Майски бебета 2024г. - Тема 14

  • 17 071
  • 745
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 958
Индивидуално е, аз след секциото имах по-обилни лохии, като че ли. Сега 48 часа от раждането са ми по-леки от цикъл 3ти ден.

Да се похваля, ще ни пуснат утре. Днес се наложи 2 пъти да го прегледат, за да ни одобрят да си ходим Simple Smile

# 151
  • Мнения: 113
Специално тези на Канпол са за превръзка. При мен с първото раждане се наложи абразио и тези гащи и родилните превръзки ме спасиха. Иначе нямаше да ми стигнат гащите, а всякакви други превръзки щеше да трябва да сменям на 15 мин. Сега не са ни  удобни, но за първия ден, ако имате болки от шевове и предимно лежите и се чудите как да не се изцапате, са си супер просто[/b]
Ясно,сега разбрах за приборите.Малко странно наистина ама щом са казали ще взема.
Тези гащи и на мен ми се струват малко несигурни като Мими.Затова и не купих.Май не се слага превръзка,то си е като памперс.Но ако са тънки,може би ще трябва да се сменяват често.То зависи и какво е течението де.Аз съм свикнала с по-дебели превръзки попринцип и като сложа тънки,все едно съм без нищо Grinning

# 152
  • Мнения: 81
Честити да са ви рождениците, момичета! Много да се обичате и помагате! 😊

Аз с предното раждане бях с безшевно бельо и превръзки за родилки. Сега ще процедирам по същия начин.

# 153
  • Мнения: 458
За секцио преди седях без гащи по лигнин и катетър беше гадно 🫣

Ужас от 101 хемоглобин,пия два месеца хапчета....и за какво сега е 98....паднал....още😰
Бях и аз така,с ампули се оправих Тотхема.На мен Сорбифер не успя да ми помогне
Да не са приятни на вкус,но се изтърпява.Ако искаш опитай с тях по две или три на ден с водичка или сок☺️Даже препоръчително три при 98,с лекар съм се консултирала за тях

# 154
  • Мнения: 537
Мимс, ти как си? Нали беше леко болна или бъркам?

# 155
  • Мнения: 2 826
Аз този уикенд съм се отдала на разходки, да видим дали ще се накани това бебе 😁 Оптимистично си купих боя за яйца...

# 156
  • Мнения: 458
Мимс, ти как си? Нали беше леко болна или бъркам?
Благодаря по -добре ☺️

# 157
  • Мнения: 537
И ние днес купихме боя. Взех си термогел компреси за гърди от Вис Виталис, а след това бяхме до Икеа.

Докато пазарувахме в Лидл така ме стегна корема, че едвам си тръгнах. След това  всичко ми мина и нямам стягания.

Неприятно ме изненада кучето. Беше скрила долнището на пижамата ми и се беше изпишкала върху него като се прибрахме. Точно сутринта се гушкахме в леглото и я питахме къде е бебето и ММ ми галеше и целуваше корема. Тя почти никакво внимание не обръща ама май изпитва някаква ревност или и аз не знам вече. Никога не е имала такова поведение.

# 158
  • Мнения: 14
Здравейте,аз се включвам с глупав въпрос,ноо там където се следя в момента за всичко ме пращат в Шеново(там ще раждам).Таа от два дни усещам менструални болки,поносими са и не са постоянни,дали е повод за притеснение с термин 15май съм,извинявам се ако въпроса ми е глупав,но ми е първа бременност и ми е притеснено и объркано 😄

# 159
  • Мнения: 458
Здравейте,аз се включвам с глупав въпрос,ноо там където се следя в момента за всичко ме пращат в Шеново(там ще раждам).Таа от два дни усещам менструални болки,поносими са и не са постоянни,дали е повод за притеснение с термин 15май съм,извинявам се ако въпроса ми е глупав,но ми е първа бременност и ми е притеснено и объркано 😄
И аз имам много често ,силни(но моят праг на болка е нисък) ,дори понякога доста на често,но после отпускат след половин час ,не не са притеснителни .Ако вече болките стават по -силни ,и един час не отминават ,през еднакво време са ,тогава бих тръгнала за болница.
Аз от начало ги имам ,но от 36 седмица са ми доста по-чести и силни ,вечер особено ,вече две седмици съм така и още не съм родила

# 160
  • Мнения: 383
Ох, и аз не знам вече с тези болки. Снощи така ме стегна ниско долу, че щях да се разрева.. после мина и заспах. Всички казват, че като започнат родилните ще разберем и няма начин да ги объркаме.

# 161
  • Мнения: 2 826
Неприятно ме изненада кучето. Беше скрила долнището на пижамата ми и се беше изпишкала върху него като се прибрахме. Точно сутринта се гушкахме в леглото и я питахме къде е бебето и ММ ми галеше и целуваше корема. Тя почти никакво внимание не обръща ама май изпитва някаква ревност или и аз не знам вече. Никога не е имала такова поведение.

Лин, какво е кученцето? Нашият е френски булдог и е доста инатлия, понякога така си отмъщава, ако нещо се е издразнил, отделно има и separation anxiety - от пандемията насам не е свикнал да седи самичък и понякога като сме повече навън и се дразни. Та може просто защото сутринта сте се гушкали и после сте я оставили.

Няма как да няма и малко ревност със сигурност. Нашият се гушка в корема ми, обаче не знам дали разбира. Взела съм нарочно пеленки и шапки, ще ги дам на мъжа ми като идва на свиждане, да му ги носи да свиква с миризмата на бебето.

# 162
  • Мнения: 537
И аз така съм решила да процедирам. Кавалерче е нашата госпожица. Истината е, че като сме навън за дълго време понякога пишка в коридора и то колкото да го направи напук, а не защото не е изведена или и се е пишкало.
Тя много е свикнала, че ММ си работи хоум и  винаги си е вкъщи и то от години, малко да излезем и почва да си "отмъщава".
Просто да се изпишка върху дреха никога не  се беше случвало и то в спалнята.

И моята АГ ми каза, че няма как да сбъркам родилните контракции амаа се притеснявам. Като се оплача нещо и ММ постоянно пита "контракции ли са?" и си поглежда часовника за да засича. Много е смешен.

# 163
  • Мнения: 693
И аз се записвам в групата с менструалните болки.Вчера например бяха цял следобед и си викам днеска ще става нещо.Но вечерта ми мина.Стряскам се вече,болките стават сериозни.Абе близо е,само трябва да чакаме

# 164
  • Пловдив
  • Мнения: 619
С първото секцио много дълго имах лохии аз, сега понамялаха, но ще видим, понякога намаляват, после пак се появяват.
Аз бях с Тот'хема, вдигна ми хемоглобина и на последните изследвания беше добре, но при постъпване е бил нисък - 109 (тъкмо си взех епикризата).  Сега пак пия желязо, няма начин.

Общи условия

Активация на акаунт