Анална фисура 2

  • 124 110
  • 1 171
  •   2
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 28 828
Моята докторка заши раната с един шев. Почти не чувствах никаква болка при тоалетна. Сега явно само опресняват раната и не я шият.

# 1 141
  • Мнения: 30
Моята докторка заши раната с един шев. Почти не чувствах никаква болка при тоалетна. Сега явно само опресняват раната и не я шият.
Питах го дали ще има шев, каза ми че ще има малък. Обаче не знам самата фисура при изрязването ли се шие, въобще не съм запозната. То аз от притеснение много се панирах и забравих всичко което ми каза доктора

# 1 142
  • Мнения: 28 828
Еми значи ще има шев, няма какво друго да се шие освен опреснената фисура.
Щом си толкова паникьосана вземи и друго мнение.

Последна редакция: вт, 07 май 2024, 21:35 от mimi.7299

# 1 143
  • Мнения: 1 786
Аз искам да попитам може ли след 2-3 дни да се ходи на работа след операцията при Матев или трябва болнични с възстановяване. Ако трябва болничен колко време препоръчва Матев, за да предвидя за работодателите. Аз имам външна фисура, имам отдавнашна висулка от хемороид, имам и вътрешни хемороиди, които не са възпалени в момента.

# 1 144
  • Мнения: 28 828
Аз искам да попитам може ли след 2-3 дни да се ходи на работа след операцията при Матев или трябва болнични с възстановяване. Ако трябва болничен колко време препоръчва Матев, за да предвидя за работодателите. Аз имам външна фисура, имам отдавнашна висулка от хемороид, имам и вътрешни хемороиди, които не са възпалени в момента.
Не може след 2-3 дни, поне двадесет за възстановяване, ми то има шев бе хора как си я представяте.

# 1 145
  • Мнения: 449
Ох, ужас, разпитвам, че и моето дете има външен хемороид и висулка, а сигурно и фисура, която не се вижда и е....
Видях, че Матев консултира и он лайн в Хийле.
Мисля, че е опция някаква вместо да пътувате.
Дори аз обмислях за детето да го питам принципно някои неща, макар да нямат право да работят  с лица под 18.
По-добре на място при Матев, и аз два пъти ходих при него и преди второто посещение се бях свързала чрез Хийли, защото вече ме беше преглеждал веднъж. Но освен че ми писа да отида на място, друг ефект нямаше от приложението. Само дето платих два пъти.

# 1 146
  • Мнения: 2 567
Ох, аз да попитам отново, ако на някой му е останала 1 тубичка Левораг и няма да я ползва дали може да ми услужи?
Открих, че освен за фисури е супер и при подсичане, а не ми се купува цялата кутия за 100 и кусур лв., то аз една тубичка ползвам за много време.
Моля, ако някой има - да ми пише на ЛС.

# 1 147
  • Мнения: 39
Аз искам да попитам може ли след 2-3 дни да се ходи на работа след операцията при Матев или трябва болнични с възстановяване. Ако трябва болничен колко време препоръчва Матев, за да предвидя за работодателите. Аз имам външна фисура, имам отдавнашна висулка от хемороид, имам и вътрешни хемороиди, които не са възпалени в момента.
Аз на третия ден бях на работа. Не съм ползвал болничен. Все пак зависи какво работиш
Ох, аз да попитам отново, ако на някой му е останала 1 тубичка Левораг и няма да я ползва дали може да ми услужи?
Открих, че освен за фисури е супер и при подсичане, а не ми се купува цялата кутия за 100 и кусур лв., то аз една тубичка ползвам за много време.
Моля, ако някой има - да ми пише на ЛС.
Аз ще ти изпратя. Дай ми име и тел на лични

# 1 148
  • Мнения: 2 063
А доволни ли сте от този Ходжаджиков? Че за него чувам противоречиви мнения. Иначе знам, че той и Матев оперират по един и същ метод - с рязане на мускула. Така че на въпроса има ли шев - да има шев външен, защото доколкото разбирам от там се прави разрез за да се вкара уреда и да се реже вътре мускула. Аз съм вече 4 месеца след операция и още имам болки в мястото, където е рязано на моменти след изхождане. А и се случи тук миналия месец да имам 2-3 пъти леко кръв, което според мен означава, че пак си се появяват фисури понякога, просто засега зарастват по-бързо от преди. Изобщо това "удоволствие" фисурата е нещо, от което май няма да има отърване цял живот, само болките се моля никога да не станат като преди операцията, защото това е самия ад.

# 1 149
  • Мнения: 28 828
Лавли, така е, тукашния хирург каза, който е склонен, пак ще има.

# 1 150
  • Мнения: 2 063
Лавли, така е, тукашния хирург каза, който е склонен, пак ще има.
Матев каза почти същото и също каза, че се "опитват" с операцията да предотвратят поява на нови, но явно опитите не са задължително 100% успешни. Защото то едно е спазъма в мускула, който е виновник голям, до някъде го спират него и спират нова поява с това, но и самата лигавица ако е склонна - няма пълно отърване. На мен кожата ми даже откак се оперирах стана още по-чувствителна там и се подсичам като бебетата, като прежулена ми е на моменти и се клепам с бебешки кремове за подсичане. Затова също има огромно значение и да не се бършем с хартия, защото това допринася. Алтернатива е мократа тоалетна хартия и миенето разбира се.

# 1 151
  • Мнения: 28 828
Само миене, хартия отдавна не търпя.

# 1 152
  • Мнения: 30
А доволни ли сте от този Ходжаджиков? Че за него чувам противоречиви мнения. Иначе знам, че той и Матев оперират по един и същ метод - с рязане на мускула. Така че на въпроса има ли шев - да има шев външен, защото доколкото разбирам от там се прави разрез за да се вкара уреда и да се реже вътре мускула. Аз съм вече 4 месеца след операция и още имам болки в мястото, където е рязано на моменти след изхождане. А и се случи тук миналия месец да имам 2-3 пъти леко кръв, което според мен означава, че пак си се появяват фисури понякога, просто засега зарастват по-бързо от преди. Изобщо това "удоволствие" фисурата е нещо, от което май няма да има отърване цял живот, само болките се моля никога да не станат като преди операцията, защото това е самия ад.
От прегледа съм доволна, беше много внимателен и отговаря на всички въпроси, спокоен човек е. Още не съм оперирана при него, за този месец всичко му е заето. Ако има някой опериран при него нека каже как е, доволен ли е

# 1 153
  • Мнения: 20
Лавли и аз мисля, че най вероятно е така, че които е склонен да получава пак ще получи. Аз имах една хронична и наскоро получих нова, която ме болеше доста. От това което изгледах и изчетох по темата от чужди сайтове е, че е хубаво да се правят упражнения за тазовото дъно, които отпускат мускулите. Много е важно и да се контролира стреса, защото когато си стресиран и мислиш за това, че ще те боли се стягаш още повече и пак се получава сцепване. Гледах даже и това клипче в което обясняват, как да се седи правилно на тоалетната чиния. Мисля, че наистина и това е от значение.
https://youtu.be/1jugmjpAWnI?si=CmRrbFRPGf8Q9uzf

# 1 154
  • Мнения: 2 063
Desislava Plamenova , абсолютно е обвързано с тазово дъно. Моето е доказано с хиперактивност, но засега не намирам къде може да се ходи на такива физиотерапии в Бг изобщо. Но ако може човек да посещава според мен ще е от голяма полза и за фисурите. Само че, има и един момент, поне при мен така беше, в който ако стигнеш до спазми по 10 часа на ден няма да ти помогне нищо освен рязане.
Мила, радвам се, че си доволна от Ходжаджиков. Тук само един човек опериран от него съм срещала, той беше доволен. Но моя позната го посещаваше и се оплакваше, че нещо все си сменял мнението дали има фисури или няма.

Общи условия

Активация на акаунт