"Селски" номера и пинизи

  • 5 103 392
  • 49 908
  •   2
Отговори
# 33 180
  • Мнения: 6 500
Никой няма само права, разбира се. Все има някоя наредба или друга регулация, която забранява подобни изпълнения, и по която могат да бъдат предприети действия срещу кочината в блока.

# 33 181
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да живееш на определено място е избор, съзнателен.

# 33 182
  • София
  • Мнения: 10 825
Да живееш на определено място е избор, съзнателен.
Не само. За да осъществиш смяна на жилище, хеле пък на държавата, в която живееш са нужни време и средства. Пюър е написала, че смятат до 3 години да се махнат от там. Може ли сега да ѝ позволим да недоволства, ето, направила е съзнателен избор.

# 33 183
  • Мнения: X
Домоуправителят каза, че е говорил с тях. В интерес на истината от известно време, когато се прибираме тяхната входна врата не зее широко отворена, но миризмата си е същата. Тя знае всеки кога се прибира от нашата четворка апартаменти и явно я затваря, но пак си "проветрява" през деня. Другите съседи от нашата страна са една шведка, която живее с пълнолетната си дъщеря. Те също много се дразнят от миризмата. В другия едностаен апартамент живее самотен пенсионер, който е трудноподвижен - социалните идват два пъти през деня, носят му храна и му почистват. Той няма отношение към проблема. От другата страна живее  едно семейство от Иран, останалите шведи. Виждам, че тяхната обща врата към коридора стои постоянно затворена. Всички, без трудноподвижния пенсионер говорихме с домоуправителя, но резултат няма. Той ни каза, че общината търси по-голям апартамент на въпросното семейство, трябва им поне още спалня, та надеждата ми е, че ще ги преместят. Имат четири деца, плюс неомъжена сестра на съседката, тристайно жилище е малко за тях. Сестрата и мъжът на жената знам, че ходят на курсове по шведски, тя не, готви по цял ден. Живеят от близо една година в блока.

# 33 184
  • Мнения: X
Забелязвам сред някои потомствени граждани, потомствени столичани, един тертип, който не мога да си обясня предвид културата и образованието им. Един вечен стремеж към авантата. Малко ми е смешно да го наблюдавам у учени, възпитани и надменни хора. Пътуване без билет, влизане на театралната постановка през задния вход, пазаруване вечно на промоция, отказ за заплащане на такса за входа с различни доводи, подмазване на портиери, за да се вмъкнат някъде, където не може и т.н. и т.н. Даже се демонстрира и своеобразна гордост от авантата и нарушаването на правилата. Това е един много интересен селско-градски пиниз!

Последна редакция: пт, 13 окт 2017, 11:43 от Анонимен

# 33 185
  • София
  • Мнения: 11 942
Забелязвам сред някои потомствени граждани, потомствени столичани, един тертип, който не мога да си обясня предвид културата и образованието им. Един вечен стремеж към авантата. Малко ми е смешно да го наблюдавам у учени, възпитани и надменни хора. Пътуване без билет, влизане на театралната постановка през задния вход, пазаруване вечно на промоция, лъжа, че детето е по-малко, за да има облага, подмазване на портиери, за да се вмъкнат някъде, където не може и т.н. и т.н. Даже се демонстрира и своеобразна гордост от авантата и нарушаването на правилата. Това е един много интересен селско-градски пиниз!

Вмъкването на болднатото в изказването е не по-малко селско.

# 33 186
  • Мнения: X
Забелязвам сред някои потомствени граждани, потомствени столичани, един тертип, който не мога да си обясня предвид културата и образованието им. Един вечен стремеж към авантата. Малко ми е смешно да го наблюдавам у учени, възпитани и надменни хора. Пътуване без билет, влизане на театралната постановка през задния вход, пазаруване вечно на промоция, лъжа, че детето е по-малко, за да има облага, подмазване на портиери, за да се вмъкнат някъде, където не може и т.н. и т.н. Даже се демонстрира и своеобразна гордост от авантата и нарушаването на правилата. Това е един много интересен селско-градски пиниз!

Вмъкването на болднатото в изказването е не по-малко селско.
Защо? Това си е начин на мислене, не е до липса на възможности. Да прецакаме системата, защото не струва. Коментирам типажи, а не конкретни хора.

# 33 187
  • София
  • Мнения: 11 942
Когато пазаруваш на промоция, не прецакваш никого. Търговецът сам е решил да намали цената на някоя стока.
Или може би трябва да изчакам да мине промоцията, за да си купя нещо, което ми трябва, сакън нЕкоя селянка да не си помисли, че съм с някакъв по-особен манталитет. ooooh!

# 33 188
  • Мнения: X
Когато пазаруваш на промоция, не прецакваш никого. Търговецът сам е решил да намали цената на някоя стока.
Или може би трябва да изчакам да мине промоцията, за да си купя нещо, което ми трябва, сакън нЕкоя селянка да не си помисли, че съм с някакъв по-особен манталитет. ooooh!
Къде го чукаш, къде се пука! Rolling Eyes  Няма нужда от отбранителна позиция. Мисля, че е доста ясно какво точно имам предвид.

# 33 189
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз не смятам, че пазаруването на промоция е същото като пътуването гратис.
Много обичам да пазарувам на промоция. Купувам си и неща, които не ми трябват точно в момента, а знам, че ще са ми нужни следващата седмица, например. Ето днес си купих омекотител, нищо че все още не съм свършила другото шише. Беше на промоция. Защо да не го взема с 3 лв. по-евтино сега, вместо другата седмица на регулярна цена?

# 33 190
  • Мнения: X
Аз не смятам, че пазаруването на промоция е същото като пътуването гратис.
Много обичам да пазарувам на промоция
Съвсем не е едно и също. Аз също много обичам. Говорих за стремеж към постоянна аванта с оправданието, че си "срещу системата" и "над нещата". Среща се при определен типаж хора и е самоцелно.

# 33 191
  • Мнения: 6 500
Жаве, честно казано, не се сещам за човек, спадащ към подобен тип хора. за по-възрастно поколение ли става дума?

# 33 192
  • Мнения: 1 562
Описаното от Жаве не е патент само на столичани! Но и аз не съм съгласна, че прецакваш като си купуваш нещо на промоция. Трябва да си идиот, ако не си вземеш нещо което обичаш на промоция, щом е пуснато. Голяма глупост ще е да го чакаш да излезе от промоция, за да си го вземеш. И аз по някога купувам нещо, което още не му е дошло времето да го купя, но го виждам на промоция, а знам че скоро ще трябва да го взема. Просто го взимам в този момент, вместо да чакам първо да ми потрябва.

# 33 193
  • Мнения: 25 441
Жаве, честно казано, не се сещам за човек, спадащ към подобен тип хора. за по-възрастно поколение ли става дума?

Аз се сещам за такива хора и да, тези, които познавам, са от по-възрастното поколение, макар и не столичани.
Не става въпрос като влезеш в магазин да купиш нещо непланирано, защото е на промоция. А например целенасочено да се качиш на ГТ, да платиш билети в двете посоки, за да си купиш от конкретен магазин пакет салфетки, намалени с 30 стотинки. Нито е от беднотия, нито е икономически обосновано, предвид цената на билетите, нито пък си останал без салфетки. Просто така, за да си на далавера.  Laughing

# 33 194
  • София
  • Мнения: 179
И аз по някога купувам нещо, което още не му е дошло времето да го купя, но го виждам на промоция, а знам че скоро ще трябва да го взема.

Подкрепям - това значи разумно пазаруване.
Подсещам се за нещо друго. Незнам какъв пиниз е , но ми е непонятно да си закупиш на изпащане последен модел телефон (примерно) със вноски 100 лв месечно и после да се жалваш 2 години за това.
С две думи - несъобразяване на стандарта и самата покупка. Незнам дали се изразих правилно.

Общи условия

Активация на акаунт