?Въпроси всякакви?

  • 5 257 977
  • 96 496
  •   2
Отговори
# 62 865
  • Мнения: 2 725
в момента здравноосигурителните внокси по 18 и 40 ли са ?

# 62 866
# 62 867
  • Мнения: 11 574
Първия епизод на новия сезон на GoT предната нощ ли беше? Или предстои тази нощ?

Тази вечер от 21 часа по НВО и от снощи през нощта 04 часа по HBO GO Hands V

# 62 868
  • Мнения: 6 092
Пия антибиотик.Как да избегна появата на бяло течение след антибиотика ( почти винаги се появява ) ?

# 62 869
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Пия антибиотик.Как да избегна появата на бяло течение след антибиотика ( почти винаги се появява ) ?
Пробиотик задължително поне 10 дни след приема на АБ

В момента също може да пиеш пробиотик но спазвай интервал от 4 часа помежду им Peace

# 62 870
  • Мнения: 68 368
Пробиотика е за чревната флора. Стига ли до ...там долу? Май не..

# 62 871
  • София
  • Мнения: 6 149
Пия антибиотик.Как да избегна появата на бяло течение след антибиотика ( почти винаги се появява ) ?
С прием на антибиотик задължително пия и капсули Микомакс, за избягване на подобни проблеми.
Една вечер на третия ден и ако приема на антибиотик е по-продължителен отново след няколко дни.

# 62 872
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Пробиотика е за чревната флора. Стига ли до ...там долу? Май не..
Има множество пробиотични формули комбинация от най- различни бактериални щамове.

Ето на пръв поглед нещо подобно:
https://apteka.framar.bg/30014964/%D1%84%D0%BB%D1%83%D0%BA%D0%BE … 50-%D0%BC%D0%B3-1

# 62 873
  • Мнения: 68 368
Да,ясно това. Понеже имаше съвет да ги пие...нека да е ясно какво точно препоръчвате на дамата...

# 62 874
  • Мнения: 466
Баща ми ще кара колата, която е на мое име. Трябва ли да му издавам пълномощно? Има ли глоба?

# 62 875
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Да,ясно това. Понеже имаше съвет да ги пие...нека да е ясно какво точно препоръчвате на дамата...


Препоръката от лекаря е винаги най-правилното решение.
Дори и без такава най-обикновения пробиотик няма да навреди./със сигурност  Wink/
Показаното по-горе беше просто нагледен детайл,че има и такива продукти.
Решението е индивидуално!

# 62 876
  • Мнения: 35 069
Ще пътуваме с моите родители. Аз имам талон за паркиране на инвалидно място. Може ли баща ми да паркира на такова място с този талон, предвид че аз също съм в колата? Един вид той се води мой придружител. На талона няма упоменат регистрационен номер на колата, за която е издаден.

# 62 877
  • Мнения: X

Ще пътуваме с моите родители. Аз имам талон за паркиране на инвалидно място. Може ли баща ми да паркира на такова място с този талон, предвид че аз също съм в колата? Един вид той се води мой придружител. На талона няма упоменат регистрационен номер на колата, за която е издаден.
Да, няма значение кой шофира и на кого е колата, само ти трябва да си там.

# 62 878
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 685
Миналата вечер ме спря полицията с колата, и първот нещо, което ме пита е дали имам неплатени глоби. Явно ако имах щяха да ми вземат книжката, тъй ли?

Да. И спиране от движение на превозното средство също...промените са от февруари тази година мисля.
Ух...добре, че съм изрядна.
А дали може да се плати веднага, ако има някаква глоба и да си продължиш с шофирането?
Има ли къде човек да си прави проверка он-лайн ?

# 62 879
  • Мнения: 4 239
Увеличена е само минималната за стаж и тези, които са под новата минимална. Примерно ако е била 170, става сега 180; ако е била 178, пак става 180.

Сигурно имаш предвид годишното осъвременяване - там не се изчисляват стара х %, а се преизчисляват изцяло по формула, в която влиза този процент. Накрая и се закръглят резултатите и не е еднакво за всички увеличението като %. Може би ако сте с еднакъв стаж ще съвпадне.
           Да, за годишното осъвременяване говоря - 2,4% -  старата пенсия Х по 2,4% = У (минус около 1.50 при родителите ми и минус 20 стотинки при ММ Simple Smile  Къде мога да видя тази формула, за която казваш?
http://www.investor.bg/biudjet-i-finansi/333/a/pensiite-shte-se- … li-2017-g-225365/
Можеш да погледнеш тук http://www.nssi.bg/forusers/faq/164-faqbgpensions/4698-12072017, аз с нормалната формула за изчисляване едва се оправих,  доколкото разбирам този процент влияе на коефициента определян от трудовия стаж. От тази година е с такава формула, някъде из приложенията или насоките по приети 2016 закони трябва да я има, дано някой ако я е намерил да сподели. Мисля, че онлайн калкулаторите няма да ти свършат работа.
              Много благодаря! Cocktail

Общи условия

Активация на акаунт