Пак стомашни проблеми!!!!!!!!

  • 3 536
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Rolling Eyes Уж всички вече трябваше да е отшумяло,уж съм 5 м.л.,а киселините и гаденето пак се активираха.И пак почнах да се страхувам ОТ ВСЯКА ХРАНА.Абе даже филигка препечена с изкиснато сиренце ми създава проблеми бе!!!А оная вечер,с извинение,си повърнах солетките!А сега де!То не м оже само на картофи и банани!!!! Confused При вас как е бивало?Споделете моля Grinning

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И аз имам същия проблем отново. Казаха ми че бананите предизвикват киселини. На мене от киселините започва и да ми се гади. Опитай с ябълка.
За киселините ми предписаха Stopacid /струва лев и нещо/, но задължително се консултирай с гинеколога си.

# 2
Снаха ми беше със страхотни киселини и и бяха изписали някакви хапчета. Говари с лекарите и те ще ти кажат, но общо взето нищо не помага. preggo

# 3
  • Мнения: 5 370
Цитат на: dezyg
И аз имам същия проблем отново. Казаха ми че бананите предизвикват киселини. На мене от киселините започва и да ми се гади. Опитай с ябълка.
За киселините ми предписаха Stopacid /струва лев и нещо/, но задължително се консултирай с гинеколога си.

като ти гледам лентичката,при теб има логично обяснение-все пак си доооста по-напред от мен със седмиците,но.....аз съм само в началото на петия????? Rolling Eyes

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: Coeur
Абе даже филигка препечена с изкиснато сиренце ми създава проблеми бе!!!


Филийка със сиренце и на мен може да ми създаде проблеми, защото се смесват въглехидрати с белтъчини и по-чувствителните стомаси реагират с киселини Simple Smile

Пробвай отделно сиренцето от филийката, с поне 20-30 минути разлика (говоря примерно). Принципно, белтъчините се обработват по-бързо, затова по-добре започвай с тях.

Този метод съм го изпробвала и при мен работи.

Пожелавам ти да се отървеш от тези проблеми скоро!  Grinning

# 5
  • Мнения: 5 370
Цитат на: malina_m
Цитат на: Coeur
Абе даже филигка препечена с изкиснато сиренце ми създава проблеми бе!!!


Филийка със сиренце и на мен може да ми създаде проблеми, защото се смесват въглехидрати с белтъчини и по-чувствителните стомаси реагират с киселини Simple Smile

Пробвай отделно сиренцето от филийката, с поне 20-30 минути разлика (говоря примерно). Принципно, белтъчините се обработват по-бързо, затова по-добре започвай с тях.

Този метод съм го изпробвала и при мен работи.

Пожелавам ти да се отървеш от тези проблеми скоро!  Grinning

Много ти благодаря,Малина,мислех,че съм се оттървала.А по смешното е,че ГЛАВАТА И МИСЪЛТА налитат на някоя храна,а стомахът казва"НЕ"!!!И...понякога адски ми е смешно...ма и нервно де.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 769
До колкото виждам всички сте все бъдещи мами.  Grinning
Е аз съм веченастояща на 2 деца.И 2- те бременности с ужасни киселини в мачалото и най-вече последните 2 месеца.
Пи мен помагаше  - предимно прясна храна - плодове, зеленчуци, повече варени храни, без пържени и задължително половин чаша бира.
Можете да си помогнете и с хомеопатични медикаменти. Ако ви интересува пишете ЛС. Grinning

# 7
  • Мнения: 124
гадна работа са това киселините...мен ме тормозиха до самия край на бременноста и ми помагаше единствено бестини с фъстъци и лешници ли е, какво е там...не онова с бекона,а другото.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 201
Pri men kiselinite ne sa spirali no puk  ne sum povrushtala nito 1 put. i az imam kiselini ot absolutno vsi4ko ... moqta ginekolojka mi kaza che spokoino moga da piq ranitidin i tova mi pomaga /ponqkoga/ Confounded

# 9
  • Мнения: 435
Незнам, колко ще те успокоя, Coeur, но аз се чувствах зле, гадеше ми се и повръщах (дори отслабнах 2кг)точно до деня на първото промърдване (17г.с.) на бебченцето си. След това имах затишие и спокойствие докато влязох в 7-мия месец и кошмарът се възобнови с нова сила + киселини до края на бременността. Но всичко се преживява и забравя щом чуеш първото изплакване на рожбичката си.
Леко бременеене!

# 10
  • Мнения: 3 562
Цитат на: dilqnka
Pri men kiselinite ne sa spirali no puk  ne sum povrushtala nito 1 put. i az imam kiselini ot absolutno vsi4ko ... moqta ginekolojka mi kaza che spokoino moga da piq ranitidin i tova mi pomaga /ponqkoga/ Confounded


Ранитидина е доста старо лекарство, освен това е за язва, а не за киселини, не че няма да помогне, но не виждам смисъл да го пиеш ( ако нямаш язва разбира се).   33uu   33uu   33uu Един обикновен антиацид би ти свършил работа. Аз съм с язва и въпреки че сега приемам Фамултран, по време на бременността ядях ябълки и пиех сода - поне със сигурност не вредят   bye

# 11
  • Мнения: 5 370
Цитат на: M&D
Незнам, колко ще те успокоя, Coeur, но аз се чувствах зле, гадеше ми се и повръщах (дори отслабнах 2кг)точно до деня на първото промърдване (17г.с.) на бебченцето си. След това имах затишие и спокойствие докато влязох в 7-мия месец и кошмарът се възобнови с нова сила + киселини до края на бременността. Но всичко се преживява и забравя щом чуеш първото изплакване на рожбичката си.
Леко бременеене!

Не съм отслабнала,но съм наддала само с два килограма за първите месеци.Много зле бях и аз три месеца-повръщала съм до 5-6 пъти за ден.А за мърдането-все си мисля,че усетих нещо преди около 2 седмици-ма дали е било мърдане? Confused:

# 12
  • Мнения: 3 153
Няма спасение от киселините-влачих си ги до преди да вляза да раждам! Но ако ще те успокои-след като излязох от упойка бяха се изпарили и киселините, все едно никога не ги е имало:)

# 13
  • София
  • Мнения: 5 289
И аз имам същият проблем,особено нощно време ставам по 3-4 пъти иначе ще повърна.Разхождам се,пия вода,лягам и заспивам по някое време........седнала 1countingsheep Газирана вода пия ама нищо не помага,последно взех стопацид и спах цяла нощ представете си,той е безобиден моята лекарка ми го препоръча,дано той да е спасението ми може би и на някоя от вас да помогне.........

# 14
  • Мнения: 1 017
Аз лично пиех Префажил менте и ми помагаше, но някоя мама преди време беше споделила, че киселото мляко и помагало много.

Общи условия

Активация на акаунт