Плюсове и минуси на кварталите в София - тема 17

  • 3 333
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 932
В МанЛи таралясници няма. Има ги в Надеждите, Люлините и прочие западНали квартали.
Обаче има чудесна 7ца, с климатик през лятото, бърз. Без цигани. Само бели, добре облечени и с хубав парфюм пътници. А и центъра не на всички ни трябва. Нито старите смърдящи сгради, нито градинките. В затворения комплекс си имам всичко.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 418
Мандаринка, с теб ще се окажем съседки по няколко линии. 😂
Израстнах в Обеля-2, блок 262, до Ломско шосе и ходехме да си играем на деветия етаж в тия ЕПК-та. Имаха нещо като мазета/тавани там, вместо апартаменти.
Не мисля, че нещо се е подобрило коренно, освен че е станало по-зелено за 20-30 години, защото фиданките пред блоковете са станали дървета. Естествен процес.
Но пространствата вече са по-малко, заради застрояването, хората и манталитетът им са си същите.

Преди няколко години приятели ни похвалиха Северния парк и решихме да се разходим. Ми... Народонаселението беше онова, което ни отказа да повторим разходката.

Не казвам, че хората там са лоши или нещо. Различни са. Не е моето. Предпочитам друг тип съседи. Много пъти сме водили и тая дискусия тук.

# 17
  • Мнения: 1 071
Ман Ли се опитвам да го харесам за пореден път и за пореден път ми е мъка. Транспортът ще си остане мираж.

Напоследък обикалям из Връбница 2 между двете метростанции. Много шик! Харесах си комплекс даже, но трябва да чакам до януари 2026.
Аз съм там. Най-голямото достойнство за мен е близостта до парка - 3 минути пеша и съм там. Транспортът също е добре уреден - метро, трамваи, автобуси. Наоколо е богато както на супермаркети, така и на малки магазинчета. Минусите са, че паркоместата вече са сериозен проблем и няма детска градина. Уж има осигурен терен за такава и са започнали работа по проекта, но дали и кога само времето ще покаже.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 19:54 от innasn

# 18
  • София
  • Мнения: 38 595
Напоследък доста ходя там с метрото - спирка Обеля, Бели Дунав, Ломско Шосе. Булевардът е голям и широк, пълно е с нови блокове покрай него, магазини, всичко. Изкушават ме цените, това е.
Не ми трябва парко място, нито градини и училища.

# 19
  • Мнения: 9 826
Мандаринка, с теб ще се окажем съседки по няколко линии. 😂
Израстнах в Обеля-2, блок 262, до Ломско шосе и ходехме да си играем на деветия етаж в тия ЕПК-та. Имаха нещо като мазета/тавани там, вместо апартаменти.
Не мисля, че нещо се е подобрило коренно,
Не казвам, че хората там са лоши или нещо. Различни са. Не е моето. Предпочитам друг тип съседи.

А, съседки сме били, пред вас беше спирката на 150.

Да, на деветия етаж има(ше) по 2 ателиета - гарсониера и 2-стаен, фронтално срещу вратата от стълбите, а останалите помещения бяха тавани.

За народонаселението сега нищо не мога да кажа, но наистина тогава не беше моето. Имам 2 съседки, с които се разбирахме чудесно, но тази точно до мен беше дошла от ул. Васил Друмев, там в центъра беше оставила щерката с внучетата. И наистина си имахме приказката, въпреки разликата във възрастта - аз бях на годините на дъщеря й.
На моя етаж всички бяха моя тип съседи - лекар, математик, тази съседка. Но и съм изживяла най-кошмарните мигове в живота ми (покрай детето) с други съседи. Тогава нямаше метро, суперът не беше Билла. Един трамвай и един автобус.

В т.нар. Връбница-2 имаше по онова време само онези ЕПК-та на булеварда, зад тях бяха дворове и няколко къщи и 81 ОУ, това беше. Учителствах 1-2 години в училища в района, определено имаше разлика в поведението на  децата от Толстой и Свобода и децата от (тогава) в Надежда-3,4,5. Мои лични впечатления са това, необвързващи. А и е минало доста-доста време.

Rockstar, помня, че май си от Младост-1-2, да знаеш просто, късна есен и зимата е доста мъгливо в района на Надеждите и Обеля.

Тина, ами никой не те кара насила да се местиш, радвам се, че си намерила твоето място. Само ще отбележа мнението ми, че парфюмите, колкото и да са скъпи, не се делят на хубави и лоши, а на харесва ми-не ми харесва.

# 20
  • София
  • Мнения: 38 595
Благодаря за информацията за времето! Забелязала съм, че в различните квартали е различно. Аз от 40 г съм в Младост. При нас е ветровито.
Примерно, в Люлин е по-топло по принцип.
Иска ми се имот пак в Младост, ама е скъпо.

# 21
  • Мнения: 55
Допреди 2 години живеехме във Връбница 2. Израстнала съм в Надеждите и смело мога да кажа, че Връбница 2 е най-хубавата част от всички. От едната страна е парка, от другата имаш 2 метростанции - Ломско и Бели Дунав. Т маркета не беше най-добрия магазин тогава, но не беше и толкова зле. Имахме на пешеходно разстояние чисто нов тогава Лидл - в края на парка, преди Обеля. Паркоместата също не бяха проблем. Съседите бяха разбрани хора, входът беше изцяло ремонтиран - дограма, входна врата с чип, навес, беше чисто и нямаше като цяло какъвто и да е проблем.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 057
Освен синя зона ми се иска направо да има и някакви други ограничения за влизане в центъра. Не е нормално това нашествие от коли, особено в почивни дни. Всеки ден има спрели "за малко" пред гаража.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 052
Аз предпочитам Манастирски ливади пред всякакви северни квартали. Нищо общо и в Манастирски ливади е по-спокойно. Отчитам като минус липсата на ТЕЦ и това беше една от причините да закупим апартамент в близък по-стари квартал близо до Манастирски, където обаче има други проблеми. Преди това бяхме на квартира в Манастирски и беше много по-добре по ред причини.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 418
За мен липсата на ТЕЦ е плюс.
Но знам, че за всяка сграда, а дори и за всеки апартамент, е различно. Понякога наистина е по-добре с ТЕЦ, но така съм им набрала, че не ги искам.

# 25
  • Мнения: 932
В МанЛи няма ТЕЦ, но повечето са газифицирани. Тоест имаш парно и топла вода.

# 26
  • Мнения: 4 711
Освен синя зона ми се иска направо да има и някакви други ограничения за влизане в центъра. Не е нормално това нашествие от коли, особено в почивни дни. Всеки ден има спрели "за малко" пред гаража.
Хайде, сега, глупости. Ограничения за влизане. Това пък как го измисли.... На днешно време.
И аз искам да се върне Софийското жителство, знаеш ли колко спокойно е било, поне нашите ми разказват 😊, така със сигурност няма да има трафик в София.
Като гледам старите снимки, много хубаво е било.
Хайде, да почне "скачането" върху мен СЕГА.

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 10:53 от aDream

# 27
  • Мнения: 9 199
О за софийското жителство само с добро, го споменаваме!
Моля те, кмете върни го Wink

# 28
  • Мнения: 1 715
Аз съм за,  за да има зони за паркиране и в цяла София - егати кефа и Ман.Ли и Люлин и Младост, Гео Милев , Студентски - нека са по 1 лв. ама да ги има ! Рязко ще се увеличи прихода на градскооия транспорт и 60% от таралясниците ще бъдат закарани по селата и оставени да "умрат" там.
А за синята зона нека я направят по 5лв. на час 7 дни в седмицата - 24 часа - много ще се облекчи паркирането за живущите и въздуха дето всичко го дишаме, в гадния арабския - цигански център на София, и заживяли всички по кварталите си мирно и щастливо!
Аз само да попитам - защо да е някакво конституционно право живущите в центъра да могат да си паркират автомобилите там на общинските улици?! Някой ви е длъжен ли? Купете си гараж. А сега ще кажете: "ама то е старо строителство и няма гаражи", обаче като някой се оплаква, че липсват държавни детски градини в новите квартали (старата тема), му се казва "свиквайте, никой не ви е длъжен".

Животът в централните части на градовете има не само плюсове, но и минуси - минус е, че с автомобил там е трудна мисията по намиране на паркомясто.

А относно защо всички се изсипват там - ами нормално, най-много от общинския бюджет отива в централните части, а пък хората от всички краища на града плащат данъци. Такава е закономерността.

# 29
  • Мнения: 9 826

Животът в централните части на градовете има не само плюсове, но и минуси - минус е, че с автомобил там е трудна мисията по намиране на паркомясто.

А относно защо всички се изсипват там - ами нормално, най-много от общинския бюджет отива в централните части, а пък хората от всички краища на града плащат данъци. Такава е закономерността.

Не е въпросът дали имат право да се изсипват в центъра от всички квартали - разбира се, че имат право. Въпросът е защо се изсипват да се разхождат и почиват в гадния център, като в, поне някои квартали, дето толкова ги хвалят колко били хубави, имало всичко и нямали нужда да ходят в центъра? Нали в центъра е цигания и мигранти, гадно та дрънка, защо тогава идват в него в свободното си време?

И не, не се изсипват всички пари в централните части - достатъчно е да минеш по Солунска в частта от Витошка до Христо Ботев и в уличките наоколо, за да видиш тротоарите в какво окаяно състояние са. Организирано тротоарите са правени вероятно през 70-те гг. на миналия век, а неорганизирано, пред различни магазинни помещения има всякакви импровизации - от теракот за баня до тротоарни плочки с всякакъв дизайн.

Общи условия

Активация на акаунт