?Въпроси всякакви?

  • 5 263 014
  • 96 496
  •   2
Отговори
# 65 895
  • Мнения: X
Как да изпера кожено яке, изкуствена кожа?

 
Ако не искаш да го съсипеш го занеси на химическо чистене. Ако го сложиш в пералнята 98% ще го съсипеш.

# 65 896
  • София
  • Мнения: 619
Как да изпера кожено яке, изкуствена кожа?

 

Преди два дни си изпрах точно такова яке.
Първо в легена на ръка, а след това го пуснах в пералнята на 30 ' без центрофуга.
Сложих го на закачалка на терасата, обръщах го няколко пъти и изсъхна на слънцето.
Нищо му няма, не е съсипано освен че е чисто. Wink

# 65 897
  • Мнения: 68 561
 И аз ги пера тези якета в пералня - на програма за ръчно пране мисля беше....нищо им няма.

# 65 898
  • plovdiv
  • Мнения: 519
Скрит текст:
И аз на съдебна тема-има ли такава практика,изплатено обещетение за нанасяне на телесна повреда при ПТП,сумата да се преведе на адвоката,за да си вземел той хонорара, и той да я преведе на пострадалият?Бях изумена вчера, като ми го казаха.Според мен,това е безумие.

Имате явно и някакви други уговорки, щото хонорара на адвоката трябва да е платен предварително, аз пълномощно не бих подписала, даваш си твоите сметки и се оправяш после с адвоката, като не му харесва баста.
Нееднократно адвокати са се опитвали да ми искат още суми извън уговореното след приключване на дела- те затова им е зора да си дадат техните адреси и телефони за кореспонденция.
Хонорарът на адвоката е % от обещетението,което още не се знае колко ще бъде.Не съм страна в случая,просто ми се стори много безумно-да се преведе обещетението на адвоката,а не на пострадалото лице и после да си се оправят.

# 65 899
  • Мнения: 1 659
Малко специфичен въпрос, за държавните служители. На всеки 3 месеца се взима ДМС, когато съм съкратена но 1 от тези 3 месеца съм била на работа за този изработен месец не ми ли се полага част от ДМС-то?

# 65 900
  • Мнения: 384
Малко специфичен въпрос, за държавните служители. На всеки 3 месеца се взима ДМС, когато съм съкратена но 1 от тези 3 месеца съм била на работа за този изработен месец не ми ли се полага част от ДМС-то?

Би трябвало да се полага, защото ДМС-то се разбива и изплаща по месеци, е сумата е една на края (но счетоводно е така). Следователно ти фигурираш във ведомостта за съотв. месец и би трябвало да ти се начисли ДМС, но не го гарантирам на 100%, лично мое мнение.

# 65 901
  • Мнения: 13 229
Скрит текст:
И аз на съдебна тема-има ли такава практика,изплатено обещетение за нанасяне на телесна повреда при ПТП,сумата да се преведе на адвоката,за да си вземел той хонорара, и той да я преведе на пострадалият?Бях изумена вчера, като ми го казаха.Според мен,това е безумие.

Имате явно и някакви други уговорки, щото хонорара на адвоката трябва да е платен предварително, аз пълномощно не бих подписала, даваш си твоите сметки и се оправяш после с адвоката, като не му харесва баста.
Нееднократно адвокати са се опитвали да ми искат още суми извън уговореното след приключване на дела- те затова им е зора да си дадат техните адреси и телефони за кореспонденция.
Хонорарът на адвоката е % от обещетението,което още не се знае колко ще бъде.Не съм страна в случая,просто ми се стори много безумно-да се преведе обещетението на адвоката,а не на пострадалото лице и после да си се оправят.

Вероятно още се води дело, обяснението е, че за твое улеснение и дрън дрън.20 години ходя по съдилища по имотни дела купища.
И винаги за едно се уговаряте и то все излиза нещо друго, което трябва да платиш.
Такова  не бих подписала.
Чак към 5 година им хванах цаката на номерата, отделно на това гледат като някакъв вид застраховка, да не ги смениш, в тях да са всички документи, на техния адрес да се получава всичко по делото, клиента да плаща искат само и разходите и хонорарите, по техни виждания винаги трябва да са повече от уговореното по договор.
Не е незаконно, за редно няма да коментирам, както и за целите на адвоката

# 65 902
  • Мнения: X
Малко специфичен въпрос, за държавните служители. На всеки 3 месеца се взима ДМС, когато съм съкратена но 1 от тези 3 месеца съм била на работа за този изработен месец не ми ли се полага част от ДМС-то?
Не мисля, че след като са ти прекратили служебното правооношение ще ти начислят ДМС. Ти вече не фигурираш във ведомостта.
Накараха ли те да върнеш сумата за представително облекло, за месеците до края на годината, които са ти били платени февруари-март?

# 65 903
  • Мнения: 466
В ръчен багаж може ли да се носи вода и храна под каквато и да е форма? Цигари - колко кутии мога спокойно да пренеса и дали ще има някакъв проблем?

# 65 904
  • Мнения: 1 659
Малко специфичен въпрос, за държавните служители. На всеки 3 месеца се взима ДМС, когато съм съкратена но 1 от тези 3 месеца съм била на работа за този изработен месец не ми ли се полага част от ДМС-то?
Не мисля, че след като са ти прекратили служебното правооношение ще ти начислят ДМС. Ти вече не фигурираш във ведомостта.
Накараха ли те да върнеш сумата за представително облекло, за месеците до края на годината, които са ти били платени февруари-март?
Да, остатъка от парите за облекло го върнах. Но месец юли ми е изработен, би трябвало да се изплати но незнам.

Последна редакция: сб, 14 окт 2017, 09:16 от BIBI 1

# 65 905
  • Мнения: 14 485
Трябва да имате правила на съответната администрация относно начина на изчисляване на ДМС  и в тях да е посочено колко дни от тримесечието трябва да са изработени за да се начисли бонуса.

# 65 906
  • София
  • Мнения: 9 910
Някой ще ходи ли на Салона тези дни? Кола не бих тествал, но нещо електрифицирано - да. Ако някой ходи, да пиеш какво има
https://sofiamotorshow.bg/

# 65 907
  • UK
  • Мнения: 2 830
В ръчен багаж може ли да се носи вода и храна под каквато и да е форма? Цигари - колко кутии мога спокойно да пренеса и дали ще има някакъв проблем?
Вода до 100 мл.  можеш да внесеш, но след проверката на багажа може да си купиш от кафето на терминала и спокойно да си я качиш в самолета.
 Ако пътуваш в ЕС храна можеш да носиш, за цигарите немога да кажа  нещо около 200 къса ми се върти в главата, но не съм сигурна.

# 65 908
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 134
Някой ще ходи ли на Салона тези дни? Кола не бих тествал, но нещо електрифицирано - да. Ако някой ходи, да пиеш какво има
https://sofiamotorshow.bg/

рано си преминал на пиене  hahaha

# 65 909
  • Мнения: 1 677
Има ли тема за матраци?

Общи условия

Активация на акаунт