Какво ви е мнението за Прайда?

  • 112 774
  • 2 313
  •   1
Отговори
# 1 755
  • Мнения: 12 332
За възпроизводството като цяло не е нужно семейство - само секс между индивиди в полова зрялост....
Семейството е по-скоро социална конструкция, която е търпяла различни вариации през човешката история.

Така е, семейството е социална конструкция, но природата е направила така, че потомство може да произвежда само конструкцията с конфигурация мъж/жена. Не знам дали е случайно, нито дали е завинаги.


# 1 756
  • Мнения: 2 843
За да докажете извечността на семейството, барем до Адам и Ева да се бяхте върнали и да ги дадете като образец. Simple Smile

BigCityNights, знае, че в немалко случаи съм споделяла мнението му; не одобрявам атаките, които се изспиват върху него, в последните страници те станаха непоносимо груби, защото се прицелват в личния му живот, което е недопустимо.

Но пък дълбоко не съм съгласна с последното му мнение; не, бедността и нещастието не са въпрос (само) на личен избор; да твърдиш така е дръзко, с поглед отвисоко, незадълбочено, егоистично.

# 1 757
  • Мнения: 12 332
За да докажете извечността на семейството, барем до Адам и Ева да се бяхте върнали и да ги дадете като образец. Simple Smile

Всъщност, чакам да се появи религия, в която всичко се поражда от Ева и Ева или Адам и Адам. Мисля, че е назрял историческият и социален контекст.

# 1 758
  • Мнения: 1 945
За възпроизводството като цяло не е нужно семейство - само секс между индивиди в полова зрялост....
Семейството е по-скоро социална конструкция, която е търпяла различни вариации през човешката история.

Така е, семейството е социална конструкция, но природата е направила така, че потомство може да произвежда само конструкцията с конфигурация мъж/жена. Не знам дали е случайно, нито дали е завинаги.



Е, как случайно е ...Божке смея се и се търкалям по старата версия със емотиконите ..ама няма ..нъц ..
Те сега ще се размножават като се опрашват по въздуха като растенията .

Вайпър взела си ми буквата V като виктория и се бъркам , че си говоря сама със себе си Smiley

# 1 759
  • Мнения: X
Ех, ако Уики беше последна инстанция, се чудя за какво са ни университети и БАН
Ами дай друго, де!
На мене ми стана интересно, кои са тези съвременни общества, където децата се гледат в комуни без семейства и всичко им е тип-топ?


За протокола, смятам, че точно в тоя форум едно от най-ниските нива, до които можеш да паднеш, е да разправяш как някой не трябва да има дете, защото е глупав/беден/не мисли като теб.


Нека си има дете, само да не го отглежда. Във всяка една агенция по осиновяване ще ти кажат, че човек, който има афинитет към леките наркотици (или по-тежки, не знам), садо-мазо, полигамията, който не желае  деца, не е особено подходящ за родител. Това е от собствените излияния на въпросния потребител. Не става дума дали мисли като мен по въпроса за красотата на розите, става дума за фундаментални ценностни дефицити, които са несъвместими с отглеждането на едно дете. Не че тези неща не се срещат и при действителни родители, просто не са желателни. Затова и казах, слава Богу, че такъв човек не се е размножил и няма намерение да го прави, защото с подобен манталитет единствено би навредил на една невинна душица. За щастие очевидно егоцентризмът му е в достатъчни размери, та да е готов на необходимите жертви, свързани неизбежно с отглеждането на децата.
Няма нужда да ми размахваш пръст от амвона с общи приказки. Понякога софистиката не е достатъчна, когато не е подплатена с малко здрав разум.

# 1 760
  • Мнения: 428
Размножаване не е същото като отглеждане поне 18 години. Ама нищо де, дерзайте.

Ех, ако Уики беше последна инстанция, се чудя за какво са ни университети и БАН
Ами дай друго, де!
На мене ми стана интересно, кои са тези съвременни общества, където децата се гледат в комуни без семейства и всичко им е тип-топ?

Гугълни Номаделфия, тя е само едно примерче. Има и други. Четете повече бе, хора

# 1 761
  • София
  • Мнения: 24 839
Като чета последните мнения си давам сметка, че тук сблъсъкът е есенциалисти - релативисти. Няма как есенциалистите да разберат що е това конструкт по отношения на нация, семейство, морал - те вярват (именно вярват), че нещата са извечно съществуващи, родени такива, каквито са, независимо от историческите и социални контексти.

Какви социални контексти те гонят бе жено!?
Ти си от онзи 1% от населението, за които да роди една жена детето си и да го отгледа заедно с баща му, е лош остатък от миналото, който трябва да бъде изоставен заради собственото ви извратено разбиране за новаторство и либерализъм.
Само едно не мога да разбера- защо не се напънете и да си направите, и родите децата, пък и да си ги отгледате, по законите на мнозинството, което ги е приело, а се пробвате да развращавате нашите?

# 1 762
  • Мнения: 2 843
Black_Sapphire, има едно основно правило за добра и смислена дискусия: да оборваш аргументация, да показваш несъстоятелността ѝ чрез други доводи, но не и да нападаш личностно, да унижаваш събеседника. Последното просто не е почтено.

absurT, и за теб се отнася горното.

# 1 763
  • Мнения: 1 945
Господинът който ще ни накара да се гордеем с него
може би е Райна Кабаиванска (грешка, тя се е размножила и внук има даже)
Оскар може би ще ни донесе ...ама и там Мерил Стрийп се е много размножила и той няма да блесне.
Сетих се ...той е Лили Иванова Smile

# 1 764
  • Мнения: 12 332
Ами дай друго, де!
На мене ми стана интересно, кои са тези съвременни общества, където децата се гледат в комуни без семейства и всичко им е тип-топ?

Гугълни Номаделфия, тя е само едно примерче. Има и други. Четете повече бе, хора

Май не е точно примерче на "комуна без семейства", за което пита Black_Sapphire, по-скоро е комуна от семейства.

# 1 765
  • Мнения: X
Никого не нападам и не унижавам. Самият потребител е посочил ясно, че не желае да се размножава и да се ангажира с деца. Защо тогава трябва да се чувства обиден от преценката ми, че решението му е правилно? Преценил е съвсем разумно, че не става за тази работа, макар че явно според скромното му мнение става за нещо много по-велико (великата му засега неизпълнена мисия във филмовия бизнес).

Наистина, което не го знам, не го знам, затова питам. Признавам, че не знаех за тази Номаделфия - един очевидно неизпълним в условията на реалната човешка популация модел.

Аз не питам за някакви екзотични експерименти по няколко десетки или няколкостотин души с подбран състав. Питам за цели общества, в които се налага да се справят някак си с всички неизбежни флуктуации, с всякакви девиантни образи, с всякакви личности. Кои са тези големи, цялостни, реални (а не почти лабораторни) общества, в които децата се гледат на ротационен принцип в комуни и всичко им е наред? Нали у нас в домовете за изоставени деца ги гледаха точно така - без семейства, с някакъв сменящ се персонал. И какво постигнаха с тези нещастни дечица?
Защото нали си говорим за закони и за общи социални модели? Нали не предлагате тези стерилни комуни да се прилагат в широки мащаби? Защото би било чудовищно решение.

Аз пък се чудя на тези родители. Не им ли трепват сърцата, когато им отнемат децата и им дават някакви съвсем други деца? Тези хора определено не са съвсем наред.


# 1 766
  • Мнения: 428
Колко голяма комуна ще те задоволи?
Допреди две поколения 8% от жителите на Израел са живели в кибуци, там също децата са отглеждани общо, сега около 2-3% продължават да живеят така.

А как ги гледат в SOS Kinderdorf?
Как са гледали деца откакто има човечество, след всяка война, пък все хора са ставали?
Къде отива "железният" модел M+Ж, тогава?

# 1 767
  • Мнения: 12 332
Аз пък се чудя на тези родители. Не им ли трепват сърцата, когато им отнемат децата и им дават някакви съвсем други деца? Тези хора определено не са съвсем наред.

Това все пак са основно осиновени от комуната деца. А и не съм съвсем сигурна, че при преоформянето на семейните групи всяко семейство не си върви с децата /свои и осиновени/.

http://www.nomadelfia.it/eng/a-new-people.html#gruppi

Sinn.Sage , сериозно ли твърдиш, че в кибуците няма традиционният модел семейство мъж/жена?  Общо отглеждани деца в общество тип комуна не значи, че моделът го няма. Горе-долу е все едно да кажеш, че щом детето ходи на детска градина по цял ден, ролята на семейството вече е изчезнала.

# 1 768
  • Мнения: X
Ще ме задоволи комуна с размер 3-4 милиона, колкото е населението на по-малките държави. А още по-добре - 20-30 милиона. Всъщност ти сама посочваш факта за провала на комуналния начин на живот - значителното намаляване на населението, живеещо в тези кибуци.

Според мен дискусията отиде в съвсем несмислена посока. Опитвате се да отречете ролята на семейството и семейните чувства изобщо, което няма как да стане. Родителският инстинкт, връзката между родители и деца е от най-силните връзки между хората и ням как да се изтрие без последици от социален и психологически характер. Невъзможно е да докажете, че децата нямат нужда от родители и родителите нямат нужда от децата си (това в общия случай, не говорим за отклоненията).

Вместо това трябваше да намерите примери на общества, където децата са гледани в еднополови двойки. Да, ама няма такива общества. В момента се правят първите експерименти и предвид общия политкоректен тон данните просто няма как да са достоверни.

Последна редакция: пт, 14 юли 2017, 23:49 от Анонимен

# 1 769
  • Мнения: 428
Намаляване на %, не означава намаляване на абсолютната бройка,
населението на Израел се увеличи с повече от 30% след идването на руските евреи.


Айде пак отначало,
Колко от децата в България (и въобще в света) се гледат от самотни майки?
При положение, че обикновено винаги има мъжки модел наоколо бил той вуйчо, дядо или просто приятел (не интимен) на майката.
Обяснете ми като на дете липсата на баща с какво точно ощетява децата отглеждани в такава среда?

Бонус въпрос, имаме двойка жени и същата среда. Къде е проблема?

Общи условия

Активация на акаунт