Завръщане на работа с прекъсване на майчинството?

  • 4 985
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здрасти , пак съм аз!!!
Момичета някоя от вас да знае каква е тази молба която трябвa да попълня за да ме върне на работа работодателя ми.Разбрах ,че е е нещо в свободен текст, но то винаги текста е в някаква форма(знам формата на молбата какъв е , но какво трябва в допълнение да напиша)
Примерно:"Г-н Шефе бих искала да бъда върната на работната си позиция в "...... "АД считано от ...2009"
нещо такова ли е ?
Не звучи добре знам, но речника ми е много обеднял от към тази част, но пък обогатен от към друга Simple Smile.
"Га ги гугу , ки, коки, бабу, маму....." звучи по-добре но се притеснявам че няма да ме разберат много добре Grinning

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 08:48 от Fane

# 1
  • Мнения: 255
Eхаааааааааа... никоя ли не се е върнала на работа до сега?Аз ли ще съм първата  Grinning?

# 2
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Fane молбата действително е в свободен текст и текста, който си написала е добър. Накратко - в молбата е редно да присъстват трите ти имена, ЕГН-то, постоянен адрес, тел. за обратна връзка. Всичко това за актуализиране на информацията за теб в архивите на Личен състав. След това - Г-н /еди кой си/, моля да бъда върната на работа преди изтичането на платеното майчинството за отглеждане на детето ми, което е на .../възраст/, считано от... И. т.н. Нещо такова.  Peace

# 3
  • Мнения: 9 973
отиваш при шефа или счетито и директно ги питаш какво искат да прочетат-те ще ти кажат Flutter

# 4
  • Мнения: 805
Ами обади се на личен състав и попитай какво трябва... иначе текста на молбата е гореописания. Peace

# 5
  • Мнения: 38
Пише се имената, Молба в която да има текст '' да ми бъде прекъснат платения отпуск за отглеждане на дете до две годишна възраст  считано от ../пишеш датата/..............". Има комплект и от други документи, който се попълват работодателя трябва да ти ги даде, в който се пише дали детето ще бъде на ясла или ще го гледа баба.

# 6
  • Мнения: 1 254
Ето една примерна молба:

До: ....
Управител на .....
гр...........

МОЛБА

От ........,
ЕГН: ............, адрес: .............

Моля, считано от ...................г. да прекъсна ползвания от мен отпуск за отглеждане на малко дете разрешен със Заповед ....../...............г. за неопределено време.


Дата: ..............г.   С уважение:............................

# 7
  • Мнения: X
Би трябвало, който отговаря за личен състав и трз да ти каже какво и как да попълниш. Иначе и да ги питаш директно как трябва да е заявена молбата не е лош вариант.

# 8
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Пише се имената, Молба в която да има текст '' да ми бъде прекъснат платения отпуск за отглеждане на дете до две годишна възраст  считано от ../пишеш датата/..............". Има комплект и от други документи, който се попълват работодателя трябва да ти ги даде, в който се пише дали детето ще бъде на ясла или ще го гледа баба.
Peace

# 9
  • Мнения: 337
Аз се върнах преди няколко месеца, но напуснах старата си работа и отидох на нова. Тук не съм попълвала нищо. Докато навърши малката 2 год. ще си получавам 1/2 майчинство.
Наистина най-добре е да попиташ ЛС, те ще ти кажат, сигурно си имат и формуляр.

# 10
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
отиваш при шефа или счетито и директно ги питаш какво искат да прочетат-те ще ти кажат Flutter

Аз така направих. Честно казано и двата пъти се върнах по-рано на работа, ама изобщо не помня какво съм писала. Embarassed Явно каквото ми е казала световодителката.

# 11
  • Мнения: 1 817
Ето една примерна молба:

До: ....
Управител на .....
гр...........

МОЛБА

От ........,
ЕГН: ............, адрес: .............

Моля, считано от ...................г. да прекъсна ползвания от мен отпуск за отглеждане на малко дете, разрешен със Заповед ....../...............г. за неопределено време.


Дата: ..............г.   С уважение:............................


Това е добре. Редно е на края да изредиш какви документи допълнително прилагаш към молбата...
Прилагам следните документи:
1............
2.............

Успех!

# 12
  • Мнения: 1 254
не би трябвало да подаваш други документи освен молбата. След това от счетоводството ти придвижват документите Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 817
Има комплект и от други документи, които се попълва. За сведение дали детето ще бъде на ясла или ще го гледа баба по програмата 'В подкрепа на майчинството'.

# 14
  • Мнения: 38
ами аз подавах и други документи...., върнах се на работа, когато малкия беше на 1,6м. септември 2008 г./, това което написах по горе го цитирах от моята молба, попълвах също така Декларация че ще бъде на ясла, а не че ще го гледа баба, това е важно за да ми изплащат /и в момента получавам/ половин майчинство

Общи условия

Активация на акаунт