Как се отнасяте със сайтове, които ви посрещат така...

  • 8 866
  • 98
  •   1
Отговори

Анкета

Как се отнасяте към сайтове, които ви посрещат по подобен начин

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 27 юли 2017, 13:55

# 45
  • Мнения: 80
На мен са ми смешни как се опитват да ти загнездят чувство за вина, че видиш ли милите само така може ли да се издържат, а ти хляба им взимаш.
Хайде тогава с тази усмивка на лицето да ми цитираш един успешен бизнес модел за уебсайт, разчитащ на актуални новини и анализи, който да не се влияе негативно от adblocker-и.

А ако можеха да измислят как те накарат да плащаш абонаменти и да им пращаш смс-си, нямаше да го направят ли?
Това е измислено отдавна, просто не е успешен бизнес модел за такъв тип уебсайт. Иначе технически могат да го направят без никакъв проблем.

# 46
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 312
Има сайтове и без реклами. Те пък как ли се издържат?

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Това е измислено отдавна, просто не е успешен бизнес модел за такъв тип уебсайт. Иначе технически могат да го направят без никакъв проблем.
Те могат да го направят, ама кой ще плаща?!
Издържат се с реклами, защото не могат да измислят как да накарат хората да плащат за сайта им. Дори и да измислят, пак ще пускат и реклами.
Докато го направят платен и веднага цъфва безплатна алтернатива.
Не е защото са много добрички, а видиш ние сме чудовищата с Адблок.
Ами игрите, на които хората масово наливат пари, защо имат и те реклами навсякъде? Даже има някои с опция да си купиш правото да не гледаш реклами, брех брех...
Пак казвам, хората не си слагат Адблок заради някои реклами отстрани, слагат го заради безкрайната досада, заради това, че ти отнема 3 минути борба с рекламите за да прочетеш нещо. Да не говорим и за случаите с бонусче някой вирус, или някакви неща да ти се инсталират, и да се чудиш защо търсачката ти в Google Chrome вече не е google.

# 48
  • Мнения: X
Има сайтове и без реклами. Те пък как ли се издържат?

Дай пример!

# 49
  • Мнения: 30 802
Е как издържат...финансира ги Америка за България...

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
Никой сайт с досадните реклами не предлага информация, която да е толкова важна, че да си махна адблока специално заради него. Когато някой сайт ми изскочи с това съобщение, митрябват точно две секунди, за да си кажа "голяма работа, мога и без вас, много ви здраве". Рекламите отстрани ги изтърпявам, но определено ефектът върху мен е да избягвам въпросните компании.

# 51
  • Мнения: X
Сайтовете, както и всички медии се издържат основно от РЕКЛАМА.
И след като някой си е направил труда да ВИ напише, синтезира и предостави дадена информация и да ВИ даде напълно БЕЗПЛАТЕН достъп до нея по всяко време то е абсолютно в правото си да изисква да се издържа по някакъв начин и да не желае на сайта си потребители с Адблокер.

И да - абсолютно неуважение е към труда на хората, които създават и поддържат сайта. За съжаление те работят за пари  Wink сигурно както и повечето от вас. Не са благотворителни и социални дружества.
И ако я няма рекламата няма да съществуват.

Беше даден доста неуместен пример с телевизията. Там никой не те спира да смениш канала като започнат рекламите, но и няма възможност просто да пропуснеш рекламния блок и да си изгледаш предаването без прекъсване.
И в интернет пространството трябва да е същото, т.е. като сте толкова "чувствителни" и толкова не можете да изтърпите рекламите на някой сайт просто го затваряте и отивате на друг без реклами (ако намерите такъв  Sunglasses).

И изказвания от типа "те ме губят като потребител" са доста смешни, защото на тях потребители с Адблок не им трябват...

Всичко медии - ТВ, списания, вестници, интернет сайтове се издържат от реклами! Особено такива като сайта в примера от първият пост, той не продава нищо и колкото и да го умувате няма друг начин да се издържа  Wink

Да, някои сайтове прекаляват с дразнещи и натрапчиви реклами, изскачащи прозорци и т.н. но и тук има нормално решение - просто не ползвате дадените сайтове като толкова ви дразнят или блокирате само техните реклами, а не на всички.

Иначе според мен грешката е, че подобни инструменти като Ад блокери изобщо съществуват, а не че някой ги ползва. След като се предлага като опция не можеш да забраниш на потребителите да се възползват от нея.
Освен това то щом въпросния човек е решил да си слага Адблокер, то и да го деактивира все тая, ползата от него е една и съща, ако ме разбирате  Wink

# 52
  • Мнения: 7 700
И изказвания от типа "те ме губят като потребител" са доста смешни, защото на тях потребители с Адблок не им трябват...
ако им е толкова интересна статията, може пък да я шерна и да я видят хора и без ад-блок.... и да започнат да пазаруват, впечателни от рекламите  Mr. Green

Последна редакция: чт, 20 юли 2017, 12:36 от Herzen

# 53
  • Мнения: X
И изказвания от типа "те ме губят като потребител" са доста смешни, защото на тях потребители с Адблок не им трябват...
ако им е толкова интересна статията, може пък да я шерна и да я видят хора и без ад-блок.... и да започне да пазарува, впечателн от рекламите  Mr. Green

"Ако, ако"...хипотетично може много неща...
И не знам какво се очаква да пазарува, тези сайтове нищо не продават...освен реклама разбира се  Wink

# 54
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464


И да - абсолютно неуважение е към труда на хората, които създават и поддържат сайта. За съжаление те работят за пари  Wink сигурно както и повечето от вас. Не са благотворителни и социални дружества.


Ако имаше малко уважение към отсрещната страна, като например да не е принуждаван потребителят да се гони с рекламата, за да я затвори, и тъкмо я затвори, бива препратен някъде на майната си чрез друга реклама, и да се прилагат още сума подобни подмолни похвати на хората все едно са идиоти някакви, нямаше да има такава непоносимост и толкова хора да ползват адблок. Всяко нещо си има граница. И без това на потребителите вече се гледа не като на хора, а като на някакви безмозъчни консуматори, на които непрекъснато трябва да им се набива в главите какво им трябва и какво трябва да купят. Като начините на набиване стават все по-нагли и агресивни.

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Калина, на мен като потребител хич не ми е от първостепенна важност как се издържа сайтът защото на този сайт нито съм мусоббственик, нито отговорник, нито нищо - това са си вътрешни за фирмата проблеми.. Щом са решили да стават предприемачи и саго направили, значи си е тяхна грижа - то не може да обвиняваш потребителите, че не ти влизат в положението. Ми, като не ти е изгодно се отказваш! сега остава и сън да не спя как някой ще ме кара да си махна адблока, защото се потрудил да синтезира някаква информация. Ми, мерси, аз изнудване не искам, пък информацията много често не е жизненоважна нито от лично,  нито от професионално естество. Важна за мен информация черпя от сайтове с виртуални библиотеки, за които съм абонирана, а институциите, които публикуват също важна информация, нямат реклами и не ме карат да махам адблок. Така че, всички други сайтове са като пуканките - може да ядеш, ако ги има, но ако ти поставят условия, решаваш, че можеш и без пуканки точно сега. А нивотона информацията по разните новинасски и какви ли не сайтове дорине ми се обсъжда, че влизаме в темата за журналистическата немощ. Всеки потребител е наясно, че няма начин комерсиалните сайтове да са без реклами, някакво количество се изтърпява, ама айде, по-полека с количеството и начина на предлагане! Да вдигнат цените на рекламите и да ги направят по-поносими като количество и начин на привличане на вниманието, а не да тормозят потребителите.

# 56
  • Мнения: X


И да - абсолютно неуважение е към труда на хората, които създават и поддържат сайта. За съжаление те работят за пари  Wink сигурно както и повечето от вас. Не са благотворителни и социални дружества.


Ако имаше малко уважение към отсрещната страна, като например да не е принуждаван потребителят да се гони с рекламата, за да я затвори, и тъкмо я затвори, бива препратен някъде на майната си чрез друга реклама, и да се прилагат още сума подобни подмолни похвати на хората все едно са идиоти някакви, нямаше да има такава непоносимост и толкова хора да ползват адблок. Всяко нещо си има граница. И без това на потребителите вече се гледа не като на хора, а като на някакви безмозъчни консуматори, на които непрекъснато трябва да им се набива в главите какво им трябва и какво трябва да купят. Като начините на набиване стават все по-нагли и агресивни.

А тази част от поста ми прочете ли:

"Да, някои сайтове прекаляват с дразнещи и натрапчиви реклами, изскачащи прозорци и т.н. но и тук има нормално решение - просто не ползвате дадените сайтове като толкова ви дразнят или блокирате само техните реклами, а не на всички."?

Има много сайтове с дискретни и ненатрапчиви реклами, разположени по всички правила, така че не нарушават комфорта на потребителя по никакъв начин. Защо заради някои да страдат всички?

Значи използвайки Ад блок вие продължавате да посещавате дадените сайтове (онези с наглите поп ъп-и), които гледат на вас като на безмозъчни консуматори (макар и да не им гледате рекламите), а блокирате рекламите и на други сайтове, вместо просто да не ползвате тези, които ви дразнят?!


# 57
  • Мнения: X
Andariel, това, което пишеш е абсурдно. Никой не те кара да влизаш в положението на сайта, но и той както казах не е благотворително дружество, че да влиза в твойто положение колко са ти дразнещи рекламите! И има право да изисква цена за труда си и да не желае да го посещават потребители с Ад блокер. Затова най - разумно е просто да не го посещаваш.
Обяснението как се издържат сайтовете го дадох защото в темата се говори, че не се издържали от реклама, ама не става ясно тогава как?! Просто когато човек не е наясно с нещо е по - добре да не пише празни приказки!

И не са вътрешни за фирмата проблеми  Laughing те хората са си решили "проблема" - предлагат реклама. Това е, друг начин няма!

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
адблоковете не скриват всички реклами, но поне правят по-поносимо количеството им. Виж, Калина, в бизнеса е така - ако не ти е изгодно го напускаш, а го напускаш, когато клиентите те напуснат. Потребителите не са безкрайно количество, а при изобилието от сайтове, е съвсем труднаработа да те забележат. е, някои ги забелязвам- карат ме да си махна адблока и ги запомням, за да не им цъкам пак и да ги отбягвам.
аз като потребител и не съм длъжна да съм наясно, макар да имам известна представа,защото това не е моя работа. Когато си купуваш хляб длъжна ли си да си наясно с оперативните и финансови състояния и проблеми на производителя и търговеца? Все едно гледам репортаж по новините как хлебари се жалвам, че не издържали на високите цени и т.н. А аз като потребител какво да направя, трябва с по-голяма охота да плащам, защото е повишена цената или да го правя със съчувствие как и хлебарите деца хранят? Който си има бизнес да си решава проблемите.

Последна редакция: чт, 20 юли 2017, 13:06 от Andariel

# 59
  • Мнения: X
адблоковете не скриват всички реклами, но поне правят по-поносимо количеството им. Виж, Калина, в бизнеса е така - ако не ти е изгодно го напускаш, а го напускаш, когато клиентите те напуснат. Потребителите не са безкрайно количество, а при изобилието от сайтове, е съвсем труднаработа да те забележат. е, някои ги забелязвам- карат ме да си махна адблока и ги запомням, за да не им цъкам пак и да ги отбягвам.

Да де, ама аз се опитвам да кажа че ако изобщо няма реклами всички сайтове ще напуснат "бизнеса".

Затова като искаш да използваш уеб пространството като потребител ти се налага да изтърпиш някакво количество реклами.

Общи условия

Активация на акаунт