за прохождане и проговаряне

  • 2 921
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Много съм щастлива Hug. От 1-2 дена дъщеря ми прави сама по няколко крачки. Майка ми обаче дойде и ме накара да пуснем малката(аз след 4 крачка я вземах,че ме беше страх да не падне) и тя обиколи цялата стая. Имам го заснето, а още не мога да го повярвам. Толкова съм щастлива.  bouquet
Извинете за отклонението обаче още съм подвластна на вълнението.Утре ще правя прощъпулник,а не съм подготвена. Има ли значение какви предмети да наредя или са по мои избор?Мисля да поканя само най-близките,място нямаме просто...
Имам и друга питанка... Бебка е на 10 месеца,а много много не си дава зор да издава звуци. Караме по цял ден на ъъ, ааа, айн. Иначе знае ба,та ,айде... ама рязко ги използва. Според познати ще проговори късно. Само аз съм по цял ден с нея и определено и говоря простичко. Ще наблегна да и показвам предмети,че това не съм правила. Имали игри стимулиращи развитието на говора? Т.е. има ли нещо, с което и аз да мога да допринеса?
  bouquet Благодаря Ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
На 10 мес. няма какво повече да ти каже.Рано й е още да говори.Можеш да я занимаваш повече,ще научи повече неща,но детенцето ще проговори когато само е готово за това.

# 2
  • Мнения: 199
На 10 мес. няма какво повече да ти каже.Рано й е още да говори.Можеш да я занимаваш повече,ще научи повече неща,но детенцето ще проговори когато само е готово за това.
Да напълно съм съгласна с това. Но ми се иска,ако има с какво да я стимулирам. Не за друго.Знам, че ще мине година още или две.Просто искам да й помогна.

# 3
  • Мнения: 9 973
просто й говори много

# 4
  • Мнения: 5 940
Eдно по едно.. Честити първи стъпки на детенцето !
Децата проговарят по различно време. Игри, които донякъде могат да стимулират процеса са такива, които развиват финната моторика. Нещо да развива и завива, да прави опити да драска, пише, храната на парчета, събирането на трошички хляб дори е вид игра, която подпомага проговарянето. Но на десет месеца по принцип е рано, въпреки, че има и изключения.
просто й говори много
И това.

# 5
  • Мнения: 27 524
Бебка е на 10 месеца,а много много не си дава зор да издава звуци. Караме по цял ден на ъъ, ааа, айн. Иначе знае ба,та ,айде... ама рязко ги използва. Според познати ще проговори късно.Имали игри стимулиращи развитието на говора? Т.е. има ли нещо, с което и аз да мога да допринеса?

Понякога родителите не са в час, честно  Laughing

Според вашите познати може и да не проговори никога сигурно  Laughing Я, не се втелясвайте и не мислете за излишни тъпотии  Wink На 10 месеца е супер рано и да ходи, и да говори  Peace Няма нужа от никакво стимулиране нито за едното, нито за другото  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 199
Понякога родителите не са в час, честно  LaughingСпоред вашите познати може и да не проговори никога сигурно  Laughing Я, не се втелясвайте и не мислете за излишни тъпотии  Wink На 10 месеца е супер рано и да ходи, и да говори  Peace Няма нужа от никакво стимулиране нито за едното, нито за другото  Simple Smile
Моля без да се обиждаме. Аз съм уверена,че проговарянето се влияе. Това е и доказано,но темата не е за това...

# 7
  • Мнения: 9 973
 Grinning влияе се,но ти е малко детето за да говори каквото и да е

# 8
  • Мнения: 199
Grinning влияе се,но ти е малко детето за да говори каквото и да е
Да съгласна съм.Аз не очаквам да проговори сега. Laughing Май не се разбира,аз не искам да принуждавам детето да прави каквото и да е по-рано... Просто търся идеи да превърна игрите в образователни.  Hug
И благодаря за твоите идеи Hug

# 9
  • Мнения: 498
И двете ми деца проходиха на 10 месеца/Кирил в началото на 10,Ана почти в края/.Кирил проговори на 1 ,3 год.,Ана още не говори

# 10
  • Мнения: 4 433
Алекс проходи също на 10 мес.,имай търпение ще проговори когато му дойде времето.

# 11
  • Мнения: 2 132
Всичко си е много индивидуално. Аз съм проходила на 10м, а до близо 2 години съм говорила бебешки Grinning Сестрите ми са били обратното Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903
Моят проходи на 9м без дни....
проговори....късничко...е отделни думи казваше и след година...
И двете неща са индивидуални....зависят си от развитието и желанията на детето...
А иначе, не че не му е говорено, пято, четено и т.н.... просто детето ми не счете за нужно да проговори рано....и до сега много от нещата ги казва доста бебешки...да не кажа, че всъщност почва все по бебешки да говори...а никой не общува с него по този начин....ама както го радва Simple Smile

Имай търпение - всичко ще почне да прави - КОГАТО Е ГОТОВО! не по-рано, не и по-късно...Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 521
Много е индивидуално и прохождането и проговарянто Simple Smile Според мен не е нужно нищо повече освен да и говориш и да и обясняваш кое какво е  Grinning Аз на 1г. съм гворела, прости изречения съм сглобявала, а дъщеря ми казва само:
 баба, деде, тати, айдеее, бебе, ам-ам и гаги  Laughing
Всичко с времето си Peace

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моят син проходи на 9м без 2-3 дни и проговори много рано.Дъщеря ми проходи на 11м,а още почти не говори.....много е индивидуално

Общи условия

Активация на акаунт