Какво е да си умен и какво е да си тъп?

  • 32 190
  • 567
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 940
Какво е да си умен и какво е да си тъп?
Ти за какъв се смяташ - за умен или тъп?
Какво разбираш под умен?
Какво разбираш под тъп?

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 10:51 от тинити

# 1
  • София
  • Мнения: 38 199
Да си тъп е като да си умрял - кофти е само за другите! Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 11 457
Аз ли за какво се смятам? Пак съм уцелил "джакпота" - хем съм Тъп, хем го осъзнавам/разбирам, вместо да си живея щастливо в заблуда и да бъдат - както пише в горния пост, само в тежест само на околните  Joy Joy

# 3
  • Мнения: 4 940
Вторият ми въпрос е малко безсмислен, едва ли някой би си признал, че е тъп. Grinning
Но какво значи за вас един човек да е умен, какви качества трябва да притежава?

# 4
  • Мнения: 5 819
Вторият ми въпрос е малко безсмислен, едва ли някой би си признал, че е тъп. Grinning
Но какво значи за вас един човек да е умен, какви качества трябва да притежава?

   +1

   Ммм и как човек да се определи сам дали е умен или тъп? Тези, които са глупави и тъпи, обикновено смятат, че са доста умни.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 374
Авторката, нали разбираш, че всички, които ще влезем и ще се разпишем в темата ти, сме по подразбиране от отбора на умните  Laughing С други думи, другата група, на тъпаците, ще остане силно underrepresented.

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Не разбирам. Чакам да ми кажат. По това съдя колко другият е тъп или умен. Wink

# 7
  • Мнения: 47 888
Досега не са ми казвали точно пък тъпа да съм Simple Smile , ако това е критерий Joy
То всеки се има за умен
За мен тъпи са хора като тия,  дето печелят наградите Дарвин

# 8
  • Мнения: 4 940
Вторият ми въпрос е малко безсмислен, едва ли някой би си признал, че е тъп. Grinning
Но какво значи за вас един човек да е умен, какви качества трябва да притежава?

   +1

   Ммм и как човек да се определи сам дали е умен или тъп? Тези, които са глупави и тъпи, обикновено смятат, че са доста умни.
Всеки би трябвало да може да се определи, друг е въпроса дали се определя правилно към кои спада. Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
а сега сериозно - започне ли някой да си мисли, че е тъп, значи е започнал да се депресира. Нормалното състояние е човек да се смята за умен, независимо колко му е капацитетът, явно е начин за оцеляване, знам ли.

# 10
  • Мнения: 3 186
И какво провокира пускането на темата?

# 11
  • Мнения: 10 993
Умен се когато се се подредил живота по начин който ти харесва, доволен си, здрав си и всичко ти е ок. Тъп си когато не можеш да се справяш с живота и с предизвикателството, които ти поднася. Това няма общо нито с образованието, нито с кариерата, нито с професионалните знания и умения. До някъде е свързано с парите, които изкарваш, но само частично.
За себе си нямам мнение да съм особено умна, даже го казвам и на детето, но се старая.

# 12
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Всички правим понякога тъпотии. Без изключение.

Като се тегли чертата обаче, ако си спретнал хубаво семейство, напреднал си в кариерата/бизнеса това показва, че тъпите ти решения са рядкост и не те влекат надолу.

Уникална рядкост е здрав/интелигентен човек да не стане финансово задоволен. Даже и да не е амбициозен ще бъде търсен и ценен кадър.

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 13:26 от zemonti

# 13
  • Мнения: 4 940
И какво провокира пускането на темата?
Замислих се над това, че попадам в различни компании, с които излизам. Едната компания е от умни, интелигентни хора, които говоря за живота, за това какво искат да постигнат и т.н. Другата компания е от не толкова умни хора, които говорят за някакви тъпотии постоянно. И оттам ми хрумна да пусна темата. Вписвам се и в двете компании, не знам дали това ме прави умна или тъпа. Понякога втората ми идва в повече, и така още повече се замислям.

# 14
  • Мнения: 5 819
   За мене такива определения кой е умен и тъп са безсмислени. Всеки се бори с живота по своя начин и не го прави умен или тъп. Вярно е, че има доста хора, които са тъпи, но аз се разграничавам от такива хора, тъй като не мога да ги търпя. Самите постъпки, действия и думи на изказ са тъпи.

Общи условия

Активация на акаунт