За очния контур-крем или гел?

  • 4 140
  • 26
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 791
Какво ползвате за очния контур-крем или гел?Мен лично гелът ме опъва и не ми създава приятно усещане.Доверявате ли се на български продукти за деликатната зона около очите?Аз лично не съм доволна-повечето са ми парели на очите(прекалено ароматизирани ли са ,незнам?!)И тук ли,според вас,най-подходяща е медицинската козметика?ИЛИ?

# 1
  • София
  • Мнения: 10 291
Единствения гел с който не съм имала проблем, беше един на Гарние... но това беше точно преди 7 години... отдавна го няма на пазара, а сега който и гел да съм пробвала, не ми е понасял добре... сърбят ме очите и се налага да го махна.... а и крем който да ми понася добре също не съм открила!
С интерес ще следя темата и аз имам нужда от подобен продукт!

# 2
  • Мнения: 2 142
В момента ползвам гелче за очния контур на AVON, но да ти кажа честно, най-доволна съм от VICHI.

# 3
  • Мнения: 3 932
Гелът по принцип се предлага като по-олекотен вариант на консистенцията на крема (за нормална и мазна кожа предимно). Ако си ползвала и крем и гел от една марка и само гела те дразни, може би твоята кожа просто е тип суха и гелът е неподходящият за теб  продукт. При суха кожа се препоръчва крем или серум за околоочния контур, нанася се с леки потупвания както сигурно и ти знаеш. Може би си ползвала неподходящата за твоя тип кожа козметика.

Въобще аз смятам, че за да се използва максимално пълноценно козметиката, трябва да се определи правилно типът кожа, за който да се прилага.
Аз лично ползвам Clinique dayli eye benefits, стига за повече от половин година и съм много доволна.

# 4
  • Мнения: 46 430
Гела не ми хареса. Сеха съм с околоочния крем на Лореал и ми е много по-добре, и при мен гела опъваше.

# 5
  • Мнения: 17 401
Цитат на: michel
.....най-доволна съм от VICHI.
newsm10

# 6
  • Мнения: 830
Крем - Vichy Reti . C - Yeux . Хубав е , възлагах му май по-големи надежди в борбата с тъмните кръгове .....ама нейсе , ще му го простя  Laughing
Сега от 2 дена пробвам серума от серията Anew на Avon  - като дневен  , а Виши=то ми остава  като нощен . Не мога да се оплача от серума , но е рано да го хваля  Wink

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Аз пък скоро си взех крем за около очите на Рубела "Дева" с витамин С, Е, ретинол и натурално масло от жожоба. Лек е, не е мазен, бързо се абсорбира, не ми дразни очите.

# 8
  • Мнения: 143
Крем определено е по-добре за моята кожа! От прибвани на Vichy , Loreal и Nivea последния е с най-добър резултат, а Vichy с най-слаб ефект пък и някак не попиваше...
Всички гелове ми създават усещането, че съм си намазала очите с цимент : ))) а пък веднъж от Гарние се събудих с вид на ескимос, направо ми се бяха заворили очите от подуване.
Но мисля, че всичко е строго индивидуално, сестра ми получи страхотен ефект от някакъв български гел - Астера ( или Арома??? мисля) Energy.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Чела съм,че гела се ползва до 25г.,а след това крем.Но навсякъде пише различно.Ползвам околоочният крем на Шелер и съм много доволна.

# 10
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Цитат на: michel
най-доволна съм от VICHI.
 202uu

# 11
  • Мнения: 2 323
Тук въпросът е по-скоро крем или гел! нали! не толкова от коя марка са. По принцип, продуктите под формата на крем са за по-сухи кожи, а лосион и гел за по-мазните.
това значи, че ако сте с мазна кожа на лицето, едва ли около очите ще е мазна също, но ще се чувствате по-добре с продукти под формата на гел. А ако сте със суха-кремът ще даде усещането за подхранване.
Аз съм на 23, кожата ми е комбинирана и ползвам все още гел за около очите - за хидратация, защото още нямам нужда от подхранване.

# 12
  • Мнения: 6 243
Доста от предлаганите на пазара не-медицински кремове за околоочен контур ми правят проблеми - подути очи, щипене... Безпроблемни до момента са били очните кремове на Академи, Ларош Позе и един околоочен на Клиник. Не помня целите имена, като дойде ред да си купувам, си ги познавам като ги видя Embarassed

И аз като Биляна333 съм чела, че геловете са за по-млади кожи. Аз минах 25те, така че вече купувам кремове.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 791
Да,така е-гела,като по-лек вариант е за по-млада кожа,а крема е по-концентриран.А що се отнася до тъмните кръгове под очите....и аз искам магически резултати,но ми се струва,че това не е просто козметичен проблем,а по-скоро се отнася до правилно хранене,начин на живот,достатъчно сън и пр.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 791
Цитат на: new_mama
Тук въпросът е по-скоро крем или гел! нали! не толкова от коя марка са. .

    Всякакви въпроси за околоочния контур може да споделите,не само относно крем или гел?Интересува ме всичко по темата...важното е да се запазим все така красиви и младеещи Wink  като споделим мнения и опит по темата!

Общи условия

Активация на акаунт