Тоскана, Италия /Тема 2/

  • 80 047
  • 670
  •   1
Отговори
# 660
  • Milano
  • Мнения: 3 690
Има 2 опашки, една за хора с билети и друга за такива без.

# 661
  • Мнения: 322
Здравейте.
Започнах да разучавам колите под наем.
Първо потърсих през сайта https://www.discovercars.com и като се ориентирах там за фирма, отворих сайтовете на двете фирми, на които се спрях - RentSmart24 и GoldCar, но цените, които ми дават там, са доста по-високи от цените в първия сайт. За ориентир докарах цена от 283 евро за 5 дни през Goldcar с втори шофьор (зарди кредитната карта) и 424 евро през RentSmart24 с втори шофьор и столче за дете, което ми се струва доста. За сравнение в https://www.discovercars.com ми дава цени от 177 и 210 лева.
Аз ли нещо не се ориентирам или са си такива цените.
Благодаря!

@zazu1 - goldcar, не са много добра опция, ако можеш ги пропусни Simple Smile
Имайте предвид, че кредитната карта трябва да е на името на основния шофьор.

# 662
  • Мнения: 6 616
Има 2 опашки, една за хора с билети и друга за такива без.

Да, да, ясно, но не знам дали ще има на място налични билети при положение, че на сайта няма налични за нашите дати.

# 663
  • Milano
  • Мнения: 3 690
Няма значение, че онлайн няма. На място се продават.

Ето и от сайта им:



Но предупреждават, че опашките може да са големи.

Последна редакция: пт, 10 май 2024, 10:47 от regina di cuori

# 664
  • Мнения: 6 616
Няма значение, че онлайн няма. На място се продават.

Сърдечно ти благодаря, Реджина!
Значи има надежда за видим Давид🙂

# 665
  • Мнения: 5 917
Здравейте.
Започнах да разучавам колите под наем.
Първо потърсих през сайта https://www.discovercars.com и като се ориентирах там за фирма, отворих сайтовете на двете фирми, на които се спрях - RentSmart24 и GoldCar, но цените, които ми дават там, са доста по-високи от цените в първия сайт. За ориентир докарах цена от 283 евро за 5 дни през Goldcar с втори шофьор (зарди кредитната карта) и 424 евро през RentSmart24 с втори шофьор и столче за дете, което ми се струва доста. За сравнение в https://www.discovercars.com ми дава цени от 177 и 210 лева.
Аз ли нещо не се ориентирам или са си такива цените.
Благодаря!

@zazu1 - goldcar, не са много добра опция, ако можеш ги пропусни Simple Smile

Защо? Напоследък ползваме почти изцяло Gold car(последните две години и не помня вече колко резервации) и никога не сме имали проблем. А опцията им key and go е просто върхът. Аз пък бих ги препоръчала горещо, но само и единствено през техния сайт и с техните застраховки. Wink

Последна редакция: пт, 10 май 2024, 11:12 от Аncy

# 666
  • София
  • Мнения: 9 129
И аз съм срещала добри отзиви за тях дотук и се изненадах от препоръката.

# 667
  • Мнения: 1 380


@zazu1 - goldcar, не са много добра опция, ако можеш ги пропусни Simple Smile

Ние сме много доволни от GoldCar. Направихме пълна застраховка към тях и нямахме депозит. Кредитната ни карта е със символичен лимит, тъй като я ползваме за вкарване на наши пари в нея и трупане на точки при плащане. За депозит трябваше да затворим наши си пари и после от това, което съм чела - все ще намерят за какво да удържат от тях, дори при застраховки. За три дни платихме 147 евро тотал със застраховката. Дори имаше проблем с документите на мъжа ми - оказа се, че книжката е изтекла преди няколко дни, а бяхме платили цялата сума. Безплатно анулираха резервацията на място и я направиха наново на мое име, като не ни таксуваха за допълнителен шофьор, защото нямаше да карам аз, а съпругът ми. Не намерих друга компания, която да ни даде такава цена с пълна застраховка и без депозит.
Чела съм много негативни отзиви за тях, но 90% бяха при резервиране чрез фирма посредник - сайт на авиокомпания, застраховка към трето лице и т.н. Ние всичко направихме директно с тях, без посредници. Ще ги изпозлваме отново със сигурност.

# 668
  • София
  • Мнения: 9 129
Начертахме план първите 3 дни в Рим и после 4 дни другаде, от където да обикаляме. Съответно се чудя как да действаме с наема на кола. Ако я наемем за 7 дни, първите 3 вероятно няма да я ползваме - в самия Рим. Не знам там как е с местата за паркиране (5 човека сме). Но пък двете компании, които бях набелязала, имат офис само на летището, нямат в самия Рим. И ако я наемем след престоя ни в Рим, трябва някой да се върне до летището, за да я вземе + първия ден да се придвижим с друг транспорт от летището до апартамента, който сме наели.
Но пък наема на кола е от порядъка на 45 евро на ден за по-големите коли с пълна застраховка, втори шофьор и столче за детето. Т.е. 135 евро отгоре ще платим за тези 3 дни, през които ще сме в Рим.
Има ли компания за наем на коли, която да има офис и в Рим в самия град и да може да наемем от там?
И как е с шофирането и паркирането в Рим?
Благодаря!

# 669
  • Мнения: 6 616
Обещах да пиша за билетите за Академията.
Има и друга опашка за закупуване на билети( както и Реджина писа), но е километрична. Задоволихме се само с копието на Давид🙂
Флоренция е магична❤️

# 670
  • Мнения: 858
Начертахме план първите 3 дни в Рим и после 4 дни другаде, от където да обикаляме. Съответно се чудя как да действаме с наема на кола. Ако я наемем за 7 дни, първите 3 вероятно няма да я ползваме - в самия Рим. Не знам там как е с местата за паркиране (5 човека сме). Но пък двете компании, които бях набелязала, имат офис само на летището, нямат в самия Рим. И ако я наемем след престоя ни в Рим, трябва някой да се върне до летището, за да я вземе + първия ден да се придвижим с друг транспорт от летището до апартамента, който сме наели.
Но пък наема на кола е от порядъка на 45 евро на ден за по-големите коли с пълна застраховка, втори шофьор и столче за детето. Т.е. 135 евро отгоре ще платим за тези 3 дни, през които ще сме в Рим.
Има ли компания за наем на коли, която да има офис и в Рим в самия град и да може да наемем от там?
И как е с шофирането и паркирането в Рим?
Благодаря!
лично мнение пробвано няколко пъти - вземете си Romapass  72 часова- тя включва 2 абсолютно безплатни музеи - естествено изберете си най скъпите ( напр. капитолийския музей , замъка Сан анджело , Колизеума с форума, Боргезе  - по ваш вкус  ), още цял списък музеи с отстъпка  30-80% и 3 дни  безплатен градски транспорт - амтобуси , метро, тролеи - без ограничение .... За обикалянето - наистина трябва рент а кар ... и  аз се двуомя накъде да се насоча, защото искам да наема в Рим и да я оставя в Болоня или обратно , защото директно ще тръгна към Флоренция и малките градчета по пътя

Общи условия

Активация на акаунт