спалнята

  • 1 316
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
на каква възраст децата трябва да си имат самостоятелна стая

# 1
  • Временно
  • Мнения: 788
Предполагам тук всеки ще даде различен отговор,според своите разбирания.
Аз лично смятам да отделя дъщеричката си поне след като навърши 2 годинки.Страхувам се,защото имах неприятни преживявания още в родилното,започна да се задушава през нощта.После още няколко пъти се случи у дома,затова спеше и при мен първите 2 месеца.Все още спим на нощна лампа дори.

# 2
  • Мнения: 4 965
От самото начало.

# 3
  • Мнения: 141
здравей Калатеа, аз съм на мнението, че бебето трябва да си е отделно още отначало. Просто трябва да се научи на самостоятелност. С бебефони родителите ще са спокойни, че знаят какво става в стаята на детето им. Да, наистина в началото е трудно, но ако семейството има възможност и достатъчно стаи в дома си е по- добре този вариант. Аз лично съм била свидетел на този вид възпитание и повярвайте ми, оказва много голямо влияние върху развитието на детето и то в положителна насока. Детето отрано се научава да е самостоятелно и уверено, което е много важно. Моята племенница, отгледана по този начин е просто невероятно дете. Тя е на 5 години и просто й се възхищавам. Много е зряла за възрастта си.
За съжаление обаче при нас този вариант няма да може да го приложим в началото.... едва след като детето навърши годинка.

# 4
  • Мнения: 2 005
Според мен този въпрос трябва да се решава спрямо самото дете.Не може да има една общовалидна възраст.

# 5
  • Мнения: 617
Според мен зависи от самото дете, ако се буди вечер и неспокойно и ти трябва да го успокояваш. Всеки си преценява и е различно

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 190
Дъщеря ми е на 3 год. и 5 месеца и към момента нямам намерение да я отделям, макар, че имаме възможност за отделна стая.
На нас ни е приятно да спим с нея, тя самата като сме отваряли въпроса да има собствена стая, отговаря:"Да, искам , но само ако и ти спиш в  нея, мамо“, така, че не смятам да пришпорвам нещата.
 

# 7
  • Мнения: 1 763
Не бих го отделила преди да навърши 3 години.

# 8
  • Мнения: 9 973
нямам възможност все още,но към 3-4г.-

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
трябва-нетрябва Simple Smile))
няма такова нещо като трябва.
когато прецениш, че детето е готово, когато имате възможност, когато прояви желание.....

# 10
  • Мнения: 325
Първо-зависи дали може да му осигурите такава и второ-зависи от самото дете.
Голямото ми дете спи в самостоятелна стая,но е на 9 год. Бебка спи при нас в спалнята,защото там й е мястото сега. За по-нататък-ще видим.

# 11
  • Мнения: 9 814
Всеки ще ти даде различен отговор.
Но аз като родител на дете на почти 4 г. и половина, което не може и да си представи да заспи без мама и тати, ще те посъветвам още от най-възраст.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 804
Да, и аз ще те посъветвам колкото по - рано, толкова по - добре, защото леглото на сина ни е залепено за спалнята и не ляга да спи без мама или тате Whistling.

# 13
  • Мнения: 9 390
Когато ти прецениш.Най-добре след като навърши 2 годинки според мен.

# 14
  • Мнения: 603
При нас още като разбрах, че ще имаме бебе и решихме, че ще си има детска стая. Направихме я. Малката си спи там. На 6м я оставих да си спи самичка, но имам бебефон с видеонаблюдение. Сега обаче, като чакаме и второ бебе ще видим как ще разделим спалнята и кой къде ще спи. newsm78 Още не знам бебето къде да спи - при нас в спалнята, при каката (тя така иска) или каката ще спи в началото при баща си в спалнята, а аз с бебто в детската Flutter

Общи условия

Активация на акаунт