаха да ми изникват разни въпросителни в главата. Нямам намерение да хуквам и аз по гледачки за да развалям магии Nerd Започва да ми идва в повече. Вие какво мислите - вярвате ли в такива неща и ако бяхте на мое място какво бихте предприели? Страшно много се напрягам покрай всички събития. Не разполагам с чатове, разговори или някакви доказателства за да подам жалба…Всичко се случва ей така на пътя Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 09:37 от Chloessa

# 86
  • Мнения: 756
Хубаво е, че писа, понеже на някои така им се развихри въображението. Хубаво е, че си започнала от ключа и постепенно ще се наложиш и отстоиш. Не вярвам в магии, карма, съдба. Вярвам, че всяко наше действие или бездействие определя собствения ни живот и никакви червени конци или топки с косми не могат да го повлияят. Ако тия работи действаха как пА не се намери един да сложи една кибритена кутийка не Кулата или Капитан Андреево и да се оправи тая държава. Или на собствения си праг и да потече от там мед и масло. Шарлатанска работа.

# 87
  • Мнения: 1 153
Аз вярвам, че такива неща не ловят хора, които не вярват.
Мен са ме клели разни цигани, отговаряла съм " Аз имам защита, не се морИ, мен нищо не ме лови" 😂😂😂

# 88
  • Мнения: 756
Аз вярвам, че такива неща не ловят хора, които не вярват.
Мен са ме клели разни цигани, отговаряла съм " Аз имам защита, не се морИ, мен нищо не ме лови" 😂😂😂
Ох, преди много ме преследваха да ми гледат. И като дойде и каже “Голяяям късмет ши имаш кръсавицеее” и аз директно и казвам “ Е баш на мене ли реши да гледаш, дето повече от тебе виждам.” Направо бягаха. 😂😂

# 89
  • Мнения: 60
Ако тия работи действаха как пА не се намери един да сложи една кибритена кутийка не Кулата или Капитан Андреево и да се оправи тая държава. Или на собствения си праг и да потече от там мед и масло. Шарлатанска работа.

Виж, това е наистина хубав поглед над нещата. Като се замисля винаги подобен тип неща са насочени към втори-трети лица. Не съм чула за врачка, която да практикува вещерство върху самата себе си, вероятно има причина това да е така Stuck Out Tongue Closed Eyes
Разгледах няколко теми тук, в които доста дами споделят детайлно за опита си с магии и врачки, има интересни разкази. Да си призная за момент ме обзеха тръпки. Може би и при тях е просто плацебо, не знам. В името на психиката ми май е по-добре да не вярвам, че яйцето, което до скоро е било в дупето на някоя кокошка би могло да преобърне живота ми Joy

# 90
  • Мнения: 5 711
Авторке, тези магии са пред бащината ти къща ли?
Аз бих се отделила и дистанцирала временно, за да не се срещам с тази жена и да ме натоварват действията й.
Даже ребром разговор с бащата по този въпрос е належащ. Каквото прави с нея да прави и да не ви занимава.

# 91
  • Мнения: 60
Авторке, тези магии са пред бащината ти къща ли?

Да, пред бащината къща са - трябва да уточня, че тези простотии се изпълняват и от майката на “любовницата”. Семейно налитат. Явно е решена да пробута дъщеря си, където не и е мястото…
В колата на баща ми също открих координати на някакъв поп + сгънати листове с имена и конци, за които твърди, че не знае откъде са дошли…Сякаш нещо и на него му замириса след това откритие. Моля се да си събере акъла, нещата започват да излизат извън контрол. Макар и да не вярвам в тези неща, макар и да ги определям като шарлатански деяния, не мога да възпра страха, който ме връхлита при мисълта за тях. Емоциите надделяват разума ми в тази ситуация.

Аз бих се отделила и дистанцирала временно, за да не се срещам с тази жена и да ме натоварват действията й.

Опитвам се да остана максимално дистанцирана от въпросното населено място, но баба ми, която споделя един дом с родителите ми, е на възраст и за съжаление здравословното ѝ състояние е колебливо. Желая да прекарвам максимално време с нея защото никой не знае колко време още ще имам тази възможност. На този етап от чиста човешка гледна точка наистина не е възможно тотално да се абстрахирам от този дом…
Разговаряла съм с баща ми редица пъти - без резултат. Лъже и отрича. В най-добрия случай обещава да не продължава, но си прави каквото знае. Отдавна е свикнал всяко негово поведение да се толерира.

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 19:17 от Chloessa

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Благодаря на всеки, който е отделил от времето си за да остави съвет. Изчетох всичко. Наистина повечето неща изглеждат много по-лесно отстрани, когато не си в центъра на събитията. Не бих могла тотално да го затрия от живота си. Ако ставаше въпрос за партньор, до сега да съм му била шута, но уви…баща ми е. Прави сте, че все още не съм достатъчно израснала като личност и може би имам дълбоки липси от детството, които все още се опитвам да притисна. Обичам го. Въпреки всичко е правил и доста саможертви за мен.
Та, успях да си взема ключа, благодарение на някои от съветите тук. Мисля че първата крачка към това да държа на своето е направена. Сега обаче изникна проблем с жената, която бях споменала. Не знам как да се разправям с нея. Превъртяла е на тема магии. Постоянно оставя разни неща пред дома на родителите ми. То не бяха кибритени кутии, то не бяха яйца, червени конци, кукли с игли…Последният път като ме срещна ме заплаши със “затваряне на късмет”. Щяла да се сдобие с моя снимка от соц.мрежи и да “работи” върху нея. Това вече си е чист психически тормоз. Обикновено не вярвах в такива неща, но след като прочетох няколко теми във форумите тук започнаха да ми изникват разни въпросителни в главата. Нямам намерение да хуквам и аз по гледачки за да развалям магии Nerd Започва да ми идва в повече. Вие какво мислите - вярвате ли в такива неща и ако бяхте на мое място какво бихте предприели? Страшно много се напрягам покрай всички събития. Не разполагам с чатове, разговори или някакви доказателства за да подам жалба…Всичко се случва ей така на пътя Rolling Eyes
Ама МНОГО лесно. Щом жената вярва в магии почваш и ти. Конци, кутийки, снимки. Следващия път като те заплаши и отговори, че вече имаш нейна снимка и си я дала на ходжа, врачка, магьосница, вещер, каквото ти дойде на ум. Объркваш конци на топче, ама така по-големичко да се вижда и го оставяш примерно пред у тях, на колата и. Някакъв сух бурен връзваш с конец. Пиле на грил - измиваш и изсушаваш няколко кости, връзваш ги с конец. Няколко мъниста. Леле, толкова глупости мога да сътворя. Изобщо не е нужно да вярвам аз, важно е отсрещния да вярва. А ако имаш нейни снимки, разпечатай си от социалните медии и ги омотаеш с конци и пера и ги оставиш пред вратата и - ще полудее.

Иначе това са глупости, изобщо не бих се занимавала. Но за да ми се махне от главата - оха!

# 93
  • Мнения: 5 711
Грозна история.

# 94
  • Мнения: 32 085
С две ръце и два крака за съвета на Янтра Grinning
Авторке, веднага почвай. Бързо ще приключиш.

# 95
  • София
  • Мнения: 3 452
Ох, бе, с глас се смея Simple Smile

# 96
  • Мнения: 362
И аз споделям на Янтра мнението. Ако не друго поне ще се забавляваш как се шашка оная.

# 97
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701
Само да кажа, че родителите ми нямат ключ от апартамента ни. От предното жилище имаха, но никога не са си позволявали да идват, когато ни няма и да се възползват. Ключа беше даден за всеки случай, ако се случи нещо и нас ни няма, за да могат да отключат.
Направо сменяй ключалката и никакво даване на ключ. Да, възможно е да е сложил камери в жилището ти щом има мания за контрол.

# 98
  • Мнения: 727
Накрая се оказа, че всички участващи в драмата са си чисто луди.

# 99
  • Мнения: 1 153
Готини съвети от Янтра. Посмях се.
Но няма да се занимавам да принтирам снимки и да връзвам конци по храсталаците никога. Това е несериозно. Както не би ми и пречело, че някой връзва на градинката пред нас.

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Готини съвети от Янтра. Посмях се.
Но няма да се занимавам да принтирам снимки и да връзвам конци по храсталаците никога. Това е несериозно. Както не би ми и пречело, че някой връзва на градинката пред нас.
Ако този някой (или негови близки) се появяват у нас да звънят и да ми пречат, или се появяват на работата ми - ще предприема ответни мерки. Включително с конци и снимки. Докато само връзват конци и не се занимават директно с мен очи в очи - да си връзват, мен не би ме интересувало.

# 101
  • Мнения: 1 153
Ще подам жалба най-вероятно, ако ме занимават с глупости.

# 102
  • Мнения: 756
Ще подам жалба най-вероятно, ако ме занимават с глупости.
И аз така! И то ще е жалба след жалба докато на полицията сериозно и писне и вземе, че ги предупреди тия жени.
Хич няма да тръгна да им отвръщам със същото. Едно, че не ми се занимава с глупости и второ, че това много лесно може да се обърне срещу мен, а тяхните действия да останат незабелязани.

# 103
  • Мнения: 5 711
Дъщерята да не се намесва. Това е проблем между родителите. Бих се дистанцирала максимално, след като и на двамата им разясня защо няма да се прибирам в бащиния дом.
Тази атака е срещу майката, но реално, ако бащата не вземе мерки може да се сменят жените с магиите.

# 104
  • Мнения: 3 749
Според мен трябва да напуснете столицата и да се преместите инкогнито някъде другаде.
И да си плащате наемът сама.

# 105
  • Мнения: 958
Добре де, баща ти маниак на тема камери, наслагал из целия двор, опасяваш се да няма и в твоето жилище, а толкова не можете да снимате тези жени как си оставят боклуците. Кажи на баща ти какво се случва, ясно е, че той с тези странични връзки само се забавлява, но като разбере, че жената сериозно си е навила на пръста, че той ще е бъдещият ѝ мъж, сам ще я разкара.

# 106
  • Мнения: 2 276
Само не разбрах, защо авторката трябва да се премести от столицата? При все, че каза, че може сама да си плаща наема.

А методът на Янтра, в този случай би свършил повече работа, от колкото жалба в полицията.

# 107
  • Мнения: 12 864
Може да се стреснат откачалките, ако тя им каже, че е подала жалба, даже и да не е подала. Ако наистина досаждат и я заговарят, направо да подаде.

# 108
  • София
  • Мнения: 4 358
Като чуя за магии се сещам за следната история:
Една жена някога поръчала нещо си от Алиекспрес на адреса на нейна приятелка.
И после забравила да смени адреса.
И продължила да поръчва и да се чуди защо не си получава пратките месеци наред.
Поръчала последно мрежести пазарски торби и пак - нищо.
След известно време, виждайки се с въпросната приятелка, самата приятелка споделила, че голям проблем има на главата.
"Някой започнал да ѝ прави магии.
Първо дошли едни кукички за кухнята. После едни болтове (жената ги взела за мъжа си) и накрая - мрежи за пазар. Онази разиграла цял сюжет - някой я слагал на кукичка, после я забивал с болта и накрая я увивал в мрежата.
Затова взела нещата в свои ръце, изгорила пратките, барабар с мрежестата магия и хвърлила пепелта в течаща река.


Последна редакция: чт, 09 май 2024, 14:15 от Светулчица

# 109
  • Мнения: 5 711
Има хора за всичко на този свят.

Общи условия

Активация на акаунт