Случи ми се нещо странно XV

  • 171 514
  • 768
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 960
А дали братовчед ви не ви е сърдит за нещо?
Според мен трябва да приемете случката като знак, че грешите в преценката си за близките му и може би и да спрете да говорите против тях.

Имах аналогичен случай - почина роднина и с баба домакинстваме и говорим за жена му. Клюките на село бяха, че жена му била такава и такава, че направила това и това, какво чувствала и как се държала, каква майка била - а бе хорски простотии за хубава жена, останала с две малки момчета сама. Аз преразказвам на баба цялата клюкария с която ме напоиха на погребението и чистя зелен боб в един поднос. Нещо стана - аз ли се облегнах на ръба на подноса, той сам ли скочи и ме плясна през устата, разсипвайки боба.  
Приех го като знак, че приказвам простотии против жената и се спрях.

15 години по-късно всички видяхме, колко силна, отговорна и свястна е била жена му, невероятна майка, която отгледа и изгради пълноценни отношения с две свестни момчета. Поведението и покрай смъртта му и погребението въобще не са били това, което клюките носеха, а просто е изживявала болката си по свой начин. Не съм близка с жената, но искренно и се възхищавам и уважавам.
Та каквото и да ме плясна тогава през устата, че да млъкна е било право.

Да, сигурно си права, но не мога да кажа, че и кой знае какви неща сме мислили или говорили. Братовчет ми дължеше много пари на различни хора и банки ( сега синът му и бена му трябва да ги плащат). Дори леля ми е взела кредит от 10000 лева срещу пенсията си,  за да може дай да върне някакви спешни кредити ( разбрахме го след погребението) - това я обрича на мизерия, тя може да разчита само на мен й майка ми сега. Майка ми и баща ми са му давали пари, които той с години връщаше, а те са обикновени пенсионери, не са някакви богаташи.... Изглеждаше непокист, но явно това много го е мъчило и разболяло. Това е конфликтът всъщност - по-скоро не приемане на този начин на живот.

# 721
  • Мнения: 36
Напоследък сънищата ми са странни, после през деня се случва нещо от съня.

# 722
  • Мнения: 414
Напоследък сънищата ми са странни, после през деня се случва нещо от съня.
Съзнанието ти се отваря Hug

# 723
  • Мнения: 3 699
Напоследък сънищата ми са странни, после през деня се случва нещо от съня.
Съзнанието ти се отваря Hug
тъкмо и аз щях да пиша същото, не знам какво провокира това "отваряне", на периоди ми се случва това, преди известно време , сега пак след известно затишие, сега поне не се страхувам Simple Smile

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 893
Здравейте,
 искам да споделя какво ми се случи и да попитам на някой случвало ли се е..

Преди две седмици ми предстоеше да присъствам на събитие много интересно за мен, трябваше да пътувам рано сутринта и си легнах и късно и доста уморена, не можех да заспя от вълнение, въртях се в полусън и в един момент усетих горещи ръце върху гърба си и силен натиск, пот ме изби чак и съм полусън нито заспала нито будна, чувах мантри над ухото си и се стреснах след това  Embarassed

# 725
  • Мнения: 414
Напоследък сънищата ми са странни, после през деня се случва нещо от съня.
Съзнанието ти се отваря Hug
тъкмо и аз щях да пиша същото, не знам какво провокира това "отваряне", на периоди ми се случва това, преди известно време , сега пак след известно затишие, сега поне не се страхувам Simple Smile
Или прави нещо правилно в будния си живот, или получава насоки, за да направи нещо правилно от сънищата. И в двата случая да се вслуша, даже да записва след сън. Сънрайс, остави си един тефтер до леглото. 😊

# 726
  • София
  • Мнения: 3 960
Напоследък сънищата ми са странни, после през деня се случва нещо от съня.

Преди време ни излъгаха при покупка на един апартамент ( бяхме наивни и не проверихме едно инфо, сградата имаше проблем и не можеше да вземе акт 16). Преди сделката при нотариус сънувам починалата си баба по бащина линия, която цяла нощ ми показваще как се меси погача ( месеше много вкусни баници и погачи приживе). Е с нея цяла нощ месихме едни големи пухкави погачи и на следващия ден ни излъгаха. Втори път не съм я сънувала. Аз нямам лоши спомени от нея, но от майка ми знам, че е била лицемерна и коварна свекърва  Embarassed Rolling Eyes Sunglasses

# 727
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Здравейте,
 искам да споделя какво ми се случи и да попитам на някой случвало ли се е..

Преди две седмици ми предстоеше да присъствам на събитие много интересно за мен, трябваше да пътувам рано сутринта и си легнах и късно и доста уморена, не можех да заспя от вълнение, въртях се в полусън и в един момент усетих горещи ръце върху гърба си и силен натиск, пот ме изби чак и съм полусън нито заспала нито будна, чувах мантри над ухото си и се стреснах след това  Embarassed

Най-вероятно lucid dreaming

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 893
благодаря ти  bouquet

# 729
  • Мнения: 523
Снощи в 2 през нощта приключих с изчитането на тази тема. Какви неща просто, не мога да повярвам. Беше ме страх после цяла нощ. Hushed
Имам и аз някои истории. Ще разкажа една, понеже видях подобна.
На една спирка един старец ми поиска пари и аз му дадох два лева. Стори ми се мил дядо, стана ми жал. След малко го видях как си пали цигара и толкова се разгневих и си казах, че със сигурност ще ги изхарчи за цигари. И си казах на ум моля те купи си поне храна, не искам с тези пари цигари да си купуваш. Когато слязох от рейса си намерих два лева. Явно ме компенсираха, защото той е щял да ги похарчи за нещо лошо, а аз не исках. Simple Smile

# 730
  • Мнения: 109
Включване и от мен с нещо много странно. Прибираме се от почивка двамата с ММ, на летището сме навреме, пихме дори кафе и се запътваме към изхода. Пристигаме на изхода за нашия полет, при което двама служители ни казват съвсем безизразно, че сме закъснели с 2 мин и бордингът е приключил. Поглеждамe – остават 28 мин. до излитане. Изпаднах в паника, на въпроса ми нищо ли не могат да ни предложат като решение през следващите 28 мин, докато самолетът е още тук, а ние сме на изхода – получих студен негативен отговор. ММ попита какво ни съветват и те отговориха да се върнем извън проверката за сигурност и да си купим билет за същия полет на следващия ден! Ние бяхме на работа на другия ден – изключено! Служителите бяха изключително незаинтересовани и грубовати, а какво остава за услужливи. Цялата вибрирах от възмущение и яд, такова отношение срещах за пръв път на летище. Тръгнахме с ММ и след няколко направени крачки направих нещо, което и до ден днешен не мога да си обясня – обърнах се рязко в посока към служителите и казах: „Да знаете, че този самолет няма да тръгне без мен!“ Звучеше нелепо при положение, че всичко бе свършило и те ме погледнаха с досада и продължиха да си бъбрят.
ММ ме изгледа укорително и се впуснахме трескаво да търсим удобен полет, така че да отидем на работа на другия ден. След 30-40 мин открихме сносен, макар и скъп, вариант и се наредихме на опашката да си закупим билети. ММ си ровичка в телефона и в един миг ме поглежда и казва : полетът, до който не ни допуснаха, е обявен с 3 часа закъснение.
В този момент почувствах все едно момента, в който изрекох онези думи, от силата и концентрацията на енергията ми в този момент, Господ ме е чул и е направил думите ми реалност. А може би силна интуиция..! ММ ме гледаше втрещено. Отиваме отново на същия изход и виждаме, че всички пътници са изведени от самолета заради закъснението вследствие на технически проблем и си чакат. Не е нужно да ви описвам физиономиите на онези двамцата, когато се появих....Уникален момент!

# 731
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343

anaestetic, много интересно и впечатляващо разбира се...радвам се, че си се насладила на физиономиите им.Smile

# 732
  • Мнения: 52
Може да е имало сигнал за бомба, не е виновна жената.

# 733
  • Мнения: 414
Хаха, бомба, нямаше ли да евакуират цялото летище?
Аз много вярвам в енергията, затова мисля, че имаш общо anaesthetic Simple Smile

# 734
  • Мнения: 1 520
Здравейте и от мен. Неотдавна бях на преглед при хирург от поликлиниката заради едно образувание...
Докато чаках пред кабинета ми стана черно пред очите от притеснение, а и хирурга закъсня с около 30-40 мин., за което се извини човека, че беше зает...
Прегледа ме внимателно и написа в анамнезата доброкачествено образувание. Скоро обаче съм отново на преглед при друг специалист, за уточняване вида на образуванието...
Интересното е че като си тръгнах от поликлиниката и стигнах до автобусната спирка си намерих красив сребърен пръстен с бяло камъче и листенца (или пък крилца)... По-точно пръстенче, защото е малко. Стоеше захвърлено до навеса, огрявано от силното слънце...
(За тези които се съмняват - със сигурност е сребро, не тенекия; среброто лесно се разпознава) Grinning
Може да е наивно, но го приех като послание отгоре, че го намерих точно в такъв момент...
После го излъсках със сода за хляб и направо светна, стана още по-красиво, а аз още повече му се зарадвах и го пазя като най скъпа вещ...

П.П. Между другото се сетих и за друга история, която бях чела и не мога да кажа дали наистина се е случила или е съчинена за да впечатлява читателите. Аз вярвам, че моят пръстен се е озовал при мен за добро, а не за да ми навреди... Интересното е че го намерих на 29-то число, т.е. в датата имаше деветка както в тази история. Става ми съвсем точно на един пръст и с повече усилия на друг, а на героинята от историята не й ставал на нито един, затова го закачила на синджирчето си - и така го носила дълги години до фаталната нощ на 9 август 2009... Бил е златен нейния, а моят е сребърен, което изключва възможността да е прокълнат като златото...

В нощта срещу 9 август - мъртвата си получи пръстена, а аз - живота

Последна редакция: сб, 22 юли 2017, 02:56 от krem-karamel

Общи условия

Активация на акаунт