Помните ли старата BG-Mamma? Лог на промените

  • 9 350
  • 67
  •   1
Отговори
  • Майна Сити
  • Мнения: 951
Виждам че напоследък на дневен ред е "новата или старата версия ви харесва повече". Но аз искам да задълбая по-надълбоко - помните ли началото? Истинското начало, където кодът е още "дървен", флашът не е бил на мода и т.н.? Коя ви беше любимата версия, защо и какво от нея бихте искали да върнете сега?

Далечната 2002-2003 година
Скрит текст:

2004 година
Скрит текст:

2008 година
Скрит текст:

Края на 2008
Скрит текст:

2009 година
Скрит текст:

2011 година
Скрит текст:

2012 година
Скрит текст:

2014 година
Скрит текст:

2017 година няма смисъл да я показвам, сами я виждате  Wink

Последна редакция: ср, 08 авг 2018, 17:47 от russev

# 1
  • Мнения: X
2008 г. ми е най-лесно и пригледно. Това от 2011-2013 също ми е функционално. С версията от 2014 г. не можах докрай да свикна. Ползвах основно Клюкарника, в който влизах чрез нови мнения по темите. Ако трябваше да намеря някаква информация или тема по другите подфоруми изпадах в стрес. Най-новият вариант ми е френдли с изключение на визията вътре в темите. Мисля, че трябва да остане традиционния вариант - синият фон и двата редуващи се пояса.

Само една забележка към горния пост. За 2008 г. първата снимка е на сайта, а втората - на форума.

# 2
  • Мнения: 1 622
Разликата м/у старите и новата ВЕТА версия е, че предишните са цветни и атрактивни на вид.
Сегашната "бъдеща" версия е скучна и безцветна и е по-досадна дори от Лекс-а.
Голямата "придобивка" за качване на картинки изобщо не е оправдана "цена" за промяна на цялата визия.
Което пък ме кара да се замисля - защо едно улеснено качване на картинки да не може да се добави към сегашната версия?
Или все пак са прави някои мами, които предполагат, че се "въртят едни пари".....

# 3
  • Мнения: 2 821
Всяка следваща версия има за цел да обслужва основно рекламодателите.

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Всяка следваща версия има за цел да обслужва основно рекламодателите.
е да, ама рекламодатели ще има, ако има и трафик, респ. потребители  Wink

# 5
  • Мнения: 25 447
От друга страна пък, ако няма рекламодатели, няма да има и форум.  Mr. Green
Все трябва да има някаква пресечна точка на интересите на потребителите и рекламодателите, така че всички да са доволни.

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
От друга страна пък, ако няма рекламодатели, няма да има и форум.  Mr. Green

искаш да кажеш, че собствениците нямат печалба ли? съмнявам се...

# 7
  • Мнения: 25 447
И какъв е проблемът, ако имат печалба? Нали затова поддържат този форум, за да печелят. Зукърбърг също печели от Фейсбук, ама нещо не виждам да го бойкотират по тази причина.
Виж, ако няма рекламодатели и няма печалба, няма да има и форум. Едно, че никой не е луд да плаща от джоба си за кефа на други хора, и второ, че няма откъде да го напълнят този джоб, за да могат да плащат. Това им е бизнесът на хората – предлагат услугата "форум", както други предлагат телефонни, интернет и всякакви други услуги. С тази разлика, че не искат да им се плаща от потребителите, а си намират външни източници за финансиране – рекламодателите.
Третият вариант е ние да си плащаме за кефа с пари, вместо с гледане/цъкане на реклами, но се съмнявам, че ще има достатъчно навити.

# 8
  • Мнения: 11 737
Аз съм нова , само на 1г /от 2016г/. С любопитство хвърлих поглед към старите версии /преди съм влизала 2-3-пъти инцидентно и нямах спомен/ - тези до 2008 ми се виждат близки по оформление до 2014 и съответно лесно бих могла да се ориентирам към тях. Това, което ни предлагат сега ми се вижда доста различно, на десктоп е горе-долу добре, но аз ползвам от таблет и много ме затруднява новата версия - тъча на камбанката не работи и ми се скролва екрана, нямам прегледност на екрана 2-3 заглавия го заемат целия. За таблет ми е мноого неудобно. Все си мисля, че този цялостеин редизайн беше излишен, трябваше да надграждат и развиват досегашния.

# 9
  • Мнения: X
Разликата м/у старите и новата ВЕТА версия е, че предишните са цветни и атрактивни на вид.
Сегашната "бъдеща" версия е скучна и безцветна и е по-досадна дори от Лекс-а.
Голямата "придобивка" за качване на картинки изобщо не е оправдана "цена" за промяна на цялата визия.
Което пък ме кара да се замисля - защо едно улеснено качване на картинки да не може да се добави към сегашната версия?
Или все пак са прави някои мами, които предполагат, че се "въртят едни пари".....

Парите са си на тези, които ги въртят и ние като потребители нямаме нищо общо с тях, нито би следвало да имаме нещо против тях. Разбирам да притежаваме акции с право на глас поне, но даже и членски внос не плащаме, че да си мислим, че имаме право да обсъждаме каква да е визията на нещо, което е изцяло чуждо притежание. Малко като с Янечек и прическите на другите жени е работата.

На мен старите версии ми бяха прекалено цветни и натруфени. Тази ми харесва много и не се сещам за никакъв аргумент срещу настоящата версия, който би могъл да бъде обективен с изключение на някои особености на родния манталитет.

# 10
  • Мнения: 4 841
То сега, когато е безплатно, повечето от потребителите се изживяват като работодатели (или робовладелци) на собствениците, админите и модераторите, и имат претенции до небесата за лично отношение и немедлено задоволяване на всички капризи, представям си ако даваха някакво левче-два под формата на членски внос - тогава сигурно щяха да искат... айде, самоцензурирах се и няма да казвам какво, че и деца четат тук.
Но наглостта с държането на сметка и изискването на съобразяване с всяко мнение винаги ми е идвала в повече.

По въпроса за старите визии и функционалности - помня ги повечето, имам и сантименти към някои от тях. Но си давам ясна сметка колко безнадеждно да остарели. И колко нелепо щеше да е, която и от тях да съществува все още. Развитието на бг-мамма в дадени моменти е било забавено (може би именно поради липсата на достатъчно ресурс), но напоследък влиза активно в крак с развитието на модерните електронни медии (вече отдавна няма как нещо да е само сайт, или само форум, или само платформа, или само социална мрежа - затова обобщавам всичко като медия), и това може само да ме радва.

Посоката е правилна, успех и попътен вятър.

# 11
  • Мнения: 22 036
И на мен ми харесва новата версия само още не мога да намеря кредора и не мога да увеличавам текста през телефона.

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
И какъв е проблемът, ако имат печалба?

няма проблем.
проблем е когато потребителите се вземат за даденост, а не като част от win-win ситуацията

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 008
Не ми харесва, че приложението за качване на картинки от компютъра не работи ( надявам се за момента)
и че като скролвам в мобилното приложение виждам 2-3 теми, а преди бяха по 10 и по-лесно се ориентирах към тази, която исках да видя.

Харесва ми бързия отговор и че няма автоматична кирилизация, че опитвам да напиша някаква марка на ENG и след втората буква автоматично почва да ми пише на БГ
"Следи" надявам се да измести коментарите "запис".

# 14
  • Мнения: 14 654
Помня всички верси и промени след 2006, когато се регистрирах. Не милея за никоя от тях, тъй както не милея за износените си дрехи от минали години. Единствено ми липсва функцията най-новите страници да ми излизат първи, а старите - последни, много удобно беше.
Не знам защо се говори негативно за рекламодателите, нали все някой трябва да плати, за можеш да дойдеш тук и да се изприкажеш, както и да си покажеш задника и предника ако щеш. Не ми се вярва това нещо да не се осъзнава от потребителите, така че не знам защо всеки път се споменават рекламодателите като някакъв естествен враг, пречещ на оцеляването на форумната популация.

Общи условия

Активация на акаунт